hard disk zeza

nmirko

Početnik
Poruka
19
Muci me vec duze vreme hdd ata wd od 80gb
Provlacio sam ga kroz sve zive programe hirensa i nisam uspeo da ga osposobim, hdd regenerator ne prijavljuje nijedan los sektor, podignem sistem bez problema i tako radi 2 dana i posle toga kada ukljucim racunar izbacuje da nema sistema i kada ponovo odem na instalaciju prijavljuje hard kao jednu particiju od 76gb i to praznu... sta moze da bude, sta da mu radim..???
 
Za pocetak snimi sve sto ti je bitno od podataka onda maltretiranje harda.
1.Da li si nesto pre neprepoznavanja cackao nesto bitno sto nisi trebao.
2. Sta ti prijavljuje u BIOS-u kad je "dobar" a sta kad je "los"
3. Da li si proverio kabel koji ide od ploce do harda,
4. Da li kad posle 2 dana kako si napisao ondmah ukljucis komp ili posle 2 dana ti se sam resetuje. Da li ti se u radu sam resetuje.
Posle koliko vremena od iskljucivanja ti prikaze normalnu vrednost harda.

Puno pitanja za pocetak. Proveri sve ovo sto sam naveo da bi lakse otklonili ako se nesto moze uraditi
 
Sve ovo gore navedeno vec znam, osposobio sam dosta hardova do sad, ali ovaj me **** pa rastura, dobio sam ga sa par losih sektora, ocistio ih ali, kada radi sam sistem na njemu, posle par podizanja xp-a on sam obrise ceo hard. Kada ga koristim kao drugi hard, znaci sistem na jednom a na ovom npr. muzika, filmovi, on posle nekog vremena nece da ga otvori i kada kliknem na njega kao jednu celu particiju izbaci mi da hard nije formatiran i da li hocu da ga formatiram odma i to je sve...
 

Back
Top