mega market ili pijaca

gospodjica14

Poznat
Poruka
7.429
Koji ste vi tip? Gde vise volite da pazarite? Imate li svog pekara, mesara, tezgu na kojoj stalno kupujete, ili volite da menjate? Ja volim da menjam, kapiram, ako vec zivim u velikom gradu koji mi nudi raznorazne stvari, cemu vezivanje za jednog jedinog trgovca? Pijacu ne volim, idem samo kad bas moram, a i onda gledam da to zavrsim sto pre. A hipermarkete obozavam, i mogla bih 6 sati da se setam okolo i istrazujem (da ne bude zabune, volim one bas, bas velike hipermarkete). Mislim da u odredjenoj meri mesto i nacin kako covek obavlja kupovinu govori i o njegovoj licnosti...ali tu temu jos uvek nisam skroz razradila u glavi (u stvari jos uvek se nisam bas skroz razbudila u glavi:)

Dakle, koji ste tip kupca?
 
Ja volim i pijace i mega markete.
Na pijacama pazarim voće i povrće, uvek mi lepše izgleda nego ono zapakovano u folije u marketima
a u marketima naravno sve ostalo - hemiju, hranu...

nemam 'svoje' prodavce - ni jaja, ni krompira... ne idem čak ni na istu pijacu uvek. idem po potrebi na onu koja mi je bliža ili usput.

Dok recimo moja mama ima tačno određeno - subotom ujutro na pijacu, uvek u isto vreme, uvek ista pijaca, mogla bi žmureći da pronađe tezge na kojima kupuje uvek iste stvari
nedeljom mega market, uvek isti...
 
pijaca je jedino mesto gde kupujem voće, povrće, jaja, sir, kore za pite i lazanje, kajmak, meso...
ponekad u marketu, ali običnom, kupim fetu, jer se deca požele promene....mega marketi....mrzi me da budem u onoj gužvi....i da guram ona ogromna kolica.
možda odem otprilike jednom godišnje u 'rodić' ovde kod nas, na novom bgd, jer mi je on najbliži.
 
Ja sam ista moja keva :D Ona ne podnosi pijace i obicno salje caleta kad treba nesto s pijace. Ali zato obozava mega-markete, i obavezno se odvaja vise sati za njenu posetu Merkatoru npr. Moj mm je povukao na svoju mamu, koja uvek kupuje na pijaci i to, koliko sam skapirala, uvek kod istih trgovaca. Ja volim mega markete zato sto rade non stop, znaci ne moram da ustajem u cik zore subotom ili nedeljom da bih kupovala, a mogu uvek da nadjem sve tamo, od igle do lokomotive, jedino sto ume da bude bas guzva, ali i na pijaci je guzva. Cenim da je to neki svojevrsni sukob koncepata kupovine - starovremski vs. moderni. Meni pase moderni :D
 
Ja volim pijacu (obozavam, zapravo) i izbegavam hiper i megamarkete. Znam radnje u kojima se prodaju dobre testenine, ili masline, ili hleb, ili meso, i uopste me ne mrzi da kupujem svaku namirnicu pojedinacno... Moja misija u zivotu je da mi zivot bude lep :) a u mega-marketima nema mnogo lepog (bar meni ne)... na pijaci se ispricam sa ljudima, u malim radnjama mi daju sve da probam i onda mi odlazak u pazar bude prijatna aktivnost... a ona hladnoca 21 veka u velikim radnjama ni ne prija :)
a malo sam i ********* - mrzim velike radnje jer unistavaju male :)
 
Ahahaha muvalo :lol: Ja mu onda dodjem surovi kapitalista :lol: Sve to sto si ti navela kao prednost, meni mana - uopste ne volim da komuniciram ni sa kim kad kupujem, i volim sve na jednom mestu. Kad bolje razmislim ocima biram i garderobu - vrlo cesto mi se desava da me mrzi da probam, a umem stvarno dobro da odokativno procenim sta ce mi 200% dobro stajati i biti taman. Veoma, veoma retko masim. Vizuelni kupac :lol:
 
Ahahaha muvalo :lol: Ja mu onda dodjem surovi kapitalista :lol: Sve to sto si ti navela kao prednost, meni mana - uopste ne volim da komuniciram ni sa kim kad kupujem, i volim sve na jednom mestu. Kad bolje razmislim ocima biram i garderobu - vrlo cesto mi se desava da me mrzi da probam, a umem stvarno dobro da odokativno procenim sta ce mi 200% dobro stajati i biti taman. Veoma, veoma retko masim. Vizuelni kupac :lol:


ja volim da komuniciram samo sa prodavcima hrane (pogotovo na pijaci, kad mi daju krusku da me caste, recimo), knjiga i filmica, pogotovo na ulici oni momci koji prodaju filmove umeju da budu genijalni - dobijes mini-predavanje o Godaru, recimo :lol: pa to nema nigde... a garderobu najcesce biram ocima, jer se uzvrpoljim u radnji... ali imam totalno nerealnu sliku o sebi :lol: uvek kupim ili veliko, ili malo - uzas.
 
Nabavka mi je generalno smor obaveza koja se ne može izbeći, pa uvek gledam da sve što mi treba nađem na jednom mestu i završim što pre. Dakle, megamarketi, ne za to što ih nešto posebno volim, već zato što su praktični. Pritom, ne podnosim one baš velike, kao Tempo npr, to mi je kao vašar, ebt viđala sam kineske radnje koje su uređenije od njihovih gondola. Merkator mi je po meri.
Pijace ne volim.
 
Mrzim pijace:besna: ne voli tu gužvu i galamu, dobacivanje - izvoli gospođo:evil: a i deluje mi nekako štrokavo. Ni jedna pijaca mi nije blizu, tj ili ću da pešačim neka 2 km uzbrdo natovarena kesema, ili moram do grada na Zeleni venac, pa da se vraćam autobusom i izgubim mnogo vremena, neka fala.

Ne volim ni u mega marketima da kupujem sveže voće i povrće, često je usahlo i lošeg kvaliteta. :(

Najviše volim jednu piljaru, drži je jako fina porodica, cene su ok, a i relativno mi je blizu.:)
 
volim pijace pa voce, povrce, sir,jaja,kore za pitu kupujem iskljucivo na pijaci.(svaki put kod istih prodavaca) Sad,sto se mega marketa tice, u principu ih ne volim,ali su u velikom gradu nuzno zlo...ja nemam dovoljno slobodnog vremena da idem od prodavnice do prodavnice,pa se tako uglavnom snabdevam u Metrou (i to uglavnom nocu).Izuzetak je mesara....to imam u blizini kuce i tamo kupujem sveze meso :)
 
Ja volim pijacu (obozavam, zapravo) i izbegavam hiper i megamarkete. Znam radnje u kojima se prodaju dobre testenine, ili masline, ili hleb, ili meso, i uopste me ne mrzi da kupujem svaku namirnicu pojedinacno... Moja misija u zivotu je da mi zivot bude lep :) a u mega-marketima nema mnogo lepog (bar meni ne)... na pijaci se ispricam sa ljudima, u malim radnjama mi daju sve da probam i onda mi odlazak u pazar bude prijatna aktivnost... a ona hladnoca 21 veka u velikim radnjama ni ne prija :)
a malo sam i ********* - mrzim velike radnje jer unistavaju male :)

ovo potpisujem :D
 
ne znam kako kod vas u Srbiji ali ovdje se kvalitet mesa, voca, povrca ne moze porediti kad je u pitanji npr Mercator i pijaca.
Na pijaci je sveze, ukusnije, dosta jeftinije.
Meso pogotovo! Mada se kod mene kuci meso kupuje samo u mesnicama!
Voce, povrce- pijaca, a sve ostalo u marketima..
 
Dobro, kada je u pitanju voce i povrce slazem se, zaista je na pijacama neuporedivo boljeg kvaliteta...a i kvantiteta :) Kao i miss smart, na pijacama mi se ne dopada nudkanje - volim sama da biram i tacka. Osim toga, u slucaju odabira i kupovine samo kod jednog prodavca - tipa mesara kod Tome, sirevi iskljucivo na toj i toj tezgi i sl. ide mi na zivce familijarnost koja cesto proizlazi iz te ekskluzive. Licno mi nije ni najmanje simpaticno kad mi nepoznati ljudi postavljaju previse licna pitanja ili daju previse licne komentare. Zbog toga imam tendenciju da stalno menjam, i volim strogo distanciran odnos. Nisam jos dozivela, kao muvalo, da mi neko nesto interesantno detaljno isprica o nekom velikom knjizevniku ili kompozitoru na pijaci, toga u zemlji Srbiji nema, ubedjena sam :lol: Osim toga, ako vec govorimo o komunizmu, onda definitvno dolazimo i do teme "svima jednako" a gde je tu jednakost ako pare ostavljas samo i iskljucivo jednom prodavcu?:think:
 
Dobro, kada je u pitanju voce i povrce slazem se, zaista je na pijacama neuporedivo boljeg kvaliteta...a i kvantiteta :) Kao i miss smart, na pijacama mi se ne dopada nudkanje - volim sama da biram i tacka. Osim toga, u slucaju odabira i kupovine samo kod jednog prodavca - tipa mesara kod Tome, sirevi iskljucivo na toj i toj tezgi i sl. ide mi na zivce familijarnost koja cesto proizlazi iz te ekskluzive. Licno mi nije ni najmanje simpaticno kad mi nepoznati ljudi postavljaju previse licna pitanja ili daju previse licne komentare. Zbog toga imam tendenciju da stalno menjam, i volim strogo distanciran odnos. Nisam jos dozivela, kao muvalo, da mi neko nesto interesantno detaljno isprica o nekom velikom knjizevniku ili kompozitoru na pijaci, toga u zemlji Srbiji nema, ubedjena sam :lol: Osim toga, ako vec govorimo o komunizmu, onda definitvno dolazimo i do teme "svima jednako" a gde je tu jednakost ako pare ostavljas samo i iskljucivo jednom prodavcu?:think:

hajde se ti odlici sta ti je tema, pa da se baziramo na tome.:)
 
hajde se ti odlici sta ti je tema, pa da se baziramo na tome.:)

Hajde stevca, malo elaboriram na temu, ne teraj me da budem matematicki precizna zeno, ustala sam moooogo rano jutros. Evo probacu da budem maksimalno sazeta recimo, gde volite da kupujete, kako, i zasto bas tamo i bas tako, i kako volite da se prema vama ponasaju kad ste u kupovini. To je nasazetije sto mogu.
 
Nisam jos dozivela, kao muvalo, da mi neko nesto interesantno detaljno isprica o nekom velikom knjizevniku ili kompozitoru na pijaci, toga u zemlji Srbiji nema, ubedjena sam :lol:

Nisi dozivela jer te smara da pricas sa ljudima :) Ovo sto sam spomenula je dozivljaj iz Beograda - znaci ima toga u Srbiji, onoliko: taksisti koji recituju poeziju, ulicni prodavci-enciklopedisti, galantni seljaci tako to ... ja mislim da toga i ima samo u Srbiji... i mozda u Argentini :lol:
 
hemiju kupujem u mega marketima. meso kako kad, a voce i povrce iskljucivo na pijaci.
nekidan sam se prodavcu voca na pijaci nasmesila i pitala ga da li je toplo..bukvalno, samo to..a on se siroma sav ozario, kaze napokon neko sa osmehom, svi nadrkani danas..dodjite mi opet, molim vas..makar nista ne kupili:)
 
Nisi dozivela jer te smara da pricas sa ljudima :) Ovo sto sam spomenula je dozivljaj iz Beograda - znaci ima toga u Srbiji, onoliko: taksisti koji recituju poeziju, ulicni prodavci-enciklopedisti, galantni seljaci tako to ... ja mislim da toga i ima samo u Srbiji... i mozda u Argentini :lol:

Nije muvalo....majke mi...pricam, ali ne zato sto volim nego sto moram, vaspitana sam da budem ljubazna, a i lice mi je nekako prijemcivo pa ljudi lako ulaze u komunikaciju sa mnom. A tacno je da me u principu smara. Zapravo me ni ne interesuje da budem precizna.
 
Poslednja izmena:

Back
Top