Prvi svetski kongres vestica u Velikom Gradistu

А ти си изгледа тамо имао и сопствене алхемичарске изуме у дистрибуцији, а???

Било би другарски да нам овдИ откријеш бар неке тајне чуване хиљадама година у вашим тајним усменим предањима ???:p

Tajni ima, ali ti ne poznajes ni njih, kao ni tajne hriscanstva.
 
znam isto sto i ti, da u Negotinu,Vranju, Leskovcu ima puno vestica:zper:i da uopste nisu bezazlene:zper:
ipak samo po Bozjem dopustenju covek moze da potpadne pod dejstvo crne magije tako da nema frke:super:
kako da se ne smejem kad zamisljam dedu kako ga 'zajasila sotonja'

Jeste, to je stvarno bilo, na ledja mu se popela, kao Leptirica sto spomenu Sale. Pa ga je vukla cas tamo - cas amo, zato me je film i podsetio na to. I to ne jednom.
Ja za Vranje i Leskovac ne znam, ali Negotin, Zajecar, Knjazevac, Kladovo i okolina su "rizicni".;)
 
I ja.
Ima, ima, kako da nema. Nego, negotinski (vlaski) kraj je poznat po tome, i najbolje je ako znas nekog odande da se podrobno raspitas. Ja se klonim od njih, za svaki slucaj.

A mogu da ti ispricam pricu za mog pradedu kako je kad je iso nocu iz grada (Pirot, nije Negotin, brrr) u selo video "sotonju" i kako mu se popela na ledja. Srecom, na samom putu stajao je veliki krst Sv. Nikole, i on se tu prekrstio, i tako se jedva otarasio te vestice.
Jezivo...
A nije samo jednom bilo...vec vise puta, a to su i drugi ljudi iz sela pricali.
Ali to je bilo nekad, sto bi rekla moja baba, "kad nije bilo struje, sad nema";):hahaha:
Mnogo sam volela da slusam te price, ali to je ovog puta stvarno.
A ima jos jedan u selu koga je nocu kuci obisla vestica, pa je skoro umro. To se sve desava pored vodenice, ne znam zasto.

To nije veštica nego kuga ili čuma. ;)
A ako je pored vodenica može da ima veze i sa vampirima ili snažnim, divljim ljudskim duhovima.
Opet nema veze sa vešticama.



Хехехе... ја лепо говорим да си ти најобичнији шарлатан, брљивко и неозбиљан човек а сада си то по стоти пут и потврдио. Од онога што сам морао због разних празноглаваца да преписујем око појма ВЕШТИЦА, тачно је да је само један пасус узет од Вука Караџића а све остало НИЈЕ.

Вук иначе у поглављу 3. Вјеровање ствари којијех нема, под појмом ВЈЕШТИЦА пише (осим оног једног пасуса)...

Znači, ti eremita, stvarno veruješ da veštice mogu da lete?! :eek:
Onako kako veruješ da je Isus vaskrsao?
Hm, ... :think:
eremita, pa ti izgleda nisi pravoslavac... :lol:



закључак: значи вештице су опасне и треба их се клонити.
хвала вам свима што сам понешто научио о вештицама.

A kako si to zaključio? :dontunderstand:



караконџула кад се попне не скида се лако:D

:roll:
Karakondžula nije isto što i veštica. ;)



znam isto sto i ti, da u Negotinu,Vranju, Leskovcu ima puno vestica:zper:i da uopste nisu bezazlene:zper:
ipak samo po Bozjem dopustenju covek moze da potpadne pod dejstvo crne magije tako da nema frke:super:
kako da se ne smejem kad zamisljam dedu kako ga 'zajasila sotonja'
Jeste, to je stvarno bilo, na ledja mu se popela, kao Leptirica sto spomenu Sale. Pa ga je vukla cas tamo - cas amo, zato me je film i podsetio na to. I to ne jednom.
Ja za Vranje i Leskovac ne znam, ali Negotin, Zajecar, Knjazevac, Kladovo i okolina su "rizicni".;)

Hm, da... i posle mene dežurni vernici ubeđuju kako su Srbi pravoslavci. :hahaha:
 
Mitke,bre,siguran sam da se tamo nije dešavalo ništa sem zabave ljudi koje interesuje ''okultno'',ili većine kojoj je to samo nešto egzotično,a i nije nego je samo uticajem hrišćanstva izbrisano iz kolektivnog sećanja...Veštice su bile jedne od prvih Lekara,posebno za sirotinju,i narod ih je i poštovao i plašio ih se.
 
Mitke,bre,siguran sam da se tamo nije dešavalo ništa sem zabave ljudi koje interesuje ''okultno'',ili većine kojoj je to samo nešto egzotično,a i nije nego je samo uticajem hrišćanstva izbrisano iz kolektivnog sećanja...Veštice su bile jedne od prvih Lekara,posebno za sirotinju,i narod ih je i poštovao i plašio ih se.

Ти само не разумеш њихов начин деловања - а то је кроз зезање, забаву, карневале, музику. У мноштву људи које окупе - увек "наватају" некога. А то колико су људи обрлатили може се видети из полицијских извештаја који су поразни.

Мислим, далеко сам од тога да тврдим да су они који су се тамо појавили сви присталице окултизма са мрачњачким побудама. Људи углавном стварно тамо долазе из
зезања, због забаве... али не сви.
 
To nije veštica nego kuga ili čuma. ;)
A ako je pored vodenica može da ima veze i sa vampirima ili snažnim, divljim ljudskim duhovima.
Opet nema veze sa vešticama.





Znači, ti eremita, stvarno veruješ da veštice mogu da lete?! :eek:
Onako kako veruješ da je Isus vaskrsao?
Hm, ... :think:
eremita, pa ti izgleda nisi pravoslavac... :lol:





A kako si to zaključio? :dontunderstand:





:roll:
Karakondžula nije isto što i veštica. ;)






Hm, da... i posle mene dežurni vernici ubeđuju kako su Srbi pravoslavci. :hahaha:

kako te ne mrzi da zezas i citiras u ovim kolicinama:hahaha::hahaha::hahaha:
 
Mada se potvrđuje moja teorija da postoji nešto što povezuje religioznu veru (u Boga) i najobičnije prostonarodno sujeverje. Evo imamo one koji veruju i u veštice i "sotonje" koji zaskaču dede po mraku....

Svašta... da nisam ateista sad bi' se prekrstio. :mrgreen:

Наравно, увек сами себи натрчите на песницу...:zcepanje: да би постојало
СУЈЕВЕРЈЕ оно мора бити у односу на ВЕРЈЕ тј. на ВЕРУ...


 

Back
Top