Venera

U kom znaku Vam je Venera?

  • Ovnu

  • Biku

  • Blizancima

  • Raku

  • Lavu

  • Devici

  • Vagi

  • Skorpionu

  • Strelcu

  • Jarcu

  • Vodoliji

  • Ribama


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Venera u jarcu je stoga, ne zna bas za osecanja, dok je u devici, nekako pomalo smotana stidljiva, nema prave reci u pravom trenutku ali ume da oseca *uglavnom stid i smusenost*, dok je u jarcu distancirana, ima dosta poznatih zena koju imaju veneru u jarcu, hladna lepota, nekako su nedodirljive, osecanja im nista ne znace, ali u devici ipak zna da oseca...
 
Venera u jarcu je stoga, ne zna bas za osecanja, dok je u devici, nekako pomalo smotana stidljiva, nema prave reci u pravom trenutku ali ume da oseca *uglavnom stid i smusenost*, dok je u jarcu distancirana, ima dosta poznatih zena koju imaju veneru u jarcu, hladna lepota, nekako su nedodirljive, osecanja im nista ne znace, ali u devici ipak zna da oseca...

Slazem se za veneru u devici, ima ona osecanja ali ih krije i dosta potiskuje... :roll:
 
Koja je po vama najbitnija razlika izmedju venere u devici i venere u jarcu, buduci da venera ne ljubi ni jedan ni drugi znak, sta mislite gde se venera bolje oseca u strogom jarcu ili racionalnoj devici, ocigledno je da venera u ova dva znaka ne moze ispoljiti svoje dobre osobine, ali ajde da pricamo gde joj je najgore i zasto...

Da ne bi tema isla u off mozes otvoriti novu..;)
 
meni se cini da je u djevici. znam po sebi....:D ve u djevici je stidljivija, teze se opusta, za razliku od jarca..barem po meni.

Lepa moja!
Mislim da tvojoj Veneri, koja jeste u Devici, ali u trecoj kuci, analogno Blizancima, kvadrat sa Saturn~konjunkcija Uran, prosto onemogucava onu leprsavost i razigranost, pa dobija neku ozbiljniju konotacuju, pojacanu stidljivost, nesigurnost (Saturn ) uz jednakovremeno otpor prema ustaljenim normama ophodjenja. ponasanja, komunikaciji, partnerstvima (Uran )...
A jos dodatni konflikt Veneri pravi opozitni Mars.
Mogucnost postoji da Venera ima neku idealizovanu sliku, sto bi rekli gledanje kroz rizicaste naocari, ili makar potrebu za takvom komunikacijom i okruzenjem.
Tranzitni Saturn ovih meseci dolazi do Venere donoseci preispitivanja i ozbiljnije sagledavanje sve ono sto predstavlja podrucje
delovanja Device,
treceg polja.
i simbolike same Venere,
nakon cega ce se odnosi graditi na stabilnijim osnovama.
 
Lepa moja!
Mislim da tvojoj Veneri, koja jeste u Devici, ali u trecoj kuci, analogno Blizancima, kvadrat sa Saturn~konjunkcija Uran, prosto onemogucava onu leprsavost i razigranost, pa dobija neku ozbiljniju konotacuju, pojacanu stidljivost, nesigurnost (Saturn ) uz jednakovremeno otpor prema ustaljenim normama ophodjenja. ponasanja, komunikaciji, partnerstvima (Uran )...
A jos dodatni konflikt Veneri pravi opozitni Mars.
Mogucnost postoji da Venera ima neku idealizovanu sliku, sto bi rekli gledanje kroz rizicaste naocari, ili makar potrebu za takvom komunikacijom i okruzenjem.
Tranzitni Saturn ovih meseci dolazi do Venere donoseci preispitivanja i ozbiljnije sagledavanje sve ono sto predstavlja podrucje
delovanja Device,
treceg polja.
i simbolike same Venere,
nakon cega ce se odnosi graditi na stabilnijim osnovama.


hvala draga! :)) a mozes li odgovoriti ..na prije postavljeno pitanje.

ve je zamjenila sjediste sa merkurom..citala sam nesto o tome..recepcija

evo mozes virnut :p

http://www.imagehuge.com/show.php/4851_nova.gif.html

:klap::klap::klap::klap::klap:
 
Lepotice, u cemu je problem i problematika?
Trigon sa Jupiterom i kvadrat sa Saturnom...Saturn ti ne da mira?

pa neda da..i mislim i ostali kvadrati :confused: pogotovo u poslednje vrijeme...ali posto mi je dispozitor venere u djevici..merkur otisao u vagu..pa me zanima dali to olaksava ovu situaciju ili ne? :roll::roll:danke. a na jednom forumu mi je osoba rekla da ovaj trigon sa jupiterom kod mene djeluje vise kao kvadrat..ne znam na sta je mislio.
 
Poslednja izmena:
E, a Merkur ti je takodje u trigonu sa Jupijem, a u kvadratu sa Neptunom...
moze da se kaze da daje"idealizirano razmisljanje"?
Odgovor na pitanje je UH, PA NE ZNAM! Olaksava, a olaksavalo bi mozda vise da je Saturn negde drugde!
A mozda ti Saturn utice i na ovako i na onako?
I na Veneru u Devici, a udara klempe i po recepciji?
Ja licno, ovu tvoju Veneru vidim kao...
,,,, Venera u Devici u trecoj kuci sa recepcijom Merkura iz Vage...
dobija neku nijansu od Vage, ...kao nije "klasika Venera u Devici"
mada bih ja rekla da je ovde Saturnovo ogranicenje i uozbiljenje u pitanju.
Lekcije prihvatiti i uciti, ili se muciti i uciti
:dontunderstand: Obicno nam nije jasno..."a sta to treba da naucim?"

Obrati paznju na kuuku~leeele postove osoba sa Mesecom u Devici
...na dusu im kamen (Saturn) leg'o....
Do jeseni ce Saturn otici iz Device...pa ce i Venera moci da udahne punim plucima...
Jos malo snage, jos malo...

Odoh malo van teme, ali stvarno mislim da je ovde problem Venere zbog tranzita Saturna, a ne zato sto je ona u Devici.
 
E, a Merkur ti je takodje u trigonu sa Jupijem, a u kvadratu sa Neptunom...
moze da se kaze da daje"idealizirano razmisljanje"?
Odgovor na pitanje je UH, PA NE ZNAM! Olaksava, a olaksavalo bi mozda vise da je Saturn negde drugde!
A mozda ti Saturn utice i na ovako i na onako?
I na Veneru u Devici, a udara klempe i po recepciji?
Ja licno, ovu tvoju Veneru vidim kao...
,,,, Venera u Devici u trecoj kuci sa recepcijom Merkura iz Vage...
dobija neku nijansu od Vage, ...kao nije "klasika Venera u Devici"
mada bih ja rekla da je ovde Saturnovo ogranicenje i uozbiljenje u pitanju.
Lekcije prihvatiti i uciti, ili se muciti i uciti
:dontunderstand: Obicno nam nije jasno..."a sta to treba da naucim?"

Obrati paznju na kuuku~leeele postove osoba sa Mesecom u Devici
...na dusu im kamen (Saturn) leg'o....
Do jeseni ce Saturn otici iz Device...pa ce i Venera moci da udahne punim plucima...
Jos malo snage, jos malo...

Odoh malo van teme, ali stvarno mislim da je ovde problem Venere zbog tranzita Saturna, a ne zato sto je ona u Devici.


pa oduvijek je bio problem. pogotovo kazem ti u poslednjih nekoliko mjeseci. depresija. neki bezvezni strahovi, stalno razmisljanje o svacemu...i potrebnom i nepotrebnom.

hvala na odg. :manikir::hvala::hvala::cmok:
 
Želela bih da saznam više o veneri u strelcu, u 5. kući, muški horoskop... Venera je ovde u svojoj kući, zar ne?
Jako mi je interesantan ovaj položaj, bila bih zahvalna na odgovorima. Pišite sve što znate :)
 
z:poz: mene zanima kako biste tumacili ispoljavanje osecanja kod osobe cije su licne planete u natalnoj u potpuno oprecnim aspektima, npr. VE u jarcu u V (koja donosi rezervisanost, hladnocu, povucenost), MO u raku u X (osetljivost, ranjivost, jake emocije) i MA u ovnu retrogradan u VIII (energicnost, impulsivnost)? koja planeta tu ima prevagu i kako biste ovo protumacili?
 
a kod muskarca VE u jarcu u V u natalnoj? kakav stav prema zenama ima? MO mu je u raku u X. VII u ribama prazna
Izvini a gde je Neptun,Jupiter?Mada evo primer mog brata koji ima Veneru u Jarcu, i imao je devojaka u znaku Jarca, medjutim njemu je to prva kuca, mozda neko poistovecivanje, prepoznavanje sebe i svoje licnosti u njima..
 
Poslednja izmena:
Venera u Jarcu ne moze dati nikako sponzoruse.
Iako je opste misljenje da jarac tezi samo sticanju materijalnih dobara pa se onda Venera u jarcu povezuje sa tim,to je banalno i jako pogresno tumacenje.
Venera u Jarcu daje zenske osobe skoro monaskog mentaliteta,konzervativne u odnosima i braku,posvecene vezi i partneru i prilicno melanholicne.
Da napomenem i da je osoba sa ovim polozajem erotski gotovo umrtvljena kao i emocionalno.To jednostavno nije profil sponzoruse.

Sponzorusa moze biti zena sa Venerom u Blizancima,Lavu ili BIKU narocito.
 
Ovde svi pišu o lepim aspektima venere ..evo ja ću da pitam za loše aspekte:

Venera u 11 kući u devici...u kvadratu sa neptunom (3kuća strelac) i mesecom (9 kuća blizanci)

ili ti u T-kvadratu sa neptunom i mesecom...

e sad ja to tumačim ovako: problemi sa ženama kao prijateljima (11 kuća vrh T trigona), za mene je karakteristično da nije pitanje da li će žene da me zajebu već kad će da me zajebu :sad2:

obično kažu da kada je venera u kombinaciji sa neptunom onda to znači da nosiš roze naočare, e kod mene važi da nosim crne i sive naočare...uvek očekujem najgore od partnera

dobro ima još i semisekstil sa suncem i merkurom i ASZ
i sekstil sa MC
 

Back
Top