Bol u desnima
Prikazujem rezultate 1 do 24 od 24

Tema: Bol u desnima

Početnik
    Učlanjen
    05.09.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Bol u desnima

Bole me desni. I to samo oko jednog zuba, sestice.

Naime, pre godinu-dve je zivac iz susedne petice morao da bude izvadjen. Doktorka mi je stavila lek za umrtvljavanje zuba, i tada su poceli nesnosni bolovi. Ja sam to trpela, i dosla kada mi je receno... Zivac je izvadjen, i zubarka je rekla da me je bolelo verovatno zato sto je zapao taj lek izmedju petice i sestice, i naravno, ocistila mi je to. Doktorka mi je objasnila kako cu taj zub, iako je mrtav, osecati. I ja sam sve neprijatnije osecaje u tom predelu pripisivala toj nesrecnoj petici. Redovno cistim zube koncem, i kada cistim oko tih zuba, boli (nista nepodnosljivo, ali svakako nije normalno da boli ciscenje koncem). I tek skoro sam shvatila da mene meso boli samo oko te sestice, da petica s tim nema veze. Pretpostavljam da taj zalutali lek ima veze, jer mi je taj deo osetljiviji od tog vremena.

Isla sam kod zubara u medjuvremenu vise puta, i da je to nesto jako vidljivo, primetila bi (isla sam i na ciscenje kamenca skoro, i ako tada nista nije primetila, nikad ni nece).Svakako cu otici ovim povodom, ali da li da ocekujem da ima nacina da mi pomogne? Sta mogu da uradim da olaksam svojim desnima? Da li je iko imao slican problem?

Hvala.

Ističe se Влада из Београда (avatar)
    Učlanjen
    12.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

Podrazumevano Re: Bol u desnima

Познајем изврсног лекара за десни, у Београду има ординацију, у центру града, па ми се јави приватном поруком па ћу ти дати његов број телефона.

Иначе за десни је добра паста за зубе Парадонтакс, а за осетљиве зубе Сенсодин, има их у апотекама, али треба видети шта тебе боли, да ли десни или осетљив зуб.

Početnik
    Učlanjen
    05.09.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Hvala na odgovoru. Nazalost, ja nisam iz Beograda, ali u svakom slucaju hvala na pomoci.

Paradontaks pasta - nisam je vidjala u radnjama (tacnije ne obracam paznju previse). Jel ima da se kupi u prodavnicama, ili bih to morala u apoteci da potrazim? Svakako cu je isprobati. Ici cu kod zubara sto pre budem mogla (nadam se vec u ponedeljak), ali do tada...

gost 4554 nije na forumu
    На тебе се, Господе, поуздах, да се не постидим до века
    Buduća legenda
    Učlanjen
    12.10.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Влада из Београда Pogledaj poruku
    Познајем изврсног лекара за десни, у Београду има ординацију, у центру града, па ми се јави приватном поруком па ћу ти дати његов број телефона.

Иначе за десни је добра паста за зубе Парадонтакс, а за осетљиве зубе Сенсодин, има их у апотекама, али треба видети шта тебе боли, да ли десни или осетљив зуб.
    Baš tako, imam isti problem...

gost 4554 nije na forumu
    Buduća legenda
    Učlanjen
    12.10.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio metal'o plastika Pogledaj poruku
    Hvala na odgovoru. Nazalost, ja nisam iz Beograda, ali u svakom slucaju hvala na pomoci.

Paradontaks pasta - nisam je vidjala u radnjama (tacnije ne obracam paznju previse). Jel ima da se kupi u prodavnicama, ili bih to morala u apoteci da potrazim? Svakako cu je isprobati. Ici cu kod zubara sto pre budem mogla (nadam se vec u ponedeljak), ali do tada...
    Paradontax pastu proizvodi farmaceutska kuća Glaxo..
    Imaš je u apotekama (privatnim) i to sa fluoridom i bez fluorida..

Elita Waterfall (avatar)
    Učlanjen
    20.08.2005.
    Pol
    ženski
    20.849
    Reputaciona moć
    821

Moze da proba i Gingival C. To nije pasta vec gel za desne sa nanom, kamilicom i vit. C.
    Ima je po apotekama.
    Poslednji put ažurirao/la Waterfall : 05.09.2009. u 22:46
    SUDIJA : OLUJA JE UDRUZENI ZLOCINACKI PODUHVAT!

Početnik
    Učlanjen
    05.09.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Ok, potrazicu je.

Kazes imao si isti problem? Pomogla ti je pasta?

gost 4554 nije na forumu
    Buduća legenda
    Učlanjen
    12.10.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

Ok, potrazicu je.

Kazes imao si isti problem? Pomogla ti je pasta?
    Koliko imaš godina...
    Ako si mlađa od 25 uspešno liječi...Ako si starija zalečuje...

Zainteresovan član groovychick (avatar)
    Učlanjen
    17.01.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    37

Bole me desni. I to samo oko jednog zuba, sestice.

Naime, pre godinu-dve je zivac iz susedne petice morao da bude izvadjen. Doktorka mi je stavila lek za umrtvljavanje zuba, i tada su poceli nesnosni bolovi. Ja sam to trpela, i dosla kada mi je receno... Zivac je izvadjen, i zubarka je rekla da me je bolelo verovatno zato sto je zapao taj lek izmedju petice i sestice, i naravno, ocistila mi je to. Doktorka mi je objasnila kako cu taj zub, iako je mrtav, osecati. I ja sam sve neprijatnije osecaje u tom predelu pripisivala toj nesrecnoj petici. Redovno cistim zube koncem, i kada cistim oko tih zuba, boli (nista nepodnosljivo, ali svakako nije normalno da boli ciscenje koncem). I tek skoro sam shvatila da mene meso boli samo oko te sestice, da petica s tim nema veze. Pretpostavljam da taj zalutali lek ima veze, jer mi je taj deo osetljiviji od tog vremena.

Isla sam kod zubara u medjuvremenu vise puta, i da je to nesto jako vidljivo, primetila bi (isla sam i na ciscenje kamenca skoro, i ako tada nista nije primetila, nikad ni nece).Svakako cu otici ovim povodom, ali da li da ocekujem da ima nacina da mi pomogne? Sta mogu da uradim da olaksam svojim desnima? Da li je iko imao slican problem?

Hvala.
    Mogla bi i da snimis taj zub,a mozda i da odes do drugog stomatologa da vidis sta ce ti reci.Mozda imas neki dzep tu,mozda ispun nije korektno odradjen...........ne mogu nista da ti kazem ovako napamet.

Početnik
    Učlanjen
    05.09.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Gingival C... da, cula sam za to, isprobacu! Hvala!

Imam 19, ne bi trebalo da bude problema

groovychick, hvala na savetu. Videcu od sutra sta ce biti...

Početnik
    Učlanjen
    19.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

boli me jezik. liči mi na neku alergiju ili gljivice. Pri gutanju osećam sve veći bol.Sve mi se to desava po povratku sa mora

Elita Valeria (avatar)
    Učlanjen
    26.03.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    175
    Reputaciona moć
    244

Mislim da ovde ne moze nista da se kaze bez pregleda lekara , suvise je uopsten opis.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    23.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    37

Citat Original postavio analiticar Pogledaj poruku
    Paradontax pastu proizvodi farmaceutska kuća Glaxo..
    Imaš je u apotekama (privatnim) i to sa fluoridom i bez fluorida..
    U pravilima pise da nije dozvoljeno komercijalna reklama - ovo je ocito komercijalna reklama
    kuće Glaxo. Naravno moderatori se ne moraju drzati pravila koje su sami napisali - i to govori nesto o njima.
    "Niko toliko ne brine o drugima kao oni koji su svima potrebni ali nikome nista ne znace"
    A.A.

gost 4554 nije na forumu
    Buduća legenda
    Učlanjen
    12.10.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio hahahaha Pogledaj poruku
    U pravilima pise da nije dozvoljeno komercijalna reklama - ovo je ocito komercijalna reklama
    kuće Glaxo. Naravno moderatori se ne moraju drzati pravila koje su sami napisali - i to govori nesto o njima.
    Firma je naglašena samo zato da bi se naglasio kvalitet proizvoda i pokazalo da se proizvod nabavlja ISKLJUČIVO u apoteci..

Početnik
    Učlanjen
    13.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

ako je lek za umrtvljavanje zivca - Toxavit, najverovatnije - zapao izmedju zuba, moguce da je izazvao osteomijelitis!!!! obavezno uradite RTG snimak, i idite na Stomatoloski fakultet!

Buduća legenda Софија (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1577

А колико је времена потребно да би токсавит изазвао остеомијелитис?
    ''Само човек који има вере у себе, може да буде веран другима.''
    Ерих Фром

Početnik
    Učlanjen
    05.09.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Na stomatoloskom fakultetu i lecim zube. Samo sam ciscenje kamenca radila privatno.

Koji je lek koriscen, stvarno ne bih znala. Nikad nisam cula za osteomijelitis, potrazicu po netu malo.

Učlanjen
    17.01.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    37

Na stomatoloskom fakultetu i lecim zube. Samo sam ciscenje kamenca radila privatno.

Koji je lek koriscen, stvarno ne bih znala. Nikad nisam cula za osteomijelitis, potrazicu po netu malo.
    Nemoj da se tripujes,ne mozes ti sad sebi da Dg osteomijelitis preko neta.Snimi zub i idi kod lekara!

Početnik
    Učlanjen
    05.09.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Naravno da ne ocekujem dijagnozu ovde, jednostavno me je zanimalo da li su ljudi imali slicna iskustva i da li im se desavalo da ih bole desni samo u predelu jednog zuba. Meni to deluje kao neuobicajena stvar.

Učlanjen
    17.01.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    37

Nije neuobicajeno.
    Osteomijelitis je ozbiljna stvar i nisam htela da nesto procitas na netu pa da se istripujes

Početnik
    Učlanjen
    05.09.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Hvala na brizi ali vec sam zabrinuta, jer ocigledno vise vas misli da je osteomijelitis.

Sada sam saznala da je moja doktorka na odmoru... ceo ovaj mesec. Ici cu na snimanje zuba, pa cemo videti sta ce biti.

Učlanjen
    17.01.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    37

Hvala na brizi ali vec sam zabrinuta, jer ocigledno vise vas misli da je osteomijelitis.

Sada sam saznala da je moja doktorka na odmoru... ceo ovaj mesec. Ici cu na snimanje zuba, pa cemo videti sta ce biti.
    Da bi bila mirnija,zamoli bilo kog drugog doktora na faxu da ti pogleda snimak
    i ne brini

Početnik
    Učlanjen
    05.09.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Da, da, to mi je i bilo u planu. Hvala na savetima.

Početnik
    Učlanjen
    05.09.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Bila sam danas privatno kod zubarke da snimim zub. Rekla je da je sve ok, da je punjenje u petici dobro i da me desni bole zato sto mi nice umnjak pa pritiska ostale zube. Rekla mi je da dodjem kroz par dana da slikam samo tu osmicu (koja se ne vidi sasvim na snimku), i da mogu da kupim propolis sprej koji ce mi olaksati. Uzela sam i gingival C i parodontaks pastu tako da bi trebalo sve da bude ok. Mada i dalje nisam bas sigurna u tu pricu, moracu jos nekome da pokazem snimak...

Slične teme

1. Problem sa desnima
    Autor lonelyeagle2005 u forumu Zdravlje
    Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 29.11.2006., 09:22
  2. Problem sa desnima
    Autor u forumu Zdravlje
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 26.01.2004., 17:16

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor