Kad on ne voli da se ljubi

black or white

Početnik
Poruka
5
Sta misliti o muskarcu sa kojim ste u vezi 10-ak meseci i gde ste posle 4-5 meseci otkrili da on ne voli da se ljubi, pipka, dirka, coki u obraz......... i sl. Napominjem da nisam osoba koja forsira takvo ponasanje, ali mislim da svaka osoba koja je zaljubljena ima potrebu da dodirne voljenu osobu , zagrli , poljubi . Nisam pristalica javnog iskazivanja emocija, ali ako ja to nemam ni u intimi svoje sobe( tj. vrlo, vrlo retko) , a njegov izgovor je da je on jednostavno takav i da mu je to trenutna faza (cista laz) , da nisam ja u pitanju , da ga privlacim .. i slicni izgovori . Cak sam cula i od nekih njegovih bivsih devojaaka da se tako i prema njima ponasao. Vrlo mi smeta to, a pokusavam da budem tolerantna ( ili glupa!!!! ) . Interesuje me sta vi mislite o tome i da li ste imali iskustva sa slicnim.
 
Kako je moguce da se ne vidi posle par dana ko je kakav..ili kad se vidi da se ostaje u vezi s totalno razlicitom osobom po tom pitanju iskazivanja emocija..mada mislim da je isto tako problem kad se neko ne voli ili ne ume ljubiti
 
Da nije Crnogorac...:zper: :lol: :p

Sasvim moguce da ima neke probleme...da je neostvaren, nezadovoljan sobom i svojim zivotom...iskompleksiran, neodlucan...uff ima toga jos...:dash:

A moguce je i da je obican papak koji zna da zene padaju na saosecajnost pa takve devojke i vreba..a ona jadna razbija glavu 24h sta on zapravo misli, oseca tj. pokusava da odgonetne njegovo ponasanje i non stop se pita zasto je takav, sta mu je i sl..

P.s. i obicno se ulove devojke od 16-25 god..
 
Poslednja izmena:
O Boze, svega sam ja toga svesna. Mislim da vecina ljudi ovde i jeste svesna svog problema i da zna resenje istog, ali nemaju snage da priznaju i preduzmu stvari. Potrebna im je potvrda, podsticaj.......... Svesna sam da treba da ga napustim. Zasto ljudi prave kompromise? Zbog straha, primarnog ljudskog osecanja koji nas i tera da radimo stvari koje nam mozda i ne leze. Jedino sto uvek ima izbora u zivotu. Filozofiram ujutru rano. :)
Pisem vrlo uopsteno, naizgled bez smisla, ali tako mi je doslo da trenutno ispljunem samo delic misli., ne zamerite.
 
O Boze, svega sam ja toga svesna. Mislim da vecina ljudi ovde i jeste svesna svog problema i da zna resenje istog, ali nemaju snage da priznaju i preduzmu stvari. Potrebna im je potvrda, podsticaj.......... Svesna sam da treba da ga napustim. Zasto ljudi prave kompromise? Zbog straha, primarnog ljudskog osecanja koji nas i tera da radimo stvari koje nam mozda i ne leze. Jedino sto uvek ima izbora u zivotu. Filozofiram ujutru rano. :)
Pisem vrlo uopsteno, naizgled bez smisla, ali tako mi je doslo da trenutno ispljunem samo delic misli., ne zamerite.

Napraviti kompromis ne bi trebalo znaciti da radis nesto sto ne zelis...vec bi trebalo da bude svesna odluka da cemo neku nasu manu pokusati korigovati i mozda cak pretvoriti u vrlinu...mozda nam to nece uspeti iz prvog pokusaja ali nastavljamo da se trudimo...
Zavisi i da li je partner zaista takav ( ne voli da se ljubi grli ) ili on samo misli da je takav zbog raznih situacija koje su mu se desile u zivotu pa je oguglao na sve...
Ako je druga situacija u pitanju, tu jos nesto moze da se resi tj. da ga navedes na neke stvari, pa mozda to i zavoli...u prvom slucaju ne vredi insistirati, jer se na taj nacin produbljuje vlastito nezadovoljstvo..

P.s. Covek mora sam da odluci sa cime moze da se nosi ili ne...u svakoj vezi nesto fali..
 
O Boze, svega sam ja toga svesna. Mislim da vecina ljudi ovde i jeste svesna svog problema i da zna resenje istog, ali nemaju snage da priznaju i preduzmu stvari. Potrebna im je potvrda, podsticaj.......... Svesna sam da treba da ga napustim. Zasto ljudi prave kompromise? Zbog straha, primarnog ljudskog osecanja koji nas i tera da radimo stvari koje nam mozda i ne leze. Jedino sto uvek ima izbora u zivotu. Filozofiram ujutru rano. :)
Pisem vrlo uopsteno, naizgled bez smisla, ali tako mi je doslo da trenutno ispljunem samo delic misli., ne zamerite.

:eek:
zaboravi sta sam rekla...napusti ga i resi ga muke :lol:
 
Sta misliti o muskarcu sa kojim ste u vezi 10-ak meseci i gde ste posle 4-5 meseci otkrili da on ne voli da se ljubi, pipka, dirka, coki u obraz......... i sl. Napominjem da nisam osoba koja forsira takvo ponasanje, ali mislim da svaka osoba koja je zaljubljena ima potrebu da dodirne voljenu osobu , zagrli , poljubi . Nisam pristalica javnog iskazivanja emocija, ali ako ja to nemam ni u intimi svoje sobe( tj. vrlo, vrlo retko) , a njegov izgovor je da je on jednostavno takav i da mu je to trenutna faza (cista laz) , da nisam ja u pitanju , da ga privlacim .. i slicni izgovori . Cak sam cula i od nekih njegovih bivsih devojaaka da se tako i prema njima ponasao. Vrlo mi smeta to, a pokusavam da budem tolerantna ( ili glupa!!!! ) . Interesuje me sta vi mislite o tome i da li ste imali iskustva sa slicnim.

Znaš kako beba prestane da plače? Tako što je majka privije uz sebe, da oseti toplotu, dodir.....ljubav.... Kad nekog voliš imaš potrebu da ga osetiš pod prstima, da mu se približiš, da spontano smanjiš prostornu razdaljinu između vas....
Sa aspekta nekog ko važi za distanciranu osobu, kažem ti da te taj momak ne voli..... To što nije "mazuljast" ne znači da treba kad ste nasamo da bude statua.....
 
Sta misliti o muskarcu sa kojim ste u vezi 10-ak meseci i gde ste posle 4-5 meseci otkrili da on ne voli da se ljubi, pipka, dirka, coki u obraz......... i sl. Napominjem da nisam osoba koja forsira takvo ponasanje, ali mislim da svaka osoba koja je zaljubljena ima potrebu da dodirne voljenu osobu , zagrli , poljubi . Nisam pristalica javnog iskazivanja emocija, ali ako ja to nemam ni u intimi svoje sobe( tj. vrlo, vrlo retko) , a njegov izgovor je da je on jednostavno takav i da mu je to trenutna faza (cista laz) , da nisam ja u pitanju , da ga privlacim .. i slicni izgovori . Cak sam cula i od nekih njegovih bivsih devojaaka da se tako i prema njima ponasao. Vrlo mi smeta to, a pokusavam da budem tolerantna ( ili glupa!!!! ) . Interesuje me sta vi mislite o tome i da li ste imali iskustva sa slicnim.

Takvog dečka sam i ja imala. Dve godine u vezi i on meni pre mesec dana kaže kako on ne voli da se ljubi, ne voli da se grli, ništa od toga...:eek:
Kada ga zagrlim, kao da grlim drvo... :(
Neverovatno je da osoba koju voliš NEMA POTREBU da te zagrli i poljubi. :roll: . Meni tu nešto ne štima. Tu nema dovoljno ljubavi. Ako ti je to potrebno, onda nadji nekog ko će ti to pružiti. Ovako, samo ćeš "gladovati". :(
 
Sta misliti o muskarcu sa kojim ste u vezi 10-ak meseci i gde ste posle 4-5 meseci otkrili da on ne voli da se ljubi, pipka, dirka, coki u obraz......... i sl. Napominjem da nisam osoba koja forsira takvo ponasanje, ali mislim da svaka osoba koja je zaljubljena ima potrebu da dodirne voljenu osobu , zagrli , poljubi . Nisam pristalica javnog iskazivanja emocija, ali ako ja to nemam ni u intimi svoje sobe( tj. vrlo, vrlo retko) , a njegov izgovor je da je on jednostavno takav i da mu je to trenutna faza (cista laz) , da nisam ja u pitanju , da ga privlacim .. i slicni izgovori . Cak sam cula i od nekih njegovih bivsih devojaaka da se tako i prema njima ponasao. Vrlo mi smeta to, a pokusavam da budem tolerantna ( ili glupa!!!! ) . Interesuje me sta vi mislite o tome i da li ste imali iskustva sa slicnim.

Pa sta voli onda taj tvoj dragi? Mislim, kako pokazuje neznost?
:(...imam utisam kao da je to mucenje za tebe a ubedjujes sebe da je to u redu i normalno ...mozda i jeste normalno, za neke ljude...
Sta ce ti veza u kojoj ces vecito biti zeljna...skoro svega?
 
Sta misliti o muskarcu sa kojim ste u vezi 10-ak meseci i gde ste posle 4-5 meseci otkrili da on ne voli da se ljubi, pipka, dirka, coki u obraz......... i sl. Napominjem da nisam osoba koja forsira takvo ponasanje, ali mislim da svaka osoba koja je zaljubljena ima potrebu da dodirne voljenu osobu , zagrli , poljubi . Nisam pristalica javnog iskazivanja emocija, ali ako ja to nemam ni u intimi svoje sobe( tj. vrlo, vrlo retko) , a njegov izgovor je da je on jednostavno takav i da mu je to trenutna faza (cista laz) , da nisam ja u pitanju , da ga privlacim .. i slicni izgovori . Cak sam cula i od nekih njegovih bivsih devojaaka da se tako i prema njima ponasao. Vrlo mi smeta to, a pokusavam da budem tolerantna ( ili glupa!!!! ) . Interesuje me sta vi mislite o tome i da li ste imali iskustva sa slicnim.

Takav sam i ja problem imala, ali nazalost u braku i kad sam videla da ce to uvek biti tako, a ja sam opet drugacija i uzivam u tim stvarcicama, odlucila sam da mi nema druge nego da se razvedem.
 
Znaš kako beba prestane da plače? Tako što je majka privije uz sebe, da oseti toplotu, dodir.....ljubav.... Kad nekog voliš imaš potrebu da ga osetiš pod prstima, da mu se približiš, da spontano smanjiš prostornu razdaljinu između vas....
Sa aspekta nekog ko važi za distanciranu osobu, kažem ti da te taj momak ne voli..... To što nije "mazuljast" ne znači da treba kad ste nasamo da bude statua.....

Ovo je kljucno....sto takve osobe obicno nisu statue kad su partneri sami ( ne uvek ) a tvrdi mozda da te voli i da mu je stalo....ono mazi i grli, poljubi ali je sve to jako retko...ako bi duze trajalo pocnu sa izgovorima tipa nisam romantican, ne volim da se grlim, ljubim, sjeban sam, oguglao sam, mislim o drugim stvarima...ali obicno se to pokaze od pocetka veze ako zaista postoji neki dublji prioblem...i zbog toga ne znas vise realno da sagledas situaciju,,ne mozes tek tako odustati ako ti je zaista do nekog stalo a opet mozda prihvatas izgovore a on te ne volil....

Deluje kao manipulacija a opet...ne znam valjda je sl. stvar u pitanju...diskutujem generalno o tom problemu....
 
Da , Alya , upravo se tako osećam i takva je situacija kako si i opisala. Znaš, stalno sam ga opravdavala, čak i prebacivala sebi jer sam pušila. Naime, on je bivši ne pušač i ogorčeni protivnik i mislim da nije prošao dan da mi nije prigovarao za pušenje.Mislim da nikada više u životu nisam prala zube ( posle svake cigarete) u slučaju da me poljubi.Kriviim ga , jer se ja barem nisam lažno predstavljala kada smo se upoznali , po bilo kom pitanju . Znao je da pušim. Ali se on lažno predstavljao kada mi je puržao " maženje" tačno u onolikoj meri koja je meni bila potrebna, iako moram da priznam je on meni rekao da ne voli ljubakaknje, maženje i sl i da nije romantičan. Nisam obraćala pažnju na to jer sam to dobijala u meri koja je meni trebala. Mislila sam da možda on misli da ne može više od ponudjenog da mi pruž , ali meni nije ni trebalo više, jer ni ja ne volim da budem udavljena. Nakon 4-5 meseci , bukvalno kao da je neko nožem preseka sve to i kreće moja agonija. Svaki moj pokušaj da pričamo o tome ( i lepim i imanje lepim načinom komunikacije) bi se završio tako da ispadne da ja gnjavim, da ga ne razumem, da sam sebična i da ne vidim u kakkvoj je on teškoj životnoj fazi , a ja sad kao nešto tražim poljubac. I onda, tako kreće neka vrsta vrzinog kola. Neki put stvarno pomislim da sam sebična, ( u lucidnim trenucima znam da sam jadna kada tako razmišljam, gde mi je samouzdanje i ljubav prema sebi) , opravdavam ga . Vrlo je pametan, inteligentan , stariji od mene 15 godina,( nisam klinka, imam 35, nisam očajnica, uspešna sam, kažu vrlo privlačna, prijatna) ,manipulator, a sa druge strane gospodin, koji te nikad neće obrukati u društvu, sofisticiran, obrazovan, šarmantan, pomalo asocijalan.......ima još dosta toga. Nije mi jasno samo ( time ga opravdavam) , da može toliko ljubavi da pruži svojoj kuci ,ljubimcu, toliko pažnje , maženja, ......... O Bože, ljubomorna sam na kuče.STRAŠNOOOO....:hahaha:,.... GDE SAM TU JA? Napominjem opet , svesna sam ko je on, šta je on , i to njegov ponašanje sa kučetom, kada bi počelo sa psihološkog aspekta da se posmatra, .............. Bog te pita gde bismo dogurali. Vraćam se na pušenj. PRESTALA SAM !!! Ima mesec dana. On je srećan. I ja sam. Situacija se "KAO" nešto poboljšala, ali MI SE NE DODIRUJEMOOOOOOOO. Da ja njega neuzmem za ruku , pod ruku , on mene nikada ne bi uzeo ( njegov izgovor je da je on pasivac) . da ja njega ne poljubim ( ovlaš u usne ili obraz, kakav francuski poljubac, takav poljubac dobijem mooooooždaa u toku seksa) samoinicijativno sa njegove strane , jednom u 3 meseca. On prigovara da pravim statistike, smučilo mi da uopšte i razgovaram sa njim o tome, jer vidim da nema svrhe, i jadno je . UDARA MI NA PONOS. Bože, pa i ma ljudi koji jedva čekaju da budu samnom. UFFFFFFFFF...... sve je ovo vrlo smorno. I onda me on digne nekim postupkom, i to kao da zna kada to treba da uradi , i onda se ja dignem, dobijem snagu za dalje. ......... klasična priča, o kojoj nista ne treba da mi kažete. GLUPAČA!!!
 
Hm..ne mora da znaci da se je lazno predstavljao...u pocetku je zelja veca za mazenjem itd a kasnije se to malo slegne...tebi je tad ta njegova paznja bila u dovoljnoj kolicini ili bas toliko da moze da prodje a kasnije je pocelo da ti smeta jer toga nema dovoljno ili uopste...
Takvi likovi su pametni za 10+ i sto je najgore negde duboko u sebi znas da mu je stalo i da te voli ali strasno iritira to sto ne ume da razgovara ( bar ne onako kako bi zelela ), sto uvek odgovara kratko i jasno, cuti, sebican je...itd mora da je devica u horoskopu...:lol:

Nisi glupa, samo si pogresno birala...podsvesno si verovatno verovala da ces ga promeniti...da ce postati romanticniji, jer boze moj ko ne voli da se mazi itd...

Neki ljudi su bas emotivno sjebani...i da ne bi povukao i tebe na dno, moras da se sklonis...crpi to energiju suvise i samo produbljuje licno nezadovoljstvo....

P.s. pasivan je ne moze da se trgne...odatle i te krajnosti...svejedno mu pa onda kad se spremis vec da odes, suze liju u potocima on nekako uspe da izjavi ono sto oseca....sve moras da vadis kljestima...mada takve osobe su inace jako zanimljive za posmatranje...ijako dobri prijatelji i jako verni...al djabe to, kad ostalo ne valja...
 
Poslednja izmena:
Da , Alya , upravo se tako osećam i takva je situacija kako si i opisala. Znaš, stalno sam ga opravdavala, čak i prebacivala sebi jer sam pušila. Naime, on je bivši ne pušač i ogorčeni protivnik i mislim da nije prošao dan da mi nije prigovarao za pušenje.Mislim da nikada više u životu nisam prala zube ( posle svake cigarete) u slučaju da me poljubi.Kriviim ga , jer se ja barem nisam lažno predstavljala kada smo se upoznali , po bilo kom pitanju . Znao je da pušim. Ali se on lažno predstavljao kada mi je puržao " maženje" tačno u onolikoj meri koja je meni bila potrebna, iako moram da priznam je on meni rekao da ne voli ljubakaknje, maženje i sl i da nije romantičan. Nisam obraćala pažnju na to jer sam to dobijala u meri koja je meni trebala. Mislila sam da možda on misli da ne može više od ponudjenog da mi pruž , ali meni nije ni trebalo više, jer ni ja ne volim da budem udavljena. Nakon 4-5 meseci , bukvalno kao da je neko nožem preseka sve to i kreće moja agonija. Svaki moj pokušaj da pričamo o tome ( i lepim i imanje lepim načinom komunikacije) bi se završio tako da ispadne da ja gnjavim, da ga ne razumem, da sam sebična i da ne vidim u kakkvoj je on teškoj životnoj fazi , a ja sad kao nešto tražim poljubac. I onda, tako kreće neka vrsta vrzinog kola. Neki put stvarno pomislim da sam sebična, ( u lucidnim trenucima znam da sam jadna kada tako razmišljam, gde mi je samouzdanje i ljubav prema sebi) , opravdavam ga . Vrlo je pametan, inteligentan , stariji od mene 15 godina,( nisam klinka, imam 35, nisam očajnica, uspešna sam, kažu vrlo privlačna, prijatna) ,manipulator, a sa druge strane gospodin, koji te nikad neće obrukati u društvu, sofisticiran, obrazovan, šarmantan, pomalo asocijalan.......ima još dosta toga. Nije mi jasno samo ( time ga opravdavam) , da može toliko ljubavi da pruži svojoj kuci ,ljubimcu, toliko pažnje , maženja, ......... O Bože, ljubomorna sam na kuče.STRAŠNOOOO....:hahaha:,.... GDE SAM TU JA? Napominjem opet , svesna sam ko je on, šta je on , i to njegov ponašanje sa kučetom, kada bi počelo sa psihološkog aspekta da se posmatra, .............. Bog te pita gde bismo dogurali. Vraćam se na pušenj. PRESTALA SAM !!! Ima mesec dana. On je srećan. I ja sam. Situacija se "KAO" nešto poboljšala, ali MI SE NE DODIRUJEMOOOOOOOO. Da ja njega neuzmem za ruku , pod ruku , on mene nikada ne bi uzeo ( njegov izgovor je da je on pasivac) . da ja njega ne poljubim ( ovlaš u usne ili obraz, kakav francuski poljubac, takav poljubac dobijem mooooooždaa u toku seksa) samoinicijativno sa njegove strane , jednom u 3 meseca. On prigovara da pravim statistike, smučilo mi da uopšte i razgovaram sa njim o tome, jer vidim da nema svrhe, i jadno je . UDARA MI NA PONOS. Bože, pa i ma ljudi koji jedva čekaju da budu samnom. UFFFFFFFFF...... sve je ovo vrlo smorno. I onda me on digne nekim postupkom, i to kao da zna kada to treba da uradi , i onda se ja dignem, dobijem snagu za dalje. ......... klasična priča, o kojoj nista ne treba da mi kažete. GLUPAČA!!!

Ostavi ga... Tesko da ces promeniti ciku od 50 godina. Plus ne voli te dovoljno, ili nije sposoban vise da pokazuje ljubav, ko zna sta je sve proziveo, kakve repove vuce...sumnjam da je sam od sebe toliko zatvoren i ne voli dodir, postoje tu neki debeli razlog iz proslosti, u svakom slucaju neces nikad biti zadovoljna sa njim, osim ako uzivas u tome da patis
 
Alo bre zene,iskulirajte:eek:
Ubediste je da otkaci tipa,nevoli da se ljubi i stipka pa sta?Nevolim ni ja sto ne znaci da nevolim osobu pored sebe.Mozda razmislja o tome da ti obezbedi finansije,ili mu se jede jagnjetina,ili vozi motor,bem li ga.Ne gnjavi coveka.Uzivaj.
Znao sam da moram da zavirim u temu:rtfm:

..debeli razlog iz proslosti..:zcepanje:
 
I da je zaista tako kao sto si napisao zar ona ne zasluzuje da se joj to jasno saopsti...i da se potrudi da joj ugodi....
To da treba finansijski da obezbedi nju i njega su postale price za malu decu....dok obezbedjujes sve to, ne smes da zapostavis partnera...bar ne dugorocno i treba da razgovaras o vezi i problemima u njima...
 

Back
Top