System StandBy i Windows XP
Prikazujem rezultate 1 do 5 od 5

Tema: System StandBy i Windows XP

Zainteresovan član Ragen (avatar)
    Učlanjen
    11.05.2004.
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano System StandBy i Windows XP

ukratko, instalirao sam XP i u BIOS-u ukljucio STR (SuspendToRAM) opciju... kada bih posle toga iz XP-a odabrao stand by iz shut down menija, kompjuter bi se skroz iskljucio, ali bi RAM ostao aktivan, tako da kada bih pomovo ukljucio komp, usao bi mi direktno u XP, bez ucitavanja.. posle sam stavio i service pack 1, i sve je bilo ok... medjutim, posto se bavim dizajnom, nabudzio sam u dva dana komp sa programima za grafiku (photoshop CS i resto)... ne verujem da je bilo sta od toga uticalo na OS.. u svakom slucaju, sada vise ne radi standby.. znaci, odem na standby, on ugasi monitor, cuje se "click" i ugasi sve, ali ventilator i dalje (onaj u kucistu) nastavlja da radi... instalirao sam service pack jos jednom, ali nista...

da li se nekome desilo ovo i da li zna resenje ili uzrok problema? ako bih znao uzrok, lako bih nasao resenje, jer se racunarima bavim dugi niz godina i poznajem jako dobro hardware

sto se konfiguracije tiche, to je ASUS A7V600-x, koja jako lepo radi, sa jednim bartonom 2500+ ... napajanje mi podrzava ovu opciju, posto treba posle gasenja da postoji najmanje 750mA za memoriju, ali posto je ranije radilo, kontam da tip napajanja i nije previse bitan

PS) nemojte mi preporucivati "hibernate", zato sto mi ne treba...

pozdrav i hvala

Elita
    Učlanjen
    16.06.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

STR je opcija kojom kad odes na shut down i iskljucis kompjuter RAM ostaje aktivan (mozda gresim). Kad ga ponovo ukljucis vracas se u Win onakav kakvog si ga ostavio - sa sviom otvorenim prozorima? Zasto ides na stand by.
    Ako mislis da je problem nastao posle instaliranja nekih programa idi na Start>Run>regedit pa ih sve iskljuci. Ako tada bude o.k.ukljucuj jedan po jedan program da bi video koji je napravio problem

Zainteresovan član Ragen (avatar)
    Učlanjen
    11.05.2004.
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano

da, u pravu si, STR je upravo to.. zasto ne idem na shut down? pa zato sto sa shut down, ponovno ukljucivanje traje isuvise mnogo, sa druge strane STR omogucuje da svi programi budu ukjuceni, njih 5-6 ostaje u memoriji i jos uvek su tu posle ukljucivanja racunara..

nista dodatno ne postoji u regystriju, strogo kontrolisam sta mi se ucitava u kompjuter a sta ne.. inache, ovo je boljka i proslih verzija windowsa, znam da mi se desavalo i ranije, u 98...

meni je potrebno da znam koji deo XP-a kontrolise shut down opcije..

pozdrav

Elita
    Učlanjen
    16.06.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Start > Control Panel > Performance and Maintenance > Power Options tab. Nadji APM > Enable Advanced Power Management Support. Ako nemas tu opciju onda si u Control Panel-u izabrao ``Classik view``. Izaberi "Use Category View" i ako opet nemas 'Performance and Maintenance' opciju proveri da li je u BIOS-u ukljucen ACPI. razlog mogu biti i neki programi. Pogledaj ovde:

http://www.kellys-korner-xp.com/win_xp_restart.htm

Elita
    Učlanjen
    16.06.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Citat Original postavio Andreavk
    STR je opcija kojom kad odes na shut down i iskljucis kompjuter RAM ostaje aktivan (mozda gresim). Kad ga ponovo ukljucis vracas se u Win onakav kakvog si ga ostavio - sa sviom otvorenim prozorima? Zasto ides na stand by.
    Ako mislis da je problem nastao posle instaliranja nekih programa idi na Start>Run>regedit pa ih sve iskljuci. Ako tada bude o.k.ukljucuj jedan po jedan program da bi video koji je napravio problem
    ...ups...trebalo je da pise
    Srart>Run msconfig>Start up

Slične teme

1. Kako resiti problem sa nestajanjem taskbar-a u Windows XP System-u
    Autor 1nf1n1ty u forumu Operativni sistemi
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 04.04.2007., 17:01
  2. Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 01.08.2004., 00:23
  3. c:windows\system 32\cpusave.exe
    Autor france u forumu Operativni sistemi
    Odgovora: 5