Odakle mu pare

ti onda ocito ne zna puno o Srpskoj pravoslavnoj crkvi...a bome ni o nasem pravom zivom SVECU Patrijarhu Pavlu.....prilicno gresis..pravoslavna crkva u svojoj istoroji nema lajt motiv agresivnost..moras malo vise citati o tome

ne znam puno ali se secam nekih stvari kao npr. onog vladike sto je blagosiljao skorpione .....ili secam se recimo da je taj isti pahomije bio optuzen da je pedofil pa je ona krimi dss-ovska vlada to zataskala........
A znam da se i patrijarh pavle vozio gradskim autobusima(licno ga video) i njemu svaka cast
 
Poslednja izmena:
pa vidim po Srbiji se samo voze stara kola...mislim jedino evo sad Crkva i to malo politicara vozi dobra kola:mrgreen: kako da ne..od dzipova po NS se ne moze ziveti a sumnjam da su bas svi od SPC

Ne ulazim u to da li si vernik.Slazem se da politicari otimaju od naroda mnogo vise.
Ali,crkva na silu i strahom ljudima i to onom poshtenijem (da ne kazem prostijem) delu isteruje pare u zamenu za nebeski zivot.
Covece,u ovo doba?I jos da vozi to sto vozi...pa ne ide,stvarno.
 
Ne ulazim u to da li si vernik.Slazem se da politicari otimaju od naroda mnogo vise.
Ali,crkva na silu i strahom ljudima i to onom poshtenijem (da ne kazem prostijem) delu isteruje pare u zamenu za nebeski zivot.
Covece,u ovo doba?I jos da vozi to sto vozi...pa ne ide,stvarno.

Pa dobro crkva je i smisljena kao lopovska organizacija.....mislim generalno....sve su crkve iste.....Osmislio neko da bi lepo ziveo od naivnog naroda. Ali kao sto rece konzab to nije obavezno. Ko veruje u to neka daje pare ko ne nista.

Politicari su drga sorta i njima pare davati moras. A oni kradu li kradu.
A sad ne vidim da je ista prostiji narod onaj koji veruje crkvi u odnosu na one koji veruju politicarima. Zamisli tek one koji su verovali Tadicu i kompaniji o 500000 novih radnih mesta,besplatnim vizama,mercedesu,volkswagenu,boingu,1000 evra za deonice......
 
Ne ulazim u to da li si vernik.Slazem se da politicari otimaju od naroda mnogo vise.
Ali,crkva na silu i strahom ljudima i to onom poshtenijem (da ne kazem prostijem) delu isteruje pare u zamenu za nebeski zivot.
Covece,u ovo doba?I jos da vozi to sto vozi...pa ne ide,stvarno.

pa..o tome se radi...u istoriji Srpske Pravoslavne Crkve na prste jedne ruke mozes da nabrojis..pri tom ne smes da prenebregnes da su i pripadnici SPC ljudi sa svim manama i vrlinama
a kroz istoriju nekih drugih Crkava.....bome brate svi mi ruke i prste da spojimo ne bi bilo dovoljno nabrajanja
samo kad bismo se vratili na krstaske ratove na inkviziciju...a bome i osvr na 20 vek i etnicka ciscenja....eeeeeeeeeeee....a sad je najveci porbelm dzip...a to kome uzimaju...to je toliko mali porcenat ljudi u ovoj drzavi da je to na spram svih kradja nesto sto uopste ne zasluzuje toliku pompeznost i to naravno negativnu
 
26 000 ??? Па још на 36 месеци !!!!

А одакле Чеди џип четири пута скупљи ???


Какву ли тек он веру проповеда кад себи то може опуштено приуштити ???

:think::think::think:
 
26 000 ??? Па још на 36 месеци !!!!

А одакле Чеди џип четири пута скупљи ???


Какву ли тек он веру проповеда кад себи то може опуштено приуштити ???

:think::think::think:

pa ti otvori temu o cedi...........
ovo je tema o moralu u crkvi :roll:
 
pa..o tome se radi...u istoriji Srpske Pravoslavne Crkve na prste jedne ruke mozes da nabrojis..pri tom ne smes da prenebregnes da su i pripadnici SPC ljudi sa svim manama i vrlinama
a kroz istoriju nekih drugih Crkava.....bome brate svi mi ruke i prste da spojimo ne bi bilo dovoljno nabrajanja
samo kad bismo se vratili na krstaske ratove na inkviziciju...a bome i osvr na 20 vek i etnicka ciscenja....eeeeeeeeeeee....a sad je najveci porbelm dzip...a to kome uzimaju...to je toliko mali porcenat ljudi u ovoj drzavi da je to na spram svih kradja nesto sto uopste ne zasluzuje toliku pompeznost i to naravno negativnu

Zato me i toliko iritira nasa crkva u zadnjih 20 godina.Poceli su da kupe onaj pasivno-agresivni fazon katolicke crkve koja vodi u zlu.
Ja ne verujem u tu pricu ali ako djavo postoji,3-4 sata dnevno provodi u Vatikanu.
 
Kao sto je i uobicajeno za ovaj pdf, najbolji poznavaoci crkve su oni kojima ni roditelji tamo nogom nisu krocili i koji se hvataju za dugme cim vide svestenika, a najuvredjeniji zbog crkvenih tarifa oni koji ne veruju u nebesa no u Marksa i Engelsa.

Zna otac Branislav sa takvima, bez brige.
 

Back
Top