Nezgodno (i protivustavno) pitanje...

Pogledaj rezultate ankete: Revolucija/drž. udar, ako bi to na vlast dovelo sposobne i poštene ljude?

Glasova
33. Ne možete glasati na ovu anketu
  • Da

26 78,79%
  • Ne

6 18,18%
  • Nije loša ideja, ali poštujmo ustav, da ne bismo trpeli sankcije

1 3,03%
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 50

Tema: Nezgodno (i protivustavno) pitanje...

Domaćin Dust (avatar)
    Učlanjen
    26.12.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    26
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Nezgodno (i protivustavno) pitanje...

Već 2-3 godine, imam utisak da se u Srbiji na izborima ne nudi iole ozbiljnija politička alternativa ovim političarima, koji se od 1990. godine smenjuju na vlasti... Kad to kažem, mislim na alternativu koju čine obrazovani ljudi, koji bi pokrenuli ovu našu umrtvljenu privredu i ekonomiju. Postoje neke političke organizacije koje to nude kao ideju, ali su one miljama ispod cenzusa... Sa druge strane, imam utisak da sve da su i te stranke jače, ne bi uspele da dođu do vlasti ustavnim putem, dok god kapital, koji stoji iza velikih stranaka to sprečava.
    Moje pitanje je: da li mislite da bi neka dobro organizovana revolucija, ili državni udar, koji bi doveo na vlast sposobne, obrazovane i nepotkupljive ljude, sa idejom, pokrenuo ovu našu večito posustalu zemlju? Nije da to podržavam, ali stičem utisak da se u ovoj zemlji kroz istoriju nešto pozitivno dešavalo jedino kada narodu "kap prelije čašu"...

Elita november child (avatar)
    Učlanjen
    19.03.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1638

Podrazumevano Re: Nezgodno (i protivustavno) pitanje...

..sposobni, obrazovani i nepotkupljivi se ne bave politikom..
    ..ne da im obraz..
    ..a i zauzeti su rintanjem za 'lebac..
    ..think again...

Elita User Friendly (avatar)
    Učlanjen
    20.01.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    409

Ko to bude hteo nek racuna na mene!
    Audi, vide, tace, si vis vivere in pace

Veoma poznat Rechke (avatar)
    Učlanjen
    15.05.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    291

Citat Original postavio Dust Pogledaj poruku
    Već 2-3 godine, imam utisak da se u Srbiji na izborima ne nudi iole ozbiljnija politička alternativa ovim političarima, koji se od 1990. godine smenjuju na vlasti... Kad to kažem, mislim na alternativu koju čine obrazovani ljudi, koji bi pokrenuli ovu našu umrtvljenu privredu i ekonomiju. Postoje neke političke organizacije koje to nude kao ideju, ali su one miljama ispod cenzusa... Sa druge strane, imam utisak da sve da su i te stranke jače, ne bi uspele da dođu do vlasti ustavnim putem, dok god kapital, koji stoji iza velikih stranaka to sprečava.
    Moje pitanje je: da li mislite da bi neka dobro organizovana revolucija, ili državni udar, koji bi doveo na vlast sposobne, obrazovane i nepotkupljive ljude, sa idejom, pokrenuo ovu našu večito posustalu zemlju? Nije da to podržavam, ali stičem utisak da se u ovoj zemlji kroz istoriju nešto pozitivno dešavalo jedino kada narodu "kap prelije čašu"...
    Ideja revolucije uvek i svuda deluje privlačno, ali mislim da ne bi donela velike promene dok se ne promeni mentalitet čitavog naroda, kao i međunarodna situacija, a i ti mogući "pametni i sposobni" koji bi se njome ustoličili nemaju razgranatu mrežu delovanja i uticaja, a ova postojeća bi ostala odana staroj gardi političara i vlastodržaca...

Domaćin Dust (avatar)
    Učlanjen
    26.12.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    26
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio november child Pogledaj poruku
    ..sposobni, obrazovani i nepotkupljivi se ne bave politikom..
    ..ne da im obraz..
    ..a i zauzeti su rintanjem za 'lebac..
    Bravo!

Buduća legenda
    Učlanjen
    17.10.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Анкета ти је благо речено нереална.На државне ударе или револуције не може да утиче народ из државе у којој се то дешава.И на тај начин се на власт у мањим држава насилно доводе којекакви диктатори,док се у великим државама таква збивања јако ретко дешавају.

Domaćin Dust (avatar)
    Učlanjen
    26.12.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    26
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio misoni Pogledaj poruku
    Анкета ти је благо речено нереална.На државне ударе или револуције не може да утиче народ из државе у којој се то дешава.И на тај начин се на власт у мањим држава насилно доводе којекакви диктатори,док се у великим државама таква збивања јако ретко дешавају.
    A mi smo velika država...

Buduća legenda Derer (avatar)
    Učlanjen
    03.08.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    18
    Reputaciona moć
    754

revolucija ce dovesti samo josh gore od onih prethodnih
    kao shto slikovit primer 5.oktobra to lepo prikazuje
    problem je shto ovde ne postoji demokratija nego se vlast menja samo revolucijama
    da je opozicija stvarno opozicija ona bi lako mogla da smeni zute ali poshto je to ista vrsta opozicije ko i ona za vreme miloshevica oni ne razmishljaju u tim kategorijama
    nego kako se dodvoriti despotu za mrvice sa stola...dok opet neka strana sluzba ne plati obuchavanje kadrova za deshavanje naroda
    ALL THESE WORLDS ARE YOURS EXCEPT EUROPA. ATTEMPT NO LANDINGS THERE.

Domaćin Dust (avatar)
    Učlanjen
    26.12.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    26
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Derer Pogledaj poruku
    revolucija ce dovesti samo josh gore od onih prethodnih
    kao shto slikovit primer 5.oktobra to lepo prikazuje
    problem je shto ovde ne postoji demokratija nego se vlast menja samo revolucijama
    da je opozicija stvarno opozicija ona bi lako mogla da smeni zute ali poshto je to ista vrsta opozicije ko i ona za vreme miloshevica oni ne razmishljaju u tim kategorijama
    nego kako se dodvoriti despotu za mrvice sa stola...dok opet neka strana sluzba ne plati obuchavanje kadrova za deshavanje naroda
    Poenta je da NEMA alternative na izborima... Evo, doduše, kako su se ranije završavali vojni/državni udari:
    http://sr.wikipedia.org/wiki/Војни_пуч_од_27._марта_1941.- negativna posledica
    http://sr.wikipedia.org/wiki/Мајски_преврат- (relativno) pozitivne posledice...
    5. oktobar je na vlast doveo one koje su prethodno pobedili na izborima, tako da je ustav ispoštovan... Nisu izbori neophodno pozitivno rešenje: primer za to je Hitlerov uspon...
    Poslednji put ažurirao/la Dust : 04.09.2009. u 17:06

Elita crveni oblak (avatar)
    Učlanjen
    25.01.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    379

Za revoluciju je potrebno jos nesto pored nezadovoljstva grdne puchine a ti dodatni faktori revolucije su: strani faktor koji brani svoje interese i nas opozicioni faktor koji ne brani drzavne interese. Dakle, nema nishta od toga, posto kod nas postoji naopaka sprega izmedju stranog i pozicionog faktora koji nece dizati revoluciju sam protiv sebe.
    ...

Domaćin Dust (avatar)
    Učlanjen
    26.12.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    26
    Reputaciona moć
    0

Znam...

Poznat zplja (avatar)
    Učlanjen
    16.06.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    357

...
    Već 2-3 godine, imam utisak da se u Srbiji na izborima ne nudi iole ozbiljnija politička alternativa ovim političarima, koji se od 1990. godine smenjuju na vlasti... Kad to kažem, mislim na alternativu koju čine obrazovani ljudi, koji bi pokrenuli ovu našu umrtvljenu privredu i ekonomiju.
    Ти говориш о националној елити, која би требало да буде покретач политичких промена.При томе мислим на културну, социјалну и економску покретачку снагу, којом би се обликовала политичка сцена у држави.
    Али у државама попут наше, протекторатског типа, национална елита практично не постоји, јер јој је забрањен приступ медијском, моћном простору. Зато се подмеће, инструисана елита, добро обучена, добро плаћена и одшколована у центрима економске моћи, која усмерава бирачко тело ка странкама које ти центри држе под контролом.

Legenda čedina_zebra (avatar)
    Učlanjen
    05.12.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    26
    Reputaciona moć
    3282

Citat Original postavio misoni Pogledaj poruku
    Ništa za dodati. Neki jednostavno ne razumeju ono o čemu pišu ili bi želeli da pišu.
    Čedina Zebra

Veoma poznat manje_zlo (avatar)
    Učlanjen
    31.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    157

Гласати о државном удару је у старту бесмислено. Наравно да сам подржао, али земља наше моћи и величине било какав државни удар ради по директивама из иностранства. Осим ако се не појави неки Карађорђе.
    Србија никада није ратовала са највећом светском силом. Русија је наш пријатељ.

Učlanjen
    03.08.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    18
    Reputaciona moć
    754

ma treba nam trojanac iznutra
    ko shto je u rusiji doshao 2000. na predlog nesposobne pijandure

Legenda al bundy (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1358

Citat Original postavio manje_zlo Pogledaj poruku
    Гласати о државном удару је у старту бесмислено. Наравно да сам подржао, али земља наше моћи и величине било какав државни удар ради по директивама из иностранства. Осим ако се не појави неки Карађорђе.
    Karadjordje je bio sposoban da sece Turcima glave i da bude prvi u jurisima na njihove sanceve pruzajuci kao takav primer ostalom narodu kada je bilo potrebno oslobadjati se od robstva , a o organizaciji drzave i upravljanju istom su mu bila jako skromna znanja i ucinak .
    The Show Must Go On...

Učlanjen
    05.12.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    26
    Reputaciona moć
    3282

ma treba nam trojanac iznutra
    ko shto je u rusiji doshao 2000. na predlog nesposobne pijandure
    Mogu samo da zamislim šta bi se desilo tuj,tuj,tuj da u Srbiji dođe do državnog udara.
    Vojska bi imala svoja dva krila u deobi kolača, minimalno, dalje, svaki od tajkuna bi štitio svoje carstvo i preuzimao tuđe i da ne pobrajam dalje taj mračni scenario i Srbija bi postala Gulag
    Čedina Zebra

Neproveren član
    Učlanjen
    18.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Dust Pogledaj poruku
    Revolucija u Srbiji nije teoretski moguca, ali i kad bi se desila ne bi iznedrila obrazovane i kasvetne ljude iz prostog razloga sto sacica obrazovanih ljudi koja je ostala ne bi dizala revoluciju ili prihvatila vodjstvo iste...s druge strane, revolucija je u ovo doba potpuno nepotrebna jer je nasa zemlja dovoljno politicki nestabilna za neprodiranje stranog kapitala, a i strani kapital ulozen u ovoj drzavi pobegao bi glavom bez obzira...ne verujem da bismo videli neku investiciju u narednih cetrdeset godina.
    Poslednji put ažurirao/la duc4 : 04.09.2009. u 18:20

Učlanjen
    31.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    157

Citat Original postavio al bundy Pogledaj poruku
    Karadjordje je bio sposoban da sece Turcima glave i da bude prvi u jurisima na njihove sanceve pruzajuci kao takav primer ostalom narodu kada je bilo potrebno oslobadjati se od robstva , a o organizaciji drzave i upravljanju istom su mu bila jako skromna znanja i ucinak .
    Па нама и треба главосеча и фаца, мада је заправо Црни Ђорђе такође и установио апсолутизам кнеза што је Милошу као бољем дипломати олакшало посао и решило проблеме довођења у питања његовог ауторитета који је ипак убрзо био окрњен. Скоро смо о томе причали на некој другој теми. Крађорђе је имао тај пех да се Наполеон баш у тим тренуцима окоми на братску Русију.

Učlanjen
    03.08.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    18
    Reputaciona moć
    754

Citat Original postavio čedina_zebra Pogledaj poruku
    Mogu samo da zamislim šta bi se desilo tuj,tuj,tuj da u Srbiji dođe do državnog udara.
    Vojska bi imala svoja dva krila u deobi kolača, minimalno, dalje, svaki od tajkuna bi štitio svoje carstvo i preuzimao tuđe i da ne pobrajam dalje taj mračni scenario i Srbija bi postala Gulag
    recimo da si razumela moj post ali ga tek onako citirala dok razmishljash naglas...
    bitju optimista ovaj put

Legenda al bundy (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1358

Citat Original postavio manje_zlo Pogledaj poruku
    Па нама и треба главосеча и фаца, мада је заправо Црни Ђорђе такође и установио апсолутизам кнеза што је Милошу као бољем дипломати олакшало посао и решило проблеме довођења у питања његовог ауторитета који је ипак убрзо био окрњен. Скоро смо о томе причали на некој другој теми. Крађорђе је имао тај пех да се Наполеон баш у тим тренуцима окоми на братску Русију.
    Ma kakav glavoseca , Kardjordje je bio uspesan u borbi protiv strane vidljive sile , a njegova ustanicka drzava to malo sto je trajala je isto bila leglo najgrubljeg nasilja , javasluka i korupcije u ondasnjem obliku , koju su sprovodili on i njegove vojvode , od kojih su neki po pisanju Dositeja , Vuka i Prote Mateje Nenadovica bili gori i od dahija .
    kod Milosa je to bilo isto samo sto je on bio najveci i jedini dahija , takodje koristan za oslobodjenje od spoljnog neprijatelja , al je i za njegove vlade Srbija bila nerazvijena orijentalna despotija ,takoreci supak Evrope
    tek posle njegovog progonstva i kasnije smrti, zemlja pocinje da razvija i urdedjuje i za vrlo kratko vreme , mozda nekih 50 godina je dostigla slicne evropske drzave ,kada su je vodili najuceniji i najumniji ljudi onog vremena , samo sto je tada bilo 5% pismenih ljudi pa su stvarno skolovani ljudi bili elita ,a ne ko danas kada je taj pojam smesan do bola
    Srbiji bi i danas trebali strucnjaci ali pravi ,poput Laze Pacua,Jovana Ristica,Milenka Vesnica ili dr Milana Stojadinovica iz uglednih familija , odlicnog obrazovanja i ogromne inteligencije , sa jasnom patriotskom svescu o radu u javnom interesu ,a ne iskljucivo u svom .
    Samo sto se to sada jako tesko nalazi
    The Show Must Go On...

Učlanjen
    05.12.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    26
    Reputaciona moć
    3282

recimo da si razumela moj post ali ga tek onako citirala dok razmishljash naglas...
    bitju optimista ovaj put
    Mani me, el ne vidiš da lupetam.
    Čedina Zebra

Iskusan Appel (avatar)
    Učlanjen
    06.02.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    90

Pa kakvo je to pitanje?
    Naravno da smo za AKO ĆE POSLE TOGA BITI BOLJE.

Al', i sami vidimo da to nikako ne možemo da znamo, kao što nismo ni mogli.

Učlanjen
    31.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    157

Citat Original postavio al bundy Pogledaj poruku
    Ma kakav glavoseca , Kardjordje je bio uspesan u borbi protiv strane vidljive sile , a njegova ustanicka drzava to malo sto je trajala je isto bila leglo najgrubljeg nasilja , javasluka i korupcije u ondasnjem obliku , koju su sprovodili on i njegove vojvode , od kojih su neki po pisanju Dositeja , Vuka i Prote Mateje Nenadovica bili gori i od dahija .
    kod Milosa je to bilo isto samo sto je on bio najveci i jedini dahija , takodje koristan za oslobodjenje od spoljnog neprijatelja , al je i za njegove vlade Srbija bila nerazvijena orijentalna despotija ,takoreci supak Evrope
    tek posle njegovog progonstva i kasnije smrti, zemlja pocinje da razvija i urdedjuje i za vrlo kratko vreme , mozda nekih 50 godina je dostigla slicne evropske drzave ,kada su je vodili najuceniji i najumniji ljudi onog vremena , samo sto je tada bilo 5% pismenih ljudi pa su stvarno skolovani ljudi bili elita ,a ne ko danas kada je taj pojam smesan do bola
    Srbiji bi i danas trebali strucnjaci ali pravi ,poput Laze Pacua,Jovana Ristica,Milenka Vesnica ili dr Milana Stojadinovica iz uglednih familija , odlicnog obrazovanja i ogromne inteligencije , sa jasnom patriotskom svescu o radu u javnom interesu ,a ne iskljucivo u svom .
    Samo sto se to sada jako tesko nalazi
    Не делим твоје мишљење, та умна елита о којој говориш нас је увела и водила кроз југословенску авантуру, а та држава је била све само не уређена и стабилна што је целе Европа мислила. За разлику од дотадашње политике ослањања на суседе, окренули смо се калкулисању са великим западним силама. Не видим корист од тога и доводим у директну везу са нестабилношћу и стварањем друге црвене Југославије. Последњи велики човек био је краљ Петар Први, остало су шибицари.

Elita kyo. (avatar)
    Učlanjen
    01.02.2007.
    Pol
    muški
    Hortus Croatiae ........ ignore lista: kajzersoza, chupakaz
    Reputaciona moć
    339

Citat Original postavio †0verkill† Pogledaj poruku
    Ko to bude hteo nek racuna na mene!

jel i to "iz fotelje"?
    drage moje komšije Balkanci... sve vas lepo pozdravlja i posmatra kyo iz EUa .... nemoj da mi vrludate ... "EU nema alternative!":)

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •