Pevec otpustio 500 radnika

gost 23146

Buduća legenda
Poruka
46.396
Hrvatski trgovački lanac Pevec otpustio je više stotina radnika koji su radili na određeno a pojedini domaći mediji navode da je reč o 500 radnika u svim delovima kompanije.

Iako u Pevecu tvrde da će kroz restrukturiranje kompanije pokušati da održe broj zaposlenih to je malo verovatno budući da je polugodišnji prihod preduzeća u ovoj godini opao za 23 odsto a sve je manje i narudžbina usled krize, prenose danas hrvatski poslovni sajtovi. Zaposleni koju su ostali u kompaniji od juče imaju manje plate a ukinute su im i beneficije.
Kako će se kompanija izboriti sa poteškoćama je neizvesno jer, kako navode, usled pada kupovne moći građana opala je i potrošnja a banke su sve strožije u odobravanju novih zajmova.
Pevec je pre najnovijeg otpuštanja zapošljavao 4.000 radnika i imao oko 2.000 dobavljača.
Prošle godine otvorio je prvi mega-market u Srbiji sa opremom za kuću, baštovanstvo i prehrambenim sektorom. Pevec trgovina u Beogradu na Pančevačkom putu prostire se na 40.000 metara kvadratnih

http://www.blic.rs/ekonomija.php?id=108970

Шта ће они овде?Срећан им пут назад у ''Лијепу њихову''.
 
i vise nego dovoljan razlog da budu ovde. Kao i svi koji zaposle nekoga iz srbije .
Можда би то и могло да Србија има законе и службе које штите права радника.Овако је боље да се врате у Хрватску и баве мобингом а могу да оду и у Федерацију БиХ да искоришћавају муслимане.
 
Можда би то и могло да Србија има законе и службе које штите права радника.Овако је боље да се врате у Хрватску и баве мобингом а могу да оду и у Федерацију БиХ да искоришћавају муслимане.

A ti imas neke informacije da se u tom "pevecu" ili kako li se vec zove , bave mobingom??
verovatno su samo zbog toga otvorili firmu, da muce srbe:roll:

u svakom slucaju, ne verujem da bi se ono par hiljada ljudi koji tamo rade i primaju platu slozili sa tobom , da ostanu na ulici , samo zato sto se tebi ne svidja hrvatska firma u srbiji. Naprotiv, mislim da bi , kada bi morali da biraju izmedju radnog mesta u tom "pevecu" kojim hrane porodicu, i tebe, upravo tebe i takve koji preko tudjih ledja i novcanika srbuju ",mobirali":D
 
A ti imas neke informacije da se u tom "pevecu" ili kako li se vec zove , bave mobingom??
verovatno su samo zbog toga otvorili firmu, da muce srbe:roll:

u svakom slucaju, ne verujem da bi se ono par hiljada ljudi koji tamo rade i primaju platu slozili sa tobom , da ostanu na ulici , samo zato sto se tebi ne svidja hrvatska firma u srbiji. Naprotiv, mislim da bi , kada bi morali da biraju izmedju radnog mesta u tom "pevecu" kojim hrane porodicu, i tebe, upravo tebe i takve koji preko tudjih ledja i novcanika srbuju ",mobirali":D
Певец у Србији нема толико радника,то је број радника у целој фирми.А они који су неспособни да нађу неки бољи посао него раде код њега ће лако наћи неког другог да их искоришћава.
 
Nije samo Pevec, prvi put cujem za tu Hrvatsku firmu, "sutnuo" radnike, kao kriza nema posla, nego nama Srbima majku 'ebu i mnogi drugi a pre svih Ameri. To prokleto seme koje zasejase Zivkovic, Vlahovic i jos neki pustilo uboke korene. Nafatirase se love i sada, po isteku ugovora o kupovini, sve rasturaju., Pa od ponedeljka u najvecoj fabrici duvana na Balkanu, jednoj od vecih u Evropi, Niskoj duvanskoj industriji, Filip Moriss urucuje 306 otkaza uz otpremnine.
Ma 'ebes otpremnine, Sta ces sa 50 godina i milion dinara - nista. Ko ce da te primi da radis u tim godinama a lova ode za godinu dana. Ameri isto rade u Vranju, Smederevu, ma svuda gde su.
Seme im se zatrlo.
 
Poslednja izmena:
Ja ne znam sta ce oni uopste ovde i ko je to dozvolio? Srecan im put!

pa ljudi dosli, zaposlili srbe, dali im plate, da imaju od cega da zive, saradjuju kako pise sa 2000 srpskih dobavljaca. Pa malo li je??

voleo bih, kako sam vec napisao , da odes sutra u taj "pevec" i predlozis svim radnicima da daju otkaz , i da ne rade zato sto je firma hrvatska, pa da vidimo koliko bi sekundi provela pre nego te odnese hitna pomoc sa sve Nadom Macurom za volanom:mrgreen:
 
Кад сам ја то рекао?Сви који овде као послују профитирају само на искоришћавању бесплатне радне снаге.

Ja se onako, u privredu , ekonomiju i poslovanja raznih firmi bas nekako i razumem, Deo mi posla da to pomalo pratim , iako najvsie vodim racuna o stanju u firmi gde radim.

Nisam video da u srbiji postoji "besplatna radna snaga" , sem doduse u pojedinacnim primerima, kao u ruskom "Ikarbusu" , ili kod novopecenih tajkuna, koji su pak , listom srbi.

strane firme , u 99% slucajeva isplacuju plate i doprinose na vreme. Naravno, nisu na evropskom nivou, ali ni proizvodnja u srbiji nije na tom nivou.

nema besplatne radne snage u stranim firmama, a u hrvatskim pogotovo , bas zato sto su pod lupom nacionalista, ali je ima u tzv " srpskim firmama' gde su gazde "cistokrvni srbi".
 
Nije samo Pevec, prvi put cujem za tu Hrvatsku firmu, "sutnuo" radnike, kao kriza nema posla, nego nama Srbima majku 'ebu i mnogi drugi a pre svih Ameri. To prokleto seme koje zasejase Zivkovic, Vlahovic i jos neki pustilo uboke korene. Nafatirase se love i sada, po isteku ugovora o kupovini, sve rasturaju., Pa od ponedeljka u najvecoj fabrici duvana na Balkanu, jednoj od vecih u Evropi, Niskoj duvanskoj industriji, Filip Moriss urucuje 306 otkaza uz otpremnine.
Ma 'ebes otpremnine, Sta ces sa 50 godina i milion dinara - nista. Ko ce da te primi da radis u tim godinama a lova ode za godinu dana. Ameri isto rade u Vranju, Smederevu, ma svuda gde su.
Seme im se zatrlo.

Nisu krivi ni ameri ni kinezi ni rusi. Kriva je svaka vlada , unazad 20 godina, do danas.

svi su , bez izuzetka, lopovi i probisveti , sitnosicardjijskog formata, i to znaci da srbiji pomoci nema. Sve vlade rade isto...gledaju da obezbede generacije potomaka pokradenim parama, a svaki mali sraf u partijskoj hijerarhiji ce da ukrade koliko mu polozaj dozvljava..

Jednostavno, srbija je nazalost, i znam da je to i protivzakonito i nepopularno reci, zrela samo za protektorat od strane konzilijuma strucnjaka iz raznih oblasti , gde bi lekari imali dominantnu ulogu
 

Back
Top