Madjarska vizla,sta mislite o njoj?

pozdrav

posto sam prvi put kao registrovani clan ovog foruma pa da krenemo sa vizlama

zn0vg9.jpg


2vwbqzm.jpg


66k8kg.jpg


svako ima pravo da drzi ono sto voli i vredi u lovu ja sam se namenjao rase lovackih pasa a ipak sam se vratio na vizle posle 10 g pauze sa njima :super:
 
Ma prelep je pas...cuo sam da je osetljiviji od nemca u smislu da ne podnosi zimu i tako to,to su samo price,pa sam hteo ovim putem da proverim kod ljudi koji je imaju jel* je to tacno i kakvi su u lovu,jel se zavlace u grmlje,jel se odvajaju od lovca puno itd...svaka informacija je dobro dosla ,hvala unapred....
 
pozdrav moj pocetak lovne karijere je poceo 1993g i prvi lovacki pas je bila vizla do 1998g kad sam presao na NKP e prosle godine sam se odlucio opet za vizlu razlog je zato sto je mirnija i lovi blize lovcu znaci ne ide daleko u lovu i znaci ja sa njom lovim a ne cujem se u loviste a sa NKP non stop sam morao da se derem i da ih vracam nazad

1zzm1rt.jpg

24zkjo5.jpg

marka malo se slabo vidi pas
20p4vtz.jpg

2ds4scn.jpg

dorucak
nfoac2.jpg

oruzije i fazani
71i5b6.jpg

kucna obuka posle lova a uz to da mladi vizlan malo nanjusi petla
2i1zfv4.jpg

2unyjib.jpg

160zp5j.jpg
 
I jos sta me zanima : hranjenje (tj.koliko moze da pojede) i kako sam vec citao da je ova vrsta nastala pomocu ukrstanja sa ptičarom a meni je poznato da zenka ptičara bolje slusa komande od muzjaka i vernija je(tako sam cuo) da li je to karakteristicno i u vezi sa vizlom ili ne??...pitanje je sad hehe Poooz
 

Back
Top