Provokativno oblacenje?!

Ne, ne mora biti tako okarakterisana, niti biva svaka zena provokativno obucena, tako okarakterisana...
No, u oblacenju, bas kao i u mnogim drugim stvarima, treba imati osjecaj za mjeru i momenat...
I dakako, znati nositi ono sto obuces...
Da sad ne sirim pricu i na to da mnogo moze i da zavisi od ponasanja doticne osobe...a i okoline...
 
rosomed:
Da li svaka devojka,koja nosi kratku suknju,providnu bluzu ili bilo sta provokativno,mora biti okarakterisana kao "zena lakog morala"!Znaci li to da mora vecno skrivati ono sto je lepo,da bi je shvatili ozbiljno???
znate sta po toj logici da treba pkazivati ono sto je lepo mnoge bi trebale da idu gole... treba voditi ipak racuna o tome da smo svesna bica i da bi valjalo da se razlikujemo od zivotinja... znas i ja imam lepu kitu al to ne znaci da trebam da idem ulicom sa izbacenim djokom....
 
stvarno je lepo videti izazovnu devojku, ali se u zadnje vreme baš preteruje. klinke od 14-15 godina setaju polu gole( i vise od toga). u providnim pantalonicama i tangama, samo nebi li zapale za oko nekom majmunu u dobrim kolima. ako je to lepo i sjajno onda neznam vise sta da kazem :cry:
 
Provokativno mnogo zavisi i od stava ali i od ukusa. Znaci moras da znas da nosis tu mini suknju ili providnu bluzu, moras da znas i kako i kad i gde i uz sta, a ne samo da nabacis na sebe. Pogotovo ne volim kombinacije: mini, providno, tanane stikle 12 i crveni karmin. To je bljak i definitivno nije u modi. Sve to pojedinacno moze da izgleda super. I kada si u sukljici ne mozes sedeti rasirenih nogu kao da si u farmerkama. Svaka stvar mora da se zna kako se nosi.
Evo par primera za istu garderobu na razlicitim zenama. Isti korset na Madoni ce izgledati provokativno, a na Karleusi vulgarno. Mini vruce pantalonice na Kristini Agileri izgledaju provokativno, a na Stoji ili Seki izgledaju vulgarno (izmedju ostalog i zbog razlike u godinama). Ono sto je stajalo na Breni pre 20-tak godina, smesno bi izgledalo na mnogima i onda i sada. Setite se i Vesne Zmijanac sa haljinom na pertlanje sa strane. Grozno. Ne moze svako da nosi svaku garderobu. Sam primer su nase pevaljke koje misle da su provokativne, a izgledaju kao da rade na sat. Najcrnje je sto omladina pokusava da imitira idole i izadju iz kuce, a da se ne pogledaju u ogledalo. Scenska garderoba je jedno (gole grudi, skljokice, napadna sminka i sl.), a ono sta treba da se nosi u gradu, na poslu ili u skoli je sasvim drugo.
Devedesete su bile primer neukusa oko nas - najvise u modi. Nije ni cudo posle explozije turbo folka.
Ja volim mini, i potpetice, i dekoltirane bluze i gola ledja, sve to imam u garderobi... ali na posao i fakultet ne idem tako obucena. Treba imati ukusa i mere.
 
Slazem se sa Princezom!Pitanje je u najmanju ruku glupo.Sta danas znaci ,provokativno`?
Zensko koje je svestno svojih kvaliteta (ali ne neka umisljenja) ce se lepo i diskretno obuci i opet ce biti pozeljna i provokativna. Recimo ako neka devojka ima vece grudi, daleko veci efekat je diskretan otvor koji vise skriva nego sto otkriva nego neki drasticni izrez u koga ce svi da bulje. Takodje jevtina sminka, los izbor laka za nokte i recimo devojkino poskakivanje u kolima (pogodila je pesma recimo) vise govore o nekulturi iste....ali opet pola BGa ce se okrenuti za takvom.....
 
rosomed:
Da li svaka devojka,koja nosi kratku suknju,providnu bluzu ili bilo sta provokativno,mora biti okarakterisana kao "zena lakog morala"!Znaci li to da mora vecno skrivati ono sto je lepo,da bi je shvatili ozbiljno???
zavisi sve gde je krenula kad se tako obukla,kakav stav ima,kako se nosi,s koliko je ukusa obucena(mislim da ne pominjem crni brus i providnu minijaturnu belu majicicu,jer onda necu da komentarisem-suvisno je),ali s ebojim da je toliko postao stereotip da se devojke nazivaju lakim(sa i bez razloga)da retko ko vise i obraca paznju zasto je to tako!!
 

Back
Top