izjasnjavanje u srednjem veku

adem_ks

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.624
donji tekst je jednostavno kopiran sa jednog foruma.
mene interesuje, koliko je ovo tacno, da su tada hriscani "bili" srbi, muslimani turci, da li je to vazilo samo za predeo crne gore ili i za predeo balkana, da li...
zna li neko kako se tadasnji narod izjasnjavao pri nekom popisu pre sto, tristo ili pet stotina godina.
Marko Miljanov je pojam Srbin smatrao za vjerski pojam!
Odlomak iz teksta Marka Miljanova:

Vidimo da je za Marka Miljanova pojam Srbin - ustvari vjerski pojam! Marko je vrlo jasan ovđe.
U istoj ravni stavlja pojam Srbin sa vjerskim pojmovima Latinin (katolik) i Turčin (musliman).
ZNAČI, ZA NJEGA JE POJAM SRBIN - VJERSKI POJAM!!!
KAKO ZOVE LATINE i TURKE TAKO NAZIVA I SRBE!
V J E R S K I T E R M I N!

NARODNOSTI TURSKE I LATINSKE U KUČIMA NE POSTOJI!

ZNAČI, NE POSTOJI NI NARODNOST SRBI!


Iz teksta Marka Miljanova >PRVA POHARA KUČA<

"... Кад ово чује скадарски везир, употриеби овакви начин: дадне мито у Куче, да се међу собом издаду, и то му испадне за руком. Неки од осталије Куча примише мито од Турака и издадоше. Ево њиховије имена:
Љуља Палумбов, Турчин из села Ледина, Пале Лекин, Латинин из села Бањкана, Пунан Дедин, Србин из села Берове, Бећо Савићев, Србин из Лијеве Ријеке.
Они су четворица узели из Турака по капу пуља. (У то вријеме млого је тије пара било. Једна пуља имала је вриједност један и по грош.) Турци су послали пара по ријеченијема издајницима да дијеле народу и одбију остале Куче од Дрекаловића ..."

ps. mahom cu pratiti temu, bez ucestvovanja
 
donji tekst je jednostavno kopiran sa jednog foruma.
mene interesuje, koliko je ovo tacno, da su tada hriscani "bili" srbi, muslimani turci, da li je to vazilo samo za predeo crne gore ili i za predeo balkana, da li...
zna li neko kako se tadasnji narod izjasnjavao pri nekom popisu pre sto, tristo ili pet stotina godina.


ps. mahom cu pratiti temu, bez ucestvovanja
Немој да пратиш него ми одговори где овде Марко Миљанов изједначава појам Србин са православним а где изједначава појам Латин са покатоличеним Србином и Турчин са Србином мухамеданске вере, е кад ми то објасниш , али искрено , онда добијаш диплому...и још једна искрена ствар, постављач овог коментара на том "другом форуму" је много глуп човек...
А што се тиче пописа, имамо, ено ти на теми Албанска капа турски попис из 1455. године на Косову и Метохији, има да се начиташ до миле воље.....
И наравно , у контексту текста Марка Миљанова, ови сви, колико их има су се после конвертовали у Албанце, јер издајнике нико више није хтео да прими назад.....
 
Poslednja izmena:
Немој да пратиш него ми одговори где овде Марко Миљанов изједначава појам Србин са православним а где изједначава појам Латин са покатоличеним Србином и Турчин са Србином мухамеданске вере, е кад ми то објасниш , али искрено , онда добијаш диплому...и још једна искрена ствар, постављач овог коментара на том "другом форуму" је много глуп човек...
А што се тиче пописа, имамо, ено ти на теми Албанска капа турски попис из 1455. године на Косову и Метохији, има да се начиташ до миле воље.....
И наравно , у контексту текста Марка Миљанова, ови сви, колико их има су се после конвертовали у Албанце, јер издајнике нико више није хтео да прими назад.....

Jadan pametan covek je na ovom forumu , rezignirano napisao , da su u Crnoj Gori , Srbinom zvali svakog ko ima brkove .
A one koji nemaju brkove , njih su zvali Srpkinja .

Izvinjavam se sto koristim tudju pamet i sarm , al mnogo mi se dopalo .
 
Jadan pametan covek je na ovom forumu , rezignirano napisao , da su u Crnoj Gori , Srbinom zvali svakog ko ima brkove .
A one koji nemaju brkove , njih su zvali Srpkinja .

Izvinjavam se sto koristim tudju pamet i sarm , al mnogo mi se dopalo .
А шта са онијем ђевојкама што су брке сукале и турске главе за пасом носиле? Јесул оне биле оно:zper: да су вољеле истополна бића?
 

Back
Top