"Ko zna zasto je to dobro"

Ni meni se ne dopada ta izreka posebno kad mi se desi bas nesto odvratno.Neki moji prijatelji imaju obicaj da je upotrebe, kao da bi me utesili ili tako nesto,ali ja tada zaista ne mogu da pronadjem razlog zasto bi to bilo dobro:)
 
Heh, pa to ti je onapriča o čudnim putevima Božijim/sudbinskim, o malenkosti čovekovoj da spozna neke neobjašnjive "božanske" principe. Floskula, koja služi da se tešimo u teškim vremenima. Desi se nešto loše a mi se nadamo da je to samo uzgred, i da nam se u budućnosti, upravo zbog tog lošeg, smeši nešto dobro. Kauzalnost bez logike.
Retro. :cool:
 
Ima mentalno-higijenski značaj i kada je izgovorimo, u stvari pokušavamo da lakše prebrodimo stres, pretpostavljajući da je ishod u ovom trenutku loš, a da će kasnije iz nekih (nepoznatih) unapred deterministanih razloga biti bolji.
U potpunosti se slažem

Rekla bih nešto pozitivno i lepo, ali u ovako namćorastom okruženju
nemam motivaciju ni želju:mrgreen:.
A evo zašto 'ne pije vodu' kod svih ...

...al ko zna zašto je to dobro :lol:

Ne može da škodi a šta ne škodi znači da koristi ;)
 
Od mnogih besmislenih izreka iz (naseg) naroda, ova mi se cini najbesmislenijom. Ako nesto izgubis, polomis, upropastis, sje*es - sta tu ima da je dobro?
Ili neko od vas ima drugo objasnjenje/iskustvo?

Mislim da ta izreka ima svoje mesto.
Kroz bolna iskustva navise ucimo...ona su cesto uzrok "otreznjenja",ona nas teraju da se preispitujemo, menjamo, rastemo, sazrevamo. Poduzimamo nove korake koje nikada ne bi napravili da nije bilo tog iskustva.
 
pa to je isto što i: kad ti se jedna vrata zatvore, druga se otvore...sad, ako ste pesimista, nećete ni da provirite šta iza vrata postoji. ako ste realni, shvatićete da ste možda precenili sposobnosti. ako ste pritom i radoznali i ne predajete se tako lako, borićete se za ono što vam pružaju alternative...kad čovek sve dobije lako, on ne zna za mogućnost postojanja altrernativa..loš izgovor, mislite?? kako se uzme..
 
Ja sam trenutno u fazonu one da " posle kise sunce sine "...ili " posle loseg, more doci dobro..."..." ipak se okrece..."

Cini mi se da se okrecem samo ja i vrtim svoj rep...ali hajde da verujemo narodu...:)

Ima tu svega...sujeverja, nade, razocarenja, verovanja, religije, pesimizma i optimizma...svako bira sebi izreku u zavisnosti od faze u kojoj se nalazi...Ponekad je to slamka za koju se hvatamo...opravdamo moc ili nemoc...sposobnost ili ne...a opet ispada da izuzeci cine pravilo...
 
tako je moonjo.:)
u trenutku kad se nesto desava, ne mozemo ni da pretpostavimo kakve ce sve posledice imati..pa i ono sto u datom trenutku izgleda lose, moze izazvati niz dogadjaja koji ce se zavrsiti necim dobrim..:)
 
tako je moonjo.:)
u trenutku kad se nesto desava, ne mozemo ni da pretpostavimo kakve ce sve posledice imati..pa i ono sto u datom trenutku izgleda lose, moze izazvati niz dogadjaja koji ce se zavrsiti necim dobrim..:)

U par navrata sam se uverio da je ono sto je delovalo lose, bolno i nelogicno bilo iskustvo koje se moralo desiti da bih se pripremio na nesto bolje sto ce doci
 
Suvoparni stavovi mogu biti samo nagadjanja. Ali, ako zadjemo dublje ispod kore vidljivosti i čulnosti otkrićemo pravi uzrok i smisao života.
Dobri poznavaoci života su znali reći da su životne težine pravi blagoslov i veličanstvena prilika za duhovni uzlet.

Pogledajmo slučaj kada imamo obilje novca i onda kada ga jedva imamo.

U prvom slučaju može nam neko trubiti o principima ekonomičnosti življenja ali to neće dopreti do naše svesti.
U drugom slučaju smo prinudjeni da iznalazimo načine da budemo ekonomični i preživimo.

Zašto je važno umeti živeti ekonomično? Zato što je to osnovni duhovni ili životni princip kojeg će svako od nas pre ili kasnije morati naučiti.

Onaj ko vidi dobru stranu u tom dogadjaju lako će podnositi sušne dane i i učiće životne lekcioje. Onaj ko ne vidi ništa dobrog u momentima poteškoća moraće ponovo i ponovo i ponovo kroz iste životne lekcije. Dokle? Dok ne shvati.

U skladu sa ovom temopm možemo postaviti pitanje; Čega sve ima dobrog u raspadu prethodne Jugoslavije?
Siguran sam da će mnogi udariti na rat, patnju, stradanja, gladovanje i još mnogo toga. No, to je sve prolazno i zaceljivo.
Ono najvrednije i jedino trajno ostaće u većini ljudi koji su uistinu primorani na promene i koji su ih ostvarili u sebi iako toga još nisu svesni.

Ko zna zašto je dobro što je neki profesor u školi bio strog, nepopustljiv...?
Takav je u nama ugradjivao radne navike, odgovornost prema životu a verovatno i ljubav prema roditeljima i uvažavanje nihovog truda i rada da nam omoguće ono što su nam omogućili.
 
Od mnogih besmislenih izreka iz (naseg) naroda, ova mi se cini najbesmislenijom. Ako nesto izgubis, polomis, upropastis, sje*es - sta tu ima da je dobro?
Ili neko od vas ima drugo objasnjenje/iskustvo?
zapravo, meni se bas svidja
nebrojeno puta sam se nasla u gadnoj situaciji i potrudila se da je obrnem u svoju korist umjesto da se samo predam
kao da se dogadjaji desavaju nevezano jedni sa drugim pa je kraj ako se nesto desi

uostalom svaki novcic ima x strana
ne dozivljavam je kao utjehu bilo koje vrste vec kao izazov
 
Od mnogih besmislenih izreka iz (naseg) naroda, ova mi se cini najbesmislenijom. Ako nesto izgubis, polomis, upropastis, sje*es - sta tu ima da je dobro?
Ili neko od vas ima drugo objasnjenje/iskustvo?

mislim da je to stvar pojedinca jer neko to kaze samo da bi se utesio,a neko stvarno tako i misli i na taj nacin uci iz nesrecnih okolnosti,to se ne moze reci ako je u pitanju neka velika tragedija,ali cinjenica je da pametni i na losim iskustvima uce,tako postaju pametniji i bolji.
 
Od mnogih besmislenih izreka iz (naseg) naroda, ova mi se cini najbesmislenijom. Ako nesto izgubis, polomis, upropastis, sje*es - sta tu ima da je dobro?
Ili neko od vas ima drugo objasnjenje/iskustvo?

Nije loša izreka. I ume da bude jako tačna. Čovek često ni ne zna šta mu treba i šta je dobro za njega, pa plače i sekira se zbog nečega što misli da želi, a onda se pokaže da nije to ni želeo niti mu je trebalo. Čak i kaa je ova rečenica rečena bez neke veze, može biti pozitivna, daje nadu, a to ne može biti besmisleno. Sve je dobro dok čovek ima nadu.
 

Back
Top