Savet za pisanje ugovora

popajce

Početnik
Poruka
3
Pokusavam da otvorim parfimeriju.Kako da napisem ugovor o zakupu lokala?Kako da napisem ugovor o preuzimanju robe iz radnje koja se zatvara(bila je parfimerija pa je vlasnik odustao od posla i prodaje kompletnu zalihu robe)?Kako preuzeti robu a ne platiti duplo porez na promet?
H V A L A !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/i][/b]
 
popajce:
Pokusavam da otvorim parfimeriju.Kako da napisem ugovor o zakupu lokala?Kako da napisem ugovor o preuzimanju robe iz radnje koja se zatvara(bila je parfimerija pa je vlasnik odustao od posla i prodaje kompletnu zalihu robe)?Kako preuzeti robu a ne platiti duplo porez na promet?
H V A L A !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/i][/b]

Otvaranje radnje te kosta oko 1750 dinara,porez na promet se placa posle prodaje robe .... najbolje da odes u opstinu u kojoj stanujes i tamo se raspitas o svim pojedinostima.
 
Hackers:
popajce:
Pokusavam da otvorim parfimeriju.Kako da napisem ugovor o zakupu lokala?Kako da napisem ugovor o preuzimanju robe iz radnje koja se zatvara(bila je parfimerija pa je vlasnik odustao od posla i prodaje kompletnu zalihu robe)?Kako preuzeti robu a ne platiti duplo porez na promet?
H V A L A !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/i][/b]

Otvaranje radnje te kosta oko 1750 dinara,porez na promet se placa posle prodaje robe .... najbolje da odes u opstinu u kojoj stanujes i tamo se raspitas o s
vim pojedinostima.
pazi ja ne otvaram novu radnju vec preuzimam robu iz radnje koja se zatvara, a bavila se istom delatnoscu kojom bih se i ja bavio.(preuzimam kompletnu zalihu robe). na koji nacin da na tu robu ne platim porez jer ako platim porez na istu robu bih dva puta placao porez.
 
Najbolje je da odes kod knjigovodje. Koliko ja znam imas dva modela placanja poreza.
Prvi je da odma platis porez na robu a drugi je da platis porez po prodaji robe. Ti bi prakticno trebao da kupis tu robu po nabavnoj ceni koju je i ona platila bez marze. To se obavlja sa izjavom da je roba za dalju prodaju.
 
Hackers:
Najbolje je da odes kod knjigovodje. Koliko ja znam imas dva modela placanja poreza.
Prvi je da odma platis porez na robu a drugi je da platis porez po prodaji robe. Ti bi prakticno trebao da kupis tu robu po nabavnoj ceni koju je i ona platila bez marze. To se obavlja sa izjavom da je roba za dalju prodaju.
Hvala za savete.A sada pomozi gde da skinem program za vodjenje knjigovotstva.
 

Back
Top