studijski boravak u Spaniji,osiguranje i finansije

JO84

Zainteresovan član
Poruka
229
Pozdrav,
Neka moderator stavi u neku slicnu temu,ali moram da pitam...

Naime ako neko nadje dobru skolu za ucenje jezika u Spaniji u sopstvenoj reziji i ima skoro svu dokumentaciju...Jedino ne zna gde se vadi i kako to ide sa "Polisom za osiguranje za putovanje u inostranstvo" jer kako pise na sajtu spanske ambasade mora da se ima za najnizu pokrivenost 30 000 evra!!!!! sta mu to sad znaci...
Inace studijski boravak bi bio izmadju 6 - 12 meseci sve zavisi od nivoa...i koliko bi onda trebalo dati na uvid o tom osiguranju i gde se to vadi i kako...mislim ko jos ima tu cifru na racunu...ili ja brkam pojmove...

I da jos i "Dokaz o posedovanju finansijski sredstva " koje pokrivaju celokupnu duzinu boravka,koliko bi to trebalo da iznosi ako si ti student a roditelji su ti koji finansiraju a pogotovo kad je jedan od roditelja vlasnik radnje...sta sve on daje na uvid?

Jel neko to prosao slicnu situaciju u skorije vreme ili ?

Hvala unapred
 
ne treba da imas 30 000 eura na racunu nego treba da platis osiguranje koje u slucaju nesrece pokriva tu sumu...ne znam tacno koja je to cifra,ali ni blizu toliko...zapravo,sutra moram za sebe da zovem za osiguranje da proverim neke stvari pa cu ti javiti na pp kada saznam tacno,ok? vadi se u bilo kojoj osiguravajucoj kuci koja kod nas postoji i koja daje osguranje za zemlje sengena.

za spaniju nisam sigurna ali znam recimo da je za svedsku oko 750 eura mesecno ako se dobro secam,za spaniju tesko moze da bude vise od toga, jer je zemlja jeftinija za zivot. on daje na uvid dokumenta koja su ti navedena u pdf na ambasadi,potvrdu iz agencije za privredne registre,potvrdu o placenom porezu,izvode i stanje sa racuna i promet preduzeca i cini mi se da je to to (al sve detalje imas na ambasadi).

elem,javim ti ovo na pp sutra,cim budem znala vise.

http://www.maec.es/subwebs/Embajada...ze Srbija/Documents/08StudijeViseOd90dana.pdf
 
Poslednja izmena:
ne treba da imas 30 000 eura na racunu nego treba da platis osiguranje koje u slucaju nesrece pokriva tu sumu...ne znam tacno koja je to cifra,ali ni blizu toliko...zapravo,sutra moram za sebe da zovem za osiguranje da proverim neke stvari pa cu ti javiti na pp kada saznam tacno,ok? vadi se u bilo kojoj osiguravajucoj kuci koja kod nas postoji i koja daje osguranje za zemlje sengena.

za spaniju nisam sigurna ali znam recimo da je za svedsku oko 750 eura mesecno ako se dobro secam,za spaniju tesko moze da bude vise od toga, jer je zemlja jeftinija za zivot. on daje na uvid dokumenta koja su ti navedena u pdf na ambasadi,potvrdu iz agencije za privredne registre,potvrdu o placenom porezu,izvode i stanje sa racuna i promet preduzeca i cini mi se da je to to (al sve detalje imas na ambasadi).

elem,javim ti ovo na pp sutra,cim budem znala vise.

http://www.maec.es/subwebs/Embajada...ze Srbija/Documents/08StudijeViseOd90dana.pdf


hvala srce si...
ja sam vec poslala mejl ambasadi,ali mi niko jos nije odgovorio...istina imam ja jos 5-6 meseci do Spanije,ali da na vreme ja skupim sve i cim se vratim odavde da to dam i cekam za vizu...
Hvala posalji mi sutra na pp sta su ti rekli...
HVala puno..
CMOK.
 
treba ti racun iz banke za poslednjih nekoliko mjeseci kao posjedovanje finansijskih sredstava...a meni je to osiguranje za mjesec dana kostalo oko 15 eura...

15 evra za Spaniju za mesec dana ili za neku drugu zemlju..
e sad imam jos jedno pitanje,kurs,vizu,prevode cu ja da platim sa racuna americke banke,a moji su mi kao finansijska pomoc za ostalo..ali posto se vracam iz Amerike da li onda da otvorim i u kojoj banci ako trebaju moji racuni ili samo samo od roditelja?
to me zbunjuje...jer planiram da uplatim krajem godine a ja se vracam u Srbiju krajem januara 2010.
malo se tu dvoumim sta da radim...i koja je banka i sta bi mi vi predlozili sta uraditi,jer kako su mi rekli ja mogu da radim 4h dnevno ,pa bi onda mogla da otvorim i neki racun u spanskim bankama,da bi mogla da placam i i stan i ostale potrepstine...
e sad ala sam ga srocila...ali nadam se da me razumete...
i koliko mi je potrebno para za pocetak koliko poneti ,ali o tom potom o tome,vec ovo da sredim ako uspem...
hvala super ste...
k'o brzi gonzalesi ste...
xaxaxa:super:
 
Nije bitno koja je banka. Novac moze biti na jednom ili na vise racuna.
Sve sto treba da pokazes je da imas novac (ti ili tvoji roditelji) - ukupnu sumu koja se trazi.
Imas i opciju da je racun na ime nekog drugog, onda taj neko treba da napise pismo u kojem garantuje da ce da ti plati troskove tokom skolovanja.

hvala puno znaci i to sad znamo...hvala puno puno puno
:super:
 
15 evra za Spaniju za mesec dana ili za neku drugu zemlju..
e sad imam jos jedno pitanje,kurs,vizu,prevode cu ja da platim sa racuna americke banke,a moji su mi kao finansijska pomoc za ostalo..ali posto se vracam iz Amerike da li onda da otvorim i u kojoj banci ako trebaju moji racuni ili samo samo od roditelja?
to me zbunjuje...jer planiram da uplatim krajem godine a ja se vracam u Srbiju krajem januara 2010.
malo se tu dvoumim sta da radim...i koja je banka i sta bi mi vi predlozili sta uraditi,jer kako su mi rekli ja mogu da radim 4h dnevno ,pa bi onda mogla da otvorim i neki racun u spanskim bankama,da bi mogla da placam i i stan i ostale potrepstine...
e sad ala sam ga srocila...ali nadam se da me razumete...
i koliko mi je potrebno para za pocetak koliko poneti ,ali o tom potom o tome,vec ovo da sredim ako uspem...
hvala super ste...
k'o brzi gonzalesi ste...
xaxaxa:super:


za Spaniju.....a racun iz bilo koje banke,mislim da je nebitno koja banka
 

Back
Top