Reinstalacija win 98 i upgrade

C

Crvic

Gost
taman da pocne reinstalaciju windowsa izbaci sledecu poruku: "Your computer already has an operating system installed, which cannot be upgraded by this version of setup. You need to obtain the windows 98 upgrade".......da li bi formatiranje diska i ponovna instalacija windowsa pomogla...ili se win ne moze uopshte instalirati sa onog diska..a ta verzija windowsa 98 koju pokushavam da instaliram izgleda da je novija od ove koju trenutno imam...mislim da je win 98 second edition ili kako vech...molim za pomoc
 
Moje iskustvo... Koja verzija stoji na tvom kompu ne znam ali sve jedno je.. Naime po meni je potrebno formatiranje diska jer nekako se samim tim osvjezavas i racunar i system jer nanosis ponovo na potpuno obrisan HDD i nov sistem tako ako si vec u postojeci nagurao svasta onda lijepo format i nanesi nanovo taj novi 98.. Isto tako ako ti je na racunaru uradjeno vise particija onda formatiras samo onu na kojoj se nalazi stari win s tim da naravno prije toga sacuvas eventualne podatke ili sta vec imas korisno na particiji koju zelis formatirati. Sa win 98 je to bar za mene skoro djecija igra.. Ipak ako ima nejasnoca pitaj sve sta te interesuje... Poz. GZ.
 
GZ:
Moje iskustvo... Koja verzija stoji na tvom kompu ne znam ali sve jedno je.. Naime po meni je potrebno formatiranje diska jer nekako se samim tim osvjezavas i racunar i system jer nanosis ponovo na potpuno obrisan HDD i nov sistem tako ako si vec u postojeci nagurao svasta onda lijepo format i nanesi nanovo taj novi 98.. Isto tako ako ti je na racunaru uradjeno vise particija onda formatiras samo onu na kojoj se nalazi stari win s tim da naravno prije toga sacuvas eventualne podatke ili sta vec imas korisno na particiji koju zelis formatirati. Sa win 98 je to bar za mene skoro djecija igra.. Ipak ako ima nejasnoca pitaj sve sta te interesuje... Poz. GZ.


Kako da formatiram HDD sa win 98 i sa dve particije koje bih pretvorio u jednu za inst. milenijuma???
 
DIOGEN1:
Kako da formatiram HDD sa win 98 i sa dve particije koje bih pretvorio u jednu za inst. milenijuma???

Pokreneš sistem sa 98 startup diskete,
u komandnoj liniji DOS-a otkucas fdisk
prateći opcije menija prvo obrišeš sve paticije na disku, fomiraš novu particiju koju posle formiranja postaviš za aktivnu.

Samo ne vidim neki praktičan razlog da kreiraš samo jednu particiju (mislim da je ipak bolje da kreiraš bar dve particije) kao ni neka bitnija poboljšanja koju pruža WinMe u odnosu na Win98.
 

Back
Top