Reinstalacija win 98 i upgrade
Prikazujem rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Reinstalacija win 98 i upgrade

Crvic
    Guest

Podrazumevano Reinstalacija win 98 i upgrade

taman da pocne reinstalaciju windowsa izbaci sledecu poruku: "Your computer already has an operating system installed, which cannot be upgraded by this version of setup. You need to obtain the windows 98 upgrade".......da li bi formatiranje diska i ponovna instalacija windowsa pomogla...ili se win ne moze uopshte instalirati sa onog diska..a ta verzija windowsa 98 koju pokushavam da instaliram izgleda da je novija od ove koju trenutno imam...mislim da je win 98 second edition ili kako vech...molim za pomoc

Primećen član
    Učlanjen
    08.12.2003.
    Reputaciona moć
    60

Podrazumevano

Ako instaliras 98icu probaj da prvo formatiras disk, pa onda da ga instaliras opet

Domaćin
    Učlanjen
    04.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Moje iskustvo... Koja verzija stoji na tvom kompu ne znam ali sve jedno je.. Naime po meni je potrebno formatiranje diska jer nekako se samim tim osvjezavas i racunar i system jer nanosis ponovo na potpuno obrisan HDD i nov sistem tako ako si vec u postojeci nagurao svasta onda lijepo format i nanesi nanovo taj novi 98.. Isto tako ako ti je na racunaru uradjeno vise particija onda formatiras samo onu na kojoj se nalazi stari win s tim da naravno prije toga sacuvas eventualne podatke ili sta vec imas korisno na particiji koju zelis formatirati. Sa win 98 je to bar za mene skoro djecija igra.. Ipak ako ima nejasnoca pitaj sve sta te interesuje... Poz. GZ.

Guest

Podrazumevano

hvala na savetima...pokushacu sa formatiranjem diska...pa shta bude..

Iskusan Кулиража (avatar)
    Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

Podrazumevano

Citat Original postavio Anonymous
    hvala na savetima...pokushacu sa formatiranjem diska...pa shta bude..
    Pa nece biti nista, samo ces izgubiti sve sto si imao na particiji koju si formatirao i posle ces moci da instaliras OS koji god zelis.

Guest

Podrazumevano

he he ma znam bre da cu izgubiti sve na toj particiji..ali shta ches..bolje da radi kako valja nego nikako..

DIOGEN1
    Guest

Podrazumevano Reinstalacija win 98 i upgrade

Citat Original postavio GZ
    Moje iskustvo... Koja verzija stoji na tvom kompu ne znam ali sve jedno je.. Naime po meni je potrebno formatiranje diska jer nekako se samim tim osvjezavas i racunar i system jer nanosis ponovo na potpuno obrisan HDD i nov sistem tako ako si vec u postojeci nagurao svasta onda lijepo format i nanesi nanovo taj novi 98.. Isto tako ako ti je na racunaru uradjeno vise particija onda formatiras samo onu na kojoj se nalazi stari win s tim da naravno prije toga sacuvas eventualne podatke ili sta vec imas korisno na particiji koju zelis formatirati. Sa win 98 je to bar za mene skoro djecija igra.. Ipak ako ima nejasnoca pitaj sve sta te interesuje... Poz. GZ.

Kako da formatiram HDD sa win 98 i sa dve particije koje bih pretvorio u jednu za inst. milenijuma???

Zainteresovan član
    Učlanjen
    22.10.2003.
    Reputaciona moć
    55

Podrazumevano Re: Reinstalacija win 98 i upgrade

Citat Original postavio DIOGEN1

Kako da formatiram HDD sa win 98 i sa dve particije koje bih pretvorio u jednu za inst. milenijuma???
    Pokreneš sistem sa 98 startup diskete,
    u komandnoj liniji DOS-a otkucas fdisk
    prateći opcije menija prvo obrišeš sve paticije na disku, fomiraš novu particiju koju posle formiranja postaviš za aktivnu.

Samo ne vidim neki praktičan razlog da kreiraš samo jednu particiju (mislim da je ipak bolje da kreiraš bar dve particije) kao ni neka bitnija poboljšanja koju pruža WinMe u odnosu na Win98.

Slične teme

1. Reinstalacija XP Help
    Autor lazase u forumu Operativni sistemi
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 30.09.2007., 22:03
  2. reinstalacija...
    Autor Minka u forumu Operativni sistemi
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 11.07.2006., 17:46
  3. Lap top i reinstalacija
    Autor very merry berry u forumu Operativni sistemi
    Odgovora: 3