Da li bi ste drzali mesaru u strogom centru Beograda??

Da li bi ste drzali mesaru u strogom centru Beograda??

  • Da

  • Ne


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
images
 
Mislim da je luksuzna mesara u centru grada pravi pogodak. Toga ima u svim gradovima, u zapadnoj evropi i u svakoj varosi ili selu, a u Beogradu nema.

Tu bi morao da bude ekskluzivan asortiman, naravno cene bi morale da budu odgovarajuce, ali mislim da u Beogradu za tako nesto i te kako postoji trziste.

Proizvodi koje bi trebalo nuditi bi morali da budu:
a) organski (od zivotinja cije se poreklo zna, koje su hranjene odgovarajucom prirodnom hranom, te odgajivane u prirodnom okruzenju, slobodne i srecne, i koje su humano ubijene),
b) zanatski vrsno pripremljeni (meso seceno na odredjeni nacin koji recimo kod nas retko kad moze da se nadje, npr. jagnjeci kotleti, t-bone stekovi, etc., mesni proizvodi pravljeni po vrhunskim receptima sa vrhunskim dodacima i zacinima: sunke, salame, domace pastete, etc.)
c) sirokog asortimana (domace autohtone rase: svinja mangulica i moravka, govedo busa, pirotska pramenka, svrljiska kokos, etc.; visokokvalitetan uvoz: spanska sunka bellota, italijanska San Daniele, wagyu ili kobe govedina, meso noja, susena jaretina, patke, plovke, guske, morke, divljac, u kratkom sve sto kod nas ne moze da se nadje u slobodnoj prodaji)

Uz radnju u centru, trebalo bi imati radionicu za pripremu van centra, ili cak i uz radnju ukoliko recimo ima neki veliki podrum, ali generalno ne bi trebalo trositi skup prostor na radionicu.

U zavisnosti od prostora, moglo bi se ubaciti i nekoliko stolova za brze kvalitetne obroke: sendvice od guscje pastete, tostove sa sunkom od mangulice, salate sa pancettom od moravke, etc. Ukoliko je prostor veci, ne treba ni iskljuciti mali restoran u sred mesare koji bi dozvoli da radnja radi uvece.

Mene ovaj posao interesuje i voleo bih da ulozim, ali neophodno je da se nadje partner koji ce to sve da organizuje i vodi
 
Voa, glasao sam da. Ovo je jako ozbiljna tema, i svoj glas shvatam vrlo ozbiljno, iako nemam nikakve veze sa svim time, niti znam sta o umrtljivanju nevine teladi za nase supe i cevape.
Ali sigurno, dok su drugi decaci zeleli da postanu kosmonauti ili tajni agenti kada odrastu, neki mali decak je zeleo mleti zeke.
Drzati mesaru je neciji decacki san.
Mleveni zeka je za nekoga srecia.
Voa. Jeste vi svi sto ste glasali mlevitelji zeka?
Ja sam zeleo biti kosmonaut.
 

Back
Top