kad skolsko zvono zvoni... :)

gost 114587

Elita
Poruka
23.661
danas je mojoj princezi bio prvi dan u skoli :)
mislim da je praksa na podrucju opstine novi beograd da se priredba i upoznavanje sa uciteljicama i novim/starim drugarima odrzava oko 18h. tako je bilo i u nasoj novoj skoli, uciteljica je na prvi pogled jedna jako prijatna i ljubazna zena, lepo je jos sto sa njom u razred idu i njene dve najbolje drugarice iz vrtica (zajedno su od prvog dana iz mladje vrticke grupe), moja draga je bila presrecna. dobili smo komplet udzbenika za prvi razred i... eto :)
kakva su vasa iskustva, moja su kao sto vidite fenomenalna :)
 
danas je mojoj princezi bio prvi dan u skoli :)
mislim da je praksa na podrucju opstine novi beograd da se priredba i upoznavanje sa uciteljicama i novim/starim drugarima odrzava oko 18h. tako je bilo i u nasoj novoj skoli, uciteljica je na prvi pogled jedna jako prijatna i ljubazna zena, lepo je jos sto sa njom u razred idu i njene dve najbolje drugarice iz vrtica (zajedno su od prvog dana iz mladje vrticke grupe), moja draga je bila presrecna. dobili smo komplet udzbenika za prvi razred i... eto :)
kakva su vasa iskustva, moja su kao sto vidite fenomenalna :)

...neka je sa srecom polazak u skolu tvojoj princezi...:bye: :hvala:
 
danas je mojoj princezi bio prvi dan u skoli :)

kakva su vasa iskustva, moja su kao sto vidite fenomenalna :)

Nikada neću da zaboravim dan kada mi je sin polazio u školu...Lep dan...posle kišnog jutra...i svi nestrpljivo čekamo da krene program za prvake...a u pozadini odjekuju detonacije neeksplodiranih kasetnih bombi...deca uplašena...gledaju prema nebu....
I danas se pitam koja budala je dozvolila takav potez i to baš tog dana ,koji je jedan od važnijih u detinjstvu....

@milica cobanica ...srećno...
 
Nikada neću da zaboravim dan kada mi je sin polazio u školu...Lep dan...posle kišnog jutra...i svi nestrpljivo čekamo da krene program za prvake...a u pozadini odjekuju detonacije neeksplodiranih kasetnih bombi...deca uplašena...gledaju prema nebu....
I danas se pitam koja budala je dozvolila takav potez i to baš tog dana ,koji je jedan od važnijih u detinjstvu....

@milica cobanica ...srećno...

Nišlijka?Komšinica?:gace:
 
cestitam takodje :D
nego primetila sam kod nas od 7 odeljenja nema ni jednog ucitelja :confused:

Moj klinac je prvobitno bio kod uciteljice pa su njegov razred rasformirali.Tako je dospeo kod tog ucitelja.Ovde u njegovoj skoli ima dosta ucitelja,mozda vise od uciteljica.
Nije to ni vazno.Bitno je kako ce se postaviti prema deci,da li ce biti pravedan a sve ostalo ce doci na svoje mesto samo po sebi.Sledi nam uzbudljiva godina:)
 
I moj sin je posao u prvi razred i mislim da je meni mnogo teze nego njemu.
Prvog dana je naravno bila predstava, deljenje knjiga, zatim roditeljski i gotovo...pocetak jednog novog razdoblja.Jos uvek mi je sve to cudno i ne mogu da verujem koliko je vreme brzo proslo!
Za ova dva tri dana je sve kao super, ustvari njemu je sve to zabavno ali ja to nekako bas tesko podnosim tj.nikako da se prilagodim, ali ga maksimalno kuliram i ponasam se tako da on ne oseti koliko njegova majka ima tremu.:ceka:
 
I moj sin je posao u prvi razred i mislim da je meni mnogo teze nego njemu.
Prvog dana je naravno bila predstava, deljenje knjiga, zatim roditeljski i gotovo...pocetak jednog novog razdoblja.Jos uvek mi je sve to cudno i ne mogu da verujem koliko je vreme brzo proslo!
Za ova dva tri dana je sve kao super, ustvari njemu je sve to zabavno ali ja to nekako bas tesko podnosim tj.nikako da se prilagodim, ali ga maksimalno kuliram i ponasam se tako da on ne oseti koliko njegova majka ima tremu.:ceka:

:klap:Cestitam ti:zag:
Meni nije prvi put pa opet imam tremu.To je sasvim normalno jer dete koje je do sad bilo u okruzenju porodice, pola dana provodi u jos jednom ,novom-skoli:)
Sve ce biti ok;)
 
Ја сам на чудан начин присуствовала поласку мојих синова у први разред.
Пошто сваке године са својим ђацима правим приредбу за пријем првака, нисам била уз своју децу, са њима је био њихов тата, а ја сам их гледала ,,иза завесе''. :)

И имала ужасну трему, иако сваке четири године ЈА примам прваке... :sad2:
 
Ја сам на чудан начин присуствовала поласку мојих синова у први разред.
Пошто сваке године са својим ђацима правим приредбу за пријем првака, нисам била уз своју децу, са њима је био њихов тата, а ја сам их гледала ,,иза завесе''. :)

И имала ужасну трему, иако сваке четири године ЈА примам прваке... :sad2:

Pa posto si uciteljica, mozemo li nekad da potrazimo savet od tebe sto se prvaka tice?
 
Pa posto si uciteljica, mozemo li nekad da potrazimo savet od tebe sto se prvaka tice?

Наравно, и радо ћу га дати. :)
То што смо ,,сви некад ишли у школу'', не значи да ћемо бити компетентни да посматрамо наше дете као ђака.
Прво, ми смо у школи били ђаци, не знамо како је било нашим родитељима. Друго, деца су другачија него што смо ми били кад бесмо ђаци...
Треће, и учитеља има разних... ;)
 
Samo se nadam da ti spadas u one bolju grupu.
Ma naravno da sa ove tacke gledista kada smo mi u ulozi roditelja sasavim druga prica.Iskreno mislila sam da ce mi lakse pasti njegov polazak u skolu ali je ispalo drugacije.Mada postoje roditelji koji olako shvataju ili se bar tako ponasaju, ali ja ne mogu.
 
Деца су деца, они би да се играју, не сме им се одједном наметати прича о томе како сад имају обавезе...
То може само да их одбије.
Нека о школи причају онолико колико желе...
И не треба им сад наметати додатне обавезе. Не сме им се рећи:,,Твоје је само да учиш''.
 
Данас сам разговарала са мајком једног првака. Дете је мало слабијих способности (дисхармоничан развој), а мајка је све време разговора понављала како је она много радила са њим да би га припремила за школу, како он има много знања, и ту реч ''знање'' употребила је неколико пута.... Испоставило се да мама мисли како је знање најважније, како је школско знање најбитније у школи, и како је дете ту искључиво ради стицања знања....и стога га је још пре школе форсирала да учи многе ствари...и сад, после десетак дана од почетка школске године она инсистира да дете учи и учи, да не би заостало за другом децом...:confused:

Не радим са првацима, радим са мало старијом децом, али, на жалост, имала сам прилике да сретнем неколико таквих случајева да родитељи форсирају учење, чак по цену свега осталог: по цену ускраћивања игре, дружења са децом, социјализације, физичке активности, креативног испољавања, сналажења у друштву....форсирају грување и запамћивање података, а да дете при томе нема прилике да само открива свет око себе....:confused:
Родитељи изгарају посвећујући се детету и помажући му да стекне знање, мисле да чине јако велику ствар за своје дете и чине то у доброј намери, али раде дубоко погрешно....и таква деца су најчешће под константним стресом, несвесна својих могућности, без простора да испоље своја интересовања и своје креативне способности, не умеју да се друже и да се играју, не сналазе се у социјалним контактима....
Знате, именице и глаголи се могу научити и у каснијим разредима, а чак и ако се никад не науче може и без њих да се живи....а неке важније ствари не могу да се надокнаде...:(

Мислим да ће Ванда моћи боље да каже шта је то што је потребно да дете савлада на узрасту првог разреда, потребније од градива и уџбеничког знааања.

Ванда? ;)
 
danas je mojoj princezi bio prvi dan u skoli :)
mislim da je praksa na podrucju opstine novi beograd da se priredba i upoznavanje sa uciteljicama i novim/starim drugarima odrzava oko 18h. tako je bilo i u nasoj novoj skoli, uciteljica je na prvi pogled jedna jako prijatna i ljubazna zena, lepo je jos sto sa njom u razred idu i njene dve najbolje drugarice iz vrtica (zajedno su od prvog dana iz mladje vrticke grupe), moja draga je bila presrecna. dobili smo komplet udzbenika za prvi razred i... eto :)
kakva su vasa iskustva, moja su kao sto vidite fenomenalna :)

eto...:)
sad pocinje jedan nov ciklus za nju,koji ce se zavrsiti tek kada bude imala 19,pa bude morala da krene fakultete,ali sve u svemu to je jako deluje...I savetujem da uzivate u ovom prvm ciklusu jer ima najvishe...adrenalina ;)
Sve u svemu danas je zakoracila u jednu bitnu fazu svog zivota gde ce, pre negoli ocene i ucenje, trebati da nauci shta je prijateljstvo,na koga se ugledati na koga ne,okruziti se pravim ljudima,pravim vrednostima, kad decko tvoje drugarice nju ogovara reci joj ili precutati,sad sam se dala daleko ali u svakom slucaju, bice pametna mala princezica kad sve to jednog dana bude zavrseno.....ne kazem da sad nije,vec da ce je zivot josh malo,poduciti.
U svakom slucaju znam kako je stresno mamama kad im mala deca krenu u skoli tako da :klap: za tebe
 
e mi smo danas imali prvi roditeljski sastanak.
upoznali smo uciteljice, imaju dve posto su u boravku i na prvi (a i drugi i treci haha) pogled jako su prijatne, jedna je mladja druga malo starija i pokusale su da nam priblize sve ono sto nas u buducnosti ceka. posebno mi se dopada sto se one dopadaju mom detetu :D da kazem da je to najvaznije.
knjige smo dobili vec prvog dana, danas je bilo malo reci o priboru i kupovini udzbenika za engleski jezik, s obzirom da skola godinama unazad narucuje knjige od izdavaca "oxford", smatraju da je njihov program najbolji te smo u obavezi da tu knjigu, tj komplet kupimo. iskreno, malo smo zavirili u pakovanje, deluje mnogo bolje i kvalitetnije od ovih domacih ali nije vreme jos da sudim.
takodje smo se odlucili za izborne predmete, upoznali predavace i td...
za ovih par dana, poceli su lagano da rade, jos su mali, ipak im treba vremena da se priviknu na nove obaveze. moja princeza mi po dolasku iz skole odmah daje referat sta su radili, pokazuje sveske, knjige... juce je konstatovala kako u svesci za srpski nesto nije dobro napisala pa je uciteljica ispravila i rekla "pa nema veze mama, vidis da sam posle radila dobro". drago mi je sto prihvata svoje greske i ne ljuti se zbog njih.
roditelji su u glavnom fini, nemamo nekih vecih daveza (hahahhah) sem jedne mame koja je histericno vikala na kraju kako njen sin ne zna da uradi domaci (da nacrta neke stvarcice). uzald smo pokusavali da joj objasnimo svi mi (da bi otisli kuci hahhaha) da je on jos mali, da su tek krenuli, da ce sa vremenom steci navike i razumeti, da to nije strasno... ne, ona je zahtevala od uciteljice da joj ponovi sta tacno treba da se uradi...
zaista ih ne treba opterecivati mnogo. gledam kod nas u skoli ima milion tecajeva, kurseva i svega ostalog... vec se svi grabe da pored redovnog engleskog dete krene i na tecaj engleskog (?), da upisu glumu, slikanje, vajanje, bla bla... mi cemo nastaviti samo sa plivanjem kao i prosle godine, eventualno cemo krenuti zajedno na neki kurs spanskog/italijanskog ako budemo imale vremena (hehe zamislite nas dve)...
pustimo ih da malo budu deca. ipak su oni djaci prvaci, ne mogu preko noci postati doktori nauka!
 

Back
Top