Jednostavno Pitanje?

MUDRICA

Primećen član
Poruka
811
Da li ste uvek ono sto jeste?

Da li ste ikada razmisljali o jednom danu koji prozivite? Kako prozivite taj dan?

Ovu temu sam otvorila, jer me inspirisala necija misao da mi, ljudi, glupavo trosimo nase vreme. Kada bi vam neko rekao (Ne daj Boze! :shock: ) da imate jos samo jedan dan zivota, kako biste ga proziveli?

Razlicito, ali sigurno ne kao ovaj danas, juce...
 
Da glupavo trosimo svoje vrijeme to je ziva istina, dokaz je sto se mlatimo po ovom forumu ili po internetu uopce. Puno bi ljepse bilo provesti vrijeme njegujuci dusu nego razum, ali sta mozes kad je mozak uvjek aktivan i zahtjeva stimuluse pa je jako tesko osluskivati dusu.
St se tice toga dali smo uvjek isti? Nikad, covjek po prirodi ima nekoliko lica, odnosno aspekata licnosti. Jedno si s roditeljima, jedno s djevojkom, jedno s prijateljima, jedno kao sef...
Valjda je najprosvjetljeniji onaj koji je uvijek isti i konstantan ali to je jako tesko postici.
 
KAda bi neko rekao (ne Daj Boze) da imam jos jedan dan zivota,sigurno je d aga ne bih provela kao npr. ovaj danas ali verujem da bi POSLEDICE takvog provodjenja dana bile takve da sve i da ZELIM vise ne bih mogla da zivim,Ne znam za vas,Ali svoje vreme smatram ODLICNO iskoriscenim
 
MUDRICA:
da imate jos samo jedan dan zivota, kako biste ga proziveli?

Pozdravio bih se sa svim ljudima koji su mi znacili u zivotu (a nema ih puno), sa svakim posebno... nasao bih neke utesne reci i mir, kako za njih tako i za mene... smrt bih najvise voleo da docekam uz osobu koju sam najvise voleo.. kazao bih joj da ne bude tuzna zbog mene, jer umirem kao srecan covek jer sam imao nju i da ako postoji nesto posle ovog zivota da me potrazi tamo... da cu je cekati.. a ako nema, e onda yebiga... :P
 
Kada bi vam neko rekao (Ne daj Boze! :shock: ) da imate jos samo jedan dan zivota, kako biste ga proziveli?


Nikako!To bi vec bila smrt...i sta god radili taj poslednji dan ne bi imalo nekog smisla... :roll: Jeste da svi znamo da cemo umrijeti,ali zamislite kakva bi to bila propast kad bi znali tacan dan i sat...makar to bilo i za sto godina... :roll:
 
argonaut:
Steffan:
argonaut:

Ma rekao sam ti da ne budes tuzan.. :wink:
:shock: :? :? :( :cry:

hahahahah.. oh, you're hopeless case... :lol: tol'ki covek a cmizdri ko neka devojcica.. ajde de, vidis da je prosao dan i da sam i dalje ziv? Pa da.. nego sta nego ce sve da bude u redu... :roll: cupkao bih te i na kolenima da ti nisam malopre video sliku u profilu!!!! :P :P :P
 
Hajde da prekinemo ovo glupavo prepucavanje...
Nedavno sam razmisljala o pojmu vremena u nasim zivotima. Pocinjem da se jezim na to kad ljudi pricaju: "Ma polako, ima vremena..." Posmatram ljude oko sebe, svi mi manje ili vise imamo jednolican ustaljen zivot... A koliko puta u danu uradimo nesto sto samo MI zelimo, ne mareci za to sta ce drugi reci ili misliti, od sitnica do krupnih stvari...
Rece Koeljo u jednoj knjizi: "Zivot moze biti dug ili kratak, zavisno od toga kako ga zivimo."
 
Rece Koeljo u jednoj knjizi: "Zivot moze biti dug ili kratak, zavisno od toga kako ga zivimo"


Modrice, sto ne otvoris posebnu temu, o ovome, samo smetas ljudima ?!?
Apropos, rece Dzeki Kolins, u jednoj knjizi : " ...., moze biti dug ili kratak, zavisi od toga kako ga KORISTIMO ! "
:lol:
 
Odgovor na temu: trudim se biti ista (ako ne govorimo o sazrevanju, koje neminovno menja čoveka) prema svima. Različit je jedino pristup pojedinim ljudima. Ne opterećuje me onaj dan X - je odgovor na drugi de teme.
Pitanje sledi: ima li moderatora ovde?
 
mislim da ne trosimo vreme. mozda smo samo trenutno nezadovoljni. u zivotu, dodju odredjeni trenuci kada moras da das sve od sebe sto si naucio. tako da nema trosnje vremena, vec samo skupljanje iskustva za te posebne trenutke.verujem da covek se onda mora truditi da u svakom trenutku, makar sedeo pokusa da nauci ili sabe osvezi. ili: sedi, po mozda i nesto skontas.

a da mi je zadnji dan u zivotu, ja bih otisao kod devojke koju sam najvise voleo do tad. napisao bi joj pesmu i zamolio da doceka zadnji trenutak samnom. ako je to ne bo smorilo
 

Back
Top