Zaboravljeni

Vintage

Iskusan
Banovan
Poruka
5.196
IRAK potražuje od Srbije 19 aviona “mig”, a povratak ovih letelica razlog je posete visoke iračke vojne delegacije Srbiji - prenela je agencija Frans pres, pozivajući se na saopštenje Ministarstva odbrane Iraka.


AFP navodi da su u subotu u Beogradu boravili savetnik iračkog ministra odbrane general Otman al Fredi, kao i komandant vazduhoplovstva ove zemlje Anvar Muhamed Amin. Oni su zahtevaju da Srbija vrati oružanim snagama Iraka 19 vazduhoplova tipa “mig 21” i “mig 23”, koji su u Srbiju stigli 1989. godine, u vreme kada je Irakom vladao Sadam Husein.
“Lovci” su upućeni u tadašnju Jugoslaviju na remont, ali nikada nisu vraćeni. Njihovo postojanje otkriveno je tek nedavno. Celokupan posao bio je plaćen unapred iračkim novcem.

Reč je o letelicama koje su u bivšu Jugoslaviju bile upućene radi servisiranja, a plan je bio da se posao remonta obavi u Zagrebu. Ovi avioni našli su se u Srbiji posle povlačenja JNA iz bivših republika.

http://www.novosti.rs/code/navigate.php?Id=4&status=jedna&vest=155357&title_add=Iračani traže
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mozda ovo ima veze sa onim nedavnim ugovorom od 100 miliona dolara...
 
А ја наивно помислио да је тема о отетима - несталима на Косову и Метохији ...

i mene zamalo da zahebe naslov

a avione, pa neka sadam trazi od jugoslavije, jednostavno

ps pare su garant drpli slovenci, ili su bar te devize otkupili upadom u platni sistem sfrj, mislim posto pare nisu kod nas
 
Poslednja izmena:
i ti si cepidlaka...par desetina miliona evra... sta je to za irak bre... mada su iracani bili fer, platili unapred "opravku"... a i sadam je umro, to vise ne vazi... takva su pravilana balkanu:hahaha::hahaha::hahaha:
ce im vrate:rotf::rotf::rotf:
 
Agencija Asošijeted pres javila je 31. avgusta da su irački avioni nađeni u Srbiji, ali u delovima. Po toj agenciji 19 aviona je 1989. poslato na reparaciju u Zagreb, a godine 1991, kada je počeo rat u Hrvatskoj, avioni su u delovima transportovani u Srbiju. Srpski zvaničnici su izjavili da su avioni u međuvremenu opelješeni, (cannibalized), odnosno da su sa njih poskidani delovi radi popravke drugih aviona, da su zapušteni i neupotrebljivi. Po tom izvoru samo dva aviona su ostala kompletna, od kojih je jedan smešten u beogradskom muzeju avijacije.
 
Irak duguje bivshoj SFRJ 480 miliona Dolara (stanje 2001 god.).
E sad , koliko duguju Srbiji i koliko je to kada se oduzmu avioni , ne znam .


BAGDAD, 17. januara 2008

"Srbija je otpisala Iraku dug nakon dvomesečnih pregovora", kazao je ministar finansija Iraka Bakir Džabr Al-Zubaidi a preneo portal ekonomskih informacija Irak dajrektori (Iraq Directory).
 
hehe a najjace je da im je upravo sutanovac rekao za te migove, oni pojma nisu imali, sule nam urnisa avijaciju sad necemo imati nijedan avion, jos treba da platimo remont za 20 irackih migova koje NEMAMO!:per::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha: OVA SRBIJA JE CIRKUS MAJKE MI:mrgreen:
 
Мени није јасно ...

Зашто се ви "Штрумфови" секирате и бринете ???

:dontunderstand::dontunderstand::dontunderstand::dontunderstand:

Па поклонио вам Кљинтон Репубљику, шта сад још хоћете ???
 
hehe a najjace je da im je upravo sutanovac rekao za te migove, oni pojma nisu imali, sule nam urnisa avijaciju sad necemo imati nijedan avion, jos treba da platimo remont za 20 irackih migova koje NEMAMO!:per::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha: OVA SRBIJA JE CIRKUS MAJKE MI:mrgreen:

Бре, ако ти не одговара, капу у шаке па у ****** ****** ... Упс, ЕУРОпску унију ...

Само им још ти недостајеш ...
 
Ирак и Србија гаје и унапредили су одличне везе у војној индустрији. Паралелно са Србијом и Ирак је фасовао санкције на увоз оружја тако да се не може говорити о кривици Србије. Исту смо бомбе осетили, разумеју то ирачани. Прошле и ове године потписали највеће извозне споразуме баш са њима.
 
Ирак и Србија гаје и унапредили су одличне везе у војној индустрији. Паралелно са Србијом и Ирак је фасовао санкције на увоз оружја тако да се не може говорити о кривици Србије. Исту смо бомбе осетили, разумеју то ирачани. Прошле и ове године потписали највеће извозне споразуме баш са њима.

Da samo sto se od tih sankcija neko debelo opario, sve one rabote oko afere ''Orao''.
 
Мени није јасно ...

Зашто се ви "Штрумфови" секирате и бринете ???

:dontunderstand::dontunderstand::dontunderstand::dontunderstand:

Па поклонио вам Кљинтон Репубљику, шта сад још хоћете ???

tebi puno sta nije jasno... mislim isto i meni, npr. kako to da se bas od nekih forumasa otvaraju toliko tema o kosovu i hrvatskoj, a u temama samo briga forumasa za kosovo tj.hrvatsku, te propasce, te kriminal cveta, te kako ce jadni preziveti, te strancovi ih samo koriste a oni to ne vide, te pojesce ih EU, ali to ne znaju, te...
 
Ja sam licno gledao kako seljak cupa ziroskop iz tog Irackog Miga23, da nosi deci da se igraju... Taj jedan u kamuflaznim bojama je stojao u Utvi u Pancevu, donesen je iz Mostara, a tamo iz ZG-a. Koliko se secam, oni su jos 1992. god bili staro gvozdje.
 

Back
Top