koliko volimo sebe i da li smo toga svesni
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 57

Tema: koliko volimo sebe i da li smo toga svesni

Aktivan član petrica86 (avatar)
    Učlanjen
    19.03.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    46

Podrazumevano koliko volimo sebe i da li smo toga svesni

da li je istina da sve sto nam neko kaze bilo da je pozitivno ili negativno govori samo zbog sebe,svojih frustracija,interesa...Kako odrediti da li volis sebe i koliko,ja to uopste ne znam da odredim,uglavnom uvek cinim drugima i odlazem svoje zelje,gledam da nekog ne uvredim,da prema svima budem fer,da li i to radim samo zbog sebe jer mi je tako savest mirna?

Ističe se
    Učlanjen
    01.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: koliko volimo sebe i da li smo toga svesni

Donekle se slazem sa sobom. Mislim da to radis ( kao i vecina ) zbog nekih vec ranije utvrdjenih moralnih vrednosti to je moje misljenje.

Ističe se carapaUkletogHolandjanina (avatar)
    Učlanjen
    28.09.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    61

Citat Original postavio petrica86 Pogledaj poruku
    da li je istina da sve sto nam neko kaze bilo da je pozitivno ili negativno govori samo zbog sebe,svojih ,interesa.:
    mislim da je greska da nadu trazis bilo gde drugde sem u samom sebi.
    For the love of God, folks, don't try this at home

Ističe se louiskrstic (avatar)
    Učlanjen
    13.07.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    81

Život će ti najbolje pokazati.

Buduća legenda
    Učlanjen
    19.08.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    35
    Reputaciona moć
    0

da li je istina da sve sto nam neko kaze bilo da je pozitivno ili negativno govori samo zbog sebe,svojih frustracija,interesa...Kako odrediti da li volis sebe i koliko,ja to uopste ne znam da odredim,uglavnom uvek cinim drugima i odlazem svoje zelje,gledam da nekog ne uvredim,da prema svima budem fer,da li i to radim samo zbog sebe jer mi je tako savest mirna?
    Najverovatnije, lepo se primilo ono sto su te ucili ceo zivot. Ali ponekada se zapitaj da li si ti zadovoljna time sto radis i kako radis.

Učlanjen
    19.03.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    46

posto se svako ljudsko bice od malih nogu uci postenju,moralu,da ne povredjuju druge nije mi jasno kako se kod nekog to primi,a kod drugih ne?Mislim da se to primi kod ostetljivih osoba,pa samim tim umeju da se saosecaju sa drugim i da pomazu drugome,zapanjuje me sto je vecina neosetljiva i samoziva.Mislim da ljudi koji su vise patili bolje razumeju druge,ali da i manje vole sebe,ali opet ti kroz pomoc drugima pomazes i sebi,postajes bolji covek znaci opet to radis zbog sebe.

Buduća legenda Funny! (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    462

Ne uci se svako ljudsko bice od malih nogu postenju i moralu. Sve zavisi od roditelja.

Covek se uci dok je ziv... Kad neko kaze da ga boli glava, tebi ce to mozda biti smesno ukoliko tebe glava nikad nije bolela...ali kad i ti osetis taj bol, onda ces shvatati i ostale koji ga imaju.

Glavobolja je samo primer.
    ''All those things that mark you when you're young...they make you what you are.''.

Aktivan član
    Učlanjen
    19.02.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    0

Ne mora uvek da govori samo zbog sebe,ali uvek govori "kroz sebe", kroz sopstveni dozivljaj situacije,jer drugacije je zaista nemoguce. Opet, reakcije na iste stvari moze biti drugacija kod istog coveka,zavisno od raspolozenja.
    Nervozan prijatelj, koji je imao los dan,mozda nece ni primetiti nove cipele,i bice strasno negativan za mnoge stvari, koje ga inace ne doticu kada je u elementu. Neki drugi dan ce se oduseviti i pohvaliti ih... Mozda mu se nece svideti neka frizura jer ga podseca na bivsu devojku i budi mu negativna secanja,ali frizura ne mora biti ruzna kako je on dozivljava.
    Dopustiti da te tudji ukusi i komentari vode je zaista pogubno za jednu osobu. Takodje i tudja ocekivanja.
    U redu je ako ne zelis svesno povrediti nekoga,ali ne mozes svima uvek izaci u susret.

I da, mislim da to radis samo zbog sebe, jer na taj nacin pokusavas da dobijes neciju ljubav i odobravanje. Neko je iznad rekao, moras se osecati dobro u svojoj kozi,bez obzira na sve. To ima veze sa samopouzdanjem. Cini mi se.

Učlanjen
    19.03.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    46

Citat Original postavio maji Mrav Pogledaj poruku

I da, mislim da to radis samo zbog sebe, jer na taj nacin pokusavas da dobijes neciju ljubav i odobravanje. Neko je iznad rekao, moras se osecati dobro u svojoj kozi,bez obzira na sve. To ima veze sa samopouzdanjem. Cini mi se.
    Da,ali ako ti cinis dobro drugoj osobi i zbog nje se radujes,ne ocekujes nista za uzvrat onda postajes bolja osoba pa iako i to cinis zbog sebe po meni je pozitivno jer doprinosis i drugome i sebi,ali sebi u duhovnom smislu.

Poznat lider (avatar)
    Učlanjen
    25.12.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    122

Naravno da sam svestan da najviše na svetu volim sebe.
    Pa šta je tu čudno?
    Činim smrtni greh-samoljublje?

Ako meni nije dobro, nije ni ljudima oko mene, mojim najblizima.
    Skromnost je mana.

Domaćin winx vila (avatar)
    Učlanjen
    02.12.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    4569

Citat Original postavio louiskrstic Pogledaj poruku
    Život će ti najbolje pokazati.
    Mislis, naucice te vaznu lekciju - Reci NE -

eklipsa nije na forumu
    . . . don't try to fix me, I'm not broken. . .
    Aktivan član eklipsa (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    15
    Reputaciona moć
    46

ONAJ KO NE VOLI SEBE NE VOLI NI DRUGE,
    i Bog kaze VOLI BLIZNJEG SVOG KAO SEBE SAMOG
    znaci voleti sebe ali ne samo sebe
    moze i sujeta da natera coveka da stalno cini sve za druge a nista za sebe
    ne mozes na razuman nacin izaci na kraj s nerazumnim ljudima

Zainteresovan član Avanturistica (avatar)
    Učlanjen
    07.08.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    32

[QUOTE=petrica86;10934833]da li je istina da sve sto nam neko kaze bilo da je pozitivno ili negativno govori samo zbog sebe,svojih frustracija,interesa...Kako odrediti da li volis sebe i koliko,ja to uopste ne znam da odredim,uglavnom uvek cinim drugima i odlazem svoje zelje,gledam da nekog ne uvredim,da prema svima budem fer,da li i to radim samo zbog sebe jer mi je tako savest mirna?[/Q

Radi onako kako ti mislis da je ispravno, i samim tim dokazujes da se slusas i postujes one odluke koje ti padaju na pamet, a samim tim dokazujes koliko je stalo do tebe...

Ali malo zivi zivot zbog sebe, a ne zbog drugih...vidjeces onda koliko ce ti tek savjest biti mirna, vjeruj, postani malo sebicna...isplatice ti se!

Elita Violetna (avatar)
    Učlanjen
    29.06.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    1138

da li je istina da sve sto nam neko kaze bilo da je pozitivno ili negativno govori samo zbog sebe,svojih frustracija,interesa...
    Iz sopstvenog sveta je teško izaći i izdignuti se i čisto proceniti,
    tako da je odgovor da, svako govori iz svog ugla posmatranja i
    zato treba birati dobre pozitivne ljudi,
    jedino oni daju pozitivne sugestije.
    Kako odrediti da li volis sebe i koliko,ja to uopste ne znam da odredim,uglavnom uvek cinim drugima i odlazem svoje zelje,gledam da nekog ne uvredim,da prema svima budem fer,da li i to radim samo zbog sebe jer mi je tako savest mirna?
    Da li voliš sebe se vidi prema ponašanju prema sebi, koliko vodiš
    računa o svojim čistim mislima, namerama, dakle fizičkom i psihičkom zdravlju...
    Ako uvek činiš drugima, a sebe zapostavljaš ne voliš sebe,
    a drugima se samo dodvoravaš..
    Saper vedere
    "Људи који не могу владати својим срцем, још мање могу владати својим језиком"

Zainteresovan član
    Učlanjen
    25.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    32

Nije lako utvrditi. Jedno je voleti sebe , a drugo biti okupiran sobom.

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    5975

Pa mozda je to neki strah da zelis da ti se vrati istom merom..ja opet mislim da su neki ljudi jednostavno dobri i sire optimizam
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Buduća legenda
    Učlanjen
    19.08.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    35
    Reputaciona moć
    0

posto se svako ljudsko bice od malih nogu uci postenju,moralu,da ne povredjuju druge nije mi jasno kako se kod nekog to primi,a kod drugih ne?Mislim da se to primi kod ostetljivih osoba,pa samim tim umeju da se saosecaju sa drugim i da pomazu drugome,zapanjuje me sto je vecina neosetljiva i samoziva.Mislim da ljudi koji su vise patili bolje razumeju druge,ali da i manje vole sebe,ali opet ti kroz pomoc drugima pomazes i sebi,postajes bolji covek znaci opet to radis zbog sebe.
    Moze biti i tako, ali svaka batina ima dva kraj.
    Osetljivost moze prouzrokovati suprotno. Neosetljivost i samozivost mogu biti zidovi koji se postavljaju izmedju sebe i sveta, bas zato da ne bi doslo do nepotrebnih ranjavanja.

Queen
    Učlanjen
    31.08.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    310

Nekad govore samo zbog sebe(interes), a nekad jednostavo iz sebe-cak i kad im je cilj dobrobit nekog drugog, mogu mu odmagati(usled frustracija).To su stvari koje treba odvojiti.
    Mislim da filantropi vole sebe, dakle ti volis sebe.Sliku o nama samima formiramo na osnovu misljenja drugih o nama, a ti se trudis da ono bude pozitivno.S druge strane, ljudi cine da bi im se cinilo, posto je jedino majcina ljubav bezuslovna, dakle i prema ovome ti sliku svoju ljubis

A opet, postoje i slabi ljudi koji gledaju da se umile drugima(iako ne moraju) jer se osecaju bespomocno i prija im sazaljenje drugih.

Poznat tgdanijela (avatar)
    Učlanjen
    15.07.2009.
    Pol
    ženski
    Previše je kasno živeti sutra, živi još danas.
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    186

Kažu da je bog jedino pravedno svima podjelio pamet...svi misle da su najpametniji......Da ljudi vole sebe...čak i kad gledaš da nekog ne uvrediš radiš to uglavnom da bi imao svoj mir, da tebe ne bi povredili...znači ipak zbog sebe....a to je i normalno...

Učlanjen
    19.03.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    46

hm,obrni okreni opet svako voli najvise sebe.Ne znam zasto,ali meni to nekako ruzno zvuci kad izgovorim"najvise volim sebe"-smesno mi je.

Poznat tgdanijela (avatar)
    Učlanjen
    15.07.2009.
    Pol
    ženski
    Previše je kasno živeti sutra, živi još danas.
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    186

hm,obrni okreni opet svako voli najvise sebe.Ne znam zasto,ali meni to nekako ruzno zvuci kad izgovorim"najvise volim sebe"-smesno mi je.
    Više od sebe možeš jedino voljeti svoju djecu....kako ono kažu.....tek kad budeš imao djete znaćeš šta je ljubav....

Učlanjen
    19.03.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    46

Citat Original postavio tgdanijela Pogledaj poruku
    Više od sebe možeš jedino voljeti svoju djecu....kako ono kažu.....tek kad budeš imao djete znaćeš šta je ljubav....
    da,ali i dete je deo tebe,kroz njega ti volis i sebe

Početnik
    Učlanjen
    14.09.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

sve sto radim radim za dobrobit zajednice

Veoma poznat Jennifer Jennin (avatar)
    Učlanjen
    28.01.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    366

Moguće. Ja se preispitujem u smislu koliko puno očekujem od sebe.Vrlo sam samokritična, grize me savjest ako nešto ne odradim kako je Bog rekao. i onda se pitam: da li to samo sebi želim udovoljiti?
    Carpe diem

Veoma poznat Arhimed 1 (avatar)
    Učlanjen
    22.07.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    91
    Reputaciona moć
    1863

Sigurno je da nismo svesni koliko volimo sebe, jer jedan slikovit i stravičan primer najviše govori o tome.
    Naime u saobraćajnim udesima mnogo češće ginu osobe koje sede na mestu suvozača (sin,kćerka,brat, sestra i dr.) od samih vozača. Verovatno se radi o instiktivnoj reakciji spašavanja sopstvenog života.
    Slušaj mene i ne'š dobro proći.

Slične teme

1. Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 27.07.2009., 08:07
  2. koliko sebe smarate?
    Autor parka u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 112
    Poslednja poruka: 18.07.2008., 17:29
  3. Koliko sebe smatrate...
    Autor sinnke u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 37
    Poslednja poruka: 07.07.2008., 23:05