Sta mislite o ovoj ploci Asus M4A77TD Pro ?

Dakle vasa misljenja u pogledu isplativosti kupovine, odnosu cena-performanse i ako je mozda neko imao priliku da je koristi?
Planiram za pocetak da stavim na nju Phenom II X2 550 i verovatno Ati 4870...za prvo vreme..posle bih stavio jos jednu karticu u crossfire rezim i mozda neki Phenom II X4

Neisplativo pored naveliko hvaljene Biostar 7900GXB+...
 
Neisplativo pored naveliko hvaljene Biostar 7900GXB+...

Pa tesko da je neisplativo posto je razlika u ceni nesto vise od 1000din. a 790gxb (koja je inace odlicna ploca) nema podrsku za crossfire tj. za dve PCI-e kartice...a to mi je primarno...a drugo na ovoj Asus-ovoj ploci postoji i eSata prikljucak koji mi je bitan zbog ext. hdd-a
 
Poslednja izmena:
Pa tesko da je neisplativo posto je razlika u ceni nesto vise od 1000din. a 790gxb (koja je inace odlicna ploca) nema podrsku za crossfire tj. za dve PCI-e kartice...a to mi je primarno...a drugo na ovoj Asus-ovoj ploci postoji i eSata prikljucak koji mi je bitan zbog ext. hdd-a

Pa ti onda uzmi 790gx+,ima podrsku za crossfire...
A ako imas para najbolje ti je da uzmes J&W plocu sa 790 cipsetom(zaboravio sam naziv) koja ima 2x16 crossfire.
Nije bas logicno da uzimas plocu sa 770 cipsetom sada...;)
 
Ne znam razmislicu Asus je ipak Asus...po onome sto sam do sada uspeo da iskopam ploca je sasvim dobra za te pare...
Asus je Asus?!Kakva je to konstatacija?Znaci sve sto je Asus mora da valja????
Pogledaj samo naponske jedinice na Asusu, nema šta tu Biostar da traži. Proveri samo da li je na ploči SB 700 ili 710, na ASUS M4A77TD je 710, ne znam kakva je na pro verziji, na nekim specifikacijama piše da je 700.
Po cemu je taj Asus bolji od ovog Biostara????
 
Asus ima "8+1 Phase Power Design"....
Cist marketing...
Apsolutno TA790GXB A2+ daleko bolja,jeftinija itd!
Asus ima stariji chipset 770 a SB710 dok Biostar ima 790 chipset a SB750 ,znaci bolji za OC i mogucnost otkljucavanja 4 jezgra na Phenom II X2 550 i buducem Phenom II X2 555, dok sa starijim cipsetom je to nemoguce!

Konacno da se neko slozi sa mnom...
Apsolutno si u pravu,nema logike uzimati stariji cipset...:rtfm:
 
Cist marketing...


Konacno da se neko slozi sa mnom...
Apsolutno si u pravu,nema logike uzimati stariji cipset...:rtfm:

Prvo ne zanimaju me otkljucavanja jezgara overclock itd. Drugo Asus je daleko kvalitetniji i ima bolju podrsku za driver-e nego J&W a Biostar nisam ni pominjao...Trece 790GXB je odlicna ploca ALI nema podrsku za Crossfire a nema ni eSATA prikljucak sto je meni veoma bitno zbog externog HDD-a...nije tek tako bez razloga ova ASUS-ova ploca skuplja...
 
Prvo ne zanimaju me otkljucavanja jezgara overclock itd. Drugo Asus je daleko kvalitetniji i ima bolju podrsku za driver-e nego J&W a Biostar nisam ni pominjao...Trece 790GXB je odlicna ploca ALI nema podrsku za Crossfire a nema ni eSATA prikljucak sto je meni veoma bitno zbog externog HDD-a...nije tek tako bez razloga ova ASUS-ova ploca skuplja...

J&W (koji mi se dobada) i Biostar su jeftine verzije ploča, dosta slabijeg kvaliteta izrade itd. 790 čipset jeste fenomenalan, ali kad ga vidimo da je bez CrossFire podrške to znači samo jedno - škart, osakaćeni NB koji ni izdaleka ne može da izvrši zadatke za koje je predviđen te su mu 'slabe strane' isključene.
 
Prvo ne zanimaju me otkljucavanja jezgara overclock itd. Drugo Asus je daleko kvalitetniji i ima bolju podrsku za driver-e nego J&W a Biostar nisam ni pominjao...Trece 790GXB je odlicna ploca ALI nema podrsku za Crossfire a nema ni eSATA prikljucak sto je meni veoma bitno zbog externog HDD-a...nije tek tako bez razloga ova ASUS-ova ploca skuplja...
A objasni mi po cemu je to daleko kvalitetniji?
Vama covek izgleda ne vredi da prica...:dash:
Uzmi 790gx+ i eto ti crossfire...
J&W (koji mi se dobada) i Biostar su jeftine verzije ploča, dosta slabijeg kvaliteta izrade itd. 790 čipset jeste fenomenalan, ali kad ga vidimo da je bez CrossFire podrške to znači samo jedno - škart, osakaćeni NB koji ni izdaleka ne može da izvrši zadatke za koje je predviđen te su mu 'slabe strane' isključene.

Po tebi je 790gx(b)+ skart?
Ovim si pokazao koliko se razumes...:dash::dash:
J&W je jeftin?!Pa i nije bas...
 
Apsolutno se slazem sa svima koji su ti predlozili da taj asus ne uzimas jer ima stari chipset.
Druga stvar, Biostar mozda jeste losiji od konkurenata sa 790 chipsetom, ali ta razlika u kvalitetu je mizerna, a nije zanemarljivo jeftiniji.
Sto se tice J&W, odlicne ploce prave, nista losiji nisu ni od gigabyte ni od asusa, cak na protiv meni se vise i svidjaju i prije bih sebi uzeo njih nego nekog od ova dva navedena proizvodjaca i platio za to dosta vise, a dobio isto ili cak losije.Neka neko navede plocu iz gigabyte ili asusa da parira ovoj i po klvalitetu i po izradi i po cijeni: J&W 790GX-EXTREME za 9500 RSD?http://www.jwele.com/motherboard_detail.php?147#_spec
I zaboravite na lose proizvodjace, toga danas nema, svaki od njih pravi dobre i poneku losu plocu. Samo sto ovi jaci proizvodjaci imaju jaci marketing i poznatiji su, pa su im zbog toga i vece cijene.
 
Po tebi je 790gx(b)+ skart?
Ovim si pokazao koliko se razumes...:dash::dash:
J&W je jeftin?!Pa i nije bas...

Imaš li ti predstave koliko je toga prošlo kroz moje ruke? Koliko se od kojih ploča vratilo na reklamaciju, koliko se NB na J&W i Biostaru greje, koliko stari čipset na ASUS-u radi bolje od tog sakatog novog čipseta? Ili koliko su nestabilni naponi za CPU kod J&W-a? Evo pogledaj i sam http://images.tigerdirect.com/skuimages/large/B450-2379-Main-JH.jpg - ovo meni ne liči na toliko dobru i kvalitetnu ploču (pristojna je svakako i odlična za neku kućnu upotrebu) da bi je uzeo pre ASUS-a.
Ja sada videh da PRO verzija te ASUS ploče izgleda ima SB700, to mi se ne sviđa, SB710 je daleko napredniji - približno kao SB750 samo sa slabijom Raid podrškom. Kombinacija NB770 i SB710 najbolje je rešena na ploči MSI 770-C45 + sa DDR3 podrškom, ali nema CrossFire kao ni pomenuti Biostar (a začetnik teme je već napisao da ga zanima ploča sa CF podrškom ali ovde niko ne čita suštinu, nije ni čudo - objaviše ovih dana frapantne činjenice o nepismenosti kod nas u svim info emisijama).
Tako da, trebalo bi da neđemo sasvim novog 'favorita' za pitanje:
Planiram za pocetak da stavim na nju Phenom II X2 550 i verovatno Ati 4870...za prvo vreme..posle bih stavio jos jednu karticu u crossfire rezim i mozda ...
 
Imaš li ti predstave koliko je toga prošlo kroz moje ruke? Koliko se od kojih ploča vratilo na reklamaciju, koliko se NB na J&W i Biostaru greje, koliko stari čipset na ASUS-u radi bolje od tog sakatog novog čipseta? Ili koliko su nestabilni naponi za CPU kod J&W-a? Evo pogledaj i sam http://images.tigerdirect.com/skuimages/large/B450-2379-Main-JH.jpg - ovo meni ne liči na toliko dobru i kvalitetnu ploču (pristojna je svakako i odlična za neku kućnu upotrebu) da bi je uzeo pre ASUS-a.
Ja sada videh da PRO verzija te ASUS ploče izgleda ima SB700, to mi se ne sviđa, SB710 je daleko napredniji - približno kao SB750 samo sa slabijom Raid podrškom. Kombinacija NB770 i SB710 najbolje je rešena na ploči MSI 770-C45 + sa DDR3 podrškom, ali nema CrossFire kao ni pomenuti Biostar (a začetnik teme je već napisao da ga zanima ploča sa CF podrškom ali ovde niko ne čita suštinu, nije ni čudo - objaviše ovih dana frapantne činjenice o nepismenosti kod nas u svim info emisijama).
Tako da, trebalo bi da neđemo sasvim novog 'favorita' za pitanje:

Imam istu biostarovu plocu i isti procesor i sto se tice grejanja kod mene nema problema,procesor radi na 3,8 Ghz za svaki dan iako moze i vise bez ikakvih problema.Pomenuti asus je dobra ploca ali ne i za crosfire,ne razumem ljude koji hoce da ubodu dve viskobudzetne graficke u budzetnu plocu,brate shvati da ti je osnova svakog racunara maticna ploca i ako hoces da ti duze traje otvori se vise,znaci najnoviji chipset i kvalitetnije ploce ,a ja bi ti preporucio jednu od DFI LANParty ,po meni ove ploce sam vrh!
 

Back
Top