Srpski i hrvatski izvori slažu se - Tito je poljski Jevrejin

Kasnije kad je trebalo da bude primljen u Kominternu on je svoju venčanicu sa Pelagijom falsifikovao kao dokument kojim je primljen u KP SSSR-a. Na putu od Lenjingrada do Maribora imao je silne probleme, i na kraju je uhapšen. Zanimljivo je da na povratku ne ide u svoje selo Kumrovec, nego u Sveto Trojstvo kod Bjelovara. Tamo vodi ženu koja je bila pred porođajem i tamo ostaje četiri godine. On tamo nije smeo da ode jer nikog nije poznavao, a ljudi su znali ko je Josip Broz. Kao što su kasnije svi njegovi rođaci i rekli - 'nije to onaj naš Broz!'

"Zašto se knjiga zove hohštapler?"

- Ta reč je nemačkog porekla a neko približno značenje bi bilo - nitkov! To znači: bezobrazan, lažljiv, kradljivac, prevarant. A tako su ga zvali i njegovi partijski drugovi u Francuskoj. Bio sam tamo nekoliko meseci i sreo ljude koji su ga dobro poznavali. Mladi francusku levičari su se zgražavali nad monstruznim ubistvima koje je Tito počino u Francuskoj početkom četrdesetih. Najtragičnije je bilo ubistvo Živojina Pavlovića, zvanog Ždrebe, jednog od najvećih intelektualca toga doba koji je imao svoju izdavačku kuću u Parizu, i svoj list "Horizont". On je morao od Broza da pobegne u Srbiju. Ali je ovaj poslao Petra Stambolića, Icu Ličanića i Krcuna, uhvatili su ga, mučili, masakrirali i na kraju su ga živog odrali.
 
znaci ti si za "cetvrtu" teoriju....po meni je najmanje verovatna ova koja ga dovodi u vezu sa carom Josifom.....mada ko zna.......bio se u novinama u Austriji pojavio naslov crveni habsburg ili tako nesto......
http://www.vojvodinacafe.rs/forum/j...gativna-istorijska-licnost-5677/strana15.html

na ovoj stranici je dosta varijanti dato,tj one koje sam napisao.....podrobno su objasnjene sve te moguce teorije e sad koja je prava vrag ce ga znati,bravar bio sigurno nije
 
Društvo
Tito je buncao na ruskom i nemačkom
Od danas u „Politici” ispovest lekara dr Predraga Lalevića u feljtonu „Sa Titom po svetu”
lalevich-foto-D-JEVREMOVICH-fr.jpg
Profesor dr Predrag Lalević (Foto D. Jevremović)

Profesor dr Predrag Lalević, specijalista anestezije, poznat po tome što je 17 godina bio lekar Josipa Broza Tita, napisao je knjigu „Sa Titom po svetu”, čije će delove „Politika” objavljuje od danas na stranicama feljtona.
– Nisam ni imao nameru da napišem knjigu, jer sam dugo osećao otpor da lična sećanja objavim. Ali, godinama sam gledao knjige o životu predsednika Tita tako niskog, tračerskog nivoa, pa sam mislio da je, kad vam je neko poverio brigu o svom zdravlju, a to znači o svom životu, u najmanju ruku nekorektno pisati stvari iz njegovog intimnog života. Međutim, kada sam video ko sve piše knjige na tu temu, odlučio sam da objavim svoja sećanja – kaže dr Lalević.
Ceo tekst pročitajte u štampanom izdanju od 20. decembra. Ako ste zainteresovani da se pretplatite na elektronsko izdanje cele „Politike“ kliknite OVDE.

O. Popović
objavljeno: 20.12.2011.
 
KECMANOVIĆ: Tito jeste bio Broz, ali mu Franjo nije bio otac!

https://www.kurir.rs/vesti/drustvo/...mostread_carousel&utm_campaign=adria_internal



Društvo 07.01.2019. 11:49h
BEOGRAD - Pokazaću u svojoj novoj knjizi da Tito jeste bio Josip Broz, ali da mu otac sigurno nije bio Franjo, kaže za Tanjug pisac Vladimir Kecmanović.
Kecmanovića kritika pozicionira kao jednog od najvažnijih pisaca srednje generacije na prostoru nekadašnje Jugoslavije.
Kecmanović veruje da je konačno pronašao "uvrnutu perspektivu" iz koje piše knjigu o Josipu Brozu Titu.

"Nije slučajno što o Titu nije napisan roman od njegove smrti pa do danas...Ako je u prvih 10 godina nakon Titove smrti razlog bio politički strah od rušenja titoizma, evo već skoro 30 godina tog straha nema, a pisci se i dalje ne odlučju da napišu roman o Titu. Evo, ja sam na dobrom putu da privedem kraju roman o Titu", kazao je Kecmanović i dodao da će Broz svakako proći bolje u njegovom romanu u odnosu na neki esej ili novinski članak koji bi potpisao.

"Proći će bolje, jer kada pišete o nekom liku onda morate da ga empatično razumete. Ako se trudite da ga razumete, onda ste samim tim manje žestoki od stava koji imate o nekom kada posmatrate van njega samog", kazao je Kecmanović.

Prema njegovim rečima, jedan od izazova u nastajanju knjige je rasvetljavanje tog famoznog porekla Tita oko kojeg se godinama prave mistifikacije.
"Pokazaću u svojoj novoj knjizi da Tito jeste bio Josip Broz, ali da mu otac sigurno nije bio Franjo. Nema ništa čudno u tome...Nešto slično se dogodilo mnogim ljudima. Da bi otkrili šta tačno, publika će morati da sačeka izlazak knjige iz štampe", kazao je Kecmanović.


Njegove knjige, među kojima poštovaoci najviše prepoznaju romane "Top je bio vreo", "Kainov ožiljak" i "Osama", vešestruko su nagrađivani.
"Meša Selimović", "Velika Andrićeva nagrada instituta u Andrićgradu", "Branko Chopić", "Andrićeva nagrada za najbolju priču", samo su deo priznanja kojima su nagrađivane Kecmanovićeve knjige.
 
Па врло вероватно да јесте српски односно српско-хрватски је говорио као странац. Сама провокација Никсона који после Титовог приближавања САД због Стаљинове окупације Пољске тражио је подршку од САД да неће бити неутрална приликом агресије Југославију као на Пољску.Тито се окреће западу и одлази у посету Шпанском краљу скупља подршку са запада.Наиме Никсон одлази сам у посету у Загреб не у Београд обилази Кумровец Титово родно место и Тито му се на том путу придружује.
Тито се одупире Стаљину покушава створити независну државу која није руски сателит покушава припојити Бугарску , Грчку и Албанију у нову државу.
То изазива противљење запада и Стаљина који сматра да је то преурањено да Стаљин још није спреман за борбу са савезницима па сам врши притисак војне вежбе около Југославије у Мађарској , Албанија прекида дипломатске односе са Југославијом ставља претензију на Косово као и Бугарска на Македонију.
Стаљин покушава искоренити титоизам из Европе.
У овом периоду Југославија је оборила више америчких борбених шпијунских авијона.

Међутим однос Марксиста према Јеврејима је био чудан , поштовао је њихову прагматичност они јесу и измислили комунизам али њихово издвајање на верској основи нису погодовали комунизму. Тото је јеврејске енклаве на Дорћолу и другим местима раселио.

Овде има нешто интересантно.

https://sr.wikipedia.org/sr-ec/Раскол_Тито—Стаљин

https://sr.wikipedia.org/sr-ec/Раскол_Тито—Стаљин
 

Back
Top