Srpski i hrvatski izvori slažu se - Tito je poljski Jevrejin

Sa sajta HAZU u dijaspori:

Izvadak iz Zapisa Dragana Hazlera, srpnja 2004.

Ovaj Tito je Poljak, što se početkom II. svjetskog rata nije niti tajilo. Srbsko-četničke patrizanke iz Primišlja, dolazile su u „oslobođeni Slunj“ od 14. studenoga nadalje i pjevale u kolu: Drug nam Tito, poljskoga je roda, al‘ je vođa našega naroda.“​

 
Kako je Gaj sam pripovijedao, početkom 1833. godine vozio se navečer saonicama Livadiću u Samobor. Očaran ljepotom zimskog krajolika i seljačkom glazbom koja je dopirala iz obližnjeg sela, počeo je slagati stihove. Stigavši u Livadićev dom, pohitao je uz stube, zaiskao papira i zapisao pjesmu. Livadić je sjeo za svoj glasovir i prema Gajevu pjevuckanju skladao glazbu u narodnom ritmu. Ta je pjesma bila prva hrvatska budnica i ubrzo je postala svojevrsnom himnom Ilirskoga pokreta. Pod nazivom Horvatov szloga objavljena je u Danici iz 1835., a do danas se sačuvala u narodu u kraćem, prerađenom obliku, kojeg ovaj put objavljujemo.

Još Hrvatska ni propala

Još Hrvatska ni propala dok mi živimo,
visoko se bude stala kad ju zbudimo.
Ak je dugo tvrdo spala, jača hoće bit,
ak je sada u snu mala, će se prostranit.
Hura! nek se ori i hrvatski govori!
Ni li skoro skrajnje vrijeme da nju zvisimo,
ter da stransko teško breme iz nas bacimo?
Stari smo i mi Hrvati, nismo zabili
da smo vaši pravi brati, zlo prebavili.
Hura! nek se ori i hrvatski govori!
Oj, Hrvati braćo mila, čujte našu riječ,
razdružit nas neće sila baš nikakva već!
Nas je nekad jedna majka draga rodila,
hrvatskim nas, Bog joj plati, mlijekom dojila.
Hura! nek se ori i hrvatski govori!
 
Za HAZU-ustašu, manje-više, to je servirano s mnogo masla.

Međutim - nisi gledao filmić. Teza je da kada se Walter Weiss proglasio za šefa KPJ, nije smeo da pošalje izveštaj, a kada je Staljin saznao da se Weiss (Tito) proglasio za šefa KPJ, poslao je Mustafu Golubića da ga (Tita) likvidira, međutim Golubića su likvidirali ovde. Gledaj filmić od 5:30.
Operation “Weiss”
Conduct of Operations and Results: Operation “Weiss” was an offensive rather than an anti-Partisan operation and is referred to in the Yugoslav literature as The Fourth Enemy Offensive. It was the largest such offensive or operation carried out in Yugoslavia during the war in terms of troops employed and territory covered. It was conceived at a Führer Conference at Rastenburg in East Prussia 18-20 December 1942 that was attended by general staff and foreign ministry representatives from both Germany and Italy. The specific plans were set down in Rome on 3 and 4 January 1943, fine-tuned in Zagreb on 9 January and the first operations orders issued that same day. It was to unfold in three phases: “Weiss I” was to open the offensive by sending German motorized columns from Karlovac and Sanski Most toward Bihać and Bos. Petrovac and thereby encircle and destroy Partisan forces in West Bosnia, Lika, Kordun and Banija; “Weiss II” had the objective of mopping up and defeating those Partisan forces that had escaped the encirclement; and, “Weiss III”, later renamed “Weiss Mostar”, was to continue the offensive south to the western border of Montenegro and crush all remaining enemy forces in Hercegovina and parts of Dalmatia.

Fought in severe winter weather and with great brutality, “Weiss” was a resounded success as the casualty figures noted below show. It also was brilliantly fought by the Partisans and despite horrendous losses, Tito managed to extricate much of his cadre along with thousands of sick and wounded from the enemy net and escape southeast through Hercegovina, across the Neretva River north of Mostar, and into the mountains of Montenegro.



Losses

German: 514 killed, 1,214 wounded and 158 missing.

Italian: unknown.

Croatian: 126 killed, 258 wounded and 218 missing.

Partisan: 11,915 killed, 616 captured and executed, and 2,506 captured and held.

It is unlikely that these figures tell the whole story since Italian losses and claims attributed to “Weiss” do not seem to have been found. Further, “Weiss” was conducted as a “scorched earth” operation and many pro-Partisan villages and homes were burned down. All males over 15 years of age were ordered arrested, put in detention camps and then sent to Germany for forced labor. To what extent this was actually carried out is not known. Wartime and postwar investigations state that in just 15 communities in the Podgrmeč region in western Bosnia 3,370 civilians were killed, 1,229 were arrested and taken away, 1,256 froze to death due to lack of shelter, 1,142 homes and 1,134 barns were burned down, 10,720 head of livestock stolen and taken away as well as tons of other foodstuffs.
 
Poslednja izmena:
valter.jpg


Dok su Tito i Jovanka gostovali na setu filma Walter brani Sarajevo Jovanka bi uvlačila glavu u ramena dok Titu detonacije nisu smetale da puši tompus.

Međutim, Walter je i nadimak istorijske ličnosti, Vladimira Perića, Srbina iz Prijepolja.

File:Valter_Peric_Monument_2009.jpg


Kako je (po kome) mogao dobiti nadimak?
 
Poslednja izmena:
@Lesandar Dobro, to je prepevana original Hej Slovaci

Hej, Slováci, ešte naša
slovenská reč žije,
Dokiaľ naše verné srdce
za náš národ bije.

Žije, žije, duch slovenský,
bude žiť na veky,
Hrom a peklo, márne vaše
proti nám sú vzteky!

Jazyka dar sveril nám Boh,
Boh náš hromovládny,
Nesmie nám ho teda vyrvať
na tom svete žiadny;

I nechže je koľko ľudí,
toľko čertov v svete;
Boh je s nami: kto proti nám,
toho parom zmetie.

I nechže sa aj nad nami
hrozná búrka vznesie,
Skala puká, dub sa láme
a zem nech sa trasie;

My stojíme stále pevne,
ako múry hradné
Čierna zem pohltí toho,
kto odstúpi zradne!

Tekst je napisao Samuel Tomášik 1834, na melodiju te poljske himne.
 
Људи , он је једва могао реченицу да састави нормално шта вам је ?! А и одиграо је добру улогу да раздвоји Балкан и Русију, ослаби тај део и исцрта све оне дивне регије око којих смо се после масакрирали, да би дошли Амери да праве кућу овде.
 
jedan mali prilog ovoj temi. Pre 17-18 godina mi je pricao jedan moj rodjak VRLO interesantnu pricu.....
On, Srbin iz Hercegovine otisao da studira informatiku u Zagreb sredinom 70-ih. Nasao je smestaj kod jedne starice iz HR Zagorja. Sticajem prilika, zena je bila rodjena u Kumrovcu. Posto je njegov ujak kao oficir vojske tadasnje Jugoslavije pao u nemacko zarobljenistvo i otpremljen u konc logor, posle rata je pricao da je tamo cuo da Tito nije bio ona persona za koju se predstavljao. Taj moj rodjak je iz radoznalosti (ali lukavo) pokusao da sazna vise informacija o Josipu Brozu (imajuci u vidu to sto je govorio njegov ujak). Rekao je..."velika je cast biti rodjen u istom selu gde i Tito". Na to mu je zena odgovorila da je tog coveka prvi put u zivotu videla 1948 kada je dolazio u Kumrovec (iako je tamo rodjena i tamo zivela a bili su vrsnjaci). Pored toga mu je rekla da su (zaboravio sam njeno prezime) njenog muza mnooogo puta maltretirali zbog toga sto mu je ime Josip a njihovu porodicu u Kumrovcu zovu Brozovi.

i jos jedna interesantna stvar. Taj moj rodjak je 1976 godine iz ZG pisao svojima kuci "kupujte brasno, so i ulje, bice rata!". Pismo jos uvek postoji kao dokaz :D

I onda da mi neko prica o velikosrpskoj agesiji i ostale bajke koje sluze kao opravdanja za svoja sopstvena nedela.
 
Po mom mišljenju ne verujem.
Odbio je pomoć,raselio je Jevreje sa Dorćola na sve krajeve grada.
Pružao najveću podršku Naseru za vreme Izraelske ofanzive na Egipat.
Po svemu sudeći bio je antijevrejski raspoložen jer Jevreji nisu prihvatali ideju komunizma ili socijalizma ili bilo kakve integracije među druge nacije.
Po meni on je bio poslednji Hrvatski Car Jugoslavije i ako su ga oni prvo izdali a spasao im je dupe posle WW II višestruko i uobličio ih je u ovu državu danas.
 
jedan mali prilog ovoj temi. Pre 17-18 godina mi je pricao jedan moj rodjak VRLO interesantnu pricu.....
On, Srbin iz Hercegovine otisao da studira informatiku u Zagreb sredinom 70-ih. Nasao je smestaj kod jedne starice iz HR Zagorja. Sticajem prilika, zena je bila rodjena u Kumrovcu. Posto je njegov ujak kao oficir vojske tadasnje Jugoslavije pao u nemacko zarobljenistvo i otpremljen u konc logor, posle rata je pricao da je tamo cuo da Tito nije bio ona persona za koju se predstavljao. Taj moj rodjak je iz radoznalosti (ali lukavo) pokusao da sazna vise informacija o Josipu Brozu (imajuci u vidu to sto je govorio njegov ujak). Rekao je..."velika je cast biti rodjen u istom selu gde i Tito". Na to mu je zena odgovorila da je tog coveka prvi put u zivotu videla 1948 kada je dolazio u Kumrovec (iako je tamo rodjena i tamo zivela a bili su vrsnjaci). Pored toga mu je rekla da su (zaboravio sam njeno prezime) njenog muza mnooogo puta maltretirali zbog toga sto mu je ime Josip a njihovu porodicu u Kumrovcu zovu Brozovi.

i jos jedna interesantna stvar. Taj moj rodjak je 1976 godine iz ZG pisao svojima kuci "kupujte brasno, so i ulje, bice rata!". Pismo jos uvek postoji kao dokaz :D

I onda da mi neko prica o velikosrpskoj agesiji i ostale bajke koje sluze kao opravdanja za svoja sopstvena nedela.

Једна жена која је радила са бабом од мог ортака која је била из тог краја одакле је Тито причала је да то није тај човек и да он није имао све прсте , онако отворено , после једне посете кад је долазио Тито. Наравно следећег дана није дошла на посао и ћао здраво
 
Једна жена која је радила са бабом од мог ортака која је била из тог краја одакле је Тито причала је да то није тај човек и да он није имао све прсте , онако отворено , после једне посете кад је долазио Тито. Наравно следећег дана није дошла на посао и ћао здраво

Ovo sto sam ispricao je 100% istinito. Ova zena nije govorila o "drugom Titu" ali je bila vrlo eksplicitna da onaj koji je dosao u "rodni" Kumrovec 1948 nikada nije ziveo u njemu.
 
Bilo bi znaimljivo kad bi neko mogao na osnovu bioliskih tragova da napravi DNK profil osobe koja je umrla kao Josip Broz.
Postoje nacini da se po DNK profilu ustanovi sa velikom verovatnocom okvirno poreklo osobe, drugim recima videlo bi se da li je osoba iz Zagorja, Poljske, ima li jevreski genotip i mnogo toga dugoog

hehe, jevrejski genotip je vrlo rastegliva kategorij posebno po Evropi gde su ziveli Askenazi koji imaju svega po malo u svojoj krvi a ponajvise slovenskog.
 
hehe, jevrejski genotip je vrlo rastegliva kategorij posebno po Evropi gde su ziveli Askenazi koji imaju svega po malo u svojoj krvi a ponajvise slovenskog.

Koliko ja znam, a sticajem okolnosti saznao sam dosta, jevrejski genotip je prepoznatljiv i kod ashkenaza i kod sefarda u Evropi, jer se (posebno u doba kad je J.B. rodjen) nisu previse mesali sa loklanim stanovnistvom, drugim recima zenili su se i udavali uglavnom unutar svoje etnicke grupe.
Kako govorimo o Poljskoj, iskljucujemo sefarde a onda bi bilo jos lakse ustanoviti slicnosti ili pak, razlike u odnosu na slovensko stanovnistvo
 
Koliko ja znam, a sticajem okolnosti saznao sam dosta, jevrejski genotip je prepoznatljiv i kod ashkenaza i kod sefarda u Evropi, jer se (posebno u doba kad je J.B. rodjen) nisu previse mesali sa loklanim stanovnistvom, drugim recima zenili su se i udavali uglavnom unutar svoje etnicke grupe.
Kako govorimo o Poljskoj, iskljucujemo sefarde a onda bi bilo jos lakse ustanoviti slicnosti ili pak, razlike u odnosu na slovensko stanovnistvo

Европски Јевреји, осим Сефарда, који су задржали основе фенотипа, изгубили су и генотип и фенотип у мешању. Тако да о њима, нарочито источноевропским , можемо разговарати само као о конфесионој групи која евентуалну генеолошку нит вуче по женској линији. Кипрани и Грци острвљани су генетски много више Јевреји него Ашкенази.
На основу фенотипа, Тито је био централноевропски Норик, дакле, могао је бити и Загорац, Аустријанац, Пољак, па чак и Рус.
Друге ствари, нарочито атипичне, као нагласак, познавање других вештина осим браварије, могу више да кажу о њему него фенотип.
 
Ovo sto sam ispricao je 100% istinito. Ova zena nije govorila o "drugom Titu" ali je bila vrlo eksplicitna da onaj koji je dosao u "rodni" Kumrovec 1948 nikada nije ziveo u njemu.

Па не, не знам како си схватио и ово је сто посто тачно, сетио сам се кад сам видео. Рекла је да то није тај човек и да тај није имао не знам који прст беше.
 

Back
Top