GASTARBAJTERI I PATRIOTIZAM

de Torquemada

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
257
Procenjuje se da je brojnost nase dijaspore izmedju 2 i 4 miliona ljudi, s tim da su mnogi samo srpskog porekla, a rodjeni su u inostranstvu. Da ne zalazimo u licitiranja, cinjenica je da ih ima mnogo. Cinjenica je i da mnogi medju njima, valjda zbog nostalgije, zarad ocuvanja veze sa maticnom drzavom ili nekih drugih razloga, stalno potenciraju svoj patriotizam, ljubav prema otadzbini itd.

Rekao bi covek ponekad, da pojedini od njih vise vole Srbiju od onih koji zive u njoj :think:

Al mi nije bas najjasnije sto se pojedini, ako toliko pate, ne vrate u svoju zemlju, pa da u nju nesto uloze, otvore neku radnju... Znam, znam, sad ce odmah neko `necu da se vratim dok je lopovska vlast na celu`. Al dobro, kad se toliko brinu, zar nije patriotizam i da podele patnje i nevolju svog naroda?

Posebno su interesantni oni sto rade po Engleskoj, Americi, a drvlje i kamenje po tom smrdljivom Zapadu, obozavaju Srbiju, a jos vise Rusiju, al im opet ne pada na pamet da se presele malo ovamo. Da to nije malo licemerno? :mrgreen:

Molio bih da nam malo to bolje objasne ovi nasi forumasi sto rade po us.ranom Zapadu, a puna im usta Rusije i Srbije. Secate li se Ratka Dostanica, onog trenera sto je dao otkaz u Makedoniji kad je ova priznala Kosovo i vratio se u Srbiju?. Eto primera.

:mrgreen: :mrgreen:
 
Poslednja izmena od moderatora:
@de torq
imas ti inace i owde ljudi u srbiji koji wole USA i Englesku..
swakakwih pacijenata imas dragi moj...

Slažem se, ima svakakvih pacijenata.

Imaš i Francuza ili poneki Kanađanina koji vole Srbiju.

Mada niko od njih ne traži da se zbog toga presele u Srbiju, kao što ni Švajcarska ne zove Srbe koji više vole milka čokoladu od gibanice i domaće prepečenice da se presele u Švajcarsku.
 
Slažem se, ima svakakvih pacijenata.

Imaš i Francuza ili poneki Kanađanina koji vole Srbiju.

Mada niko od njih ne traži da se zbog toga presele u Srbiju, kao što ni Švajcarska ne zove Srbe koji više vole milka čokoladu od gibanice i domaće prepečenice da se presele u Švajcarsku.

Jes, jes. Tacno, ne sporim. Al gledaj, ako mnogo volis svoju zemlju, stalno pricas kako te tuga za njom izjeda, sve bi one Amere i ostale slihtare popalio, sto se ne bi vratio? Ja bih da cujem sta je to sto drzi te ljude tamo, u tim omrazenim zemljama? :think:
A ipak provedu ceo radni vek na prokletom Zapadu. Malo je to psihoticno, hebiga
 

Back
Top