Srbin ili Srbijanac

Za sebe kazete da ste Srbin ili Srbijanac??

  • Srbin

  • Srbijanac


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

motorheadsd

Ističe se
Poruka
2.689
Da li sebe smatrate Srbinom ili Srbijancem?? Ja licno mislim da to ima politicku konotaciju (da se stanovnici Srbije zovu Srbijancima) i da je to antisrpska komunisticka terminologija...

Rumunija-Rumun, a ne Rumunijanac.
 
Poslednja izmena:
Србин.

Србијанац - не никако, јер то неки означавају за етничку мањину на КиМ.

Увек се треба изјашњавати као СРБИН, а не Србијанац.
 
Da li sebe smatrate Srbinom ili Srbijancem?? Ja licno mislim da to ima politicku konotaciju (da se stanovnici Srbije zovu Srbijancima) i da je to antisrpska komunisticka terminologija...

Rumunija-Rumun, a ne Rumunijanac.

Srbin i Srbijanac
Srbin kao pripadnik naroda i Srbijanac kao pripadnik nacija.

Potpunoi pogrešno si postavio pitanje.
Treba da glasi "da li ste vi Srbijanac ili Gradjanin Srbije"
 
sta ste se utripovali pa to je isto

није исто, што се Италијан не зове Италијанац и сл.

У животу сваког народа најважније је очувати ЈЕЗИК, као што су убацили измену са граматиком СРБИН - СРБСКО - СРПСКО и тако бришу оно "СРБ", исто тако желе да умање и "етницизирају" један народ, као неку мањину на одређеним подручјима кроз - "Србијанац".
 
Poslednja izmena:
није исто, што се Италијан не зове Италијанац и сл.

У животу сваког народа најважније је очувати ЈЕЗИК, као што су убацили са измену са граматиком СРБИН - СРБСКО - СРПСКО и тако бришу оно СРБ, исто тако желе да умање и "етницизирају" један народ, као неку мањину на одређеним подручјима.

Italijani se zovu po Italiji
ako je

Italija=Italijan
onda je
Srbija=Srbijanac

(U italiji ima mnogo manjih naroda od kojih su 1865 stvoreni Italijani)
 
Da li sebe smatrate Srbinom ili Srbijancem?? Ja licno mislim da to ima politicku konotaciju (da se stanovnici Srbije zovu Srbijancima) i da je to antisrpska komunisticka terminologija...

Rumunija-Rumun, a ne Rumunijanac.

ja jesam sbin etnicki, ali sam i srbijanac nacionalno.

malo je to kod nas na balkanu drugacije nego igde, u ovoj mesavini nacija, medjusobnoj mrznji, tesko da ce madjar ikad reci kad ga pitaju u inistranstvu ko je, da je srbin. reci ce da je madjar iz srbije ocigledno.

zasto im ne dati priliku da kazu da su srbijanci, misleci pritom na nacionalnu pripadnost a ne na etnicku?
 
ja jesam sbin etnicki, ali sam i srbijanac nacionalno.

malo je to kod nas na balkanu drugacije nego igde, u ovoj mesavini nacija, medjusobnoj mrznji, tesko da ce madjar ikad reci kad ga pitaju u inistranstvu ko je, da je srbin. reci ce da je madjar iz srbije ocigledno.

zasto im ne dati priliku da kazu da su srbijanci, misleci pritom na nacionalnu pripadnost a ne na etnicku?
Reci ce da je Madjar iz Srbije! Tesko da ce reci da je Srbijanac!
 
Da li sebe smatrate Srbinom ili Srbijancem?? Ja licno mislim da to ima politicku konotaciju (da se stanovnici Srbije zovu Srbijancima) i da je to antisrpska komunisticka terminologija...

Rumunija-Rumun, a ne Rumunijanac.

ovu dilemu sam prvi put cuo 91 godine u crnoj gori....tad su crnogorci sa kojima sam diskutovao tvrdili da su oni SRBI a da sam ja SRBIJANAC ????? teorija im se zasniva na tome ko je rodjen u srbiji on je srbijanac a pripadnici srpskog naroda van srbije su srbi....mislim da je ovo zesca glupost....pripadnik srpskog naroda se jedino moze izjasniti kao SRBIN...a da je srbija gradzanska drzava onda bi se gradjani srbije zvali SRBIJANCI...
 

Back
Top