NLO-i - Posetioci iz svemira

Primetila sam nesto veoma cudno na nocnom nebu sinoc, malo pre 2 sata izjutra u Novom Sadu. Objekti su leteli u formaciji od (ja mislim) 5 objekata. Bili su veoma uocljivi i veliki, pomislila sam da su mozda nisko leteli ali se nisu culi uopste za razliku od obicnih aviona. Bili su veoma svetli, cini mi se kao krem boje i imali su aerodinamican oblik ali nisu ispustali nikakva svetla. Leteli su ujednacenom brzinom i ne veoma brzo. Inace nikad nisam vidjala ovakve stvari na nebu i nisam nikad bila zaludjenik NLO-a. Ne znam sta sam videla i ne mora da znaci da su to vanzemaljci ali me zanima sta je to bilo. Mozda su neke vojne letelice ili meteoroloski baloni...ne znam stvarno. Jel jos neko mozda video to sto i ja?
 
Primetila sam nesto veoma cudno na nocnom nebu sinoc, malo pre 2 sata izjutra u Novom Sadu. Objekti su leteli u formaciji od (ja mislim) 5 objekata. Bili su veoma uocljivi i veliki, pomislila sam da su mozda nisko leteli ali se nisu culi uopste za razliku od obicnih aviona. Bili su veoma svetli, cini mi se kao krem boje i imali su aerodinamican oblik ali nisu ispustali nikakva svetla. Leteli su ujednacenom brzinom i ne veoma brzo. Inace nikad nisam vidjala ovakve stvari na nebu i nisam nikad bila zaludjenik NLO-a. Ne znam sta sam videla i ne mora da znaci da su to vanzemaljci ali me zanima sta je to bilo. Mozda su neke vojne letelice ili meteoroloski baloni...ne znam stvarno. Jel jos neko mozda video to sto i ja?

:confused: objekti su svetleli ili nisu? i kakav je to aerodinamican oblik? :confused:
 
Zdravo Ljudi, vidim da se ovda bas raspravlja...vidim takodje da ima ljudi koji osporavaju postojanje tih letecih objekata. Uopste me ne zanimaju ti ljudi. ali evo da ih pozdravim.:)
Pre par nedelja, neko nam je ukrao klupu iz kraja, bila je noc, i mi smo krenuli da razgledamo po kraju, gde bi ta klupa mogla biti. Otisli smo do obale dunava da vidimo, da nije mozda tamo. Nije bila. Medjutim u povratku, ja sam video svetleci objekat koji se neobichno kretao na nebu. Nije bio avion ili bilo sta nama poznato, to znam sa sigurnoscu jer sam zaludjen avionima, i jako ih dobro poznajem. kao i svetlosne signale koje on prikazuje. Drao sam se na drustvo da pogledaju, pogledali su svi i rekli to je avion, nemoj da smarash, ja reko okej. Sutradan u shkoli sam sluchajno pogledao novine, i video sam da je u novinama izashao chlanak o tome...da je dosta ljudi prijavilo to...isekao sam to iz novina, i pokazao drustvu. bilo im je krivo, posle sam im pokazao kakve signale ispusta avion, i svatili su da su pogresili. :)
medjutim. Juce sedimo ja i moj drug, u kraju 3 sata uvece, NE DROGIRAMO SE, nego sedimo i pricamo, ja slucajno pogledao u nebo, kad ono opet ono isto...ja kazem drugu, on kaze vidi stwarno, u pravu si, ono nije avion (posto je u blizini tog objekta leteo avion, koji je jasno pokazivao signale svetlosne), zvali smo drustvo da izadje napolje, videli smo jos jedan objekat, ali mnogo blize se nalazio. Kad je otisao, svi smo bili pod utiskom.
Ovo mi nije prvi put da vidjam ovo.
Pre par godina, kad sam bio 8 razred... ja i moje drustvo iz osnovne smo lezali na nekom chamcu...zezali se i gledali u nebo...i na trenutak je nesto raznih boja proletelo iznad nas, svi smo pocheli da vrishtimo. :O A ima sam ortaka koji nije verovao u to, i jedan dan me je zvao i rekao da kad su ishli da se voze poljanom motorom u Banovcima, da ih je neko svetlo pratilo...
Sad ja ne kazhem da su to vanzemaljci.
ALI BALONI METEOROLSHKI I TE GLUPOSTI, to nije to...
Mozda se neko zajebava, a mozda su vanzemaljci...uglavnom ti objekti postoje,

ziva nisam dok ne saznam sta ce zelenima vasa klupa. :zcepanje:
 
znaci, padoh sa stolice :zcepanje:
ps znas li ti uopste sta je aerodinamika? :zcepanje:

Da, znam sta je aerodinamika. To je nauka o zakonima kretanja vazduha i drugih gasovitih tela, ali ja ovde nisam spominjala aerodinamiku kao nauku vec aerodinamican OBLIK. Htela sam samo da opisem u jednoj reci kako su ti objekti izgledali i da ukazem na to da nisu izgledali kao leteci tanjiri ili nesto slicno. Ali ne zanimaju me vasi komentari, mene zanima da li je jos neko iz Novog Sada video nesto slicno.
 
Da, znam sta je aerodinamika. To je nauka o zakonima kretanja vazduha i drugih gasovitih tela, ali ja ovde nisam spominjala aerodinamiku kao nauku vec aerodinamican OBLIK. Htela sam samo da opisem u jednoj reci kako su ti objekti izgledali i da ukazem na to da nisu izgledali kao leteci tanjiri ili nesto slicno. Ali ne zanimaju me vasi komentari, mene zanima da li je jos neko iz Novog Sada video nesto slicno.

eventualno da pitamo sala da li je video neke aerodinamicne oblike? :roll:

Ne, nisu svetleli ali bili su veoma svetle boje pa su se zbog toga mogli veoma lako uociti. Aerodinamican oblik jer nisu bili u obliku leteceg tanjira ili balona, imali su dva krila i potsecali su na avion.

cekaj, kako uopste izgleda leteci tanjir pa si uporedila izgled? drugo, kako to da leteci tanjir nema aerodinamican oblik? el u obliku kocke? pravougaonika? aerodinamicni oblici su usko povezani sa tom naukom, tom za tebe bezveznom aerodinamikom... :roll:
 
cekaj, kako uopste izgleda leteci tanjir pa si uporedila izgled? drugo, kako to da leteci tanjir nema aerodinamican oblik? el u obliku kocke? pravougaonika? aerodinamicni oblici su usko povezani sa tom naukom, tom za tebe bezveznom aerodinamikom... :roll:

Ok, mozda sam pogresila u vezi aerodinamicnog oblika, u pravu si, aerodinamican oblik je u stvari bilo kakav oblik koji je podesen za lakse savladjivanje otpora vazduha...A uporedila sam izgled tog objekta sa letecim tanjirom jer sam htela da ukazem da nije u obliku diska ili tanjira vec da vise lici na avion.
 
Da li zaista postoje NLO-i?

Svakog dana u institutima za posmatranje NLO-a, nepoznatih letecih obljekata, dolaze vesti kao sto je ova: primeceno tajanstveno letece telo! Te se vesti istrazuju i uglavnom odbijaju kao "nedokazane", ponekad i kao "dokazane". Samo u Francuskoj je registrovano 800 "dokazanih" slucajeva. U SAD-u mnogo vise. Nijedna tema u medjunarodnoj nauci nije toliko razmatrana kao pitanje postojanja posetilaca iz svemira. Doduse, nekma je uspelo da snime NLO-e. Postoje i izvestaji astronoma i kosmonauta o NLO-ima. Ali, uprkos tome, mnogi naucnici su skepticni. Druki su, pak, uvereni da NLO-i, s gostimai iz svemira, hiljadama godina posmatraju Zemlju.

Odakle ime "leteci tanjiri"?

Godine 1947. Kenet Arnold je naleteo ne grupu NLO-a kad je privatnim avionom leteo u blizini Mont Reinijera (americka drzava Vasington). Arnold je iznad planinskog masiva izbrojao devet srebrnih obljekata u obliku ploca koji su jurili u formaciji nalik na lanac. Iskusni pilot je procenio da lete brzinom od 2000 kilometara na sat. Po sletanju, Arnold je ispricao nekom novinaru kako su se obljekti "stalno ljuljali tamo-amo kao tanjiri kad klize iznad vode". U svom izvestaju, on je strana leteca tela nazvao "flying saycers" (leteci tanjiri).

Da li su NLO-i vec snimljeni?

"Stvar leti mahnito brzo. Duguljasta je i okruzena zelenom svetloscu. Tako nesto nisam jos nikada video. Sada mi se priblizava. To nije avion. To je..." Upravo u tom trenutku prekinula se rado-veza sa Frederikom Valenticem. Ni pilot ni njegov avion vise nikada nisu vidjeni. Danima posle Valenticevog nestanka juzno od Melburna, gomilale su se vesti o svetlecim predmetima na australijskom i novozelandskom nebu: radilo se o nepoznatim zelenim predmetima koji su leteli nakolo mahnitom brzinom. Televizijska ekipa iz Melburna je 31. decembra pokusala da otkrije sta se zapravo dogadja na nebu. Australijanci su u teretnom avionu leteli na deonici izmedju Hristcerca i Velingtona, istocno od Novog Zelanda, gde su poslednjih dana vise puta bili primeceni takvi predmeti. Ubrzo posle ponoci televizijska ekipa je otkrila neobicna svetla koja su se uvek nakratko pojavljivala, ali isto tako brzo i nestajala. Na radarskom ekranu vazdusne luke Velington primecena je ta neobicna pojava. Kada su se nepoznata letca tela priblizila australijskom avionu, televizijsku ekipu je zaslepila jaka svetlost iz predmeta. Pilot teretnog aviona opisivao je predmete ovako: "Odozdo su jako svetleli, a gore je bila svojevrsna providna kugla.." Snimatelji su snimili svaki vidljivi pokret i tako napravili 23 hiljade pojedinacnih slika. Film je pokazivao kako je jedan od predmeta leteo u elegantnoj petlji. Istrazivanja su pokazala da su predmeti imali raspon izmedju 18 i 30 metara. Osim toga, ustanovljena je brzina od 6000 kilometara na sat. Film, zapis radara na zemlji i tonski zapisi snimljeni tokom leta predoceni su dvadesetorici americkih naucnika, strucnjacima iz astronomije, elektronike, biofizike i tehnike letenja. Slozili su se u sledecem: pojava ne moze da se obljasni. Inace, obljasnjenja koja su data kada su primeceni NLO-i, da su to meteori ili sateliti, izricito su odbacena. Posle dugih vecanja i sastanaka, strucnjaci su utvrdili: to su najverovatnije vanzemaljske letelice.

Zasto cuti americka vlada?

Vlada SAD-a uzdrzana je u pogledu NLO-a, iako vec gotovo 50 godina istrazuje taj fenomen. Ocigledno je da se kod tih istrazivanja, pod razlicitim imenima projekata, zaista vise rado o prikrivanju nego o ozbiljnom, naucnom radu. To najbolje zna astronom Alen Hjunek, u pocetku ostar kriticar "gluposti u vezi sa NLO-ima". Njemu je americko vazduhoplovstvo poverilo projekat za niz istrazivanja pod konspirativnim imenom Plava knjiga. Prihvatio je posao i godinama ostao krajnje skeptican na tragu fenomena NLO-a. On je obljasnoi pojavljivanje NLO-a ili kao odraze u vazduhu, kao sto je to bilo 1956. godine iznad americke drzave Micigen, ili je smatrao da se to ljudi poigravaju. Ali, sto se Hjunek vise udubljivao u rad i sto ga je vise obuzimala "grosnica NLO-a", to je postajao sve manje nepoverljiv: godine 1969. istrazivac je javno izjavio da projekat Plava knjiga, na kojem je radio godinama, nije nista drugo nego "antikampanja da bi se demantovale cinjenice". Zajedno sa drugim naucnicima, Hjunek je osnovao Centar za istrazivanje NLO-a u Ivstonu (americka drzava Ilinois). Detaljnim istrazuvanjima utvrdjeno je da se NLO-i pojavljuju u pravilnim razmacima. Svakih pet godina nizu se odgovarajuci prizori. I naucno je dokazano da za te predmete ne vaze prirodni zemaljski zakoni. Osim toga, leteca tela krecu se, navodno, nadzemaljskim brzinama. Americka vlada ne potvrdjuje postojanje letecih tela, ali ih i ne demantuje. Poput neke formule, neprestano se ponavlja sledece: cak i ako postoje NLO-i, oni nisu nikakva opasnost za SAD.

Da li NLO-i postoje odskora?

NLO-i su se od davnina pojavljivali na nebu, cak i u doba kada ljudi uopste nisu znali za meteoroloske balone, satelite i avione. Tako su za Novu godinu 1254. godine engleski svestenici u Sv. Albansu videli "neku vrstu broda u vazduhu, ljupke konstrukcije i prekrasne boje". Tako pise u manastirskoj hronici. Godine 1546. jedan dogadjaj u Bazelu je izazvao uzbudjenje u tada jos malom svetu: roj sjajnih stakala prekrio je nebo. To je videlo i potvrdilo na hiljade ljudi. Umetnici su naslikali ili urezali u bakar tu pojavu. Dana 2. oktobra 1816. godine stanovnici Edinburga (Skotska) ugledali su na nebu velika svetleca stakla u obliku polumeseca. Istrazivac iz opservatorije u Napulju izvestava 11. maja 1845. godine o staklima koja svetle zelenkasto. A 27. maja 1863. godine iz opservatorije u Cirihu videla su se "leteca stakla" koja ispustaju "placljive tonove". Oficiri vise britanskih ratnih brodova primecuju 15. maja 1879. godine u Persijskom zalivu dva velika "tocka koja se okrecu" i koja lete tik iznad povrsine vode. Godine 1879. zabelezen je ceo niz neobicnih pojava. Tako se iz Karlinvila (americka drzava Ilinois) izvestava da je sleteo veliki leteci brod. Kada su se znatizeljnici priblizili "predmetu", on se digao i nestao u oblacima. Iznada Kanzas Sitija 10.000 ljudi je u avgustu videlo vazdusni brod sa zmirkajucim svetlima koji je desetak minuta lebdeo iznad grada. Takodje u avgustu, Aleksandar Hamilton primetio je da je u blizini njegove kuce u Le Rou (americka drzava Kanzas) sleteo "veliki predmet". Letece telo opisao je ovako: "Sto metara dugacko, u obliku cigare i sjajno osvetljeno". U brodu se videlo sest bica. Kada je Hamilton prisao obljektu, on je ponovo krenuo i odleteo "neverovatnom brzinom". Ovaj spisak primera opazanja NLO-a iz vremena bez meteoroloskih balona i masovne histerije, mogao bi da se nastavi unedogled.

apsolutno postoje...NLO-Neindetifikovani Leteći Objekat. . .
 
Lično za sada ne verujem u postojanje NLO-a, mada su mi te priče i teorije veoma zanimljive. Ali, imam da priložim nešto ovoj pričici u vezi NLO-a :) jednom sam otvorio temu o ovome, ali su mi kolege zatvorile, ali ne bi bilo s raskida da ponovo postavim ove sličice :D

dakle, na slikama se vidi NLO (ne kažem da je leteći tanjir, ali je NLO, dok se ne utvrdi tačno šta je :) ), oblak ne može biti, pošto je tog dana bilo vedro, a ni jedan oblak ne može biti tako izdvojen, i usamljen, i tako oštrih ivica, u jednom momentu je tu, a u drugom ga nema. Avion takođe nije, nijedan ne leti na samo 900 metara nadmorske visine, da jeste videla bi mu se krila i rep, a nije ni ptica, priložiću sliku ptice u letu, slučajno napravljene istog dana. Prosudite sami. Namerno sam modifikovao kontraste da bi se lakše uočile oštre ivice objekta
PS ja i dalje ne verujem previše u priče o NLO i vanzemaljcima


ufoc.jpg


ufo1.jpg


ufo2io.jpg


ufo3.jpg


i na kraju ptica

pticak.jpg
 
Pa u suštini ne, pošto ja to gotovo da i nisam video, tek kad sam pogledao fotografije. Kada sam skontao da nije oblak, a ni ptica, pomislio sam da je mrlja, ali na drugim fotografijama napravljenim samo nekoliko sekundi kasnije te mrlje nema
Pa znaš kako pričaju NLO zaluđenici, i kako je često u filmovima, ne vidiš ga uživo, tj nisi ga svestan, dok ga slučajno ne uočiš na fotografiji :)
 
Pa u suštini ne, pošto ja to gotovo da i nisam video, tek kad sam pogledao fotografije. Kada sam skontao da nije oblak, a ni ptica, pomislio sam da je mrlja, ali na drugim fotografijama napravljenim samo nekoliko sekundi kasnije te mrlje nema
Pa znaš kako pričaju NLO zaluđenici, i kako je često u filmovima, ne vidiš ga uživo, tj nisi ga svestan, dok ga slučajno ne uočiš na fotografiji :)

da nije zmaj? :cool:
 
Pa u suštini ne, pošto ja to gotovo da i nisam video, tek kad sam pogledao fotografije. Kada sam skontao da nije oblak, a ni ptica, pomislio sam da je mrlja, ali na drugim fotografijama napravljenim samo nekoliko sekundi kasnije te mrlje nema
Pa znaš kako pričaju NLO zaluđenici, i kako je često u filmovima, ne vidiš ga uživo, tj nisi ga svestan, dok ga slučajno ne uočiš na fotografiji :)

Kao i kod duhova :).
Ovo je jako interesantno... možda i ja uhvatim tako nešto, počela sam da slikam oblake svakako :lol: .
I meni ni najmanje ne lii na zmaja, mislim vizuelno bi ga opazio sigurno.
 
Lično za sada ne verujem u postojanje NLO-a, mada su mi te priče i teorije veoma zanimljive. Ali, imam da priložim nešto ovoj pričici u vezi NLO-a :) jednom sam otvorio temu o ovome, ali su mi kolege zatvorile, ali ne bi bilo s raskida da ponovo postavim ove sličice :D

dakle, na slikama se vidi NLO (ne kažem da je leteći tanjir, ali je NLO, dok se ne utvrdi tačno šta je :) ), oblak ne može biti, pošto je tog dana bilo vedro, a ni jedan oblak ne može biti tako izdvojen, i usamljen, i tako oštrih ivica, u jednom momentu je tu, a u drugom ga nema. Avion takođe nije, nijedan ne leti na samo 900 metara nadmorske visine, da jeste videla bi mu se krila i rep, a nije ni ptica, priložiću sliku ptice u letu, slučajno napravljene istog dana. Prosudite sami. Namerno sam modifikovao kontraste da bi se lakše uočile oštre ivice objekta
PS ja i dalje ne verujem previše u priče o NLO i vanzemaljcima


ufoc.jpg


ufo1.jpg


ufo2io.jpg


ufo3.jpg


i na kraju ptica

pticak.jpg

ja sam vido skoro ovo sa poslednje slike,al bilo mnogo daleko,kad bih sliko ne bi se videlo jer mi slaba kamera...
 
Lično za sada ne verujem u postojanje NLO-a, mada su mi te priče i teorije veoma zanimljive. Ali, imam da priložim nešto ovoj pričici u vezi NLO-a :) jednom sam otvorio temu o ovome, ali su mi kolege zatvorile, ali ne bi bilo s raskida da ponovo postavim ove sličice :D

dakle, na slikama se vidi NLO (ne kažem da je leteći tanjir, ali je NLO, dok se ne utvrdi tačno šta je :) ), oblak ne može biti, pošto je tog dana bilo vedro, a ni jedan oblak ne može biti tako izdvojen, i usamljen, i tako oštrih ivica, u jednom momentu je tu, a u drugom ga nema. Avion takođe nije, nijedan ne leti na samo 900 metara nadmorske visine, da jeste videla bi mu se krila i rep, a nije ni ptica, priložiću sliku ptice u letu, slučajno napravljene istog dana. Prosudite sami. Namerno sam modifikovao kontraste da bi se lakše uočile oštre ivice objekta
PS ja i dalje ne verujem previše u priče o NLO i vanzemaljcima


ufoc.jpg


ufo1.jpg


ufo2io.jpg


ufo3.jpg


i na kraju ptica

pticak.jpg


odlične slike btw.
ja verujem u postojanje tzv. NLO-a, vanzemaljaca i dokaza o njihovom postojanju, iako svi te dokaze proglašavaju nedovoljnim. pa šta nam još treba, slike i slike na sve strane, mnooogoo podataka o njima i opet...
nemoguće je da smo mi jedini u celom svemiru ako je već toliko veliki... :eek:
 

Back
Top