NLO-i - Posetioci iz svemira

dobra je. pratim je i ja... nije sirok teren maste kao slavni x-files, na momente je radnja stura, ispostavlja se da je u igrokaz necega sto je radjeno po navodno istinitim dogadjajima ipak neophodno ubaciti savremene fejk-triler zaplete,ali dobro, to se inace radi...za razliku od x-files, ovde bi geslo umesto `...negde daleko` trebalo da glasi `istina je...negde izmedju.` pa ti provali...:confused:
 
E to se meni i svidja , kod Dosijea X mi se nije svidjalo to jer su previse lutali od glavne price , one epizode koje se vrte oko glavne price i srzi serije su bile dobre dok one "sporedne " epizode koje nemaju veze sa samom pricom cesto su znale da budu dosadne , a ovde u Projektu Plava knjiga to nema , nema previse epizoda ali zato se striktno drze glavne price i serija konstantno drzi paznju , ne da ti da je batalis ili da odlutas.
 
Ма мени је то омиљена серија свих времена, и епизоде са алијенима и те паранормалне су ми се свиђале. Репризирао сам две сезоне, кад стигнем бацам се на трећу.
 
Meni je isto jedna od omiljenijih svakako , ali omiljena tesko , tu mi je Star Trek bez konkurencije (iako naravno nisu istog zanra), recimo taj deo sa vanzemaljcima, tajnim sluzbama, zaverama, Molderovom nestalom sestrom, otmicama mi je bio fantastican , dok sporedne price mi nisu bile ni priblizno na tom nivou i retko su mi drzale paznju.
 
E to se meni i svidja , kod Dosijea X mi se nije svidjalo to jer su previse lutali od glavne price , one epizode koje se vrte oko glavne price i srzi serije su bile dobre dok one "sporedne " epizode koje nemaju veze sa samom pricom cesto su znale da budu dosadne , a ovde u Projektu Plava knjiga to nema , nema previse epizoda ali zato se striktno drze glavne price i serija konstantno drzi paznju , ne da ti da je batalis ili da odlutas.

Da, ali je X FIles omogucio da se takav scenario probije i postane nesto sto moze da nadahne ljude. I dan danas kada se pogleda, moguce je sagledati na koji nacin je X FIles uspela kao serija, pogotovo u vreme kada su informacije bile nesto sto se veoma cuva, a takodje i dodaju ulje na vatru kada je rec o stvarima koje americka vlada krije, sto je svakako potvrdjeno kao cinjenica u usa u nekoliko slucajeva kada su testirali oruzja nad populacijom Floride, recimo. Pustili su u promet zarazene komarce na populaciju. Zvuci kao epizoda X FIles-a, ali je to bilo u USA i postoje dokumenti o tom poduhvatu. Oni ugl obelodane stvari nakon 40-50 godina. Tako su isto obelodanili da su imali cilj da se YU raspadne. Ta serija, ma koliko da se ne bavi glavnom tematikom serije, tj. glavnom pricom protagonista, ugl se vodi i istrazuje neke od mitova i kombinacija na koje svako moze da naidje, a savrseno spaja sto religioznu, to i naucnu notu u jednu sustinu.

Ugl su epizode koje se ticu NLO-a bile vezane za kraj sezone, a to su obicno one epizode u kojim ima najvise akcije, najvise se pazi.

Imale su, takodje, epizode koje su bile u fazonu "monster of the week", kada je Kripke imao cilj da ubaci jednog monstera na taj fazon. Isto je uradio i u seriji Supernatural.

Istina jeste da filer epizode znaju da smaraju, ali znaju i da budu poprilicno zastrasujuce ponekad.
 
Da, ali je X FIles omogucio da se takav scenario probije i postane nesto sto moze da nadahne ljude. I dan danas kada se pogleda, moguce je sagledati na koji nacin je X FIles uspela kao serija, pogotovo u vreme kada su informacije bile nesto sto se veoma cuva, a takodje i dodaju ulje na vatru kada je rec o stvarima koje americka vlada krije, sto je svakako potvrdjeno kao cinjenica u usa u nekoliko slucajeva kada su testirali oruzja nad populacijom Floride, recimo. Pustili su u promet zarazene komarce na populaciju. Zvuci kao epizoda X FIles-a, ali je to bilo u USA i postoje dokumenti o tom poduhvatu. Oni ugl obelodane stvari nakon 40-50 godina. Tako su isto obelodanili da su imali cilj da se YU raspadne. Ta serija, ma koliko da se ne bavi glavnom tematikom serije, tj. glavnom pricom protagonista, ugl se vodi i istrazuje neke od mitova i kombinacija na koje svako moze da naidje, a savrseno spaja sto religioznu, to i naucnu notu u jednu sustinu.

Ugl su epizode koje se ticu NLO-a bile vezane za kraj sezone, a to su obicno one epizode u kojim ima najvise akcije, najvise se pazi.

Imale su, takodje, epizode koje su bile u fazonu "monster of the week", kada je Kripke imao cilj da ubaci jednog monstera na taj fazon. Isto je uradio i u seriji Supernatural.

Istina jeste da filer epizode znaju da smaraju, ali znaju i da budu poprilicno zastrasujuce ponekad.

Ma slazem se sa svime 100% , Dosije X je svakako kultna serija , cisti klasik i serija koja kada se pojavila je bila nesto zaista novo, originalno, revolucionarno , koja je podigla neke standarde i postavila nove i naravno posluzila kao inspiracija za gomilu slicnih stvari , sto filmova, serija, romana, stripova, video igara....itd , serija je bila maltene zanr za sebe i koja nije imala za cilj samo da zabavi publiku vec malo i da zaintrigira, podstakne na razmisljanje o razno raznim temama.

Nego ja pricam cisto iz mog ugla , subjektivno misljenje , da su te sporedne price (naravno bilo ih je i dobrih i zanimljivih) cesto znale da mi budu dosadnjikave i da mi ne drze paznju, ali opet to je samo subjektivno i stvar ukusa.
 
Posedujem sve sezone od Dosije X,odlična serija,inače bi je izbrisao,da ne zauzima mesto.. Priča o vanzemaljcima u toj seriji,kao i sve ostalo,postavljeno je da ne ma kraja...čak i ta zadnja,neće je imati.. Mislil su da je sezona 9 zadnja, priča je ostavljena otvorena..takva je bila namera,sad u 11-oj,priča je takodje otvorena,naravno za buduće epizode,ali po meni oni su najviše se oslanjali na gledanost,koja nije bila za pohvalu,ove 11-e sezone..drže kao otvorenu mogućnost,ali...nadam se da biće još...
 
Надам се и ја...ред је већ једном да се Молдер обрачуна и са злим Ванземаљцима који желе да униште свет. Нпр. убеди их да оставе Свет на миру а да он буде председник светске владе из сенке и посредник између њих и нас. :cool:
 

Back
Top