Ljudi koji ne razumeju informacije vec samo stav

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.247
Mnogo , ako ne svi sem izuzetaka potpadaju pod ovo pravilo.

Mnogi filozofi takodje, mada ih ja nikad ne bi nazvao filozofima.

Ovakvu situaciju iskusno oko primeti , dok neiskusno cesto mesa.

Kad o necemu pisete ili pricate, ljudi se trude da vas svrstaju negde po stavu.
Oni siromasniji to rade po principu crno belo, pro ili contra.
Oni inzenjerski ili filozofski orjentisani to rade po principu grupa A, grupa B (contra) i grupa C i D (medjusvetovi).

Kad se radi o drustvenim fenomenima, zbog konformnog , ovo odobravam, jer dzaba sto osoba iznosi informacije kad ce svi to tumaciti kao argumente za jednu od grupa ili pro-contra nadmetanje.
I u skladu sa tim i delujem, znaci postajem i ja crno beli igrac, iako iznosim info.
////Sta mi vredi na demonstracijama da pricam opoziciji da ne tuku matore sps jer to su samo ljudi koji veruju , a pogled im sa ikone pao na tv.Mogu samo da se izgubim u takvim tvrdnjama koje niko ne razume.
Isto kao i danas kad bih pricao o tome kako treba da bude dobra vlast ili sta je dobro uciniti.A to treba neko da razume, a po glasanju vidis sta razumeju a sta ne.////

Medjutim , mnogo puta vidim visoke intelektualce, nacitane, kao obrazovane, sve znaju, a opet imaju ovaj gore princip, tj svako iznosenje nekog posmatraju kao stav, njegov licni ili stav prema njihovoj teoriji ili iskazu.

Prosto vise i nema ljudi koji to ne cine.
A ova promena zahteva promenu nacina izlaganja, i u sustini igranje sa uskim umovima, ma koliko da su obrazovani , ovakva perceptivna metodologija kod njih zahteva igru sa uskim umovima...
Njihovo obrazovanje im je samo oruzje u demagoskom potiranju autoriteta ili stava...

Ovo je tek 2% od price o ovim stvarim, ali nisam siguran da treba ici dalje, jer ovo je don kihot i vetrenjace...ali bukvalno.....
Mislim da nema motiva da ljudi obrate paznju na ovo, a kamoli da isciste ili se bar izvezbaju da ovo ne cine...
A tek ce jos vise ovo da rade...

Srbija je seljacko drustvo, ali nisam siguran da je i sam seljak zeleo pobedu svog mentaliteta u ovako ubedljivom rezultatu.
 
Ma nemoj. :) Ovamo kazes da je za tebe srz filozofije sumnja, a ovamo ti smeta sto se ljudi grupisu na osnovu svojih stavova.

Onaj ko sumnja ne zna. A cim ne zna, moze jedino da bira svoj stav po nekom pitanju, ne na osnovu znanja, vec afiniteta i verovanja. Ali naravno, to je onda samo stav nastao iz zelja i verovanja, koji ne mora biti tacan, i onda on demokratski dopusta i drugaciji stav.

Patku, to su nacini misljenja onih koji ne znaju !
Onaj ko zna ne zauzima stav po nekom pitanju, vec na njega zna odgovor . Pitanje nije "bokser" pred kojim cemo da zauzmemo stav, vec ono sto filozof ima jeste znanje i sirok prostor ispred njega, a pitanje je ostalo iza njega "nokautirano".

Tako da stav u filozofiji jeste nesto nakaradno i umetnuto.. Nesto stvoreno za one koji ne mogu da pojme istinu i koji umesto nje imaju stavove.

A i ti si Patku krcat stavovima, samo sto izgleda to ne vidis. .. :thumbdown:

Ne ukopavanje u rovove sa zastavama raznih partija, sekti i grupa.... vec juris.

Ne zauzimanje stava pred pitanjem (sve spremni za sukob misljenja na osnovu istih). Vec, nokaut pitanja samog... istinom samom!

Ne stav!
boxer.gif


Nokaut!
275px-Box24-knock-down.jpg
 
u americi se ranije koristio metod za zataskavanje ukoliko neka secret informacija procuri..tako sto se javno ta informacija pusti dalje..ali u onaj segment stanovnistva..tipa ***** trandze i ostali "sljam" uslovno receno i gledano sa average joe pozicije..pa se napravi javni sou gde takvi ..sa dna drustvene lestvice gostuju zajedno sa eminentnim "expertima" ..slabo obrazovani i ne odvec inteligentni sa dna ljudi i ako iznose tacne stvari..doduse na svoj krajnje neformalni nacin..bivaju potuceni od strane eminentnih experata koji sa "strucne" strane objasne kao sta je tu u stvari po sredi bla bla..
onda gledaoci na autopilotu normalno podrze stav autoriteta eminentnog strucnjaka i cela stvar se nakon nekog vremena zaboravi
 
Ma nemoj. :) Ovamo kazes da je za tebe srz filozofije sumnja, a ovamo ti smeta sto se ljudi grupisu na osnovu svojih stavova.

Onaj ko sumnja ne zna. A cim ne zna, moze jedino da bira svoj stav po nekom pitanju, ne na osnovu znanja, vec afiniteta i verovanja. Ali naravno, to je onda samo stav nastao iz zelja i verovanja, koji ne mora biti tacan, i onda on demokratski dopusta i drugaciji stav.

Patku, to su nacini misljenja onih koji ne znaju !
Onaj ko zna ne zauzima stav po nekom pitanju, vec na njega zna odgovor . Pitanje nije "bokser" pred kojim cemo da zauzmemo stav, vec ono sto filozof ima jeste znanje i sirok prostor ispred njega, a pitanje je ostalo iza njega "nokautirano".

Tako da stav u filozofiji jeste nesto nakaradno i umetnuto.. Nesto stvoreno za one koji ne mogu da pojme istinu i koji umesto nje imaju stavove.

A i ti si Patku krcat stavovima, samo sto izgleda to ne vidis. .. :thumbdown:

Ne ukopavanje u rovove sa zastavama raznih partija, sekti i grupa.... vec juris.

Ne zauzimanje stava pred pitanjem (sve spremni za sukob misljenja na osnovu istih). Vec, nokaut pitanja samog... istinom samom!

Ne stav!


Nokaut!

I ti zoves sebe filozofom posle ovakvog teksta....AUUUUU.
Po tebi postoji stav ili "100% znam odgovor" prema svakoj informaciji, znanju , tezi.
Strasno, .......................................................................................
 
Mnogi ljudi u svojim glavama imaju "prevodioce".
Kada cuje ili procita neku recenicu, prevodilac iz nje izbacuje sav "višak" i pamti suvu informaciju.
Naravno da se ovakvim citanjem i slusanjem puno gubi. Ponekad se izgubi i smisao. (Ozimanovi tekstovi su na ovaj nacin neprevodivi.)
Prevodilac je cesto pametniji od pukog selektovanja pro/contra/izmedju. Skolovanje nas uci da ima bar pet stepena gradacije.
Stepenovanje vec "prevedene" i osakacene informacije ne poboljsava razumevanje.
Malo ljudi je svesno prevodioca, ali ga svi koriste. Otkrijemo ga jos kao deca, dok prepricavamo lektiru.
 
Da bi se razumela informacija,a ne samo stav,potrebna je, osim intelekta i jedna vrsta egzistencijalne opustenosti,da ste materijalno obezbedeni ili da ste indiferentni prema svojoj materijalnoj egzistenciji.
Ugrozenima u svakom smislu,kao sto je vecina naroda,potrebna je naklonost,zajednistvo sa drugim,i to on trazi,stav naklonosti i prijateljstva,ako nista drugo,koaliciju sa drugim da bi se smaknuo treci.
Nema tu mesta ni za kakve informacije.
 
To je donekle nesposobnost da se razdvoji objektivno od subjektivnog .
Mi se nalazimo u informatičkoj eri , ali još uvek grickamo sa strane , nikako da priđemo sredini . Imformacije mogu da razumeju i izmenjuju i kompjuteri , ali stavove , kao rezultat jednog suđenja i zaključivanja mogu za sada smo ljudi .
Stav je između ostalog i emotivni odnos prema informacijama i to je ono što čovek treba sa drugim ljudima da razmenjuje , cilj je shvatiti stav drugog čoveka ,a informacije će mo da prepišemo i premerimo .
 
Ja bih da i dalje vozimo ovom stazom...

Ja bih da sam od starta rekao da je to animalizam, previse tipizirao, i onda bi bas zbog stava ljudi ostali gluvi, ovako mi se vise svidja, dve razlicite karte, obe jake, stoje na stolu, a izbegli smo da opisemo sto, mastan od ko zna kada, prljav i izmazan, sa opuscima i ispljuvcima ko zna koga....

Na ovo se nadovezuje i pitanje, da li treba da se razvija nova vestina govornistva, snishodljiva egomanijacima ili ne znam kako da nazovem kategoriju koja je opisana emotivnim tumacenjem svega pa onda zloupotrebom informacija da se zadovolji logika i nadgradi opravdanje i motiv.

Jer recimo vi ste bili vise nego fini sa preciznim izjavama.
Ja ne bi bio pogresan, ali bih bio neprijatan u svom tumacenju.Sto ne bi donelo nikakve rezultate te bi bilo bolje precutati takav nalaz...
 

Back
Top