Kad sinastrija zakaze...

cvrcak i violina

Početnik
Poruka
47
Astrologijom se bavim amaterski tj. uglavnom na mom primeru i ljudi koje znam. Do sada sam imala nekoliko interesantnih primera koji totalno odudaraju od onog sto pise u knjigama:

1. Obostrana konjukcija Sunca i Meseca, tj. moj Mesec na njegovom Suncu i moje Sunce na njegovom Mesecu. Iznenadila sam se kad sam to videla jer je u pitanju kolega sa kojim se cesto vidjam i razgovaram ali sa kojim nemam neke vece dodirne tacke ni u komunikaciji, a kamoli neku privlacnost. Navodno je ovaj aspekt skolski primer sudbinske privlacnosti i neraskidive veze. Oboje vatreni znaci, ascedenti u opoziciji.

2. Drugi primer. Obostrana konjukcija Venere i Marsa uz trigon mog Meseca sa njegovim Suncem i opozicija Sunce-Sunce i Asc-Asc. I jos konjukcija moje VE sa njegovim MA egzaktna a njegove VE sa mojim MA uz orbis od 3 stepena. "Seksualna privlacnost", "varnice pri upoznavanju", "strastvena veza", "pogledi koji se odmah prepoznaju"... Ma ni "P" od privlacnosti. Dodir hladan a sam kontakt od ljubaznosti iz kulture nije odmakao ni makac, niti ce ikada. :confused:

3. Jos jedan. Moja VE, vladar 7. u konj. sa njegovim Mesecom, vladarem njegovog Asc. i njegov SA (vladar 7.) u trigonu sa mojim MA, vladarem Asc. Dobri odnosi vladara 1. i 7., a veza pukla nakon par meseci i uz mnogo dinamike od samog starta. Jednostavno nije islo iako je bilo i zelje i volje.

A kontra primeri: 1. visegodisnja veza uz strahovite emocije i privlacnost koji su dugo trajali i tezak rastanak do kojeg je moralo da dodje - nijedan bitan aspekt vladara, SU-MO, MA-VE, eventualno neke inkonjukcije i polusekstili/polukvadrati sa velikim orbisima i aspekti sa hladnim planetama (SA, UR, PL) koji su po tumacenju trebali da znace hladnocu, nerazumevanje, uzdrzanost u komunikaciji i sl. a toga uopste nije bilo. 2. Strasna fizicka privlacnost i sjajno fizicko funkcionisanje, a bez aspekata MA-VE i SU-MO, nego aspekti sa ME (komunikacija bas i nije bila tako naglasena) i SA, a da nisu u pitanju vladari znaka/podznaka.

I da, jos jedan primer: Njegov MA trigon moja VE, meni VE vladar 7., moj MA polusekstil njegova VE - veza zbog lose fizicke komponente propala odmah, totalni promasaj.

Na mom primeru ti obrasci sinastrije kao da ne rade uopste. Jedino kad zagrebem pa iskopam npr. da je midpoint mojih SU i MO npr. u kvadratu sa njegovim Severnim Mes. Cvorem i da to na nekom sajtu opisu kao indikator jake privlacnosti i veze, a da taj odnos nigde drugde ne pominju u domacim knjigama i ostalim sajtovima. Zanima me iskustvo ljudi koji se astrologijom bave godinama i koji znaju primere drugih ljudi, da li te opste slike sinastrije znace ista ili su zestoko zavisne od nekih drugih mnogo bintijih faktora? Kako se objasnjavaju ovakvi promasaji posto sam iznenadjena funkcionalnoscu natalne astrologije krenula da se zanimam i za uporednu, ali u njoj jednostavno samo vidim da opisuje nesto cega nema a ne opisuje nesto cega ima u izobilju. Hvala. :)
 
da i meni je ovo cudno
jer gledam neke sinastrije gde recimo
nema konjunkcija....ni jedna jedina...mnogo napetih aspekata sa Ur..a veza penzionerska

ti si ovde izdvajala aspekte
a kako se slazu osnovne kombinacije
So-Ac-Mo
odnosno znaci
ne aspekti
 
Izdvajala sam aspekte jer navodno oni moraju da "rade" ili da se pokazu bar na neki nacin i ako ima suprotnih znakova. Kod Mileta Dupora se bas za obostranu SO-MO konjukciju kaze da pobedjuje neharmonicne odnose znakova i podznaka, cak i teske aflikcije. Isto tako, za odnose MA i VE se kaze da se odmah "osete", bez obzira na ostalo, a na tom primeru ne govorim o vezi nego o fizickoj privlacnosti i magnetizmu, a taj momak sa uzajamnom konjukcijom Ma i VE uopste nije bio ruzan ili sa nekim fizickim nedostacima vec je jednostavno bio odbojan na onim poljima gde je po tim aspektima morala da postoji privlacnost, to jest mimika, govor tela, pokreti, dodir.

Za osnovne kombinacije znakova, podznaka i Mesecevog znaka nema nista bitno i tu takodje nema nekih pravila, podjednako ima i harmonicnih i neharmonicnih i nebitnih (susedni, 6. mesto) odnosa medju znakovima. Puno bi bil oza svaki primer da nabrajam, uzela sam bas primere "bitnih aspekata" gde se nije desilo nista bitno i cinjenicu da ni u jednoj bitnoj vezi nisam imala neke od tih "bitnih" aspekata, a dolazilo je do veza koje su bile i intenzivne i trajale. Ne znam kakvo je iskustvo drugih po ovom pitanju.
 
Astrologijom se bavim amaterski tj. uglavnom na mom primeru i ljudi koje znam. Do sada sam imala nekoliko interesantnih primera koji totalno odudaraju od onog sto pise u knjigama:

1. Obostrana konjukcija Sunca i Meseca, tj. moj Mesec na njegovom Suncu i moje Sunce na njegovom Mesecu. Iznenadila sam se kad sam to videla jer je u pitanju kolega sa kojim se cesto vidjam i razgovaram ali sa kojim nemam neke vece dodirne tacke ni u komunikaciji, a kamoli neku privlacnost. Navodno je ovaj aspekt skolski primer sudbinske privlacnosti i neraskidive veze. Oboje vatreni znaci, ascedenti u opoziciji.

2. Drugi primer. Obostrana konjukcija Venere i Marsa uz trigon mog Meseca sa njegovim Suncem i opozicija Sunce-Sunce i Asc-Asc. I jos konjukcija moje VE sa njegovim MA egzaktna a njegove VE sa mojim MA uz orbis od 3 stepena. "Seksualna privlacnost", "varnice pri upoznavanju", "strastvena veza", "pogledi koji se odmah prepoznaju"... Ma ni "P" od privlacnosti. Dodir hladan a sam kontakt od ljubaznosti iz kulture nije odmakao ni makac, niti ce ikada. :confused:

3. Jos jedan. Moja VE, vladar 7. u konj. sa njegovim Mesecom, vladarem njegovog Asc. i njegov SA (vladar 7.) u trigonu sa mojim MA, vladarem Asc. Dobri odnosi vladara 1. i 7., a veza pukla nakon par meseci i uz mnogo dinamike od samog starta. Jednostavno nije islo iako je bilo i zelje i volje.

A kontra primeri: 1. visegodisnja veza uz strahovite emocije i privlacnost koji su dugo trajali i tezak rastanak do kojeg je moralo da dodje - nijedan bitan aspekt vladara, SU-MO, MA-VE, eventualno neke inkonjukcije i polusekstili/polukvadrati sa velikim orbisima i aspekti sa hladnim planetama (SA, UR, PL) koji su po tumacenju trebali da znace hladnocu, nerazumevanje, uzdrzanost u komunikaciji i sl. a toga uopste nije bilo. 2. Strasna fizicka privlacnost i sjajno fizicko funkcionisanje, a bez aspekata MA-VE i SU-MO, nego aspekti sa ME (komunikacija bas i nije bila tako naglasena) i SA, a da nisu u pitanju vladari znaka/podznaka.

I da, jos jedan primer: Njegov MA trigon moja VE, meni VE vladar 7., moj MA polusekstil njegova VE - veza zbog lose fizicke komponente propala odmah, totalni promasaj.

Na mom primeru ti obrasci sinastrije kao da ne rade uopste. Jedino kad zagrebem pa iskopam npr. da je midpoint mojih SU i MO npr. u kvadratu sa njegovim Severnim Mes. Cvorem i da to na nekom sajtu opisu kao indikator jake privlacnosti i veze, a da taj odnos nigde drugde ne pominju u domacim knjigama i ostalim sajtovima. Zanima me iskustvo ljudi koji se astrologijom bave godinama i koji znaju primere drugih ljudi, da li te opste slike sinastrije znace ista ili su zestoko zavisne od nekih drugih mnogo bintijih faktora? Kako se objasnjavaju ovakvi promasaji posto sam iznenadjena funkcionalnoscu natalne astrologije krenula da se zanimam i za uporednu, ali u njoj jednostavno samo vidim da opisuje nesto cega nema a ne opisuje nesto cega ima u izobilju. Hvala. :)

treba videti pod kojim tranzitom ste započeli vezu i kroz kakve prolazite sada
 
Astrologijom se bavim amaterski tj. uglavnom na mom primeru i ljudi koje znam. Do sada sam imala nekoliko interesantnih primera koji totalno odudaraju od onog sto pise u knjigama:

Da ne citiram ceo tekst,gledaj,ti aspekti koje si nabrojala MO/SO,VE/MA nisu jedini koji dovode do strasti i fizicke privlacnosti,i to ne znaci da sa svakim sa kim imas taj uporedni aspekt to mora da proradi,pa konj.SO i MO mozes imati sa svakom 12.osobom na ovoj zemlji..
S druge strane,aspekti sa SA su itekako vazni,UR/VE ce isto dati velike strasti ali u svojoj simbolici.
Sinastrija nam samo pokazuje kako dvoje uticu jedno na drugo, najharmonicnije sinastrije ne garantuju dobar odnos-jer mozda fali kvadrata,opozicija npr,koje ce buditi izazov u osobama.
Razumes?
Svi aspekti i sve planete se razmatraju,sve ima svoju simboliku i svaka prica svoju pricu.
 
Sinastrija vrlo lako zakaže ako i tajming nije dobar, tj ako se osobe nisu srele u pravom trenutku...
Preciznije, ako im nisu aktivirani pokazatelji, signifikator partnerstva i da je vreme u kome se "upoznaju" kod oba partnera pravo vreme za ljubav.

Odnos dvoje ljudi uvek počinje od analize pojedinačnih natalnih karti.

Ono što je najbitnije jeste odnos ASC jednog i drugog partnera, i da se osobe slažu prema temperamentu i karakteru.

Sunce i Mesec su takođe veoma bitni u odnosu, harmonični odnosi doprinose osećaju bliskosti i familijarnosti, pri čemu trigon ima najbolje dejstvo.
Kvadrati i opozicija svetla doprinose neadekvatnosti, nehvaćenosti, neprihvaćensti od strane partnera i dugoročno, doprinose nezadovoljstvu.
Harmoničan odnos Sunca i Meseca ima snagu da ljude drži dugo u odnosu i da ih vraća jedno drugome čak i nakon velikih kriza ( koje obično prouzrokuju loše postaljeni malefici, Saturn ili Mars )
Nedostatak odnosa izmedju Sunca i Meseca može da nadoknadi Jupitet kada podržava svetla, on doprinosti bliskosti, ugodosti, osećaju sreće i bliskosti ( za razliku od Saturna koji dugoročno može da veže ali nije u stanju da kreira taj osećaj lakoće, bliskosti i sreće koji stvara Jupiter ).

Svi ostali aspekti su dobri ili loši, ali nisu u stanju da učine da se ljudi medjusobno prepoznaju kao oni sa kojima se osećamo kao "kod kuće"...
 
Poslednja izmena:
Tako je, nista bez vremena u kom neko treba da nam udje u zivot nista se nece desiti.
Zato se i desavaju npr. one situacije da se osobe druze 10 godina, i odjednom skapiraju da tu ima necega, a eto sve vreme su bile jedna pored druge.
To samo govori o bitnosti vremena, bez tajminga nista.
 
A kod mene je to bas bio slucaj :lol:
Saturn u stepen na Veneri, mada mi je i tada bio povratak Ju koji je vladar Venere.
Saturn bio u Strelcu, Jupiter u Vagi tada, pa su nudili jedno drugom recepciju.
Kod mene Saturn vlada 7. a Jupiter 5. i Venerom, pa uvek ta dva moraju da mi budu u igri za pocetak veze.
Prva veza, tr. Saturn u Vagi, Jupiter u Vodoliji, u konjukciji sa vladarima 5. i 7. i bas se tu poklopilo isto.

Hoce i tr. Saturn preko Venere da donese da donese i neku "prljavu" ponudu, npr. ponuda od sefa da budemo sa njim za neki napredak na vecu poziciju ili tako nesto.
Slobodnijim tipovima koji nisu vicni vezivanju(puno vatre u karti npr.) moze da donese uozbiljavanje, seme i vezice prestaju da budu dovoljne, trazi se nesto konkretno.
Ili upoznamo osobu koja je super, ali zivi u drugoj drzavi npr.
 

Back
Top