Tranziti Marsa
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 41

Tema: Tranziti Marsa

Ističe se hermeskg (avatar)
    Učlanjen
    01.01.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    62

Podrazumevano Tranziti Marsa

da li bi neko bio ljubazan da mi objasni , šta će mars u lavu svojim borevkom od 7 meseci u mojoj natalnoj 8 kuci,gde i natalno boravi, učinitiPrijateljica mi je rekla karmaHvala

http://img55.imageshack.us/img55/6607/astrow2gw02bikstrelachp.gif
    Poslednji put ažurirao/la hermeskg : 30.08.2009. u 23:15
    Festina lente

Iskusan immph (avatar)
    Učlanjen
    23.02.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    109

Cool Re: SVE STO VAS INTERESUJE A NE ZNATE

Donece ti puno seksa
    Sve zavisi kako ti je postavljen u natalu i kakva aspekte pravi on i osma kuca uopste kakva je ...
    Evo, pogledah malo, nemam puno vremena sada, ali obizrom da ti je u Natalu u kvadratu sa Neptunom, pazi se sumnjih likova, droge, prekomerenog pica i svega sto je na neki nacin nerealno jer to znatno umanjuje fizicku snagu ... apsolutno bi trebala da se bavis nekim sportom ako to vec ne radis, a mislim da radis jer ce to puno problema resiti ...

Ističe se hermeskg (avatar)
    Učlanjen
    01.01.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    62

Podrazumevano Re: SVE STO VAS INTERESUJE A NE ZNATE

Citat Original postavio immph Pogledaj poruku
    Donece ti puno seksa
    Sve zavisi kako ti je postavljen u natalu i kakva aspekte pravi on i osma kuca uopste kakva je ...
    Evo, pogledah malo, nemam puno vremena sada, ali obizrom da ti je u Natalu u kvadratu sa Neptunom, pazi se sumnjih likova, droge, prekomerenog pica i svega sto je na neki nacin nerealno jer to znatno umanjuje fizicku snagu ... apsolutno bi trebala da se bavis nekim sportom ako to vec ne radis, a mislim da radis jer ce to puno problema resiti ...
    hvala puno ...droge i alkohol ne koristim,bavim se sportom inače...uvek me buni ta 8 kuća,svašta iščitah za nju...
    Festina lente

Zainteresovan član The Rock (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    37

Podrazumevano Re: Tranziti Marsa

immph, jel bi mogla i meni da pogledas za mars, on mi je jako bita u natalnoj karti...
    evo karte: http://img187.imageshack.us/i/astro2gw03d272631723257.gif/

Pokusaj bar nesto da protumacis ako uspes, ili sta ce biti, malo se plasim retrogranom marsa, sta li ce tada biti???
    Hvala...

Domaćin
    Učlanjen
    27.01.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    74

Mars mi na podznaku,sve zivo gazim ovih dana

Obećava
    Učlanjen
    02.07.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    31

meni je mars u osmoj u ovnu, a ja sam sama ovca...
    kad izlazi iz ovog raka (gde mi je btw. mesec u 11)? i sta meni znaci to sto ce biti u lavu?
    ikakav boljitak?

inace, muzu mi je mars u raku u 10oj, zajedno sa saturnom... hoce njemu da bude bolje kad izadje iz raka?

Početnik
    Učlanjen
    20.07.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

mars izlazi iz raka 17. oktobra...za ostalo ti ne mogu pomoci

Primećen član
    Učlanjen
    02.11.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    272

Unhappy Re: Tranziti Marsa

Mars u lavu od oktobra 2009 do juna 2010. Meni do tad tranzitira 5-poljem..ne znam sta to znaci! Sa vladarem 5-og polja Suncem ima natalno sekstil. A ulaskom u Devicu pravice sekstil, odnosno dolazi na svoj natalni polozaj, na `3 Device. Ah, nadam se da ce krenuti u boljem i zdravijem pravcu, mada opet ulazi u 6-to polje.
    Meni se konkretno nista lepo ne deseva, mada nije tako izgledalo pre ulaska Marsa u Lava, nekoliko meseci pre toga sam se i zaljubila u jednog Lava, i dalje sam..samo on vise nije, doslo je do neke blokade u komunikaciji. Taj ulazak u Lava ne znam nesto nas je udaljilo i cini mi se da vise nece biti kao sto je bilo..

Any usefull comments..?!
    Poslednji put ažurirao/la fenix2710 : 22.01.2010. u 00:19

Moderator EIIe (avatar)
    Učlanjen
    02.08.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    117

Citat Original postavio fenix2710 Pogledaj poruku
    Mars u lavu od oktobra 2009 do juna 2010. Meni do tad tranzitira 5-poljem..ne znam sta to znaci! Sa vladarem 5-og polja Suncem ima natalno sekstil. A ulaskom u Devicu pravice sekstil, odnosno dolazi na svoj natalni polozaj, na `3 Device. Ah, nadam se da ce krenuti u boljem i zdravijem pravcu, mada opet ulazi u 6-to polje.
    Meni se konkretno nista lepo ne deseva, mada nije tako izgledalo pre ulaska Marsa u Lava, nekoliko meseci pre toga sam se i zaljubila u jednog Lava, i dalje sam..samo on vise nije, doslo je do neke blokade u komunikaciji. Taj ulazak u Lava ne znam nesto nas je udaljilo i cini mi se da vise nece biti kao sto je bilo..

Any usefull comments..?!
    Tranzitni Mars ti aktivira priču koju natalno imaš u vezi sa 5. poljem - vladar je u 7. u konjunkciji sa Mesecom (opet ne vidim da li je Pluton tu blizu ili ne, sitno je jako) što bi otprilike značilo da ulaziš u na neki način fatalne, sudbinske, strastvene odnose u kojima bi mogla da budeš povređena (Sunce konj. Mesec u padu). Natalni Mars sa druge strane je u 6. kući u Devici i ima sekstile sa Suncem i Mesecom - ovo su muškarci/momci koji nisu naročito otvoreni po pitanju emocija, ali dispozicijom odlazi na Descendent i konjunkciju sa Saturnom i Jupiterom, što bi značilo da se vremenom ipak vezuju na neki način. To pokazuje i sekstil vladara 7. (što je partner) Venere i Jupitera, njenog dispozitora (jer je ipak Mars opšti pokazatelj, a u ovom horoskopu predstavlja i tebe, jer imaš Ovna na Asc).

Ovo je naravno samo opštija priča gledano kroz natal i jedan tranzit, možda je kod tebe to malo jače naglašeno pošto si Mars ti (on ti je vladar) pa si u ovom periodu više orjentisana na 5. kuću. Ali s obzirom na tvoj natal mislim da ćeš mnogo više osetiti Marsa u 6. kući pošto ti je tu natalno. Tada će se dešavati i Marsov povratak, pa ne bi bilo loše da uradiš tu kartu da vidiš otprilike o čemu govori

Primećen član
    Učlanjen
    02.11.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    272

Citat Original postavio Virtuelle Pogledaj poruku
    Tranzitni Mars ti aktivira priču koju natalno imaš u vezi sa 5. poljem - vladar je u 7. u konjunkciji sa Mesecom (opet ne vidim da li je Pluton tu blizu ili ne, sitno je jako) što bi otprilike značilo da ulaziš u na neki način fatalne, sudbinske, strastvene odnose u kojima bi mogla da budeš povređena (Sunce konj. Mesec u padu). Natalni Mars sa druge strane je u 6. kući u Devici i ima sekstile sa Suncem i Mesecom - ovo su muškarci/momci koji nisu naročito otvoreni po pitanju emocija, ali dispozicijom odlazi na Descendent i konjunkciju sa Saturnom i Jupiterom, što bi značilo da se vremenom ipak vezuju na neki način. To pokazuje i sekstil vladara 7. (što je partner) Venere i Jupitera, njenog dispozitora (jer je ipak Mars opšti pokazatelj, a u ovom horoskopu predstavlja i tebe, jer imaš Ovna na Asc).

Ovo je naravno samo opštija priča gledano kroz natal i jedan tranzit, možda je kod tebe to malo jače naglašeno pošto si Mars ti (on ti je vladar) pa si u ovom periodu više orjentisana na 5. kuću. Ali s obzirom na tvoj natal mislim da ćeš mnogo više osetiti Marsa u 6. kući pošto ti je tu natalno. Tada će se dešavati i Marsov povratak, pa ne bi bilo loše da uradiš tu kartu da vidiš otprilike o čemu govori
    Ja sam Mars.. ..on je Venera..
    Hvala, u par izraza koji si iskoristio shvatila sam nesto sto do sad nisam. Da ne bih pricala evo vec karte.. Pluton jeste blizu DC.
    http://img39.imageshack.us/img39/861/milatranzitij.gif
    Jedino sto mi se ne dopada kod misljenja o fatalnom, sudbinskom da se nece dobro zavrstiti, mada znam i za druge slucajeve. Ali konkretno, ovo me vraca u proslost, kada je Mars bio na izlasku iz mog 12polja i u opoziciji sa DC.doneo mi je takodje neku sudbinsku vezu, jer je Pl.usao u konjukciju sa mojom nat.Ve. Kao i sad ovaj, a ni onaj decko nisu rodjeni u mestu u kome sam ja.
    Povratak Marsa ce mi biti oko 14Juna2010.
    Mislis da je ovaj prolazak imao neke veze sa prekidom u komunikaciji sa doticnom osobom? Hm.ako taj povratak zna da aktivira pricu koju daje natal, onda vervatno daje i nekog iz proslosti..
    Poslednji put ažurirao/la fenix2710 : 23.01.2010. u 17:15

Primećen član
    Učlanjen
    02.11.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    272

Citat Original postavio Virtuelle Pogledaj poruku

Virtuelle, evo replika na ovo gore..taj kontakt, upoznavanje se dogodilo negde u prolece, kad je traznitni Mars pravio 120`sa mojom natalnom Venerom. Tad je Mars i ulazio u Ovna, pa sam se i super osecala, tako i sama sebi izgledala. Ali istovremeno je i bio u 12-oj kuci. To je islo nekim svojim putem, varnice i varnice..upoznavanje, pre ce biti prepoznavanje, kao da sam tu osobu cekala celog zivota..medjutim, sa ulaskom u Lava i 5 polje, ja i jesam povredjena, jer to nase nije ugledalo svetlost dana. Svasta se tu izdesavalo. Sem toga, on je moj prvi komsija sada, "dosla sam mecki na rupu", doselila se ovde. Ali i onda kada sam ga ugledala pre par godina, mene je vuklo..da ga upoznam.
    Iskreno se nadam da taj odnos nije prekinut, i da ce se poboljsati.
    Jedno iskustvo sa deckom koji takodje nije otvoren po pitanju emocija, vec imam, znamo se 7-god i vise, a on se sto vreme ide dalje vise vezuje za mene, a meni to smeta..jer ima devojku..sto bih ja za nju predstavljala pretnju kada nisam?
    A ovde i sada, ne zelim da mi se ponovi sa tim deckom isto, on je stalno u pokretu i ima nekoga uvek, koliko je to ozbiljno ne znam!

Kod mene zbog rasporeda planeta, taj Mars donosi nesto ranije ocigledno kako sam gore navela, pa je normalno da period koji mi obiluje emocijama bih trebala da sa ulaskom u 5 kucu zelim to sto zelim!!!
    U oba slucaja je Mars odradio svoje..ali se iskreno nadam da ce ovaj put ako nista drugo desiti vezivanje kroz prijateljstvo, 50% je reseno..s moje str.
    Ali eto sad se sve menja i zbog tog prvog Saturnovog povratka..ali za to opet trebace malo duzi period da bih znala..cekanje ubija!!!

Primećen član
    Učlanjen
    02.11.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    272

Evo vratih se na ovou pricu o tranzitu Marsa:
    Tacnije "povratak Marsa" ovaj put negde 13.Juna ce biti egzaktno na natalnoj poziciji, tj.Ma60Mo0So
    Ostali tranziti u to vreme: e tad bas konjukcija Ju0Ur na 0`Ovna, a Saturn je vec krenuo direktno - Pluton retro pravi egzaktno sekstil na natalno So.....
    ...Merkur u 2-oj, So i Mo u 3-oj, a najmilije mi je Ve koji tranzitira kroz 4 polje zvuci kao rasterecenje na porodicnom planu
    "Zanimljivo" mi je sto se na tom stepenu gde je moje So, nalazi Ju-vladar 7-mog decka kog sam ranije pominjala vezano za sukob. Mada mu DC jeste na 29`Skorpije, ali su mu oba vladara u Skorpiji, Mars je tu blizu.
    Poslednji put ažurirao/la fenix2710 : 11.04.2010. u 22:53

Primećen član Peregri (avatar)
    Učlanjen
    26.03.2014.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    22

11.natalna u Devici
    8. natalna u Blizancu
    Merkur kao vladar je u 7.u Biku, gde je i Venera
    Mars je natalno u 8. sa Jupiterom
    Ima sextil sa Suncem
    Da li na osnovu ovoga moze da se kaze zasto mi se najznacajnija desavanja u ljubavi vezuju za tranzit Marsa kroz Devicu? Ponekad su u to vreme tu bili i Venera i Jupiter, ili Venera i Saturn.
    Nemojte da zamerite ako je glupo pitanje, jako me zanima astro, volim da ceprkam po svojim stvarima. Drugima ne smem jer ne znam, naravno... Molim za pomoc...

Moderator EIIe (avatar)
    Učlanjen
    02.08.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    117

Citat Original postavio Peregri Pogledaj poruku
    11.natalna u Devici
    8. natalna u Blizancu
    Merkur kao vladar je u 7.u Biku, gde je i Venera
    Mars je natalno u 8. sa Jupiterom
    Ima sextil sa Suncem
    Da li na osnovu ovoga moze da se kaze zasto mi se najznacajnija desavanja u ljubavi vezuju za tranzit Marsa kroz Devicu?
    Ne može, jer o tome govore faktori vezani za 5 i/ili 7. kuću a ti nisi navela ništa što bi se s tim povezalo, u stvari možda nešto od ovoga jeste vezano za te kuće ali na osnovu ovoga se to ne može proceniti.

Ponekad su u to vreme tu bili i Venera i Jupiter, ili Venera i Saturn.
    Možda si pogrešno zaključila da to ima veze s tranzitnim Marsom, možda i nisi.

Nemojte da zamerite ako je glupo pitanje, jako me zanima astro, volim da ceprkam po svojim stvarima. Drugima ne smem jer ne znam, naravno... Molim za pomoc...
    Nema glupih pitanja (ovog tipa)

Učlanjen
    26.03.2014.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    22

Hvala mnogo, i na ovoj poslednjoj recenici isto
    5.mi je natalno prazna, u Ribi a Neptun u 3.u Jarcu gde je i Saturn i cine konjukciju
    Neptun mi kvadrira Mesec (12.u Vagi)
    Sextil sa Plutonom koji je u 1., podznak Skorpija
    Ima i trigon sa Merkurom koji je u 7.u Biku kao sto napisah
    U 7.i Venera, konjukcija sa Suncem (6.u Ovnu), trigon sa Uranom...
    Mada i ovo mislim da nije dovoljno
    Intenzivirace mi se famozna 11.ove godine, mada tu nece biti Mars... Bas cu da obratim paznju sta ce da donese. Venera, Merkur i Jupiter ce biti...
    Hvala jos jednom...

Moderator EIIe (avatar)
    Učlanjen
    02.08.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    117

Hvala mnogo, i na ovoj poslednjoj recenici isto
    Nema na čemu Ja volim pitanja ovog tipa, kad se neko interesuje na ovaj način i uči usput.

Bilo bi lepo da je više takvih stvari na pdf-u

5.mi je natalno prazna, u Ribi a Neptun u 3.u Jarcu gde je i Saturn i cine konjukciju
    Neptun mi kvadrira Mesec (12.u Vagi)
    Sextil sa Plutonom koji je u 1., podznak Skorpija
    Ima i trigon sa Merkurom koji je u 7.u Biku kao sto napisah
    U 7.i Venera, konjukcija sa Suncem (6.u Ovnu), trigon sa Uranom...
    Mada i ovo mislim da nije dovoljno
    Intenzivirace mi se famozna 11.ove godine, mada tu nece biti Mars... Bas cu da obratim paznju sta ce da donese. Venera, Merkur i Jupiter ce biti...
    Hvala jos jednom...
    Nije da nije dovoljno nego opet nisi navela najbitnije faktore ili barem one koje ja smatram najbitnijim (a realno i jesu važni)

Ukratko, za analizu svake oblasti/natalnog polja gleda se:

1. znak kojim počinje
    2. planeta koja njime vlada (i tradicionalni i moderni vladari, ne samo moderni tj. transcendenti)
    3. pozicija i aspekti
    4. planete u njemu
    5. aspekti

Učlanjen
    26.03.2014.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    22

[QUOTE=EIIe;32162658]
    Nije da nije dovoljno nego opet nisi navela najbitnije faktore [QUOTE]
    ... :/

Ja gledam ali sporo ucim Ima par godina kako sam otkrila moc ove nauke

Imam sliku ali ne znam da postavim

Vidim sada da mi 5.pocinje u Ribama, ali se nastavlja u Ovnu, mozda je zato bitan Mars, osim Neptuna, treba da gledam i Jupitera, ako se ne varam... Bolje da se ne zbunjujem
    Receno mi je da ce biti desavanja, a ja kakva sam, da volim sama sve sto mogu, pokusala sam da odgonetnem

Astro karta = zacarani krug...

Moderator EIIe (avatar)
    Učlanjen
    02.08.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    117

Ja gledam ali sporo ucim Ima par godina kako sam otkrila moc ove nauke
    Što je brzo to je kuso tako da ne brini, svi su obično tako počeli, ili barem većina.

Imam sliku ali ne znam da postavim
    Postoji uputstvo, tema KAKO POSTAVITI KARTU NA FORUM, upravo sam je zalepila na naslovnu stranu pdf-a

Vidim sada da mi 5.pocinje u Ribama, ali se nastavlja u Ovnu, mozda je zato bitan Mars, osim Neptuna, treba da gledam i Jupitera, ako se ne varam... Bolje da se ne zbunjujem
    Receno mi je da ce biti desavanja, a ja kakva sam, da volim sama sve sto mogu, pokusala sam da odgonetnem

Astro karta = zacarani krug...
    Ako ti 5. počinje u Ribama onda ti verovatno 7. počinje u Biku - gledaš dakle prvo Jupitera i Veneru i njihove pozicije (u kući, znaku) i aspekte, a onda planete koje su u tim kućama, ako ih ima, u kom su znaku i aspekte.

Zaboravila sa da navedem na kraju one liste stavki koje se gledaju i Veneru kao opšteg signifikatora (ili opštu signifikatorku ako je tako pravilnije) ljubavi i odnosa, to bi išlo na kraju jer su ovi prethodni faktori važniji u smislu da su ličniji, više opisuju specifičnosti te osobe od planete opšteg signifikatora.

Nije začarani krug samo treba naučiti dobro i pravilno najosnovnije stvari

Učlanjen
    26.03.2014.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    22

- - - - - - - - - -

Divna si! Zaista!

E sada, preko telefona sam, nadam se da se vidi redovno, meni se vidi...

Dobro si rekla za 7. Venera bi trebala da je ok. Ne vidim da radi nesto sa Jupi

Moderator EIIe (avatar)
    Učlanjen
    02.08.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    117

Vidi se a sad da se vratimo na temu i početak priče - da li si dešavanja povezala sa svakim tranzitom Marsa kroz Devicu (tačnije više njih, bar dva) ili samo sa jednim? Jer ako je samo jedan onda i nije neki pokazatelj, ko zna šta je još bitno bilo u to vreme (posebno sporiji tranziti - JU, SA, da ne pominjem progresije i direkcije ako je nešto posebno bitno ili solar).

Učlanjen
    26.03.2014.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    22

Mogu da kazem da su 3 momka izuzetno bitna u mom zivotu ( bili su, ili jesu, mozda zauvek, zbog toga kakav su uticaj napravili). Dvojicu od njih sam upoznala kada je Mars bio u Devici, sa trecim sam zapocela vezu. Na to dodajem da je raskid visegodisnje veze takodje bio tokom takvog tranzita. U pitanju su 2008., 2012., 2013., 2015.

Veoma sam se iznenadila...

Učlanjen
    26.03.2014.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    22

Upravo sam pogledala sta je sa 2014., kada je bio, sve mi cudno da nije bilo nista , ali 2014.nije ni bio tamo... Hm...

Učlanjen
    26.03.2014.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    22

Ima li nekog zakljucka?

Moderator EIIe (avatar)
    Učlanjen
    02.08.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    117

Mogu da kazem da su 3 momka izuzetno bitna u mom zivotu ( bili su, ili jesu, mozda zauvek, zbog toga kakav su uticaj napravili). Dvojicu od njih sam upoznala kada je Mars bio u Devici, sa trecim sam zapocela vezu. Na to dodajem da je raskid visegodisnje veze takodje bio tokom takvog tranzita. U pitanju su 2008., 2012., 2013., 2015.

Veoma sam se iznenadila...
    Pitanje je šta je još od pokazatelja bilo značajno jer sam Mars kao ni sam tranzit bilo koje planete ne govori o bilo čemu jer su tranziti samo okidači (vremenski) za nešto 'globalnije' što je predstavljeno obično u progresijama ili direkcijama. Ako ćemo školski

Kod tebe Mars nije natalno vezan za 7. kuću da bi bio posebno vezan za dešavanja iz te simbolike (ponavljanjem natalnih aspekata npr) osim ako si rođena koji minut ranije pa ti je on vladar 7. kuće a ASC ti u Vagi a ne obrnuto, inače otprilike svaki bitniji tranzit kroz Devicu kači trigonom tvog vladara 7. i vrh iste kuće, pa i kvadratom vladara 5.

Ne znam koliko sam jasna ...

Učlanjen
    26.03.2014.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    22

Vec sam pocela s nestrpljenjem da cekam avgust 2017. jer ce on tada ponovo biti u Devici
    Ne samo da nije do Marsa, nego ne vredi da gledam tranzite, znaci, eventualno trigone sa Ve i kvadrate sa Ju i Ne.
    Eh, opet nista ne znam, smrc

Po zvanicnim i nezvanicnim info, rekla bih da sam Sco u podznaku, a po osecaju tvrdim da sam to, vrlo cista Sco

HVALA tebi mnogo!

Slične teme

1. Tranziti
    Autor girlns u forumu Prediktivna astrologija
    Odgovora: 157
    Poslednja poruka: 10.11.2017., 15:11
  2. Osvajanje Marsa
    Autor Novcic_u_fontani u forumu Prirodne nauke
    Odgovora: 36
    Poslednja poruka: 04.06.2004., 16:41

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu