Спријечен велики напад на Србе у Ђаковици

Poruka
22.423
Спријечен велики напад на Србе у Ђаковици

СУБОТА, 29 АВГУСТ 2009 10:33

crkva-svete-trojice.jpg

Црква Свете Тројице која је
уништена јула 1999. године
(фотоархива Политике)


Ђаковица - Полиција је у последњем тренутку спречила јуче групу Албанаца у намери да онемогући групи расељених Срба, која је дошла у Ђаковицу у цркву на обележавање хришћанског празника Велика Госпојина, да напусте црквену порту.

Између 200 и 300 Албанаца окупило се испред цркве Успење Пресвете Богородице у Ђаковици где је око 70 расељених Срба дошло на обележавање хришћанског празника.

Окупљени Албанци су уз повике "Четници", "Криминалци" и псовке онемогућили Србе да са три комбија напусте црквену порту и крену пут манастира Високи Дечани.

После доласка полицијског појачања расељеним Србима је, како кажу очевици, успело да уз полицијску пратњу крену супротним улицама ка путу за Високе Дечане где се налази још око 200 расељених ђаковичких Срба, који из безбедносних разлога нису дошли у Ђаковицу.

Неки косовски медији на албанском језику јавили су да се мајке несталих Албанаца из Ђаковице противе да ђаковички Срби дођу да обележе црквени празник.

Расељени Срби присуствовали су свечаној литургији у српској православној цркви Успење Пресвете Богородице коју је по благослову епископа Артемија служио игуман манастира Зочиште, отац Стефан.

Ова црква и две куће које су биле у црквеној порти биле су потпуно разрушене и спаљене током мартовског насиља албанских екстремиста 2004. године.

Представник расељених Срба Ђокица Станојевић изјавио је агенцији Бета да је више од 250 Ђаковичана аутобусима дошло до манастира Високи Дечани, али да је из безбедносних разлога на обележавање Велике Госпојине у родну Ђаковицу дошло само њих седамдесетак.

Он је рекао да су расељени Срби јучерашњи дан посветили обележавању славе у цркви која се обнавља, а да ће наредни пут захтевати да обиђу своја огњишта и да разговарају о томе да се коначно врате у свој град.

МИНИСТАРСТВО ЗА КИМ ОСУЂУЈЕ ИНЦИДЕНТ У ЂАКОВИЦИ

Српско Министарство за Косово и Метохију осудило је инцидент у Ђаковици уз оцену да такви поступци не доприносе смиривању ситуације, већ провоцирају даље сукобе и нестабилности.

Поводом окупљања Албанаца који су Србима током посете места где је била православна црква довикивали „четници” и „криминалци” и упућивали псовке, министарство је навело да је паушално оцењивање и називање било кога злочинцем, без икаквих доказа, потпуно недопустиво и неприхватљиво.

Албански медији пренели су, дан пред најављену посету Срба Ђаковици, да је противљење посети изразило удружења мајки из Ђаковице којима су током сукоба на Косову нестали синови.

Министарство је саопштило да жали за свим недужним жртвама на Космету и подржава акције на проналажењу несталих и расветљавању њихове судбине, ма које нације и вере они били, као и привођење одговорних за злочине пред лице правде. (Бета)

http://www.srpskenovinecg.com/srbija/1673-prijecen-napad-na-srbe-u-djakovici
 
Poslednja izmena od moderatora:
Шта треба да ураде да влада Србије озбиљно почне да решава проблем терориста на југу Србије-КиМ-у?

Nisam pametna...
Cak ni ne znam kako bi Vlada "resila" ovaj problem. Taoci smo u rukama EU i sad ima da igramo kako oni sviraju, a ceh placamo svi, a najvise oni na KiM.
 
SRpske novine? Ja reko opet Kurir laže, ali isto je to...

Ти си опет почео да глумиш Јевреја ?

И молим модерацију да им овај антисемита да доказ да није нациста који се крије иза провокативних текстова и изазива антисемитизам у Српском народу.

У супротном он је за мене НАЦИСТА који се претвара
 
bilo bi lepo da neki procitaju ova dva kratka citata i da mi objasne sta je u njima receno.
Поводом окупљања Албанаца који су Србима током посете места где је била православна црква довикивали „четници” и „криминалци” и упућивали псовке, министарство је навело да је паушално оцењивање и називање било кога злочинцем, без икаквих доказа, потпуно недопустиво и неприхватљиво.

Министарство је саопштило да жали за свим недужним жртвама на Космету и подржава акције на проналажењу несталих и расветљавању њихове судбине, ма које нације и вере они били, као и привођење одговорних за злочине пред лице правде. (Бета)
 
bilo bi lepo da neki procitaju ova dva kratka citata i da mi objasne sta je u njima receno.

da neduzni srpski gradjani nemaju veze sa zlocincima te da primitivna rulja vec jednom oladi od zakona linca. bagra zaostala jos uvjek zaplasivanje koje je albanski visi cilj pokriva trazenjem nestalih kojih ima na obe strane. jasno?
 
bilo bi lepo da neki procitaju ova dva kratka citata i da mi objasne sta je u njima receno.

U Djakovici je prema `podacima` nestalo 2.000 Albanaca za vreme rata.Ako su ovi ljudi dosli da obidju svoje domove i svoj grad,ne znaci da su bas oni ucestvovali u nestanku tih Albanaca.Ne moze neko u Srbiji da krivi sve Albance za ubistva i nestanke Srba na Kosovu za vreme rata,kao sto ni Albanci ne mogu da krive sve Srbe za ubistva Albanaca na Kosovu za vreme rata.To jedino mogu da rade glupi i totalno nepismeni ljudi,kojima je mrznja i politika popila mozak...ako su ga uopste nekada imali.
 
to bi morao da pitas one tvoje istomisljenike a ne mene.
a sad odgovori na pitanje
Лицемеру полиција је морала да брани Србе од Арнаута 1981 1989 1997 1998 1999

1999-2009 питам зашто?
Лицемерни АРНАУТ ће наравно прескочити одговор него поставити неко умно питање
мрш
 
da neduzni srpski gradjani nemaju veze sa zlocincima te da primitivna rulja vec jednom oladi od zakona linca. bagra zaostala jos uvjek zaplasivanje koje je albanski visi cilj pokriva trazenjem nestalih kojih ima na obe strane. jasno?

U Djakovici je prema `podacima` nestalo 2.000 Albanaca za vreme rata.Ako su ovi ljudi dosli da obidju svoje domove i svoj grad,ne znaci da su bas oni ucestvovali u nestanku tih Albanaca.Ne moze neko u Srbiji da krivi sve Albance za ubistva i nestanke Srba na Kosovu za vreme rata,kao sto ni Albanci ne mogu da krive sve Srbe za ubistva Albanaca na Kosovu za vreme rata.To jedino mogu da rade glupi i totalno nepismeni ljudi,kojima je mrznja i politika popila mozak...ako su ga uopste nekada imali.

sjajno
 
Ти си опет почео да глумиш Јевреја ?

И молим модерацију да им овај антисемита да доказ да није нациста који се крије иза провокативних текстова и изазива антисемитизам у Српском народу.

У супротном он је за мене НАЦИСТА који се претвара

100% је неки ћелавац...
слажем се...

Nisam pametna...
Cak ni ne znam kako bi Vlada "resila" ovaj problem. Taoci smo u rukama EU i sad ima da igramo kako oni sviraju, a ceh placamo svi, a najvise oni na KiM.

Ја знам..само је за бан :)
 
U Djakovici je prema `podacima` nestalo 2.000 Albanaca za vreme rata.Ako su ovi ljudi dosli da obidju svoje domove i svoj grad,ne znaci da su bas oni ucestvovali u nestanku tih Albanaca.Ne moze neko u Srbiji da krivi sve Albance za ubistva i nestanke Srba na Kosovu za vreme rata,kao sto ni Albanci ne mogu da krive sve Srbe za ubistva Albanaca na Kosovu za vreme rata.To jedino mogu da rade glupi i totalno nepismeni ljudi,kojima je mrznja i politika popila mozak...ako su ga uopste nekada imali.

ima li takvih na forumu
 
Лицемеру полиција је морала да брани Србе од Арнаута 1981 1989 1997 1998 1999

1999-2009 питам зашто?
Лицемерни АРНАУТ ће наравно прескочити одговор него поставити неко умно питање
мрш

ocigledno je da sa tobom ne vredi gubiti vreme. ti si beznadezan slucaj:bye::bye::bye:
 
Nadam se da ce jednog dana da se ujedine Srbi, Crnogorci, Grci i Makedonci (Ili ti Srbi i Grci :)) i zbrisu sa lica zemlje tu primitivnu smrgljivu siptarsku gamad sa lica zemlje!!

Pa vidi ovako!

Do toga ce jednog dana,neminovno,morati da dodje!

Ako siptari misle da je ovo zavrsen posao,grdno se varaju!

Morace doci do rata,to je neminovnost!Ima sad ljudi koji ce i dalje da zabadaju glavu u pesak,ali badava!

Ovo ne moze drugacije da se zavrsi!Jednostavno,nema drugog nacina!
 
bilo bi lepo da neki procitaju ova dva kratka citata i da mi objasne sta je u njima receno.

А још лепше би било да објасниш зашто су Срби морали да буду под заштитом полиције ?

to bi morao da pitas one tvoje istomisljenike a ne mene.
a sad odgovori na pitanje

Лицемеру полиција је морала да брани Србе од Арнаута 1981 1989 1997 1998 1999

1999-2009 питам зашто?
Лицемерни АРНАУТ ће наравно прескочити одговор него поставити неко умно питање
мрш

ocigledno je da sa tobom ne vredi gubiti vreme. ti si beznadezan slucaj:bye::bye::bye:

Имал још ко да му треба доказ да је ово лицемер?
 

Back
Top