Da li Srbija treba da kupi F-35?

Pogledaj rezultate ankete: Da li treba kupiti 12 F-35 za 5-10 godina?

Glasova
16. Ne možete glasati na ovu anketu
  • DA

5 31,25%
  • NE

11 68,75%
Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 91

Tema: Da li Srbija treba da kupi F-35?

Početnik
    Učlanjen
    30.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Da li Srbija treba da kupi F-35?

Danashnji pad Su-27 je delimichno pokazao odgovor. Zashto bash danashnji,zato shto je to kap koja je prelila chashu podnoshljivosti na nepouzdanost ruske aviotehnike.

Kupovina ruske tehnike je svojevrstan sizifov posao. O tome ne zhelim ni da diskutujem. E sad zashto F-35 a ne F-16/18, Typhoon, Rafale, Gripen... F-35 je tehnoloshki najsuperiorniji to cete se slozhiti. Pored toga on donosi dve ogrmomne psiholoshke prednosti, prvu zbog same superiornosti koju cemo imati nad celim okruzhenjem, a drugu shto cemo biti odlichan marketing za F-35, jer ce se male zemlje voditi onim ''kad mozhe jedna Srbija da ga priushti, mozhemo i mi''. Time cemo steci odredjeni prijateljski odnos sa Amerima. To je sve moguce naravno samo ako pristupimo u NATO, shto je samo po sebi dobro. Shto se ostalih aviona tiche, Typhoon je preskup za ono shto nudi, dok prema jednomotorcima imam izvesnu odbojnost(evo recimo shto u sluchaju otkaza motora nema shanse da se spasi avion). F-35 je takodje jednomotorac, ali se ipak radi o najnovijem avionu. Gripen ne verujem da bi se u borbi pokazao, ne verujem da tako mala zemlja mozhe da razvije kompletan avion a da bude na nivou chak i bednih Rusa, a kamoli americhkih aviona. F/A-18 nije loshe reshenje samim tim shto je to americhka verzija Mig-29(ne znam da li postoji neka verzija koja nije za nosach, ta bi nam trebala) a Rafale mi je zanimljiv poshto smo sa Francuzima imali odlichnu saradnju iz SFRJ, imamo prijateljske veze, a projekat Novi avion smo radili sa njima. Dakle F-35 ili eventualno Rafale, F/A-18. Shto se tiche kolichine, mislim da nam je dovoljno 12 komada verzije F-35A shto izadje milijardu dolara. Trebace josh jedno milijarda i po za ostale troshkova, rakete, obuku osoblja itd. Medjutim za ono shto dobijamo 2.5 milijarde doalra je malo. Sad to izgleda ogromna suma ali do 2015. ce nasha ekonomija porasti 2-3 puta te to nece biti strashan izdatak.
    Poslednji put ažurirao/la mastercat : 30.08.2009. u 21:14

Domaćin Dust (avatar)
    Učlanjen
    26.12.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    26
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Da li Srbija treba da kupi F-35?

Koji će nam, rat ionako nije u planu, a da se troši novac je suvišno, sve i da ekonomija raste, postoje milioni rupa!

Početnik
    Učlanjen
    30.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Dust Pogledaj poruku
    Koji će nam, rat ionako nije u planu, a da se troši novac je suvišno, sve i da ekonomija raste, postoje milioni rupa!
    Ovo i nije za rat, vec preventiva, da do rata ne dodje.

Domaćin Dust (avatar)
    Učlanjen
    26.12.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    26
    Reputaciona moć
    0

Aha... Skupa preventiva... Već sam rekao, ne treba da kupi, treba uložiti i poslednji dinar (pod uslovom da vlast nije lopovska) u oživljavanje naše pokojne ekonomije...

Ističe se
    Učlanjen
    01.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ne kapiram kako bi mogli sa jednim avionom da budemo nadmocni? Ili se ja varam pa se racunaji i onih 10 migova

Početnik
    Učlanjen
    30.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio DooMRiseR Pogledaj poruku
    Ne kapiram kako bi mogli sa jednim avionom da budemo nadmocni? Ili se ja varam pa se racunaji i onih 10 migova
    Ne jedan, 12 komada. Rachunam da bi 2.5 milijarde dolara bile dosta za SVE troshkove.

Aktivan član mastercat (avatar)
    Učlanjen
    13.01.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

ako ova tema ne dobije na ozbiljnosti bice zakljucana

Domaćin Dust (avatar)
    Učlanjen
    26.12.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    26
    Reputaciona moć
    0

Mastercat, go for it, imaš moju podršku

Domaćin Dust (avatar)
    Učlanjen
    26.12.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    26
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Будући експерт Pogledaj poruku
    Ne jedan, 12 komada. Rachunam da bi 2.5 milijarde dolara bile dosta za SVE troshkove.
    2,5 milijarde su dovoljni da se obnovi propala energentska, telekomunikaciona, vodovodna struktura, ili da se reši problem naselja na jugu i istoku Srbije koja nestaju (godišnje umre 100 000 ljudi više nego što se rodi), da se reši problem ekstremno siromašnih, ili da se najzad uloži u zdravstvo ili prosvetu... Naravno, ne sve to, ali nešto od toga svakako... Zaista, poenta je, vojska je potrebna i potrebno je da bude jaka... Ali džabe to, ako neće imati koga i šta da čuva...
    Poslednji put ažurirao/la Dust : 30.08.2009. u 21:32

Ističe se Kristian.Bogdanovic (avatar)
    Učlanjen
    23.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    85

i ako ga budemo kupili necemo vise od dva ... a i ja vise preferiram ruse ili evropljne

Početnik
    Učlanjen
    30.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio mastercat Pogledaj poruku
    Naveo sam razlog, dodushe vishe politichki, zbog kog treba da nabavimo F-35 za pet do deset godina. Hteo bih da chujem i druga mishljenja i eventualne ispravke nekih pogreshnih podataka ako sam izneo. Mogao sam temu otvorite i na Politici,ali ipak joj je vishe mesto ovde.

Aktivan član mastercat (avatar)
    Učlanjen
    13.01.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

Bilo sta sto je novo i radi posao je dobrodoslo off topik: ono sto je po meni najvaznij jeste stvoriti novu generaciju pilota i mehanicara.

Domaćin
    Učlanjen
    05.05.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    73

Citat Original postavio mastercat Pogledaj poruku
    kakvoj ozbiljnosti ?
    zakljucali ste vi ceo pdf sa neozbiljnosti,zato nikog i nema.
    Ozbiljnost,a covek napise dali treba da srbija kupi f-35 ?
    pa jel treba ja da stavim temu sa pitanjem,dali srbija treba da kupi nuklearnu podmornicu ?

Domaćin
    Učlanjen
    05.05.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    73

Naveo sam razlog, dodushe vishe politichki, zbog kog treba da nabavimo F-35 za pet do deset godina. Hteo bih da chujem i druga mishljenja i eventualne ispravke nekih pogreshnih podataka ako sam izneo. Mogao sam temu otvorite i na Politici,ali ipak joj je vishe mesto ovde.
    koja misljenja ? dali znas koji konzorcijum pravi taj avion,i dali znas da je to konzorcijum zatvorenog tipa,i da ne primaju porudzbine nikog ko u njemu nije ucestvovao,a gotovo svi ucesnici osim amerika sada proklinju dan kada su se javili za konkurs.

Zainteresovan član Black John (avatar)
    Učlanjen
    15.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    39

AAHAHAHAHHAHAHAHHA Koje sranje čoveče!!! Kakav crni F-35, pa ta kanta košta 200 miliona!
    Kakav razvoj situacije na globalnom planu!
    Sad su od jednom ruski avioni postali krš, a mi ćemo da kupimo F-35 (koji nemaju ni Amerikanci!) da bi imali bolje odnose sa Amerikom!
    Naša ekonomija će da poraste 2 do 3 puta do 2015???
    Mrtav ozbiljan.
    Vojevao Beli Vide
    Tri god'ne s kleti Turci
    A čet'ri s crni Ugri...

Zainteresovan član Black John (avatar)
    Učlanjen
    15.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    39

Citat Original postavio ZRNANS83 Pogledaj poruku
    koja misljenja ? dali znas koji konzorcijum pravi taj avion,i dali znas da je to konzorcijum zatvorenog tipa,i da ne primaju porudzbine nikog ko u njemu nije ucestvovao,a gotovo svi ucesnici osim amerika sada proklinju dan kada su se javili za konkurs.
    Ma nemoj da brineš, Herr Expert će da pljusne milijardu po komadu, pa će da potrče Amerikanci!
    Vojevao Beli Vide
    Tri god'ne s kleti Turci
    A čet'ri s crni Ugri...

Zainteresovan član USS Voyager (avatar)
    Učlanjen
    19.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    40

Citat Original postavio Black John Pogledaj poruku
    AAHAHAHAHHAHAHAHHA Koje sranje čoveče!!! Kakav crni F-35, pa ta kanta košta 200 miliona!
    Sad su od jednom ruski avioni postali krš, a mi ćemo da kupimo F-35 (koji nemaju ni Amerikanci!) da bi imali bolje odnose sa Amerikom!
    Mrtav ozbiljan.
    u potpunosti te podrzavam..
    nama ipak treba samo mali mig-29..
    ili pak su-27..
    nista bolje nam i ne treba
    forum sluzi da bi covek nesto naucio..
    a ne da bi se svadjao..
    to valjda i ptice na grani znaju

M87 Orkan II nije na forumu
    антинациста,антициониста,а нтикомуниста
    Ističe se M87 Orkan II (avatar)
    Učlanjen
    12.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    55

Danashnji pad Su-27 je delimichno pokazao odgovor. Zashto bash danashnji,zato shto je to kap koja je prelila chashu podnoshljivosti na nepouzdanost ruske aviotehnike.

Kupovina ruske tehnike je svojevrstan sizifov posao. O tome ne zhelim ni da diskutujem. E sad zashto F-35 a ne F-16/18, Typhoon, Rafale, Gripen... F-35 je tehnoloshki najsuperiorniji to cete se slozhiti. Pored toga on donosi dve ogrmomne psiholoshke prednosti, prvu zbog same superiornosti koju cemo imati nad celim okruzhenjem, a drugu shto cemo biti odlichan marketing za F-35, jer ce se male zemlje voditi onim ''kad mozhe jedna Srbija da ga priushti, mozhemo i mi''. Time cemo steci odredjeni prijateljski odnos sa Amerima. To je sve moguce naravno samo ako pristupimo u NATO, shto je samo po sebi dobro. Shto se ostalih aviona tiche, Typhoon je preskup za ono shto nudi, dok prema jednomotorcima imam izvesnu odbojnost(evo recimo shto u sluchaju otkaza motora nema shanse da se spasi avion). F-35 je takodje jednomotorac, ali se ipak radi o najnovijem avionu. Gripen ne verujem da bi se u borbi pokazao, ne verujem da tako mala zemlja mozhe da razvije kompletan avion a da bude na nivou chak i bednih Rusa, a kamoli americhkih aviona. F/A-18 nije loshe reshenje samim tim shto je to americhka verzija Mig-29(ne znam da li postoji neka verzija koja nije za nosach, ta bi nam trebala) a Rafale mi je zanimljiv poshto smo sa Francuzima imali odlichnu saradnju iz SFRJ, imamo prijateljske veze, a projekat Novi avion smo radili sa njima. Dakle F-35 ili eventualno Rafale, F/A-18. Shto se tiche kolichine, mislim da nam je dovoljno 12 komada verzije F-35A shto izadje milijardu dolara. Trebace josh jedno milijarda i po za ostale troshkova, rakete, obuku osoblja itd. Medjutim za ono shto dobijamo 2.5 milijarde doalra je malo. Sad to izgleda ogromna suma ali do 2015. ce nasha ekonomija porasti 2-3 puta te to nece biti strashan izdatak.
    Buraz, pa jel onda i B-2 nepouzdan zbog pada ili F-22, a da ne govorim F-16 i F-15? Daj ne lupaj, molim te, normalno je da avioni padaju.
    Nego, mi ne mozemo da izvucemo pare za Su-30MK ili Rafale, koji su najbolji avioni u svojoj generaciji, a ne tek F-35...
    Finis sanctificat media.

Iskusan
    Učlanjen
    31.08.2009.
    Pol
    muški
    срце у Бања Луци, душа у Москви, тело у Београду
    Reputaciona moć
    0

kakvoj ozbiljnosti ?
    zakljucali ste vi ceo pdf sa neozbiljnosti,zato nikog i nema.
    Ozbiljnost,a covek napise dali treba da srbija kupi f-35 ?
    pa jel treba ja da stavim temu sa pitanjem,dali srbija treba da kupi nuklearnu podmornicu ?
    F-35 je najbolje shto Srbija mozhe kupiti, a s obzirom na ono shto donosi... i najjeftinije.

Iskusan
    Učlanjen
    31.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Za sada ne primaju nikog, ali kad projekat bude gotov naravno da ce im biti u interesu da prodaju avion. Bitno je da te chlanice konzorcijuma zhele da kupe Su-35BM, sve se raspadaju. Znash li ti da niko vishe nece kupovati rusko, Alzhir je vrati gotove MIG-29ke, Mig-35 ce puci na indijskom tenderu tako da Rusija i ako ne propadne kao drzhava za 5-10 godina(a siguran sam da hoce) nece vishe imati kome da prodaje naoruzhanje. Navedi JEDNU zemlju koja ce kupovati rusko naoruzhanje!

Iskusan
    Učlanjen
    31.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Black John Pogledaj poruku
    Mrtav ozbiljan.
    F-35A koshta 80 miliona, a ne 200, a nasha ekonomija ce porasti 2-3 puta chim prodje ova kriza, a to je vec pochelo.

Iskusan
    Učlanjen
    31.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Kristian.Bogdanovic Pogledaj poruku
    i ako ga budemo kupili necemo vise od dva ... a i ja vise preferiram ruse ili evropljne
    Mislim da je 12 komada dovoljno, a sa svim troshkovima to izadje 2.5-3 milijarde.

Iskusan
    Učlanjen
    31.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio USS Voyager Pogledaj poruku
    u potpunosti te podrzavam..
    nama ipak treba samo mali mig-29..
    ili pak su-27..
    nista bolje nam i ne treba
    Ne mislish valjda kupiti stare Su-27 ili Mig-29, stare preko 20 godina. A ako mislish da nam prave nove, to ne rachunaj bez 40 miliona dolara. Zashto onda ne dati 80 miliona i kupiti najbolje shto ima, a shto nam donosi odredjene politichke beneficije kod Ameike i samim tim ojachava nashu bezbednost.

Elita Iwan91 (avatar)
    Učlanjen
    01.12.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    204

ne...
    `Stupid is as stupid does` Forrest Gump

Iskusan
    Učlanjen
    31.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio M87 Orkan II Pogledaj poruku
    Buraz, pa jel onda i B-2 nepouzdan zbog pada ili F-22, a da ne govorim F-16 i F-15? Daj ne lupaj, molim te, normalno je da avioni padaju.
    Nego, mi ne mozemo da izvucemo pare za Su-30MK ili Rafale, koji su najbolji avioni u svojoj generaciji, a ne tek F-35...
    Svima se deshavaju nesrece ali se Rusima deshavaju 10 puta cheshce a lete 10 puta manje i to je problem. Kad bi Rusi leteli koliko lete Ameri, na svaki srushen americhki avion, Rusima pi padalo 100 aviona! Trenutno nemamo para i za to treba sachekati 2017. kad cemo imati a do tada treba pokushati uci u NATO.

Slične teme

1. Srbija treba da se voli
    Autor Marin55 u forumu Politika
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 22.07.2009., 19:52
  2. Srbija treba da uradi sledeće
    Autor ♥♥♥♥♥ u forumu Politika
    Odgovora: 58
    Poslednja poruka: 20.03.2009., 18:49
  3. kojim putem treba da ide Srbija
    Autor rale74 u forumu Politika
    Odgovora: 29