Kupujem malog kucnog psa

jaska966

Početnik
Poruka
14
Zelim da obradujem klince malim psicem, pa molim sve koji mogu dati neku preporuku u vezi rase ili znaju neku dobru odgajivacnicu, da mi pomognu!:pas::pas::pas:
Vec duze vreme tragam za nekom slatkom cupavom lopticom, ali posto nemam bas mnogo iskustva u svemu ovome, vec samo ogromnu zelju da obradujem decu a i sebe i supruga naravno,nadam se da ce neki od vas koji ovo procitate, biti voljni da mi pomognu:savetom,predlogom, sve je dobrodoslo!!!
:):):):):
Ono sto je vazno da napomenem je da psa nameravamo da drzimo u stanu, pa je bitno da bude pogodan za gajenje u kucnim uslovima i naravno umiljat!!!
Pozdrav svima!
 
Male cupave loptice piske i kake na sve strane, umeju da povracaju, razbole se a veterinari su skupi, grizu dok su mali a nekad i do krvi, bude u sred noci jer im je dosadno, traze setnju nekoliko puta dnevno po pola sata, zahtevaju stalnu paznju i ljubav. Njihova uloga nije samo da obraduju decu, da li ste spremni da 10-15 godina setate, hranite, volite, lecite, mazite i pazite drugo zivo bice?
 
Male cupave loptice piske i kake na sve strane, umeju da povracaju, razbole se a veterinari su skupi, grizu dok su mali a nekad i do krvi, bude u sred noci jer im je dosadno, traze setnju nekoliko puta dnevno po pola sata, zahtevaju stalnu paznju i ljubav. Njihova uloga nije samo da obraduju decu, da li ste spremni da 10-15 godina setate, hranite, volite, lecite, mazite i pazite drugo zivo bice?

Ove je sve tacno ali nije ni blizu tako strasno kao sto mozda izgleda:klap:.....psi u potpunosti zavise od nas to jeste tacno,nisu igracke koje se mogu odbaciti kad nas prodje volja(iako neki i to rade) ali nam pruzaju i jako puno zadovoljstva i puno nezaboravnih trenutaka.Siguran sam da ste dobro razmislili i da je odluka cvrsta....:super:

A sto se rase tice od sveg srca savetujem patuljaste snaucere(a sta bih drugo ja i mogao preporuciti..:D)
 
Ove je sve tacno ali nije ni blizu tako strasno kao sto mozda izgleda:klap:

Da jeste bas tako strasno, za one kojima zivotinja dosadi i ne primecuju sta sve pruza zauzvrat. Ja samo da upozorim, nemam nameru da odgovaram od bilo cega al ljudi koji nisu imali iskustva sa zivotinjama treba da znaju sta ih ceka da ne bude posle opravdanja u stilu "ovome se nisam nadao, kako sam mogao da znam".
 
Da jeste bas tako strasno, za one kojima zivotinja dosadi i ne primecuju sta sve pruza zauzvrat. Ja samo da upozorim, nemam nameru da odgovaram od bilo cega al ljudi koji nisu imali iskustva sa zivotinjama treba da znaju sta ih ceka da ne bude posle opravdanja u stilu "ovome se nisam nadao, kako sam mogao da znam".
Postujem.....mada mislim,odnosno cak mogu i da tvrdim(iz sopstvenog iskustva)95% onih koji nabavljaju stene su se vrlo dobro informisali i proverili na vise mesta sta i kako treba da rade,doneli odluku(skoro uvek na nivou porodice)i tada krenuli u ''nabavku''.....zato mislim da su ipak prejaka takva upozorenja.Pretpostavljam da niko ozbiljan nece postaviti ovakvo pitanje a da nema pojma u sta se upusta......mozda gresim(mada ne bih voleo da je tako)......:D
 
Postujem.....mada mislim,odnosno cak mogu i da tvrdim(iz sopstvenog iskustva)95% onih koji nabavljaju stene su se vrlo dobro informisali i proverili na vise mesta sta i kako treba da rade,doneli odluku(skoro uvek na nivou porodice)i tada krenuli u ''nabavku''.....zato mislim da su ipak prejaka takva upozorenja.Pretpostavljam da niko ozbiljan nece postaviti ovakvo pitanje a da nema pojma u sta se upusta......mozda gresim(mada ne bih voleo da je tako)......:D

Moje iskustvo govori da gresis. Mnogo puta sam udomljavala stence i mnogo puta sam dobijala pozive tipa "to i to mi niste rekli da ce raditi"... Da, cudno da se stene nije rodilo s znanjem da se piski i kaki napolju:eek: Par puta su mi vracali jer "ne znaju sta ce s njim, deca su se izigrala":confused: Od tad sam se kad treba nekom da poklonim neko odlucila za metodu zastrasivanja. Prvo kazem sta ce valjati a onda sta nece. Onaj ko je zaista resio da se posveti zivotinji ce prihvatiti to sve, znao unapred ili ne, ali bice mu jasno da je zivotinja kao dete, moras da je naucis onome sto ocekujes da radi/ne radi. Onog ko se odlucio ono sto sam napisala nece pokolebati, moze pokolebati samo onog ko je resio da kupi igracku (koja jede, spava, igra se onda kada mi to zelimo) a ne zivo bice.
 
Hvala vam oboma, i mada oboje govorite o slicnim stvarima Igorov pristup mom pitanju mi se vise dopada, jer je optimisticniji, a i potpuno je u pravu kad misli da je neko ko je postavio ovu temu, doneo cvrstu odluku i da zna u sta se upusta, bar sto se tice obaveza oko udomljavanja jednog malenog zivog bica koje,u pocetku bar, zaista potpuno zavisi od nas.
Moja neodlucnost se sastoji iz nedoumica oko rase: da li uzeti maltezera ili pekinezera, mada bih ja licno volela pasminu koja ima kracu i kudraviju dlaku, pa posto u tome nemam nekog znanja trazila sam pomoc od vas iskusnijih.
Sto se ljubavi tice ima je i previse, a i dugogodisnji roditeljski staz me je sigurno okvalifikovao da imam razumevanja za sve njegove "nestasluke " o kojima si ti pisala
Pretpostavljam da si zaista na svasta nailazila, i da otuda tvoja skepticnost, ali mi smo nepokolebljivi u svojoj odluci da nabavimo slatko stene, koje ce uz nas rasti i praviti nam drustvo, a imi njemu u narednihj 10-15 godina:klap:
Jos jednom vam hvala i nadalje svaka pomoc ili savet ce biti dobrodosli
n:bye:
 
Ove je sve tacno ali nije ni blizu tako strasno kao sto mozda izgleda:klap:.....psi u potpunosti zavise od nas to jeste tacno,nisu igracke koje se mogu odbaciti kad nas prodje volja(iako neki i to rade) ali nam pruzaju i jako puno zadovoljstva i puno nezaboravnih trenutaka.Siguran sam da ste dobro razmislili i da je odluka cvrsta....:super:

A sto se rase tice od sveg srca savetujem patuljaste snaucere(a sta bih drugo ja i mogao preporuciti..:D)

Hvala na podrsci i ohrabrenju u mojim nastojanjima da "prosirimo nasu porodicu".
Neznam gotovo nista o rasi koju si ti predlozio, osim kako izgleda, naravno, pa eto kad stignes mogao bi nesto ukratko napisati o njemu.
Pozdrav!!!
 
Generalno gledano zdrava rasa(patuljasti šnaucer), ne laje puno, izuzetno tolerantan i velika velika maza, i sada ono za mnoge važno NE LINJA SE, za njim nema dlake po stanu i odeći.Pas predodredjen za život u stanu iako lako podnosi i život u dvorištu.
Ali ipak neka vam je ovo stalno u mislima ne linja se.
 
Generalno gledano zdrava rasa(patuljasti šnaucer), ne laje puno, izuzetno tolerantan i velika velika maza, i sada ono za mnoge važno NE LINJA SE, za njim nema dlake po stanu i odeći.Pas predodredjen za život u stanu iako lako podnosi i život u dvorištu.
Ali ipak neka vam je ovo stalno u mislima ne linja se.

Malo smo pretrazivali po slikama na net-u i ipak smo se slozili da patuljasti snaucer nije ono sto mi zamisljamo kao naseg kucnog ljubimca.:roll:
Ne sumnjam da si u pravu i ne kritiziram - samo jos to nije to.:lol:
Ja bih nesto slicnije kucama sa ovih slika:
 

Prilozi

  • d2caf12d2bace0_full.jpg
    d2caf12d2bace0_full.jpg
    24,8 KB · Pregleda: 7
  • cute-white-dog-500.jpg
    cute-white-dog-500.jpg
    21,5 KB · Pregleda: 8
  • 5389_2008080110.jpg
    5389_2008080110.jpg
    55,5 KB · Pregleda: 8
Poslednja izmena:
E da, obzirom na fotografije koje su postavljene mislim da bi jedan westy(zapadnoskotski beli terijer)mada tu ima malo nesporazuma oko samog naziva no to nije bitno.....najvise odgovarao.:super:
Bishoni i Maltezeri bi takodje mogli doci u obzir ali su oni mnogo zahtevniji u smislu odrzavanja.Nazalost.oko tih rasa ne mogu puno pomoci jer ne znam bas mnogo sem nekih osnovnih stvari.Mogu samo reci da su oni u odnosu na snaucere i westije-skuplji i kod nabavke i kod odrzavanja(barem po onome sto ja znam.mozda i nije tako)
Ja sam klasicni snauceras:D ali su moji klinci naklonjeni westikama(uskoro jedan i stize kod nas)pa ako oko toga treba neka pomoc rado cu......ako znam i koliko znam.....:D
 
E da, obzirom na fotografije koje su postavljene mislim da bi jedan westy(zapadnoskotski beli terijer)mada tu ima malo nesporazuma oko samog naziva no to nije bitno.....najvise odgovarao.:super:
Bishoni i Maltezeri bi takodje mogli doci u obzir ali su oni mnogo zahtevniji u smislu odrzavanja.Nazalost.oko tih rasa ne mogu puno pomoci jer ne znam bas mnogo sem nekih osnovnih stvari.Mogu samo reci da su oni u odnosu na snaucere i westije-skuplji i kod nabavke i kod odrzavanja(barem po onome sto ja znam.mozda i nije tako)
Ja sam klasicni snauceras:D ali su moji klinci naklonjeni westikama(uskoro jedan i stize kod nas)pa ako oko toga treba neka pomoc rado cu......ako znam i koliko znam.....:D
Super!
Nasla sam i neke slicice, slatki su, sa okruglim pronicljivim okicama, napisi nesto o njihovim navikama i karakteru, naravno ukoliko znas, i da!!
Ako izglasamo vecinski da je westy nas izbor mozes li pomoci oko nabavke steneta iz kvalitetnog legla.Napominjem da nismo zainteresovani za izlozbe, ali je pozeljno da je stene iz dobrog legla.

:bye:
 
Poslednja izmena:
Puno ti hvala, na onom forumu sam pronasla neke informacije koje ce mi pomoci u daljem trazenju. Odluka je pala :Westy je nas konacan izbor!:D
Molim i drugi put ako mogu :per:.....
a sto se tice odgajivaca ja ih znam par s tim sto dva mogu da savetujem.....jedan je prilicno skup,drugi je jeftiniji a kvalitet je priblizan...
Ako te zanima javi se na pp da ne pravimo nikome reklamu ovde.......:hahaha::whistling:
 
Molim i drugi put ako mogu :per:.....
a sto se tice odgajivaca ja ih znam par s tim sto dva mogu da savetujem.....jedan je prilicno skup,drugi je jeftiniji a kvalitet je priblizan...
Ako te zanima javi se na pp da ne pravimo nikome reklamu ovde.......:hahaha::whistling:

Igore ja sam ti jos juce poslala privatnu poruku, ali posto sam ja novajlija u koriscenju ovih savremenih tehnologija, ne znam da li si je primio tj. da li sam je ja pravilno poslala, obzirom da mi ne odgovaras. Novina je da kuca stize veceras kod nas i sutra cu vec moci da ti posaljem slicicu, a ti imas tu cast da nam pomognes pri izboru imena, s obzirom da si "krivac" za sve sto se dogodilo u poslednjih 48 h. :super:
Pozzz!!! :bye:
 
Poruku nisam dobio znaci nisi je pravolno poslala......ali nije ni bitno ako je ''stvar resena'' onda super......;)

A sto se imena tice ja ti bas nisam najbolje resenje za taj ''problem''.....ja obicno to prepustim mojim klincima i supruzi da se igraju i biraju......tako je sa svim mojim psima i stencima......:super:.....ali hvala na ukazanoj casti....

Cekam fotke i informacije o roditeljima i odgajivacu....:per:
 
Poruku nisam dobio znaci nisi je pravolno poslala......ali nije ni bitno ako je ''stvar resena'' onda super......;)

A sto se imena tice ja ti bas nisam najbolje resenje za taj ''problem''.....ja obicno to prepustim mojim klincima i supruzi da se igraju i biraju......tako je sa svim mojim psima i stencima......:super:.....ali hvala na ukazanoj casti....

Cekam fotke i informacije o roditeljima i odgajivacu....:per:

Ja poslala fotke al ti nista :sad2:
 
E pa evo da se javim i prenesem vam novosti!!

Najveći razlog zbog kojeg me nije bilo ovih dana je taj što je jedan razdragani muški westić po imenu Bonny postao obozavani član naše porodice pre ravno nedelju dana !!!:vatromet::vatromet:
On je jedno razdragano radoznalo štene,nevidjeno je umiljat i pametan, ma obozavamooooooooo ga!!!
Razumećete da sad neću imati puno vremena za kuckanje,znate ono-redovne posao :mrgreen:, deca:heart::zurka: ,kuca :mazipsa: , ali ću se truditi da vas povremeno obaveštavam o svim novostima,naravno postaviću i neku sličicu, a nadam se da ćete kao iskusniji biti tu ako zatrebamo neki savet!!!

Svima puno pozdrava!!!
 

Back
Top