Dvostruki agent Duško Popov - Tragom Jamesa Bonda, dokumentarni film

gost 150019

Elita
Poruka
20.524
U 14:00h počinje ovaj film na HRT 1

(POPOV, AGENT DOUBLE - SUR LES TRACES DE JAMES BOND)

Ovo je istinita priča o najpoznatijem dvostrukom agentu Drugog svjetskog rata. On je za Nijemce bio "Ivan", a za Engleze "Tricycle". Dušan Popov provest će rat u službi Saveznika, dezinformirajući njemačke tajne službe.
Kroz akcije "Fortitude" i "Čovjek koji nije postojao" pridonio je porazu Nijemaca.
Prije napada na Pearl Harbor, Popov je osobno obavijestio FBI i njegova ravnatelja Edgara J. Hoovera o skorom japanskom napadu. Sudjelovao je u dezinformiranju na mjestu događaja tijekom iskrcavanja u lipnju 1944., čime je unesen kaos u njemačku obranu.
Lice njegove svakodnevice tih ratnih godina bila je maska poslovnog čovjeka, žene iz snova, sportski automobili, palače i kockarnice, no stvarno naličje bila su ispitivanja, intrige i špijunaža.
Ian Flemming, kojega je u to doba britanska tajna služba MI5 zadužila da ga motri, nije se prevario kada ga je Popov nadahnuo za njegov glasoviti lik Jamesa Bonda.
Arhiv, obiteljski dokumenti ili obavijesne službe - koje odnedavno više nisu državna tajna - rekonstrukcije i brojni intervjui danas nam donose život Dušana Popova, jednoga od najvećih tajnih agenata Drugog svjetskog rata. Je li ovo bolje od Jamesa Bonda? Mnogo bolje!

* Trajanje: 52 min.
* Odabrao: Đelo Hadžiselimović
* Redatelj: Stéphane Krautsz, Barbara Nacek

Hoće li Hrvati nedvosmisleno reći da se radi o Srbinu???
 
Poslednja izmena:
ratspijuna_160.jpg


http://www.libar.at/domacaknjizevnost/ratspijunaduskopopov.php
 
Zašto ovaj film nikad nije prikazan na nekom domaćem kanalu:think:tipa RTS?
Ispravite me ako grešim.
Зато што уређивачку политику на РТС-у не воде Срби или људи који се осећају Србима него сподобе са доларским новчаницама уместо главе.
 
cudi me da toliki broj forumasa prati izdajnicko-nepriajteljsku teljeviziju HRT
И мене чуди да шиптари никад не помињу жртве које су им 99.-те направили Американци него их у знак захвалности Америци приписују Србима.Тебе изгледа то не чуди него је нормална жртва принета на дар братском ''америчком'' народу.
 
И мене чуди да шиптари никад не помињу жртве које су им 99.-те направили Американци него их у знак захвалности Америци приписују Србима.Тебе изгледа то не чуди него је нормална жртва принета на дар братском ''америчком'' народу.

xD

I ako obicno ne volim tvoje postove,ovaj je bio coool!!!;)

Svaka cast!;)

Ali kad sam cuo da su oni debili u Pristini svojoj kcerci dali srednje ime NATO!!!:eek:

Ne razumem takve debile:dontunderstand:
 

Back
Top