Pijacari zlikovci pobacali macice

Videces i sam/a da li ima resenja u odnosu na to ko se bude javio sa konkretnom pomoci.

Cinjenica je da oni koji bi pomogli - vec imaju zivotinje o kojima brinu. Oni koji nemaju zivotinje - pitanje da li mogu/hoce da pomognu. Mozes da potrazis na netu i podatke o DZZZ i da im se obratis.

Sve sto ti navedoh nije ni nalik pomoci koja zaista treba. Ako ista mozes sam/a da uradis i koliko mozes - najsigurnija je varijanta, ali to samo ti mozes najbolje da procenis.

Zao mi je sto ne mogu nista konkretno da ti ponudim. Jedan sam od onih koji vec imaju zivotinje.
 
Stavili su ih u kutiju i ostavili, i sad su to nisu ljudi, nego zlikovci?... :eek:

a ti koji kukas sto postoje lutalice i koji si za ubijanje lutalica,sada razmisli,pa ce ti biti jasno da su takvi kao sto su ti i njima slicni,odgovorni za postojanje lutalica.
samo u ovom slucaju nisu psi nego macke...ali to je taj fazon
lakse je baciti ih nego sterilisati macke/pse,pa posle kukati sto ima lutalica...a niko se ne seti da se potrudi da spreci radjanje lutalica....svi samo kukaju
 
a ti koji kukas sto postoje lutalice i koji si za ubijanje lutalica,sada razmisli,pa ce ti biti jasno da su takvi kao sto su ti i njima slicni,odgovorni za postojanje lutalica.
samo u ovom slucaju nisu psi nego macke...ali to je taj fazon
lakse je baciti ih nego sterilisati macke/pse,pa posle kukati sto ima lutalica...a niko se ne seti da se potrudi da spreci radjanje lutalica....svi samo kukaju

Pa idi, sterilisi ih, locirane su... ne mozes nazivati ljude zlikovcima ako su ih stavili u kutiju i ostavili na suvom... to je problem... :pms: vec nije moja stvar...
Cuj, neko zlikovac jer je uradio gorepomenuto?!... :eek: ... Gde si ti, a gde je realnost...
 
Pa idi, sterilisi ih, locirane su... ne mozes nazivati ljude zlikovcima ako su ih stavili u kutiju i ostavili na suvom... to je problem... :pms: vec nije moja stvar...
Cuj, neko zlikovac jer je uradio gorepomenuto?!... :eek: ... Gde si ti, a gde je realnost...

Koja je svrha tvog dolaska ovde na pdf. 'Svet životinja''? Čemu sve te provokacije?
Možda bi umesto provokacije mogao da ponudiš neko pametnije rečenje, ili možda nekom udruženju za zaštitu životinja uplatiš neki novac i na taj način pomogneš, a ne da pljuješ ovde po ljudima.
 
Koja je svrha tvog dolaska ovde na pdf. 'Svet životinja''? Čemu sve te provokacije?
Možda bi umesto provokacije mogao da ponudiš neko pametnije rečenje, ili možda nekom udruženju za zaštitu životinja uplatiš neki novac i na taj način pomogneš, a ne da pljuješ ovde po ljudima.

Svrha? Da stanem na stranu ljudi.
Ja provociram? Zacudio sam se kako neko moze onako olako da klasifikuje nekoga...
Pljujem po ljudima?!... Ovde?...

Procitaj moj odgovor na uvodni post. Uljudan, odmeren, sa dozom cudjenja. Opravdanom.
Procitaj onda vasu reakciju. Kao da sam vam oko iskopao.
I ONDA JA PROVOCIRAM?

Ko je ovde nazvao ZLIKOVCIMA ljude koji su OSTAVILI U KUTIJI macice?!...
Ko da su ih pregazili valjkom, daleko bilo...
Pogledajte vi prvo u svoje dvoriste, pre nego sto se udruzite u copor pa krenete da rezite, vasom terminologijom receno...
Sve ste mi nesto fini... a ja sljam. Pih.
 
Pa idi, sterilisi ih, locirane su... ne mozes nazivati ljude zlikovcima ako su ih stavili u kutiju i ostavili na suvom... to je problem... :pms: vec nije moja stvar...
Cuj, neko zlikovac jer je uradio gorepomenuto?!... :eek: ... Gde si ti, a gde je realnost...

nisam ih ja nazvala zlikovcima :rtfm:
a pod dva,ne moze odgovornost za sterilizaciju i reshavanje problema lutalica padati samo na shachicu ljudi u gradu u kome zivi 2.5 miliona ljudi :rtfm:
 
U gradu u kome se nadlezni uopste ne bave mackama sve je prepusteno licnoj inicijativi gradjana. Svako ko se, na razne nacine, bavi zastitom zivotinja u okviru svojih mogucnosti hrani, brine, sterilise, leci ... o svom trosku ulicne zivotinje u svom kraju. Zato je, najblaze receno, nemoralno podmetati drugome da resava tvoj problem. Te mace su bile trudne dva meseca, nije im roda donela macice. One zive na pijaci, neki ljudi ih hrane, ti ljudi su mogli i da ih sterilisu.
Varijanta staviti zivotinje u kutiju i podmetnuti nekome je gora od eutanazije. Samo neko ko ne zeli da zna istinu reci ce da to nije lose. Istina u ovom slucaju nije ruzicasta. Zasto? Vrlo jednostavno - ako ih nadje neki psihopata ....... znamo sta se desava, deca su u vecini slucajeva surova prema zivotinjama, igraju se sa njima, retka su deca sa sposobnoscu empatije, psi, automobili, ..... macici ili stenci ostavljeni na ulici u 90% slucajeva imaju sansu da budu zgazeni, zlostavljani, da se razbole, gladuju .... i da zavrse mucno svoj kratki zivot.
 
U dvoristu osnovne skole u zemunu pored pijace, pijacari su ostavili oko 12-15 macica starosti par meseci jer se macke mace u tezgama.Sve su ih potrpali u kutiju i ostavili tako.
Pa ako ima neko resenje za to...

Posto resenja nema - jedino resenje je da ih vratis nazad dok jos skola nije pocela, ako sigurno znas da je to tako, da su zaista sa pijace.
 
To jemeni prvo palo na pamet - setila sam se sopstvenog detinjstva gde je u kraju bila gomila decaka, kojima je glavna zanimacija bila da mackama kopaju oci, seku im ushi i slicno. Jezivo. Cak i kada ima saosecajne dece, ona ne mogu doci do izrazaja pored nasilnika. To je realna cinjenica.

Ja na zalost ne mogu pomoci, i sama imam ljubimce preko sopstvenih mogucnosti. A da kazem da cu se raspitati, i to ne vredi. Par ljudi je pre mesec dva htelo macu i raspitivalo se, pa kad sam im ponudila malo mache, odjednom su se predomislili... Retko ko je raspolozen za udomljavanje, a ljubitelji zivotinja su vec prebukirani:(.
 
Pa vi gosn folder postadoste ekspert za nevladin sektor? Ko bi izdavao sertifikate i obučavao NVO? Isti oni što bi obučavali pse iz azila za vodiče?!
Zašto bi se neka organizacija oglašavala povodom slučaja o kojem nema ni jednog podatka sem posta na početku? Takvih je svakodnevno na desetine,a svi dobro znamo da se mogu rešiti jedino ličnom inisijativom.
 
Pa nema podataka jer niko nije ni išao da proveri. Sertifikat treba da izdaje državni organ iz ove oblasti.

1) polaganje teorije
2) minimum 50 članova u osnivanju
3) kancelariski prostor sa radnim vremenom
4) veterinar

Pa ovo je biser :zcepanje:, g. folder bi to tako organizovao :zper:, sto ne napisete taj predlog nadleznoj instituciji :rtfm:, mozda ce procitati i to ce izazvati nekakvu reakciju :rotf:, mozda se nekome i svidi :manikir:
 
Ne verujem da je ozbiljnim osobama ovo što sam napisao baš toliko smešno.

To što vi sve izvgavate ruglu na forumu najviše govori o vama i vašoj nemoći da bilo šta učinite osim da razvučete jezik preko interneta.

A umete li vi ista g. folder osim da budete prosti? Ja sa prostacima ne razgovaram uzivo, pa cu se potruditi da to ne cinim ni u ovom virtuelnom svetu. Ovo sto ste napisali cu prokomentarisati zbog drugih koji citaju.

Ko vama brani da osnujete udruzenje po tim pravilima i da tako radite pa da svasta postignete? A ako vas toliko interesuju macici, zasto niste otisli u tu skolu da vidite, ili se obratite osobi koja je postavila vest ili nesto trece. Umesto toga prozivate druge, tj. prozivate udruzenja, tek da bi nesto rekli i na nekog drugog prebacili ono sto mozete i sami, ako ste vec toliko pogodjeni.
Verujem da su se za macice pobrinuli ljudi koji tamo zive, kao sto svi mi radimo, svako u svom kraju.

A zasto ja nisam otisla da pogledam? Zato sto nemam vise ni jedno mesto gde bih smestila macice jer sam napunila sve privremene smestaje koje imam.
 
Poslednja izmena:
Nisam ja kriv što udruženja nemaju članove.

Forumala: 3 babe - udruženje, treba biti napuštena.

Ko je vas upšte spominjao na ovoj temi, ne znam ni kako vam se zove udruženje.

Šta vi prebacujete loptu na obične gradjane, da se snadju. Snadjite se vi.

Rekao sam istinu o udruženjima svidelo se to nekom ili ne.
 

Back
Top