podizanje sistema - nece (2000)

jagodica

Veoma poznat
Banovan
Poruka
12.185
Desava mi se da sistem ne moze da se podigne, tj krene da se ucitava, dodje do "Starting up" (velika slika kada pise Windows) ali umesto da se prikaze desktop posle, on se restartuje. Desavalo mi se i ranije, obicno 2-3 puta pa se ucita, a danas i vise puta, mislila sam da je gotov.
Nece ni u safe mod da udje, zaglavi se.
Inace radio je skoro ceo dan juce a kada sam ga gasila nisam izasla iz programa, nego odmah shut down.
Imam Win 2000
 
Vrlo je bitno obratiti paznju na to kad su poceli problemi:
1. posle menjanja hardvera (to obicno iskljucim jer se podrazumeva da onaj ko menja hardver na to obrati paznju)
2. posle instalacije drajvera ( i to obicno iskljucim - ipak se to ne radi tako cesto)
3. posle instalacije novog programa - najverovatnije - neki programi mogu cak srusiti sistem
4. virusi - vrlo verovatno
5. Neodrzavanje sistema - znaci nakupilo se mnogo``smeca`` koje treba ocistiti. Za ovo se obicno predlaze formatiranje ali ja mislim da treba nauciti kako odrzavati sistem - i u samom Win-u postoje sasvim dobri programi za to.
4 naravno uvek postoji mogucnost da je hardver poceo da ``otkazuje``
Ako vec u pitanju nije nista od ovoga navedeno...
 
Кулиража:
Ima tu nesto sto se nikako ne slaze.
Takav slucaj sam imao kod druga kome je Xp radio perfektno dok nije ubacio modem.
Posle toga kad god se dize sistem ili se restaruje ili izlece plavi ekran.
Zato sledeci put kada ga upali nemoj ga gasiti :wink:

e jeste, i ovde danas, kad se konacno upalio (opet je zezao), nije video modem! posle sam ga ugasila, pa upalila, pa je bilo ok. moguce da se umori kad ceo dan radi
 
Andreavk:
Vrlo je bitno obratiti paznju na to kad su poceli problemi:
1. posle menjanja hardvera (to obicno iskljucim jer se podrazumeva da onaj ko menja hardver na to obrati paznju) :arrow: ovo nije
2. posle instalacije drajvera ( i to obicno iskljucim - ipak se to ne radi tako cesto) :arrow: ni ovo
3. posle instalacije novog programa - najverovatnije - neki programi mogu cak srusiti sistem :arrow: moguce...ali ne vidi posle modem! mada i ne znam sta...mozda ako pokupim neki spy program
4. virusi - vrlo verovatno :arrow: e mislim da nemam nista
5. Neodrzavanje sistema - znaci nakupilo se mnogo``smeca`` koje treba ocistiti. Za ovo se obicno predlaze formatiranje ali ja mislim da treba nauciti kako odrzavati sistem - i u samom Win-u postoje sasvim dobri programi za to. :arrow: kako..nauci me..je l da pobrisem ono sto je visak ili nesto jos (ono za sredjivanje diska) ali ovo je sigurno tako
4 naravno uvek postoji mogucnost da je hardver poceo da ``otkazuje`` :arrow: e i ovo je moguce :I ali kako to da znam..javlja mi ponekad neku gresku na pocetku, pominje memoriju, na plavom ekranu, kao ako ima nov hardver to je zato, a nema.
 
Nabavi butabilan CD XP-a sa SP1. Ako imas dve ili vise particija na HDD sve sto ti treba prebaci na tu drugu particiju na kojoj nije OS a ako nemas narezi (naravno ako imas CD rezac)pa se javi - objasnicu ti kako da formatiras HDD i ponovo instaliras OS - nije komplikovano.
Sto se tice odrzavanja:
OSNOVNO: Desni klik na C:
1. Properties>General>Disk Cleanup
2. Tools>Check Now
3. Tools>Defragmentation>Defragment now
 
Mozes i da probas sa repairom, mada i to zahteva prilicno vremena. Dakle, ubacis butabilni disk, krenes kao da zelis da instaliras os, i kada prepozna da vec imas 2000 pita te da li zelis repair. Ti tada nastavis, kao da zelis novu instalaciju, slozis se sa uslovima f8, pa kada te drugi put pita hoces li repair, ides na yes. To bi moglo da pomogne.
I ne brini, nece se `umoriti` cak iako ga ne iskljucijes danima :)
 
Mozda si instalirala neki novi program(antivirus)neki antivirusi se ne slazu naprimer Panda-Kaspersky itd,i hoce ponekad da prave s---a.Najbolje ti je preinstaliras sistem,repair sistema samo ti ponovo prekopira fajlove(hoce ponekad da pomogne),verovatno ti je sistem na izdisaju,ali moguce je da ti nesto nije u redu sa hardwerom uglavnom se tako manifestuju memorija ili hard.
Sve u svemu reci sta planiras da radis pa da ti pomognemo.

Pozdrav
 

Back
Top