Moram da razgovaram sa nekim, poludecu...

B.O.T.B.

Početnik
Poruka
6
Pre nekoliko dana okoncao sam vezu od 7 meseci. Nije mi to najduza veza, ali ovaj raskid mi je najteze pao do sada. Iako imam 19 godina, koje treba da bude doba zezanja, ja samo gledam kako da se skrasim pored jedne osobe, jer sam dosta (mozda previse) emotivan, ali nekako uvek nadjem pogresne devojke za to. Da pocnem ispocetka...
Ja imam sestru stariju od mene 14 godina. Odrastao sam sa njom i njenim drugaricama i od njih naucio kako se treba ponasati prema devojkama. Medjutim, moje dosadasnje iskustvo pokazuje da nijedna devojka do sada nije umela da ceni to sto sam bio dobar prema njima. Ali, skrecem sa teme...
Ona je godinu dana mladja od mene i do sada nije imala vezu duzu od 2 nedelje. Dosta je lepa i u pocetku mi je bilo tesko da se nosim sa tim sto joj svakodnevno stizu pozivi na pice od drugih ljudi. Nikad nije otisla ni sa jednim, ali opet me je nerviralo to... Ali to su sitnice. Tokom vremena, razvili smo vrlo prisan odnos. Izgubila je i nevinost sa mnom i to nas je jos vise zblizilo. Kasnije je pocela da se preispituje. Govorila mi je da me voli, ali da ponekad ne zna kako, kao decka ili kao najboljeg prijatelja. Ona je takodje vrlo nervozna osoba, imala je dosta porodicnih problema, cak i nervni slom kad je bila mala, isla je 3 godine kod psihijatra itd.
Pre 10-ak dana smo bili na moru, posvadjali smo se i ona me je udarila. Nije mi palo na pamet da joj vratim, posto nikad ne bih udario zensko. To je takodje bio trenutak kada sam shvatio da ne mogu vise da trpim njene izlive besa. Kada smo se vratili, odlucio sam da raskinem... E, od tada, nocu ne spavam duze od 3-4 sata, samo placem, zovem je svako vece da vidim sta radi, razmisljam da li je sa nekim drugim, po ceo dan sedim u sobi, ako izadjem uvece u grad - smorim se... Sinoc mi je rekla da sam prestao da joj se svidjam, ali da me voli kao clana porodice.
Ja sam joj, ljudi, skidao zvezde sa neba, pravio romanticne vecere, vino, muzika, zvezde, snimao neke filmove od po 5-6 minuta za nju da bi se osecala posebnom, bio vrlo tolerantan, i ona mi kaze da je bolje biti sa "losim momcima" jer je sa njima adrenalin i da jos mnogo toga treba da prodje u zivotu... Valjda, kad imas nesto dobro pored sebe, uzivas u tome, ne preispitujes se da li ima nesto bolje? PA SAD ISPADE DA JE LOSE STO SAM DOBAR?! Uglavnom, ja shvatam da ona nije za mene, ali ja bih dao obe noge samo da ponovo budemo zajedno, ali ona je prelomila u svojoj glavi i od toga nema nista... Takodje shvatam da ce me sve ovo proci eventualno, ali ne znam sta da radim sa sobom dok ne prodje. Ne mogu da nadjem novu, prolaznu devojku da prebolim, to bi bilo vrlo nepravedno prema njoj a ni ja se ne bih osecao nista bolje zbog toga. A ona mi je otvoreno rekla da ce naci nekog bezveze decka i da ja to ne protumacim pogresno. I sad ja idem nocu po gradu i kad vidim dvoje kako se ljube, zagledam, kao ludak, da nije ona slucajno, jer ja nju kad bih video sa nekim drugim, mislim da bih zvanicno odlepio...

Mislim da sam imao neku poentu i pitanje, ali sam se pogubio na pola, sad mi je samo drago sto sam sve ovo ispisao, vec mi je malo lakse... Eto, neka moje pitanje bude: da li sam ja normalan? :dash:
 
Јеси, нормалан си.
И она је нормална, то су ствари које се дешавају у тим годинама.
Кажеш да се лечила, да живи у незгодним породичним условима... Могуће је да је тражила заштиту у теби, и да то што те воли као члана породице више значи него да те воли као момка.
Али, очигледно није способна да се дуго веже за неког, није научила да воли.
Мислим да је паметно што си прекинуо са њом.
Али истрпи, не треба да тражиш прелазну варијанту, но, доћи ће до тога да ти се допадне нека друга. Мало смањи позиве њој, покушај да се окренеш неким другим стварима.

Није лако, можда неће бити лако још дуго, али, то је део сазревања, свакако.. :)
 
Ti miran i stalozen,a ona zivcana i neuravnotezena,pa to je osudjeno na propast.Nadji nekog slicnijeg sebi,takvih vec ima sigurno i problem ce biti resen.
I na kraju,naucio si kako se ponasa sa devojkama kazes po savetima sestre i njenih drugarica.To je lepo,ali fali ti i druga strana medalje,to jest malo muskih dobronamernih saveta.;)
 
Ja kazem brate, da ti ovo sto si nama ispricao, lepo uzmes i ispricas njoj. Kazi joj brate iskreno sve sto ti je na dusi, to je jedini lek, ona mora da zna sve ovo, inace si puko nacisto. Ali moras sve to muski da joj kazes, ne nekako kenjkavo, da te dobro shvati. Ako te i onda nece, onda stvarno nesto nije u redu, ako hoce da trazi neku dalabu umesto ovoga. Ali onda ti je barem savest cista.
 
Јеси, нормалан си.
И она је нормална, то су ствари које се дешавају у тим годинама.
Кажеш да се лечила, да живи у незгодним породичним условима... Могуће је да је тражила заштиту у теби, и да то што те воли као члана породице више значи него да те воли као момка.
Али, очигледно није способна да се дуго веже за неког, није научила да воли.
Мислим да је паметно што си прекинуо са њом.
Али истрпи, не треба да тражиш прелазну варијанту, но, доћи ће до тога да ти се допадне нека друга. Мало смањи позиве њој, покушај да се окренеш неким другим стварима.

Није лако, можда неће бити лако још дуго, али, то је део сазревања, свакако.. :)

Ne decko ju je samo smorio
 
Pusti ti teoriju gde ce ti svaka zena reci da voli i trazi finog momka..dosadi im to brzo kad vide da te mogu vrteti oko malog prsta..skapirao si i ona ti je rekla da je bolje biti los..sto samo znaci da se moras tako postaviti i vagati..dozirati tu preteranu paznju..i ne slusaj opet savete ebes takvu ljubav gde moras meriti..uvek ce tako biti ko ce koga pre zajebati da se vise zaljubi
 
Pre nekoliko dana okoncao sam vezu od 7 meseci. Nije mi to najduza veza, ali ovaj raskid mi je najteze pao do sada. Iako imam 19 godina, koje treba da bude doba zezanja, ja samo gledam kako da se skrasim pored jedne osobe, jer sam dosta (mozda previse) emotivan, ali nekako uvek nadjem pogresne devojke za to. Da pocnem ispocetka...
Ja imam sestru stariju od mene 14 godina. Odrastao sam sa njom i njenim drugaricama i od njih naucio kako se treba ponasati prema devojkama. Medjutim, moje dosadasnje iskustvo pokazuje da nijedna devojka do sada nije umela da ceni to sto sam bio dobar prema njima. Ali, skrecem sa teme...
Ona je godinu dana mladja od mene i do sada nije imala vezu duzu od 2 nedelje. Dosta je lepa i u pocetku mi je bilo tesko da se nosim sa tim sto joj svakodnevno stizu pozivi na pice od drugih ljudi. Nikad nije otisla ni sa jednim, ali opet me je nerviralo to... Ali to su sitnice. Tokom vremena, razvili smo vrlo prisan odnos. Izgubila je i nevinost sa mnom i to nas je jos vise zblizilo. Kasnije je pocela da se preispituje. Govorila mi je da me voli, ali da ponekad ne zna kako, kao decka ili kao najboljeg prijatelja. Ona je takodje vrlo nervozna osoba, imala je dosta porodicnih problema, cak i nervni slom kad je bila mala, isla je 3 godine kod psihijatra itd.
Pre 10-ak dana smo bili na moru, posvadjali smo se i ona me je udarila. Nije mi palo na pamet da joj vratim, posto nikad ne bih udario zensko. To je takodje bio trenutak kada sam shvatio da ne mogu vise da trpim njene izlive besa. Kada smo se vratili, odlucio sam da raskinem... E, od tada, nocu ne spavam duze od 3-4 sata, samo placem, zovem je svako vece da vidim sta radi, razmisljam da li je sa nekim drugim, po ceo dan sedim u sobi, ako izadjem uvece u grad - smorim se... Sinoc mi je rekla da sam prestao da joj se svidjam, ali da me voli kao clana porodice.
Ja sam joj, ljudi, skidao zvezde sa neba, pravio romanticne vecere, vino, muzika, zvezde, snimao neke filmove od po 5-6 minuta za nju da bi se osecala posebnom, bio vrlo tolerantan, i ona mi kaze da je bolje biti sa "losim momcima" jer je sa njima adrenalin i da jos mnogo toga treba da prodje u zivotu... Valjda, kad imas nesto dobro pored sebe, uzivas u tome, ne preispitujes se da li ima nesto bolje? PA SAD ISPADE DA JE LOSE STO SAM DOBAR?! Uglavnom, ja shvatam da ona nije za mene, ali ja bih dao obe noge samo da ponovo budemo zajedno, ali ona je prelomila u svojoj glavi i od toga nema nista... Takodje shvatam da ce me sve ovo proci eventualno, ali ne znam sta da radim sa sobom dok ne prodje. Ne mogu da nadjem novu, prolaznu devojku da prebolim, to bi bilo vrlo nepravedno prema njoj a ni ja se ne bih osecao nista bolje zbog toga. A ona mi je otvoreno rekla da ce naci nekog bezveze decka i da ja to ne protumacim pogresno. I sad ja idem nocu po gradu i kad vidim dvoje kako se ljube, zagledam, kao ludak, da nije ona slucajno, jer ja nju kad bih video sa nekim drugim, mislim da bih zvanicno odlepio...

Mislim da sam imao neku poentu i pitanje, ali sam se pogubio na pola, sad mi je samo drago sto sam sve ovo ispisao, vec mi je malo lakse... Eto, neka moje pitanje bude: da li sam ja normalan? :dash:

требо си да јој одвали шамарчину да види све звезде

а сада је мало карај док те не прође

лако по ,имаћеш ти својих тренутака
 
требо си да јој одвали шамарчину да види све звезде

а сада је мало карај док те не прође

лако по ,имаћеш ти својих тренутака

Da joj odvali samarcinu,zasto? Zato sto nije u stanju da ga voli koliko on zeli, da se veze zbog svega sto joj je pruzio? Devojka jednostavno tako oseca, nije mu nista lose ucinila. Ona ima potrebu da bude slobodna, da proba nesto drugo, on ima potrebu za cvrstom i stabilnom vezom.
Niko tu nije kriv
 
Јеси, нормалан си.
И она је нормална, то су ствари које се дешавају у тим годинама.
Кажеш да се лечила, да живи у незгодним породичним условима... Могуће је да је тражила заштиту у теби, и да то што те воли као члана породице више значи него да те воли као момка.
Али, очигледно није способна да се дуго веже за неког, није научила да воли.
Мислим да је паметно што си прекинуо са њом.
Али истрпи, не треба да тражиш прелазну варијанту, но, доћи ће до тога да ти се допадне нека друга. Мало смањи позиве њој, покушај да се окренеш неким другим стварима.

Није лако, можда неће бити лако још дуго, али, то је део сазревања, свакако.. :)

Slazem se
 
Pre nekoliko dana okoncao sam vezu od 7 meseci. Nije mi to najduza veza, ali ovaj raskid mi je najteze pao do sada. Iako imam 19 godina, koje treba da bude doba zezanja, ja samo gledam kako da se skrasim pored jedne osobe, jer sam dosta (mozda previse) emotivan, ali nekako uvek nadjem pogresne devojke za to. Da pocnem ispocetka...
Ja imam sestru stariju od mene 14 godina. Odrastao sam sa njom i njenim drugaricama i od njih naucio kako se treba ponasati prema devojkama. Medjutim, moje dosadasnje iskustvo pokazuje da nijedna devojka do sada nije umela da ceni to sto sam bio dobar prema njima. Ali, skrecem sa teme...
Ona je godinu dana mladja od mene i do sada nije imala vezu duzu od 2 nedelje. Dosta je lepa i u pocetku mi je bilo tesko da se nosim sa tim sto joj svakodnevno stizu pozivi na pice od drugih ljudi. Nikad nije otisla ni sa jednim, ali opet me je nerviralo to... Ali to su sitnice. Tokom vremena, razvili smo vrlo prisan odnos. Izgubila je i nevinost sa mnom i to nas je jos vise zblizilo. Kasnije je pocela da se preispituje. Govorila mi je da me voli, ali da ponekad ne zna kako, kao decka ili kao najboljeg prijatelja. Ona je takodje vrlo nervozna osoba, imala je dosta porodicnih problema, cak i nervni slom kad je bila mala, isla je 3 godine kod psihijatra itd.
Pre 10-ak dana smo bili na moru, posvadjali smo se i ona me je udarila. Nije mi palo na pamet da joj vratim, posto nikad ne bih udario zensko. To je takodje bio trenutak kada sam shvatio da ne mogu vise da trpim njene izlive besa. Kada smo se vratili, odlucio sam da raskinem... E, od tada, nocu ne spavam duze od 3-4 sata, samo placem, zovem je svako vece da vidim sta radi, razmisljam da li je sa nekim drugim, po ceo dan sedim u sobi, ako izadjem uvece u grad - smorim se... Sinoc mi je rekla da sam prestao da joj se svidjam, ali da me voli kao clana porodice.
Ja sam joj, ljudi, skidao zvezde sa neba, pravio romanticne vecere, vino, muzika, zvezde, snimao neke filmove od po 5-6 minuta za nju da bi se osecala posebnom, bio vrlo tolerantan, i ona mi kaze da je bolje biti sa "losim momcima" jer je sa njima adrenalin i da jos mnogo toga treba da prodje u zivotu... Valjda, kad imas nesto dobro pored sebe, uzivas u tome, ne preispitujes se da li ima nesto bolje? PA SAD ISPADE DA JE LOSE STO SAM DOBAR?! Uglavnom, ja shvatam da ona nije za mene, ali ja bih dao obe noge samo da ponovo budemo zajedno, ali ona je prelomila u svojoj glavi i od toga nema nista... Takodje shvatam da ce me sve ovo proci eventualno, ali ne znam sta da radim sa sobom dok ne prodje. Ne mogu da nadjem novu, prolaznu devojku da prebolim, to bi bilo vrlo nepravedno prema njoj a ni ja se ne bih osecao nista bolje zbog toga. A ona mi je otvoreno rekla da ce naci nekog bezveze decka i da ja to ne protumacim pogresno. I sad ja idem nocu po gradu i kad vidim dvoje kako se ljube, zagledam, kao ludak, da nije ona slucajno, jer ja nju kad bih video sa nekim drugim, mislim da bih zvanicno odlepio...

Mislim da sam imao neku poentu i pitanje, ali sam se pogubio na pola, sad mi je samo drago sto sam sve ovo ispisao, vec mi je malo lakse... Eto, neka moje pitanje bude: da li sam ja normalan? :dash:


Prvo,..Molim te ne slusaj savete neke iznad mene da postanes losh :roll:


ako je pohvala biti losh i dobre osobe treba toga da se stide i na kraju izgube jedino ono po cemu vrede..ona je to samo,ne znam...otuzno. Ono shto treba da znas glede toga je da je mnogo teze biti dobra osoba. Izgovor je biti zao. Lako je tako,skrenuti sa puta, biti losh prema svima terati svakog u k.urac to moze svako,ne treba talenta, ee a mnogo je teze i nezahvalnije biti covek.I zbog toga se cesto desava da zle osobe ismevaju te dobre itd,i onda nekad ta dobra sooba postane losha.Ono shto treba da zapamtis je da se dobrota ne radi da bi ti neshto dobio nazad,ili se isplatilo, jer je to koristoljubljivo,vec je cela poenta cak i kad ljudi gaze po tebi i smeju ti se jer si...dobar,ta, da postoje neki ideali { biti posten prema drugom, stititi slabijeg } koji su sami po sebi toliko lepi da su vredni verovanja u njih,pa i da 200 puta omanes..'' Ako ti iakd dopustis da neka osoba,situacija,uzme ono najbolje od tebe onda si izgubio na duze staze, it o mnogo vishe nego neku devojku,jer za razliku od ovog sad, gubitak onog prvog mnogo skuplje placas i dosta trabunjanja mog glede toga...Poenta je da ne treba da se razocaras u ono u shta verujes, { u ovom slucaju da ljudi cene kad si dobar} samo zbog neke budale koja to nije znala da ceni. Ne kazem da treba da budes idiot koji ce biti fin kad ga gaze,vec samo da ne das da 1 osoba ili stvar poljulja neke mnogo bitnije temelje od jedne veze.


Ko shto rece Vanda od gore..pametno shto si prekinuo. Kontam da si zaljubljen ali devojka ima problema,u glavi. A kad sam sa sobom u glavi nisi cist nikad ni ne mozes biti sa drugim. , cim trazi ''loshe'' momke koji je nece tretirati ni sa upola tolike paznje koliko ti,.....jer mozda jedan deo nje misli podsvesno da je zasluzila da je tretiraju loshe....Cim ide za takvima. Ti sam kazes, imala izlive besa, na duze staze,vahsa veza bi ti bila teret i postajal bi sve gora...Ko joj je kriv kad nije znala da ceni ono shto ima,shvatice ona to jednom,kada joj bude bilo dosta da je tretiraju bad boys kao neku krpu koju mozes koristiti i odbaciti, ali ce biti kasno.Btw, Ti koji bi lomio obe noge da ti se vrati da te podsetim da ti je pljunula u lice { i pljunula na sve shto si ti za nju radio } kad je rekla da bi radije losheg nego boljeg. .Niste jedno za drugo,da jeste ne bi nikad doslo do ovoga,a ti, nisi doktor da lecis njene probleme,a bojim se da bi u toj vezi to bila tvoja uloga,u stvari,mozda ti to i hoces,da joj ''pomognes '' ali uvideces jednom zamorno da je jako izigravati necijeg psihoterapeuta,pogotovo ako pacijent nece da se leci.

mi tu sad ne znamo nishta,ni oko cega ste se svadjali ni kao ni shta,ne gatamo u pasulj i samo ti znas shta i kako je bilo, ali bolje ti je bez nje. A ako bash volis da patis za nekim ko te tretira loshe ne znam,onda si mazohista...Znam da nije ovako jednostvano , da se neke stvari ne mogu analizirati i doneti trezven zakljucak. Ali od malih stvari se pocinje.
 
Poslednja izmena:
Da joj odvali samarcinu,zasto? Zato sto nije u stanju da ga voli koliko on zeli, da se veze zbog svega sto joj je pruzio? Devojka jednostavno tako oseca, nije mu nista lose ucinila. Ona ima potrebu da bude slobodna, da proba nesto
Slazem se :)

mada mi ne znamo ko je tu kome shta radio,ko nije kriv ili jeste { ali to nebitno,ionako je sve gotovo } posto je on pominjao svadje izlive besa itd..
 
Poslednja izmena:
Da joj odvali samarcinu,zasto? Zato sto nije u stanju da ga voli koliko on zeli, da se veze zbog svega sto joj je pruzio? Devojka jednostavno tako oseca, nije mu nista lose ucinila. Ona ima potrebu da bude slobodna, da proba nesto drugo, on ima potrebu za cvrstom i stabilnom vezom.
Niko tu nije kriv

Gde ko rece da ona zeli biti slobodna?naravno da svaka zeli nesto drugo..to jes stoka tretman..da je samo talentovana za trpanje i da se oseca podcinjeno..to bi je sigurno odrzavalo u stabilnoj vezi gde je neko 'voli' na nacin koji joj vise prija
 
Raisa, postoje ljudi koji prave ustupke zato sto ocekuju nesto zauzvrat,tipa "dacu ti zvezde, samo da obratis paznju,da budes verna, dobra, da budes ono sto zelim"...to nije ljubav,vec trampa. Ako joj je pruzio sve to zato sto je voli,i sto je to zeleo , ne bi trebalo da ocekuje nesto zauzvrat-kao, duzna si mi.... Moramo prihvatiti da ljubav ne mozemo izazvati,zasluziti...ona se desava. Ako se nije desila s njene strane nista se tu ne moze. Zato kazem-niko tu nije kriv. Jednostavno nisu jedno za drugo. I on bi to trebao da shvati,jer sigurno postoji neko ko ce mu vise odgovarati...
 
Gde ko rece da ona zeli biti slobodna?naravno da svaka zeli nesto drugo..to jes stoka tretman..da je samo talentovana za trpanje i da se oseca podcinjeno..to bi je sigurno odrzavalo u stabilnoj vezi gde je neko 'voli' na nacin koji joj vise prija

Sto ljudi, sto cudi,i isto toliko afiniteta i ukusa....cini mi se da si bio besan dok si pisao ovo,i nadam se da je tako.
ps, simpatican mi je onaj detalj sto si gore napisao...nesto ko ce koga vise prevariti i zaludeti...
 

Back
Top