Da vidimooo...
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 29

Tema: Da vidimooo...

Iskusan Appel (avatar)
    Učlanjen
    06.02.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    90

Podrazumevano Da vidimooo...

[IMG]http://2.*****************/_wPBXQStFJ8A/SpkAlA2CeiI/AAAAAAAAALA/5MpXGf1pZts/s400/untitled.bmp[/IMG]

IZVOR

Najbitniji deo:

Ako se nešto uradi, slika će biti manje-više ista. Problem je što je najveći deo godine već prošao i malo ima mera koje mogu da daju neki značajan rezultat za tri meseca. Zato će MMF i pristati na deficit od 4,5% ove godine - jednostavno, nema se šta uraditi u narednih par meseci.

Ali, složenije pitanje je - šta se realno može uraditi pa da sledeće godine deficit bude znatno manji. Razočaravajući odgovor, ali nažalost uglavnom tačan je - skoro ništa.

Pogledajte najveće kategorije - penzije, plate, robu i usluge. Kod penzija smanjenje nominalnih penzija praktično ne dolazi u obzir, a svaka parametarska reforma bi dala neke rezultate tek za nekoliko godina. Ozbiljna reforma ka privatnom penzijskom osiguranju tek nema nikakve efekte na budžet sledeće godine.
    Bojim se da su u pravu.

Buduća legenda 27E (avatar)
    Učlanjen
    09.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    8
    Reputaciona moć
    661

Podrazumevano Re: Da vidimooo...

resenje nije tesko

privreda da se razradi, narod da se zaposli, bice para, bice plata, bice i trosenja, bice i poreza
    dokle god pucaju puske na ljubinom grobu nemci nece proci,
    a kad prestanu znajte da na ljubinom gobu nema vise zivih proletera

Domaćin
    Učlanjen
    11.06.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    68

Citat Original postavio Appel Pogledaj poruku
    [IMG]http://2.*****************/_wPBXQStFJ8A/SpkAlA2CeiI/AAAAAAAAALA/5MpXGf1pZts/s400/untitled.bmp[/IMG]

IZVOR

Najbitniji deo:

Bojim se da su u pravu.
    Kako ono ide "Svakim danom,u svakom pogledu,
    sve vishe napredujemo..."

Iskusan Appel (avatar)
    Učlanjen
    06.02.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    90

Citat Original postavio 27E Pogledaj poruku
    resenje nije tesko

privreda da se razradi, narod da se zaposli, bice para, bice plata, bice i trosenja, bice i poreza
    Sve ovo previše guši privredu da bi bilo tako jednostavno. Privreda hoće da se razradi, ali tek za 4, 5 leta.

Iskusan Wtf Dule (avatar)
    Učlanjen
    02.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    85

Mislim da je potpuno jasno da ce nas plate ovim neradnicima zaviti u crno. To je ono shto mogu,ali nece da urade. Sad tu su i penzije,ali one su nuzno zlo, jer je ovo matora nacija,aljudi od neceg moraju da zive. Tu je resenje da se brzo i shto bezbolnije sa sistema doprinosa pay as you go predje na sistem kapitalizacije i dati penzijskim fondovima ovlascenja da ulazu i u rizicnije hartije od vrednosti.

Legenda
    Učlanjen
    03.04.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Nista, da se drasticno smanje republicki organi, ionako su paraziti od kojih niko nema koristi.

Domaćin
    Učlanjen
    11.06.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    68

Daklee,josh jedno deset leta.
    Ee ,josh da vidimo ko ce to da dozhivi ?

Buduća legenda Derer (avatar)
    Učlanjen
    03.08.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    18
    Reputaciona moć
    754

normalno
    to shto smo u govnima je visha neizbezna sila
    ALL THESE WORLDS ARE YOURS EXCEPT EUROPA. ATTEMPT NO LANDINGS THERE.

Iskusan Appel (avatar)
    Učlanjen
    06.02.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    90

Citat Original postavio Wtf Dule Pogledaj poruku
    Mislim da je potpuno jasno da ce nas plate ovim neradnicima zaviti u crno. To je ono shto mogu,ali nece da urade. Sad tu su i penzije,ali one su nuzno zlo, jer je ovo matora nacija,aljudi od neceg moraju da zive. Tu je resenje da se brzo i shto bezbolnije sa sistema doprinosa pay as you go predje na sistem kapitalizacije i dati penzijskim fondovima ovlascenja da ulazu i u rizicnije hartije od vrednosti.
    Ne mora u rizičnije, dovoljno će biti da ulažu. Ipak, nema ulaganja, ako pare odmah moraju da odu u ličnu potrošnju penzionera.
    Taj problem ne može da se reši bez jedno 30 godina, nažalost.

Učlanjen
    02.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    85

Ne mora u rizičnije, dovoljno će biti da ulažu. Ipak, nema ulaganja, ako pare odmah moraju da odu u ličnu potrošnju penzionera.
    Taj problem ne može da se reši bez jedno 30 godina, nažalost.
    Taj sistem kapitalizacije funkcionishe na principu stednjer. Dakle mladi vishe ne placaju doprinose iz kojih se namiruju tekuca dugovanja prema sadasnjim penzionerima vec jednostavno stedis sada za buducnost po odgovarajucoj kamatnoj stopi. Istovremeno fond ima ovlascenja da ulaze i u rizicnije hartije od vrednosti povecavajuci vrednost tvoje ustedjevine( ili je obezvredjivati ukoliko lose posluje). U svakom slucaju rizk snosi stedisha. Ovo je sistem na koji prelaze sve razvijene zemlje sveta kao i one koje to zele da budu,a neke su odavno preshle. Problem je kod ovih nasih sto je to veoma bolan proces( za sadasnje penzionere) cime naravno gube i njihove glasove. Boli ih uvo za buducnost, vazno je ostati u fotelji

Iskusan Appel (avatar)
    Učlanjen
    06.02.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    90

Citat Original postavio Derer Pogledaj poruku
    normalno
    to shto smo u govnima je visha neizbezna sila
    Nismo u gomnima, nego su ona oko nas. A problem je što se ne raspoznaje koje je veće...

Iskusan Appel (avatar)
    Učlanjen
    06.02.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    90

Taj sistem kapitalizacije funkcionishe na principu stednjer. Dakle mladi vishe ne placaju doprinose iz kojih se namiruju tekuca dugovanja prema sadasnjim penzionerima vec jednostavno stedis sada za buducnost po odgovarajucoj kamatnoj stopi. Istovremeno fond ima ovlascenja da ulaze i u rizicnije hartije od vrednosti povecavajuci vrednost tvoje ustedjevine( ili je obezvredjivati ukoliko lose posluje). U svakom slucaju rizk snosi stedisha. Ovo je sistem na koji prelaze sve razvijene zemlje sveta kao i one koje to zele da budu,a neke su odavno preshle. Problem je kod ovih nasih sto je to veoma bolan proces( za sadasnje penzionere) cime naravno gube i njihove glasove. Boli ih uvo za buducnost, vazno je ostati u fotelji
    Znam, zato kažem 30 godina...

Učlanjen
    03.08.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    18
    Reputaciona moć
    754

ja ipak cenim da bi guzicom u dupe svim rodjacima zaposlenim u drzavnoj administraciji od 5. oktobra pa na ovamo racionalizovalo budzet bar malo...
    kako to da se o tome prichalo pa sad opet nishta?

Legenda
    Učlanjen
    03.04.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

ja ipak cenim da bi guzicom u dupe svim rodjacima zaposlenim u drzavnoj administraciji od 5. oktobra pa na ovamo racionalizovalo budzet bar malo...
    He, he...!

Iskusan Appel (avatar)
    Učlanjen
    06.02.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    90

To stoji. To mora da se uradi.
    Vlasnik Swisslion Takova rekao je skoro da bi privreda živnula kad bi 50% zaposlenih u državnoj administraciji bilo poslato kući i bilo im plaćano 60% sadašnje plate.

Učlanjen
    03.08.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    18
    Reputaciona moć
    754

Citat Original postavio picololeone Pogledaj poruku
    He, he...!
    al ove penzije...koooliko bi josh s majchine strane moglo da se zaposli experata kad bi se to ukinulo il bar prepolovilo!

Učlanjen
    03.08.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    18
    Reputaciona moć
    754

To stoji. To mora da se uradi.
    Vlasnik Swisslion Takova rekao je skoro da bi privreda živnula kad bi 50% zaposlenih u državnoj administraciji bilo poslato kući i bilo im plaćano 60% sadašnje plate.
    to mora da se uradi vec 10 godina pa nishta
    i tako ce opet biti
    haha
    pa vec smo chuli te izokola priche da je"skuplje platiti im otpremninu nego ih ostaviti na poslu"

Učlanjen
    09.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    8
    Reputaciona moć
    661

proces ce da bude bolan i za tebe i takve,, ne sekiraj se. spekulativni kapital polake se smanjuje, i ili ces u pravi kriminal ili ces doci i ti na red za ulicu. vec vidjeno u okolnim zemljama

zasto imas komplex vise vrednosti, kad si i ti buduci pensioner, a privatni pensioni fondovi propadaju-pokradeni su sirom zapada, i u nemackoj, i u engleskoj, i u americi.

osnovno je da nemate odgovore za ovo danas, a krivi ste da krivlji ne mozete da budete

naravno nisi ti dinkic, nisi ti kriv, samo kriritujem to za sta se zlazaes

Učlanjen
    02.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    85

Citat Original postavio 27E Pogledaj poruku
    proces ce da bude bolan i za tebe i takve,, ne sekiraj se. spekulativni kapital polake se smanjuje, i ili ces u pravi kriminal ili ces doci i ti na red za ulicu. vec vidjeno u okolnim zemljama

zasto imas komplex vise vrednosti, kad si i ti buduci pensioner, a privatni pensioni fondovi propadaju-pokradeni su sirom zapada, i u nemackoj, i u engleskoj, i u americi.

osnovno je da nemate odgovore za ovo danas, a krivi ste da krivlji ne mozete da budete

naravno nisi ti dinkic, nisi ti kriv, samo kriritujem to za sta se zlazaes
    Koliko ja znam privatni penzioni fondovi uopshte ne propadaju. Proshli su kroz krizu,ali se vracaju polako na staro. Hong Kong se 90% zasniva na ovakvom nachinu finansiranja penzija, u SAD i zemljama Evrope je uglavnom mesoviti sistem sa jakom tendencijom dominacije privatnih penzionih fondova. Izvini,a za shta se to zalazesh ti bash bih voleo da znam, s obzirom da novca nema diovoljno da bi se finansirali penzioneri koji ce uskoro biti najbrojniji u nasoj populaciji? Da imamo visok natalitet naravno da bi to bilo u erdu,ali ovako s; obzirom da smo najstariji u Evropi sta ti perdlazesh?

Stara legenda Тихи (avatar)
    Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2092

Sve ovo previše guši privredu da bi bilo tako jednostavno. Privreda hoće da se razradi, ali tek za 4, 5 leta.
    e posto necete moci nista da uradite mocicete lepo da bankrotirate

a meni nesto toplo oko srca zbog toga
    Једина животна вредност је породица. Кад пропадне породица, пропашће све, и свештенство и монаштво. Кад пропадне породица, пропашће и цео свет.

Legenda
    Učlanjen
    03.04.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

al ove penzije...koooliko bi josh s majchine strane moglo da se zaposli experata kad bi se to ukinulo il bar prepolovilo!
    Da, da, to je "bolna" tacka "expertize"(?!) u Srbiji.....eh, majku mu, sto ne poumiru odjednom ti penzioneri da ih vise nema...

Iskusan
    Učlanjen
    02.03.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    143

OНИ неће и не могу да своју партијску гамад отпусте у име општег добра

И нико неможе ништа да промени. Ово што се догађа је чиста терор "експерата" од 5. октобра. Свака власт краде и има привилегије, али НИЈЕДНА власт није крала као ова. Ови не намеравају да стану
    Poslednji put ažurirao/la OrangeC : 29.08.2009. u 16:53

Učlanjen
    09.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    8
    Reputaciona moć
    661

Koliko ja znam privatni penzioni fondovi uopshte ne propadaju. Proshli su kroz krizu,ali se vracaju polako na staro. Hong Kong se 90% zasniva na ovakvom nachinu finansiranja penzija, u SAD i zemljama Evrope je uglavnom mesoviti sistem sa jakom tendencijom dominacije privatnih penzionih fondova. Izvini,a za shta se to zalazesh ti bash bih voleo da znam, s obzirom da novca nema diovoljno da bi se finansirali penzioneri koji ce uskoro biti najbrojniji u nasoj populaciji? Da imamo visok natalitet naravno da bi to bilo u erdu,ali ovako s; obzirom da smo najstariji u Evropi sta ti perdlazesh?
    lepo diskutujes - koliko ja znam. cenim to. i ja sam takav, pisem sto znam

ne predlazem ja nista, ali sam protiv da se nesto rusi i razara, a nema spremne adekvatne zamene. posooje doduse neka resenja i kratkotrajna i dugotrajna, al sto da pomazemo rezimu, a i oni sami nece da saslusaju narod

jednu kucu mozes da srusis za par munita, ali ako zivis od plate za koliko mozes da je sagradis? e ja tako vidim srbiju, kao nasu kucu

penzioneri su zloupotrebljeni proslog leta, za dobrobit rezima, i to ce da im se vrati, kako i sam kazes bolno

Legenda čedina_zebra (avatar)
    Učlanjen
    05.12.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    26
    Reputaciona moć
    3282

IZVOR

Najbitniji deo:

Bojim se da su u pravu.
    Šta se može uraditi evo ja ću da kažem, odmah prekinuti crno tržište rada, kapitala,roba i usliga i uvesti ih u legalne tokove. Samo te mere će uneti minimum 10 milijardi evra u budžet.
    Čedina Zebra

Iskusan Appel (avatar)
    Učlanjen
    06.02.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    90

Citat Original postavio čedina_zebra Pogledaj poruku
    Šta se može uraditi evo ja ću da kažem, odmah prekinuti crno tržište rada, kapitala,roba i usliga i uvesti ih u legalne tokove. Samo te mere će uneti minimum 10 milijardi evra u budžet.
    Jeste, i još malo nezaposlenih. Ali, ovoga puta, realno nezaposlenih.

P.S. Ili si ipak mislila na bezuslovnu legalizaciju, odn. veću liberalizaciju i smanjenje poreza?

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •