Skolovanje glasa
Prikazujem rezultate 1 do 4 od 4

Tema: Skolovanje glasa

Zainteresovan član cantatolirico (avatar)
    Učlanjen
    22.06.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    34

Podrazumevano Skolovanje glasa

Koliko klasicno skolovanje glasa moze da pomogne a koliko da odmogne pri pevanju popularnije muzike nego sto je opera?

Domaćin HYPE (avatar)
    Učlanjen
    27.03.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    156

Podrazumevano Re: Skolovanje glasa

Citat Original postavio cantatolirico Pogledaj poruku
    Koliko klasicno skolovanje glasa moze da pomogne a koliko da odmogne pri pevanju popularnije muzike nego sto je opera?
    Veci raspon glasa = mogucnost pevanja zahtevnijih pesama. Pa jedan od razloga zasto je Michael Jackson imao takvu karijeru kakvu jeste (naravno pored ogromne harizme, velikog humanitarnog rada, inovacija u oblasti plesa, sjajnog osecaja za melodiju i revolucije u snimanju video-spotova), je i to sto je imao raspon glasa 4 oktave. Takodje i pevac Mika, koji je 2007. napravio pravi bum na muzickoj sceni, ima raspon glasa 3.5 oktave. Njemu je vokalni ucitelj bila poznata ruska operska pevacica Alla Ablaberdyeva. Ako mene pitas, klasicno skolovanje glasa moze samo da ti pomogne
    Le donne sono il bacio di una sera,
    il profumo della primavera...

Zainteresovan član cantatolirico (avatar)
    Učlanjen
    22.06.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    34

Citat Original postavio HYPE Pogledaj poruku
    Veci raspon glasa = mogucnost pevanja zahtevnijih pesama. Pa jedan od razloga zasto je Michael Jackson imao takvu karijeru kakvu jeste (naravno pored ogromne harizme, velikog humanitarnog rada, inovacija u oblasti plesa, sjajnog osecaja za melodiju i revolucije u snimanju video-spotova), je i to sto je imao raspon glasa 4 oktave. Takodje i pevac Mika, koji je 2007. napravio pravi bum na muzickoj sceni, ima raspon glasa 3.5 oktave. Njemu je vokalni ucitelj bila poznata ruska operska pevacica Alla Ablaberdyeva. Ako mene pitas, klasicno skolovanje glasa moze samo da ti pomogne
    He,znam . Skolujem glas vec 6 god. Nego,da budem precizniji,mislio sam sta se desava onda kada glas postane toliko zaobljen da vise nista ne moze da se peva sem opere i solo pesama.Ustvari, moze ali nije to-to. Ja jos uvek mogu da iznijansiram mada znam gro mojih kolega koji ne mogu, narocito koleginica jer cim imaju u nekoj pesmi neku visinu ona zvuci skroz zaobljeno i operski.

Domaćin HYPE (avatar)
    Učlanjen
    27.03.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    156

Citat Original postavio cantatolirico Pogledaj poruku
    He,znam . Skolujem glas vec 6 god. Nego,da budem precizniji,mislio sam sta se desava onda kada glas postane toliko zaobljen da vise nista ne moze da se peva sem opere i solo pesama.Ustvari, moze ali nije to-to. Ja jos uvek mogu da iznijansiram mada znam gro mojih kolega koji ne mogu, narocito koleginica jer cim imaju u nekoj pesmi neku visinu ona zvuci skroz zaobljeno i operski.
    Sto se tice toga, ne znam sta da ti kazem, cinjenica je da u popularnoj muzici nema puno vokala sa "operskom" bojom glasa. Znam jedino za Tarju Turunen, bivsu pevacicu grupe Nightwish, koja je skolovani operski pevac, ali stvarno ne slusam puno taj symphonic metal tako da je vrlo moguce da postoji jos grupa iz tog ili slicnog zanra koje za glavni vokal imaju operskog pevaca/pevacicu. Ali sto se tice popularne muzike, kao sto je pop, r&b ili rock, tesko
    Le donne sono il bacio di una sera,
    il profumo della primavera...

Slične teme

1. Bez glasa!
    Autor Protektor u forumu Softver
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 20.03.2009., 11:46
  2. Ko sutra glasa za SPS - glasa protiv nezavisne Srbije
    Autor WEISHAUPT u forumu Politika
    Odgovora: 137
    Poslednja poruka: 11.05.2008., 02:25
  3. Ko SVE glasa za SRS