Zašto astrologija za neke ljude ne radi

vindex

Ističe se
Banovan
Poruka
2.613
Koliko puta ste našli nekoga sa stelijumom u Škorpionu, a on od tog Škorpiona nema ništa, a koliko puta ste našli osobu sa kvadratom Venere i Saturna koja je sasvim sretna u ljubavi.

Postoji nekoliko uzroka i po mojem istraživanju radi se o sljedećim razlozima:

1. neujednačen standard u tumačenju horoskopa (tradicionalna, moderna, uranska)
2. prognoziranje događaja temeljem slobodno izbora karakterne volje - dakle ocjena
karaktera - prognoza događaja
3. neujednačena primjena polja i šabloniranje metode tumačenja za sve ljude.
4 viša sila - crne rupe, otklon gravitacijskih polja, ometanja putanje planeta

Prije nego što pristupite tumačenju bilo kojeg horoskopa morate napraviti provjeru samog horoskopa i utvrditi koliko horoskop odražava vas.

Dakle, ako živite u stanu, a imate Sunce i Lava u 4 polju, vaš stan mora biti prostran, prozračan i u centru grada. Ako živite u modernom i velikom stanu a ispadne vam Saturn u 4 u Djevici tada bi živjeli pored rudnika, ili trafostanice, u stanu koji je skromne veličine.

Ako je vaša prva ljubavna veza bila katastrofa tada ne možete imati veneru u biku u 5 neoštećenu, sa horoskopom tada nešto ne valja. Kao što ne možete imati psa za kućnog ljubimca a vama se nađe Pluton 0 Saturn u polju 6 (ljubimci). To je ljubimac koji umire, koji dugo pati od bolesti, taman, a ako imate zlatnog retrivera tada vam 6 polje nije tamo gdje mislite.

Tek kada procijenite objektivne okolnosti i materijalne činjenice vašeg horoskopa možete se upustiti u analizu karaktera i sve ostalo. Do te točke, to nema osnove.

Postoje naprosto ljudi kojima Placidus ne radi, to nisu oni, ako netko ima Uran 0 Pluton na MC, u ljudskom znaku a sve 90 Sunce - otac te osobe je ubijen, nema sretne obitelji.
Itd, itd.

Istaknutost Plutona, Neptuna i Urana na uglovima uvelike otežava prognozu ovoj osobi, jer ima u sebe ugrađene presnažne energije.

Ako netko ima sestru , ne može imati Jupitera u 3 polju u muškom znaku. Argument da je to sestra sa muškim osobinama je smiješan.

Dakle, kada otvarate svoju kartu pronađite u njoj prvo okolnosti i ljude koji obiljažavaju vaš život:

1. Mjesto stanovanja 2 Fizički izgled 3 Majku i Oca 4 Fakultet koji studirate 5 Posao koji radite, 6 Prvu ljubav

Moja praksa je pokazala da veliki dio ljudi zaista trza na Placidus sustav, međutim nekih 20 posto prolazi samo na Kochu i na sustavu jednakih znakova.
 
Postoji i još jedna zanimljiva hipoteza koja ovo objašnjava... prema brojnim naučnim istraživanjima utvrđeno je da je astrologija obično sujeverje, a sva eventualna "pogađanja" pripisuju se davno poznatim psihološkim fenomenima kao što su forerov efekt, potvrdni bias, post-hok zabluda, selektivno mišljenje, itd.
 
Postoji i još jedna zanimljiva hipoteza koja ovo objašnjava... prema brojnim naučnim istraživanjima utvrđeno je da je astrologija obično sujeverje, a sva eventualna "pogađanja" pripisuju se davno poznatim psihološkim fenomenima kao što su forerov efekt, potvrdni bias, post-hok zabluda, selektivno mišljenje, itd.

pa definitivno puno ljudi ima uporište za takva razmišljanja, a sve to možemo zahvaliti psihološkim konstrukcijama, suvišnom ulaženju u dubioze karaktera itd.

Astrologija - znanost o zvijezdama i o njihovom utjecaju na nas.

Međutim, niti jedna laž nije toliko dobra da živi preko 2000 godina. Predsjednici, ministri, obrazovani ljudi, liječnici, su tražili i traže savjete astrologa.
 
Koliko puta ste našli nekoga sa stelijumom u Škorpionu, a on od tog Škorpiona nema ništa, a koliko puta ste našli osobu sa kvadratom Venere i Saturna koja je sasvim sretna u ljubavi.

Odgovor na ovo pitanje je-astrolog nije dobro procenio temperament osobe i nije uzeo u razmatranje sve cinjenice u natalu.
Ne postoji osoba sa kvadratom VE i SA koja nije osetila taj kvadrat,uostalom,cesto se taj kvadrat oseti tek nakon vise godina veze ili braka.




Postoje naprosto ljudi kojima Placidus ne radi,

Netacno,postoje samo ljudi kojima vreme rodjenja nije tacno..


Ostalo me mrzi da komentarisem..
 
Koliko puta ste našli nekoga sa stelijumom u Škorpionu, a on od tog Škorpiona nema ništa, a koliko puta ste našli osobu sa kvadratom Venere i Saturna koja je sasvim sretna u ljubavi.

Odgovor na ovo pitanje je-astrolog nije dobro procenio temperament osobe i nije uzeo u razmatranje sve cinjenice u natalu.
Ne postoji osoba sa kvadratom VE i SA koja nije osetila taj kvadrat,uostalom,cesto se taj kvadrat oseti tek nakon vise godina veze ili braka.




Postoje naprosto ljudi kojima Placidus ne radi,

Netacno,postoje samo ljudi kojima vreme rodjenja nije tacno..


Ostalo me mrzi da komentarisem..

Emily, da li znaš da je Placidus najmlađi sustav podjele polja, koji nije navršio ni svoj 60-i rođendan. Osim toga, to je i najkompleksniji sustav polja.

Veliki astrološki autoritet u Europi, John Frowley, koji je držao predavanja i kod vas u Beogradu je sam više puta istaknuo ovo o čemu ja govorim. Naime, znak-za polje nije ni tako loš sustav.

Placidus sustav je bianco prihvaćen, bez da su se radile neke jako velike provjere. Imamo i Koch, i Regiomontaneus, a ljudi masovno forsiraju Koch.

Sizif je ovdje definitivno u pravu glede jedne stvari, astrologija zaista ne može biti ozbiljno shvaćena ako se ne barata sa materijalnim činjenicama već sa apsktrakcijama, a to je analiza karaktera.

Dakle, prvo ide činjenični opis, i ako se on slaže, tada možemo ići dalje.
 
Posmatraj to kroz dvojnost prirode, svaki par ima svoj nepar, svaki smisao svoj besmisao, od pojedinca zavisi u šta će verovati, ako ćemo biti racionalna bića koja će verovati-a ovo ipak spada u domen duha, ne razuma, samo empiriskim činjenicama, onda ćemo naići na mnoge zidove, na mnoga pitanja bez odgovora.Ukoliko se prepustimo samo duhovnosti, kao nečemu što je nasuprot razuma, postoji mogućnost da izgubimo zdravu moć rasuđivanja, razum i duh je klackalica, treba znati balansirati, velika je nesreća što imamo ljude koji sede ili na jednoj ili na drugoj strani klackalice, istina nije ni levo ni desno ona je u sredini.Ali ajde zapitaj se, sa naučne strane, ako nju zastupaš, zašto su ljudi baš počeli verovati u planete, zašto ne u ne u nešto drugo, otkud ideja o horoskop, život ne možeš svesti na statistiku, jer on to nije, ukoliko jeste, ti i ja ili bilo ko drugi smo čista slučajnost, jel tako?Horoskop radi kod ljudi jel traže smisao.Ja zastupam stanovište da horoskop radi, ali sam daleko od toga da svaku situaciju pretvorim u "zapisano u zvezdama", jer bi ti značilo odsustvo slobodine volje, horoskop daje mogućnost, čovek bira put.
 
pa definitivno puno ljudi ima uporište za takva razmišljanja, a sve to možemo zahvaliti psihološkim konstrukcijama, suvišnom ulaženju u dubioze karaktera itd.

Astrologija - znanost o zvijezdama i o njihovom utjecaju na nas.

Međutim, niti jedna laž nije toliko dobra da živi preko 2000 godina. Predsjednici, ministri, obrazovani ljudi, liječnici, su tražili i traže savjete astrologa.

mda...a npr. hiscanstvo? :zper:
 
pa definitivno puno ljudi ima uporište za takva razmišljanja, a sve to možemo zahvaliti psihološkim konstrukcijama, suvišnom ulaženju u dubioze karaktera itd.

Astrologija - znanost o zvijezdama i o njihovom utjecaju na nas.

Međutim, niti jedna laž nije toliko dobra da živi preko 2000 godina. Predsjednici, ministri, obrazovani ljudi, liječnici, su tražili i traže savjete astrologa.

Kao sto neko rece, hriscanstvo ?
ako je laz dovoljno dobro smisljena moze da zivi mnogo duze od 2000 godina..
 
Posmatraj to kroz dvojnost prirode, svaki par ima svoj nepar, svaki smisao svoj besmisao, od pojedinca zavisi u šta će verovati, ako ćemo biti racionalna bića koja će verovati-a ovo ipak spada u domen duha, ne razuma, samo empiriskim činjenicama, onda ćemo naići na mnoge zidove, na mnoga pitanja bez odgovora.Ukoliko se prepustimo samo duhovnosti, kao nečemu što je nasuprot razuma, postoji mogućnost da izgubimo zdravu moć rasuđivanja, razum i duh je klackalica, treba znati balansirati, velika je nesreća što imamo ljude koji sede ili na jednoj ili na drugoj strani klackalice, istina nije ni levo ni desno ona je u sredini.Ali ajde zapitaj se, sa naučne strane, ako nju zastupaš, zašto su ljudi baš počeli verovati u planete, zašto ne u ne u nešto drugo, otkud ideja o horoskop, život ne možeš svesti na statistiku, jer on to nije, ukoliko jeste, ti i ja ili bilo ko drugi smo čista slučajnost, jel tako?Horoskop radi kod ljudi jel traže smisao.Ja zastupam stanovište da horoskop radi, ali sam daleko od toga da svaku situaciju pretvorim u "zapisano u zvezdama", jer bi ti značilo odsustvo slobodine volje, horoskop daje mogućnost, čovek bira put.

Svaka cast :ok: na celom postu, ne samo na boldovanom delu. Slazem se sa svakom tvojom mislju pogotovu sa onom da je istina UVEK ( vezano za bilo sta u zivotu) ili bar NAJCESCE na sredini dve potpuno sulude krajnosti .
Jer su krajnosti najcesce sulude.
Takva je stvar i za astrologiju, filozofiju, duhovnost... mada sam ja vrlo sklona krajnostima. Svesna sam toga da su (ne)potpuno tacne.
 
Poslednja izmena:
Postoji i još jedna zanimljiva hipoteza koja ovo objašnjava... prema brojnim naučnim istraživanjima utvrđeno je da je astrologija obično sujeverje, a sva eventualna "pogađanja" pripisuju se davno poznatim psihološkim fenomenima kao što su forerov efekt, potvrdni bias, post-hok zabluda, selektivno mišljenje, itd.

:ok: :)

Astrologija - znanost o zvijezdama i o njihovom utjecaju na nas.

Ovo smeta...astrologija nije nauka....vec vestina tumacenja...zaista je iritirajuce kad zele da je predstave kao nauku...
 

Back
Top