malo pitanje za ne znam ni ja sta :)))))
Prikazujem rezultate 1 do 5 od 5

Tema: malo pitanje za ne znam ni ja sta :)))))

samo_za_Andreavk
    Guest

Podrazumevano malo pitanje za ne znam ni ja sta :)))))

Posto sam listajuci forum primetila da ljudima dajes najpravilnije i najkonkretnije odgovore, molim te da takav budes i prema meni
    Kada ukljucim racunar i on podigne sistem izbacije mi poruku (mada ne uvek), i to:

Device Detector has encountered a problem and needs to close. We are sorry for the inconvenience.

Inace koristim XP i ukoliko mi i ti kazes da je problem u propustima ovog OS-a, vracam se na 98.

HVALA !!!!!!!!!

Jah licno
    Guest

Podrazumevano

Ma samo ga izbaci iz start up-a, i nece ti praviti probleme, a da li ce PC lepo raditi....
    Ne znam, iskreno...

(Start>Run... "msconfig" <enter>, i tu podesavas start up)

Ističe se
    Učlanjen
    01.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    78

Podrazumevano ACDSee

Ja sam imao slican problem sa Device detectorom koji ide uz ACD See 6, verovatno se kolje sa XP-om.

U svakom slucaju, to ti i ne treba.

Pozdrav

Elita
    Učlanjen
    16.06.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Ova poruka se pojavljuje iz sledecih razloga:
    1. Bug-ova u programu
    2. Ostcenja programa ili delova programa
    3. Nepravilnosti u registry bazi
    4. Ostecenih dlll fajlova
    Skeniraj kompjuter nekim antivirusnim programom, uradi Repare Windowsa ili ako se poruka pojavi dok je neki drugi program aktivan deinstaliraj ga i ponovo instaliraj, upotrebi neki od programa za ciscenje regisry baze (Registry Mechanic)
    5.Memory konflikta - uradi test
    6.Pretrpanog Temp foldera - uradi Disk Cleanup
    7. Problema sa drajverima: Control Panel>Display>Settings>Advanced>Troubleshot>Hardwa re Acceleration pomeri na None
    8.Uzrok moze biti i Virtuelna memorija:
    Start>Settings>Control Panel>System>Advanced>Performance Options>Advanced>Change. Izaberi particiju i podesi Initial Size i Maximum Size koliko je potrebno>Set i O.K.
    9. HDD problemi - uradi Check disk i Defragmentaciju
    Pre svega ovoga iskljuci System Restore
    Ako se poruka cesto pojavljuje pri podizanju Sistema mislim da bi bilo pametno da uradis formatiranje i ponovnu instalaciju OS-a. Izbor OS-a ne zavisi od nas nego od mogucnosti masine koju imas (na mojoj masini win 98 nikad nije radio kako treba). Za XP Minimum standarda je:
    Intel Pentium III processor
    128 MB RAM-a
    6 GB HDD storage space
    Evo i kako ces to proveriti: http://ircs.uncg.edu/docs/windows/windows_xp/machine_specs/#RAM
    Ako su uslovi za instalaciju O.K. na krstarici imas uputstvo za instalaciju OS-a a pogledaj i ove linkove:
    http://support.microsoft.com/default.aspx?kbid=313348 - uputstvo za formatiranje i instalaciju XP-a i particionisanje HDD-a.
    http://www.winsupersite.com/showcase/windowsxp_sg_9xupgrade.asp nadgradnja xp-a na win 98
    Posle instalacije:
    Ako Win detektuje novi hradver prati uputstva za instalaciju (skener,printer...) ili
    Desni klik na My Computer>Properties>Hardware>Device Manager pa na svaki od znakova pitanja desni klik>Properties i instaliraj drajvere koji nedostaju (ako ne znas sta je za sta nije bitno - poturi mu sve drajvere koje imas a on ce sam izabrati sta mu treba). Daj mu samo drajvere koje trazi jer OS najbolje radi sa drajverima iz samog OS-a - naravno ako imas graficku sa TV -out-om moras mu instalirati i drajvere za graficku. Kad se konektujes: IE>Tools>Windows Update i skini sve Critical Updates i Drivers koje izlista.
    Posle toga mozes uraditi podesavanja u Win-u.
    Pozdrav i Good Luck

samo_za_Andreavk
    Guest

Podrazumevano

Hvala svima u svakom slucaju. Nisam ni sumnjala da Andreavk daje najpotpunije odgovore A za ova data uputstva, videcu vec koliko cu to sama moci.

Hvala !!!!

Slične teme

1. malo pitanje
    Autor fantom piroman u forumu Video igre
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 28.05.2008., 21:17
  2. PITANJE ZA MUSKARCE-OVO MORAM DA ZNAM
    Autor Uvek_pozitivna u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 121
    Poslednja poruka: 23.03.2008., 14:19
  3. Malo pitanje
    Autor Moonfairy u forumu Zdravlje