ASTROLOSKE IGRICE - objasni pojavu :D

immph

Poznat
Poruka
7.095
Dakle, po dogovoru otvaram temu koja je zamisljena u vidu igre (sta ce drugo Merkur u Blizancima da smisli) ... Pravila igre su : Prva osoba, tj sada ja cu napisati neki polozaj planeta po znacima, kucama ili neki aspekt, a sledeca osoba prvo mora da proba da ga objasni onako kako ga razume, a zatim da predlozi svoj zadatak za sledeceg i tako u krug :) ... kao neke astroloske asocijacije, samo malo opsirnije i uvek se postavlja nova :)

Pa da pocnemo :D


Jupiter, vladar ASC-a u Raku u osmoj kuci u konjukciji sa Marsom ... ova konjukcija kvadrat Mesec u Ovnu u petoj kuci :) :per:
 
Hajde da probijem led...
ju vladar asc, znaci u podznaku strelac, vladar otisao u 8 u rak, rak je inace vladar 4 kuce, kuce doma, domovine, kada se rak nadje na vrhu 8 kuce, on zna da da nesrecu u domu ili domovini, buduci da je ako se nevaram mars u konjukciji sa jupiterom ovoj osobi se nece nista lose desiti, tj.izvuci ce zivu glavi , ali posto je ova konjukcija kvadrat mesec u ovnu u petoj, ovo bi lako moglo da se desi deci te osobe ili majci, posto ne znam ciji je horoskop muski ili zenski,ili bi mozda dete moglio biti krivo zbog nesrece koja se dogodila u domu.

Eto ja sa ovako shvatila aspekt, ajde sad nama ti reci koliko sam promasila/pogodila ako se ovo vec istvarilo, i sta si ti imao na umu...

Evo mog pitanja, veliki trigon, venera(venera je vladar 8) u 11 u jarcu, mesec u 7, devicama (vladar retro merkur u 12 u vodoliji), jupiter na algolu,na samom pocetku trece kuce (jupiter vladar prve i desete)...na sta vas asocira...
 
Zemlja, stabilnost, uspeh ... Plemenitost, vera, nada, dobrota, puno ljubavi i srece u njoj, privlaci srecne okolnosti u zivot koje je vode ka uspehu. Lepe, precizne crte lice, devojka privlaci lepe i dobre momke, moguce iz inostranstva ili neke umetnicke duse koje dobro stoje sa novcem. Muskarac izuzetno lepe i osecajne devojke koje mu donose "miraz" ... u svakom slucaju sa brakom se dobija odredjena stabilnost i sreca ... vladar ASC-a u trecoj, komunikativna osoba, koja voli da se izrazava recima u ovom velikom trigonu, to su neke lepe reci, umetnost, poezija ... kako je Jupiter vladar desete verovatno se i posao odnosi na ove stvari ... puno zenskih prijatelja i uspeha u javnosti.Sklonost lagodnom zivotu i uzivanju ... finansijska obezbedjenost, verovatno preko partnera ... lep i uspesan brak pun zadovoljstva i stabilnosti ...


Evo nesto aktuelno :lol: Mars u Raku u jedanestoj opozicija Pluton u Jarcu u petoj. Saturn na ASC-u u Devici kvadrat Mesec u cetvrtoj u Strelcu.


Edit :
P.S. Zaboravio sam da napomenem u pocetku teme da ovo nikako ne treba primenjivati na tumacenje natala sto napisemo ovde jer je ovo samo jedan deo slike ... osoba nece biti ista ako ima npr ovakav veliki trigon i pored toga Uran 90 Merkur ili Saturn trigon Mars ... Dakle ovo je cisto za razonodu i vezbanje na pojedinacnim aspektima ... ovo mi je palo na pamet jer mi se cini da sam ti tumacio natalnu jednom prilikom ? :) Ti si ona devojka koja voli da pise drame ? :D
 
Da naravno, vise ne voli-sala:D, samo je staza krenu drugim putem, neke stvai su se razjasnile, naravno da se ne odnosi na ceo natal, pogotovo ako neko kao ja ima los merkur, i sunce u 12, no nisam se mogla setiti drugog primera pa sam eto dala svoj...nadam se da ce se jos neko prikljuciti pa ne bih sad da odgovaram ja, prepusticu to nekom drugom...inace lepo se moze vezbati, ali bilo bi lepo i da dajemo pojam npr. poznat roditelj, ili reka u okoliki kuce, pa da pogadjamo koji je to aspekt i kuca...:)
 
Evo nesto aktuelno :lol: Mars u Raku u jedanestoj opozicija Pluton u Jarcu u petoj. Saturn na ASC-u u Devici kvadrat Mesec u cetvrtoj u Strelcu.

Sad tek vidim da nisam odgovorila. :lol:

Skrta osoba, materijalista, pogotovo jos ako je Merkur u 2, melanholik, nedrustvena, i ima kao neki strah od ljudi, nezadovoljna sobom, stidljiva, fale joj energija i entuzijazam, zivot bez majke ili los odnos sa njom, eksplozivne naravi i nasilna, ali to ispoljava na slabijima od sebe. Visoka, vitka, koscata. :cool: Ako je musko, muzevnost u ophodjenju, ali ona ... ocinska. :)

Dakle :arrow: Sunce, Merkur i Venera u Ribitzama, kvadrati Neptuna na to, trigoni Urana (Uran 60 Mesec) ? :D :rumenko:

:zag:
 
Poslednja izmena:
Što se stalo s ovom temom? :D

Odgovor na prethodno: ovo je neka umetnička dušica, jako kreativna i ne mnogo praktična :D doduše navedeni su samo aspekti bez pozicije po kućama pa tako i tumačim ... Izuzetno naglašena kretivnost (planete u Ribama trigon Uran sekstil Mesec), može biti potpuno originalan umetnik, pesnik, pisac ... bilo šta ali kao ličnost preosetljiva (Sunce u Ribama kvadrat Neptun), osetljivih nerava (Merkur u Ribama kvadrat Neptun).

Ako bismo opisivali neki konkretan događaj - ovo može biti npr. uspešna, lepa, po nečemu istaknuta devojka (egzaltirana Venera konj. Sunce) koja svojom nepažnjom (Venera konj. Merkur u padu) upada u problem, zbrku (kvadrat Neptun) a spašava je splet okolnosti, slučaj, sreća - trigon Uran i to preko neke žene, ili majke (sekstil Mesec).

Kao što je navedeno u pravilima igre - ovo je tumačenje kombinacije aspekata a ne ličnosti pa imajte to u vidu :)

Sledeći zadatak ... 'ajmo trenutne pozicije :p
Sunce, Venera i Jupiter u (malo široj) konjunkciji u Ribama; Sunce je u inkonjunkciji sa Marsom u Lavu i Saturnom u Vagi (prave konfiguraciju Jod); Sunce i Jupiter (Venera je malo dalje) su u sekstilu sa Plutonom u Jarcu.
 
Poslednja izmena:

Back
Top