F-22 vs Su-35BM
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 70

Tema: F-22 vs Su-35BM

Ističe se
    Učlanjen
    12.12.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano F-22 vs Su-35BM

Ko je bolji, ko bi pobedio u duelu 1 na 1 i zashto?

Zainteresovan član USS Voyager (avatar)
    Učlanjen
    19.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    40

Podrazumevano Re: F-22 vs Su-35BM

ma daj bre
    forum sluzi da bi covek nesto naucio..
    a ne da bi se svadjao..
    to valjda i ptice na grani znaju

Ističe se
    Učlanjen
    12.12.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio USS Voyager Pogledaj poruku
    ma daj bre
    Na Politici smo ja i ZRNANNS83 danima raspravljali o tome. Ja sam kao pametniji popustio, da mal oraspravljamo o tome na pravom podforumu(ne ja i ZRNAN, mi smo zavrshili).

Elita Iwan91 (avatar)
    Učlanjen
    01.12.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    204

coek, ako oces da sacuvas zdrav razum mani se podforuma politika..
    tamo je malo ko normalan...
    `Stupid is as stupid does` Forrest Gump

Ističe se
    Učlanjen
    12.12.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Iwan91 Pogledaj poruku
    coek, ako oces da sacuvas zdrav razum mani se podforuma politika..
    tamo je malo ko normalan...
    U ludnici je najzanimljivije.
    Ne stvarno, pogledaj ovaj pdf, MRTAV JE.
    Shta Facebook radi...

Domaćin
    Učlanjen
    11.06.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    68

Dobar facon.
    Stvar procene.
    Jel smem ?
    I ocu ,shto da ne.
    Su-35,manevarske sposobnosti -normalno.
    ps.
    Reklama ? NJET !

Zainteresovan član Black John (avatar)
    Učlanjen
    15.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    39

Citat Original postavio Bara Kob Ama Pogledaj poruku
    Na Politici smo ja i ZRNANNS83 danima raspravljali o tome. Ja sam kao pametniji popustio, da mal oraspravljamo o tome na pravom podforumu(ne ja i ZRNAN, mi smo zavrshili).
    Ako si se raspravljao sa Zoranom, znači da preferiraš F-22.
    U dogfightu 1v1, (kada zanemarimo faktor pilota) pobednik je Su-35.

Rasprava na ovu temu je dosadna i podjednako uzaludna. Da bi F-22 dobio na nevidljivosti, stvarnoj ili ne, žrtvovana je njegova aerodinamika, što uveliko smanjuje sposobnosti manevrisanja, naročito u bliskoj borbi, dogfight-u, 1v1(One Versus One). F-22 ne može da manevriše kao Su-35 (Su-27-M), niti je za to napravljen.
    Ovo nema nikakve veze sa mojim mišljenjem o Rusima ili Amerikancima, ovo su najosnovnije činjenice o ova dva aviona. Što se tiče uvežbanosti Američkih i Ruskih pilota, nebulozno je o tome diskutovati, jer to nikako ne utiče na kvalitete ovih aviona.
    Poslednji put ažurirao/la Black John : 28.08.2009. u 17:08
    Vojevao Beli Vide
    Tri god'ne s kleti Turci
    A čet'ri s crni Ugri...

Ističe se
    Učlanjen
    12.12.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Black John Pogledaj poruku
    Ako si se raspravljao sa Zoranom, znači da preferiraš F-22.
    U dogfightu 1v1, (kada zanemarimo faktor pilota) pobednik je Su-35.

Rasprava na ovu temu je dosadna i podjednako uzaludna. Da bi F-22 dobio na nevidljivosti, stvarnoj ili ne, žrtvovana je njegova aerodinamika, što uveliko smanjuje sposobnosti manevrisanja, naročito u bliskoj borbi, dogfight-u, 1v1(One Versus One). F-22 ne može da manevriše kao Su-35 (Su-27-M), niti je za to napravljen.
    Ovo nema nikakve veze sa mojim mišljenjem o Rusima ili Amerikancima, ovo su najosnovnije činjenice o ova dva aviona. Što se tiče uvežbanosti Američkih i Ruskih pilota, nebulozno je o tome diskutovati, jer to nikako ne utiče na kvalitete ovih aviona.
    Ovo mogu prihvatiti s tim shto nisam misli ona dogfight nego situaciju gde sa 200 km krecu jedan prema drugom. F-22 ima bolji odnos tezhine i potiska, tako da nije sigurno da je slabije manevrishe.

Aktivan član mastercat (avatar)
    Učlanjen
    13.01.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

Ovakve rasprave nemaju kraja i sve se svodi na to ko je na zapadnoj a ko na istocnoj tribini

Zainteresovan član Black John (avatar)
    Učlanjen
    15.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    39

Nije samo avion u pitanju. Borba u vazduhu je sistem mnogo, ali mnooogo faktora. U pravu je mastercat, kada bi se sakupile sve rasprave na ovu temu sa ovog foruma, imale bi obim veći od biblije...

@mastercat
    Ja sam na strani Žaka Freska (Jacque Fresco).
    Vojevao Beli Vide
    Tri god'ne s kleti Turci
    A čet'ri s crni Ugri...

Domaćin
    Učlanjen
    11.06.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    68

Mozhda bi bilo interesantnije uporedba sa F-35 ?
    A inace cuo sam da na medjunarodnom aero-mitingu ,da li Juzhna Koreja ,il `Taiwan,
    pre neku godinu ,pilot Su-35 je pozvao na simulaciju dog-fight-a bilo koga od prisutnih,
    a niko se nije usudio posle njegovog "prikaza".
    A bilo ih je...

Domaćin
    Učlanjen
    05.05.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    73

Citat Original postavio vuda Pogledaj poruku
    Mozhda bi bilo interesantnije uporedba sa F-35 ?
    A inace cuo sam da na medjunarodnom aero-mitingu ,da li Juzhna Koreja ,il `Taiwan,
    pre neku godinu ,pilot Su-35 je pozvao na simulaciju dog-fight-a bilo koga od prisutnih,
    a niko se nije usudio posle njegovog "prikaza".
    A bilo ih je...
    sto on da ih proziva kada su indiski piloti na su-30 izmasakrirali americke u f-15 na realno vezbi copa indija.

Poznat tgdanijela (avatar)
    Učlanjen
    15.07.2009.
    Pol
    ženski
    Previše je kasno živeti sutra, živi još danas.
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    186

Teško je odgovoriti na to pitanje.....F-22 ima više letačkog i borbenog iskustva samom činjenicom da ima 123 primjerka tog aviona dok Su-35, poboljšana verzija Su-27 je napravljen samo u 3 primjerka......doduše ja više volim Su tipove...ali čini mi se da u ovom slučaju veći raspon krila i veća dužina smanjuju manevarsku sposobnost Su-35, nasuprot F-22.....ali s obzirom da je Su-35 novije proizvodnje,a s tim i tehnologije ,proizveden 2008g.,to čini ga nepoznatim potencijalnom neprijatelju...i ko zna za šta je sposoban....vrijeme će pokazati...navijam za Su-35Bm

Domaćin Tex707 (avatar)
    Učlanjen
    31.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Borbeno "iskustvo" nemaju ni jedan ni drugi. Veci raspon krila sam po sebi ne znaci losije manevarske sposobnosti. To sto je neki avion napravljen kasnije ne znaci da su u njegovom projektovanju i gradnji koristene savremenije tehnologije, narocito ne u ovom slucaju.

Učlanjen
    15.07.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    186

Citat Original postavio Tex707 Pogledaj poruku
    Borbeno "iskustvo" nemaju ni jedan ni drugi. Veci raspon krila sam po sebi ne znaci losije manevarske sposobnosti. To sto je neki avion napravljen kasnije ne znaci da su u njegovom projektovanju i gradnji koristene savremenije tehnologije, narocito ne u ovom slucaju.
    Pa reci mi onda, ako poznaješ vazduhoplovno jedriličarstvo, ko ima bolje manevarske sposobnosti Blanik ili Dg...Dg-ova krila lepršaju na vjetru....a blanik ja naspram njega kao metalna konzerva....sasvim slučajno imam 20 samostalnih letova baš na Blaniku, a gledala sam nastavnikovog Dg-a koji leti kao perce.....pa ko bolje pravi luping i kovit....modelaru?

Domaćin Tex707 (avatar)
    Učlanjen
    31.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio tgdanijela Pogledaj poruku
    Pa reci mi onda, ako poznaješ vazduhoplovno jedriličarstvo, ko ima bolje manevarske sposobnosti Blanik ili Dg...Dg-ova krila lepršaju na vjetru....a blanik ja naspram njega kao metalna konzerva....sasvim slučajno imam 20 samostalnih letova baš na Blaniku, a gledala sam nastavnikovog Dg-a koji leti kao perce.....pa ko bolje pravi luping i kovit....modelaru?
    Ovo nije tema o jedrilicama. Postoje razlozi zasto se neka krila projektuju kao elasticna, a neka kao kruta. Dobar kovit ne postoji, samo teze ili lakse vadjenje iz istog. Ako pod onim "modelaru" podrazumevas da se bavim avio-modelarstvom, gresis...

Učlanjen
    15.07.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    186

Ovo nije tema o jedrilicama. Postoje razlozi zasto se neka krila projektuju kao elasticna, a neka kao kruta. Dobar kovit ne postoji, samo teze ili lakse vadjenje iz istog. Ako pod onim "modelaru" podrazumevas da se bavim avio-modelarstvom, gresis...
    Da postoje razlozi.......nema veze što nije tema o jedrilicama...još uvije ne postoje avioni bez krila....sila uzgona koja zavisi od građe krila...je i dalje važna...čak i u najmodernijim avionima.....pa šta misliš jel se lakše izvući iz kovita sa Blanikom ili Dg-om?

Domaćin Tex707 (avatar)
    Učlanjen
    31.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Da postoje razlozi.......nema veze što nije tema o jedrilicama...još uvije ne postoje avioni bez krila....sila uzgona koja zavisi od građe krila...je i dalje važna...čak i u najmodernijim avionima.....pa šta misliš jel se lakše izvući iz kovita sa Blanikom ili Dg-om?
    Jeste sila uzgona vazna i vezana je za opterecenje krila, a samim tim i za manervabilnost...a to je opet sve povezano sa razmahom, povrsinom...generalno, avion sa manjim opterecenjem krila ce biti sposoban da izvede "ostrije" ustaljene manevre od onog koji ima vece opterecenje krila.

Jedrilice ne poznajem dobro, a verujem da i Blanika i DG-ova ima vise varijanti. Iz kovita bi trebalo lakse da se vadi ona koja ima efikasnije komande, narocito kormilo pravca (rudder). Uzimajuci u obzir da kada kazes "Blanik" verovatno mislis na skolsku jedrilicu bilo bi za ocekivati da se ona lakse vadi iz kovita, mada ako DG ima neki akrobatski model, svasta je moguce...

Učlanjen
    15.07.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    186

Jeste sila uzgona vazna i vezana je za opterecenje krila, a samim tim i za manervabilnost...a to je opet sve povezano sa razmahom, povrsinom...generalno, avion sa manjim opterecenjem krila ce biti sposoban da izvede "ostrije" ustaljene manevre od onog koji ima vece opterecenje krila.

Jedrilice ne poznajem dobro, a verujem da i Blanika i DG-ova ima vise varijanti. Iz kovita bi trebalo lakse da se vadi ona koja ima efikasnije komande, narocito kormilo pravca (rudder). Uzimajuci u obzir da kada kazes "Blanik" verovatno mislis na skolsku jedrilicu bilo bi za ocekivati da se ona lakse vadi iz kovita, mada ako DG ima neki akrobatski model, svasta je moguce...
    Jeste, zato F-22 ima vjerovatno bolje manevarske sposobnosti.....
    ....Jeste Blanik je školska jedrilica...mi smo se obučavali na Blaniku-L-13, reg. yu-5343....i Dg je stvarno čudo od jedrilice...komande su mu osjetljivije...sleće sa 30 metara, dok je sa Blanikom opasno početi sletati ispod 100metara..treba mu puno više prostora za manevar...za okret...za sletanje ....za sve....ali i on je prekrasan....važno je da si gore.....

Domaćin
    Učlanjen
    05.05.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    73

Jeste, zato F-22 ima vjerovatno bolje manevarske sposobnosti.....
    ....Jeste Blanik je školska jedrilica...mi smo se obučavali na Blaniku-L-13, reg. yu-5343....i Dg je stvarno čudo od jedrilice...komande su mu osjetljivije...sleće sa 30 metara, dok je sa Blanikom opasno početi sletati ispod 100metara..treba mu puno više prostora za manevar...za okret...za sletanje ....za sve....ali i on je prekrasan....važno je da si gore.....
    od cega f-22 ima bolje manevarske sposobnosti ? od tih jedrilica

Iskusan
    Učlanjen
    31.08.2009.
    Pol
    muški
    срце у Бања Луци, душа у Москви, тело у Београду
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio ZRNANS83 Pogledaj poruku
    od cega f-22 ima bolje manevarske sposobnosti ? od tih jedrilica

Su-35 je veci i tezhi avion a ima slabiji motor. Razlika bi bila jako drastichna da su vertikalni stabilizatori na F-22 vertikalni a ne zakosheni. Medjutim to je zhrtvovano da bi avion bio stelt, shto je u borbi 10 puta vazhnije.
    Poslednji put ažurirao/la nesha t. : 05.09.2009. u 23:45

Aktivan član Numb3r (avatar)
    Učlanjen
    01.09.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    48

Su-35 je veci ali je laksi za preko 2000kg od F-22 zato proveri pre nego sto lupis!

Domaćin
    Učlanjen
    05.05.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    73

Citat Original postavio Уго Чавез Pogledaj poruku
    Su-35 je veci i tezhi avion a ima slabiji motor. Razlika bi bila jako drastichna da su vertikalni stabilizatori na F-22 vertikalni a ne zakosheni. Medjutim to je zhrtvovano da bi avion bio stelt, shto je u borbi 10 puta vazhnije.

opet prevazilazis sam sebe.... koliko je tezak f-22 i koja je snaga njegovih motora ?

aj lepo opet po ko zna koji put si ispao smesan, bar se izvadi nekim podatkom .... dotle,sramoti se u uglu.
    Poslednji put ažurirao/la nesha t. : 05.09.2009. u 23:45

M87 Orkan II nije na forumu
    антинациста,антициониста,а нтикомуниста
    Ističe se M87 Orkan II (avatar)
    Učlanjen
    12.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    55

Citat Original postavio ZRNANS83 Pogledaj poruku

opet prevazilazis sam sebe.... koliko je tezak f-22 i koja je snaga njegovih motora ?

aj lepo opet po ko zna koji put si ispao smesan, bar se izvadi nekim podatkom .... dotle,sramoti se u uglu.
    E aj se mi vise ne raspravljamo sa njim, nema njemu pomoci...
    Finis sanctificat media.

Ističe se fresh&clean (avatar)
    Učlanjen
    19.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    58

Smile Re: F-22 vs Su-35BM

F22 je seriski avion
    Su 35 opitni
    To je velika razlika.
    Drugo Tačno je da F22 ima bojli odnos potiska i mase od Su 35. To dokazuje da je u stanju da leti 1.5M bez DS.
    Ima jači radar, tačnije AESA radar, radar sa aktivnim elektronskim skeniranjem. Radar za Su 35 je još na razvojnom stolu i skici, što je velika razlika.
    Su 35, Su 37,Mig 35 proizvedeni su samo opitni i to po dva primerka i svi su opremljeni francuskom elektronikom, firme Tomson. To je opše poznato. Pogotovo elektronika na Su 35 i Su 37.

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •