Kizomba

crveni oblak

Elita
Poruka
19.115
Otkrila sam ples koji me je odusevio, ali i razocaravajucu cinjenicu da ne postoji mesto gde bi se on mogao uciti u Novom Sadu. U Bg postoji jedna grupa od nekih desetak clanova koja je promovisala taj ples par puta ovde, ali ni oni, a ni ostale skole odavde, nisu oformile grupu koja bi se time bavila.
Zanima me sledece:
Da li u Novom Sadu postoji iko ko se bavi ovim plesom i ko bi mogao da pokrene jednu takvu grupu. Odmah bih se prijavila jer je ples fenomenalan.:super:
Ako nema takvih, zanima me da li ima zainteresovanih za ucenje tog plesa kako bih u kontaktu sa ovima iz Beograda, mogla da sakupim grupu igraca polaznika zbog koje bi njihovi instruktori imali interes da dolaze u Novi Sad i drze kurseve.
Ovo je taj ples. Snimak nije neki, ali se mogu videti pokreti, koji su, po mom misljenju, mnogo zanimljiviji od ostalih plesova koji se uce u ovdasnjim skolama plesa.
 
Od 1. septembra pocinju casovi subotom od 19 casova u Beogradu. Mi cemo ici kolima na te casove. Ako je neko zainteresovan, ima mesta za jos dve osobe i tako se moze svima isplatiti.:)
 
Ma izgleda da cu i ja morati da cekam da dodju u Novi Sad, zbog malog deteta koje nemam kome da ostavim da bih tako cesto putovala.:( A onda cu ti javiti gde je ako ne uspes da saznas pre toga.:)
 
Znam, ali ne odustajem od tog plesa. Za sada imam sest ljudi koji su sasvim zainteresovani. Ako uspem da sakupim jos toliko, onda im se isplati da salju instruktore, a i nama ne bi bilo skupo da se put koji instruktori placaju podeli na 12 delova.
 
ekstra je ples, i cini mi se da je u osnovi korak salse:)
aj cujemo se, mnogo mi se dopada:)

I jeste neka vrsta salse, nesto Juzna Amerika u kombinaciji sa Afrikom, mada se meni najvise svidjaju neki sitni elementi koji su u to ukomponovani a podsecaju me na grchko djuskanje, ono kad Grci plesu iz meraka (onaj dupli korak u jednu stranu, pa noga nazad, pa nekoriscenje ruku u jednom delu...)
Sledece subote ce se moj poznanik raspitati direktno u Bg pa ce mi reci kolike su sanse da se to ovde organizuje.
 
džuskanje i "fotkanje" :zper:


Dakle, za sada nas ima pet zenskinja i samo dva muska, od kojih jednog ne dam nikom cak ni za plesanje.:heart::mrgreen: Aj jos da neke ovde nadju ili nagovore partnera pa da stvarno kontaktiramo nadmene Bgradjane da nam svrate u lepu novosadsku palanku (u kojoj su samo Djoganaste plesne skole:() pa da nas uvedu u u tajne sveckih plesova.;)
 
Poslednja izmena:
Pa ja idem sutra da pricam sa jednim Kubance koji zna ama bas sve plesove koji se u svetu igraju. To su mi rekli neki instruktori iz vise skola. Kazu, skoro sve afrolatino plesove naucili su od njega. Ne znam tacno ime skole koju on drzi, al saznacu sutra i to i da li je voljan da oformi grupu za Kizombu ili bar uopsteno za afrolatino plesove...ima tu i neka bachiata (valjda se tako zove) i angolatango i svasta sto je slicno ovome i kombinuje se jedno s drugim.
 
Pa ja idem sutra da pricam sa jednim Kubance koji zna ama bas sve plesove koji se u svetu igraju. To su mi rekli neki instruktori iz vise skola. Kazu, skoro sve afrolatino plesove naucili su od njega. Ne znam tacno ime skole koju on drzi, al saznacu sutra i to i da li je voljan da oformi grupu za Kizombu ili bar uopsteno za afrolatino plesove...ima tu i neka bachiata (valjda se tako zove) i angolatango i svasta sto je slicno ovome i kombinuje se jedno s drugim.

...gde ti to sve bunaris? :lol:
...aj pa javi....
a jel mladji ili stariji kubanac?i koliko cesto ide kuci? :mrgreen:
 
moram da kazem...ja sam matora i za mene je ples suvise vulgaran da ga igram sa instruktorom,ili bilo gde na javnom mestu.da imam dvadeset,pa ajde.ovako,ono nabijanje na partnera,zadizanje noge,njegova ruka nize nego sto je pristojno....:pms:
omladino sram vas bilo i ....blago vama :aha:
 

Back
Top