OTVORENO PISMO -parking servis

jelena1974

Zainteresovan član
Poruka
245
Ovim smo se nekada bavili na forumu.
Nekog odjeka je imalo, ali problem nismo resili!!
Pismo je podugacko, i zbog toga se izvinjavam svima.

Gospodine Gradonačelniče,
Gospodine Anđelkoviću,
Gospođe I gospodo sugrađani,

Pišem otvoreno pismo svim institucijama koje bi mogle da utiču na haračlijsko ponašanje JKP Parking sevis.
Demokratske sam orijentacije, nemam političke interese već branim samo sopstvene, I interese građana Beograda. Naravno da sam za uređenje grada I uvođenje reda u Beogradu. Naravno da podržavam sve pozitivne korake gradske vlade, I jasno mi je da novi sistem parkiranja donosi lepu zaradu JKP Parking servis I gradu Beogradu, ali ne mogu da podnesem večitu podelu na privilegovane I manje privilegovane. I
Moj zahtev je jednostavan: molim da se odobri svim građanima koji žele da se parkiraju u centralnom delu grada a ne ispunjavaju uslove koje je propisao Parking servis da plate punu mesečnu cenu parkiranja u najskupljoj zoni koja iznosi oko
10 000din. mesečno, čime bi pretplatili svoje parkiranje, što bi interese (ukoliko jedini interes nije naplatiti kaznu) JKP Parking servis zadovoljilo, a ljudima koji bi to platili skinulo jednu veliku brigu sa vrata.
Postoji I druga opcija-nakon isteka vremena ``dozvoljenog`` parkiranja svaki sat naplaćuje recimo 3 puta više nego regularam sat u toj zoni, mada bi ovaj sistem zahtevao komplikovaniji program.
Istim ovim povodom smo prošlih godina vodili diskusije na internet forumima, što je rezultiralo pozivom na sastanak građanima od strane g-dina Anđelkovića, na koji sam se odazvala samo ja, čega će se g-din Anđelković sigurno setiti.
Isto ovo sam mu predložila tada, a on mi je odgovorio da je to NEMOGUĆE (mislim da ništa nije nemoguće, ako postoji volja), ali da on shvata da je baš moja situacija specifična , pa će mi eto učiniti, I dati mi karticu za zonu koja mi treba.
Moj odgovor na ovo je bio da meni ne trebaju privilegije već želim da mi se obezbede moja prava, I da sigurno nisam jedina u gradu koja ima takav problem (radim u 1.i 2., iznajmljen stan u 3. zoni, prijavljena u roditeljskoj kući van zone, automobil na lično ime, suprugov automobil u vlasništvu firme, čije je sedište takođe van zone) da ima puno mojih kolega, poznanika, ljudi uopšte koji imaju isti problem, I šta ćmo sa njima?! Odgovor je bio-ništa. Ja sam se tu zahvalila I izašla sa sastanka, rešena da ću se boriti svim sredstvima za svoja prava.
U međuvremenu su počele da stižu opomene I zakazane su parnice na kazne koje su
dobijene na automobile koja se vode na firme, a koje vodi često ne po lepom pominjani Trgovinski sud u Beogradu, I koji se sprema da samoinicijativno skine sa računa sve što JKP Parking servis kaže da treba da se skine.
Gospodo, nisam bila parkirana na nedozvoljenom mestu, nisam ugrožavala saobraćaj , vaš sistem mi ne dozvoljava da platim parkiranje-A JA BIH GA PLATILA!!! Hoćete zato da me kaznite? Hoćete Vi da ispravljate “krive Drine”, pa da kaznite firmu supruga što mu je žena vozila automobil dok je radio u inostranstvu, a dete je malo a automobil nije mogao da se pomera na svaka 2-3 sata. Hoćete li Vi da snosite troškove prekinutih sastanaka sa izgovorom “izvinite, istekao mi je parking!”. Šta reći doktorima ako čekanje i pregled u domu zdravlja npr u Siminoj ulici potraju duže od sat ili dva??
Nisu ovo, gospodo, izgovori, ovo su realne situacije!
A onda je JKP Parking servis počeo da širi svoje delovanje, I odmah je zauzeo ni manje ni više nego trotoare oko Kliničkog centra. Ispade da ne smete kolima kod lekara, kolima po dete u obdanište, naravno ni kolima na posao...ili platite basnoslovne kazne. Ekologije radi!
A sve u cilju smanjivanja gužve! Ne shvatate, onaj ko besposlen dođe kolima u grad, imaće dovoljno vremena da se bavi svim peripetijaa vezanim za ovaj sistem parkiranja, što znači da njega nismo eliminisali-ispija svoje kafice, zauzeo je mesto i ne sekira se. Onaj koga ovo zaista pogađa je zaposlen čovek kome je cela ova komplikacija dodatno opterećenje sa jedne strane na posalovni uspeh, sa druge u finansijskom smislu, a na kraju krajeva značajno povećava stres u ovom inače stresnom haosu od života. Pogođeni su takođe i oni koji su odnekuda došli kod lekara, u posetu bolesnom, u goste kod prijatelja, prvi put odveli decu u Zoološki vrt ili pozorište...
Na kraju krajeva,trotoari ovog grada nisu dedovina Parking servisa, već pripadaju svim građanima , pa imamo pravo da utičemo na to kako će se ubirati zarada njihovom eksploatacijom.Zato- da vidimo- gde su pare? Koji dečiji dom je obnovljen od ekstra prihoda Parking servisa?

U nadi da ćete imati razumevanja za nas, i da ćete ovaj nepravedan sistem korigovati, akumulirane kazne ukinuti
Srdačan pozdrav

Jelena Raičević , u ime svih građana
U Beogradu 19.06.2006.
 
Јелена
потписујем твоје писмо.Стварно су најгори.Узму кантицу боје офарбају асфалт(који наравно нису они поставили) и дрмај по џепу Београђана.Постали су најгори зулућари.Инкасанти им дођу ко кобци....човече недају ти ни из аута да изађеш,одмах се прилепе уз тебе и плати,плати,плати.........
Није непознато да се партија на власти у Београду ФИНАНСИРА добрим делом од прихода ЈКП Паркинг сервис.
Хајде да је само то,него и директор овог предузећа највероватније доста новца убацује у КК Црвена Звезда.Па зашто ја морам то да им плаћам.
Наравно нисам за хаос и за то да тротоарима неможеш проћи,али парадоксално је то што ако се паркирам на тротоару који некаквим чудом није обележен "њиховом" бојом,полицејац наплати казну јер нисам оставио 1,5 метара за пешаке,а тамо где је паркинг обеележен пешак неможе ни да се провуче.Дакле два рашина.
О не љубазности инкасаната,а поготову оних радника који раде на пауку не треба ни трошити рече.Питам се где ли их само нађоше?Па тамо све раде некакви ликови скупљени са конца и конопца,који ни под разно не умеју да саставе две просте реченице.
И да завршим.....леп нам је град,доста се улаже у инфраструкуту,али ови зулућари све то анулирају.
 
mrzi me da chitam,dugachko je 8)

ali,mogu da kazem da su najvece lopuze u parking servisu
i kakca crna zalba Jastrebu-Bogdanovicu,pa on je u talu,t.j "oni rade za njega"
kako bi poubijao one smradove sto voze pauk uffffffffff...
znachi najlopovskija "firma" IKADA !!!!!!!!!
i svi zaposleni su odvratni,ono...leglo nepotizma,
sljaka se prenosi sa kolena na koleno
vec 2-3 generacije parazita su tu nasli uhlebljenje
a,da ne pricam o tome kako su maltretirali radnike (ko ih yebe) da idu da pakuju neke koverte sa
promo materijalom,kad su bili predsednicki izbori,u nekom ds-ovom kaficu na Kanarevom brdu
btw ja sam dobio tada tu kovertu,ono pederski zabodena u kapiju,za vreme izborne tishine..
a unutra neka gistro chestitka i pristupnica za ds,tako nesto,putem sms-a
STOKA-LOPOVI-PARAZITI treba ih sve uhapsiti i glavonje i zaposlene !!!!!!!!!!! 8)
 
Evo ovako: samo zamisli hipotetičku situaciju da je neko ko stanuje u I zoni parkiranja nepokretan, bolestan, nemoćan, svakog dana mora da koristi svoj automobil, on ili neko od njegovih ukućana da bi otišao kod lekara...
On bi, po tebi, morao da pomeri svoj automobil, da bi ti mogla da se parkiraš u toku svog radnog vremena. I to bi trajalo sledećih 30 godina dok ne odeš u penziju.
Na pravo možeš da se pozoveš kada je ono dato, dakle zapisano, na legislativu možeš da se pozoveš kada postoji pravni osnov. A toga ovde nema!

Ovde ti zahtevaš ugrožavanje slobode stanara u centru grada, koji imaju manje prava na parking prostor nego ti - jer za parkiranje sopstvenog vozila, vremenski neograničeno moraju da traže POSEBNU DOZVOLU. Ti verovatno to ne moraš, već slobodno možeš da parkiraš vozilo ispred svoje zgrade, pa su time prava rezidenta srca grada manja nego onih sa periferije.

Rešenje o parkiranju od sat vremena u 1. Zoni je evropsko rešenje.

Svoj problem možeš da rešiš tako što ćeš da od firme u kojoj radiš da tražiš da ti plati smeštaj vozila u neku od javnih garaža, ili sopstvenom inicijativom da dođeš do garaža u centru koje su u privatnom vlasništvu. Ali da izmeštaš vozila stanara iz centra na periferiju dok si ti na radnom mestu - to neće da se desi...
 
Ovo nije hipoteticka situacija, ovo je situacija iz mog zivota
sA malom bebom u autu cekala sam u smogu da udjem u garazu 45 min, a zatim jos 20 se vozala po istoj trazeci mestou jos vecem smogu, a onda sam jos 500 m po kisi u oktobru trcala, takodje sa bebom do stana, koji je oivicen 2 i 3. zonom, ali ja ne mogu da se parkiram , jer je stan iznajmljen, i nisam prijavljena tu(sad cekam da mi i kazete kako i to nije u redu, trebalo bi da nas gazda prijavi)
I onda sam resila- svaki put cu platiti parking, onoliko koliko mi parking servis dozvoli,za ostalo cu dobijati kazne, i krecem u sopstvenu borbu, mozda sa vetrenjacama. a mozda u ovoj zemlji, u ovom gradu zive i neki ljudi!!
I tako, svaki put kad mi istekne vreme parkiranja, a ja nisam u mogucnosti da pomerim auto mirno sacekam kaznu!!
Uz sve to mi je deo tel. racuna koji se odnosi na placanje parkinga obicno oko2000din, a gde su kartice kojima se potpomazemo, a gde su svi sati u garazi kad nijen guzva,a gde je vreme koje izgubimo.
Napominjem jos jednom da mi se i stan i 2 od 3 dela firme u kojioj radim odnose na parkiralista u zonama . I znam da nisam jedina koja ima ovaj problem.
a hipoteteticnom bolesniku iz centra grada ce uvek neko stati na mesto kad ode kod lekara, prosto ,jer je u centru grada!

i- PODRZAVAM SVE STO JE NOVO, ALI I NOVE STVARI MOGU DA SE MENJAJU AKO POSTOJI BOLJE RESENJE

jos nesto. o Evropskom sistemu-JESTE, U EVROPI SU PLATE ONOLIKE, RATE NA STAMBENE KREDITE 3%, IMAJU POTPUNO UREDJEN SISTEM GRADSKOG PREVOZA I SATELIT PARKINGE NA PERIFERIJI.
STA MI IMAMO?
 
Neće mu niko stati na mesto za parkiranje jer je obezbedio posebnu dozvolu, po odluci Skupštine grada i Parking servisa. Ali ispred tvoje zgrade u kojoj stanuješ neće moći da se parkira, jer tebi nikakva dozvola ne treba. U centru žive stari, bolesni i mala deca, ona koja će se danas i sutra roditi.
Sve tvoje nije važnije od svega našeg!
Ne poštuješ propise i zbog toga plaćaš kaznu, ne zbog tvojih objektivnih okolnosti, već iz hira da se dovezeš metar od odredišta. A gde to ima? U kojoj evropskoj prestonici? U NY niko ne ide sopstvenim vozilom.. Teško ti je da izdvojiš 200 dinara za taxi, već moraš da ideš automobilom? Pa to je samo, i jedino tvoj problem.

Za sve ostalo se slažem ukoliko je kritika opšteg stanja, ali ne i u diranje prava mojih sugrađana.
 
HeBePoBaTaH_:
Neće mu niko stati na mesto za parkiranje jer je obezbedio posebnu dozvolu, po odluci Skupštine grada i Parking servisa. Ali ispred tvoje zgrade u kojoj stanuješ neće moći da se parkira, jer tebi nikakva dozvola ne treba. U centru žive stari, bolesni i mala deca, ona koja će se danas i sutra roditi.
Sve tvoje nije važnije od svega našeg!
Ne poštuješ propise i zbog toga plaćaš kaznu, ne zbog tvojih objektivnih okolnosti, već iz hira da se dovezeš metar od odredišta. A gde to ima? U kojoj evropskoj prestonici? U NY niko ne ide sopstvenim vozilom.. Teško ti je da izdvojiš 200 dinara za taxi, već moraš da ideš automobilom? Pa to je samo, i jedino tvoj problem.

Za sve ostalo se slažem ukoliko je kritika opšteg stanja, ali ne i u diranje prava mojih sugrađana.
ne shvatas-ja sam TVOJA sugradjanka, i radi se o MOJIM pravima!!
 
Zato ti govorim: NIje sve TVOJE važnije od svega NAŠEG..
Ono što je zajedničko, to delimo, ali moje komšije su samo moje.

Ne shvataš da nije stvar u novcu, u tome koliko si ti u mogućnosti da platiš, već u tome što nećija prava time ugrožavaš. I to je pogrešna postavka stvari..

Misliš da pola grada ne bi htelo da ima posebnu dozvolu i parkira automobil u Kralja Petra, recimo 18 sati dnevno?
Ne može, na svu sreću..Ne može baš sve i uvek da se kupi. Ne zbog toga što lopovi ne smeju, već zato što glavonje moraju da slušaju i poštuju standrade parkiranja u prestonicama EU.
Pozdrav
 
ja neću posebnu dozvolu, ja hoću DA PLATIM, i neću posebno mesto u Kralja Petra, ne biram mesto, ja samo hocu da kad se parkiram, to platim i ne tresem se od kojekakvih haraclija.
Juce mi je istekao parking u 20.03, u 20.15 mi je pisana kazna....a recimo da sam bila na mestu sa kog nisam mogla da se skupim i odem...
i necu vise replicirati na tvoje postove jer vidim da si resio samo da kontriras...
moj grad, moj Beograd.

Tvoj Beograd je u subotu bio na Uscu sa zutim piletom i gromom...
toliko
I
 
Nemaš argumente, pa onda pokazuješ svu svoju demokratičnost...hehhe, šabanizmi ...
Nemam pojma za šta su metafore žuto pile i grom, pretpostavljam, ali nisam pratio dešavanja, vidim da pratiš..

1. Ne možeš da dobiješ posebnu dozvolu, ne stanuješ u centru grada.

2 .Ulica je navedena kao primer, ni u toj, kao ni u 1., 2., i 3. zoni, automobil nećeš moći da parkiraš duže nego što je propisano.. Nema tih para : o ))))

3. Kada prekoračiš vreme parkiranja - moraćeš da platiš. I u Beogradu i u svakom drugom gradu.

To se neće promeniti, rekoh. Da li postoji mozak koji to ne može da shvati, ili je potrebna naročita bahatost da se insistira na nemogućem? : o )))
.
Insistiraš na tome da platiš 100 dinara sat vremena parkiranje x 8 sati dnevno? Samo tebi da bude udovoljeno neće moći. Ne može ni za 500€ po satu, razumi. :lol:

I ne primedbuješ na iskopane ulice, na građevinske radove kad im nije vreme, na loš kolovoz, na kolaps kad dođe bilo ko u "posetu", kad se glavonjama prohte da se voze, na dotrajale i nesigune mostove. Sirotinja se guši po autobusima da bi se odvezla do lekara, i majke sa malom decom, pa stignu gde su naumili. Jedino si TI važna i niko drugi.

E, da, jako dobra inicijativa je ta što smo platili policajca koji brine o komšiluku, Imamo sad i bobija.za četiri ulice u centru i mnoge komšije slede naš primer. Super je..neće tu da se vrzma bilo ko, ni zeka, ni jaga, ni ko3a, ni vo.. : o )
 
rekoh da necu vise, al sta ces, zensko sam, ovo je jace od mene!!!!

1.GRESKA, STANUJEM U CENTRU, citaj napisano
2.ko je propisao pravila? Bog? kad se uoce nelogicnosti, ne mogu da se poprave?
3.gle, a ja sve vreme vicem-dajte mi besplatan pareking, samo meni, molim vas!!! opet, citaj
4,5,7etc ne, jer se ja u stvari teleportujem po gradu, is ve mi je potaman.
-U zivotu samo gledam spanske serije gde su svi bogati, i ne udubljujem se u svakodnevne probleme, jer sam, zaboga bahata
a sto se bobija tice, date i meni jednog(besplatno, secas se, necu nista da platim), eno mi u kutiji za kablovsku ispred stana cela oprema za fixanje.ja to bacim, oni opet stave i tako u krug!Svako vece se u ulazu i pored interfona neko ispiski, i tako..
 
On bi, po tebi, morao da pomeri svoj automobil, da bi ti mogla da se parkiraš u toku svog radnog vremena. I to bi trajalo sledećih 30 godina dok ne odeš u penziju.
Na pravo možeš da se pozoveš kada je ono dato, dakle zapisano, na legislativu možeš da se pozoveš kada postoji pravni osnov. A toga ovde nema!

Ovde ti zahtevaš ugrožavanje slobode stanara u centru grada, koji imaju manje prava na parking prostor nego ti - jer za parkiranje sopstvenog vozila, vremenski neograničeno moraju da traže POSEBNU DOZVOLU. Ti verovatno to ne moraš, već slobodno možeš da parkiraš vozilo ispred svoje zgrade, pa su time prava rezidenta srca grada manja nego onih sa periferije.

Rešenje o parkiranju od sat vremena u 1. Zoni je evropsko rešenje.

Svoj problem možeš da rešiš tako što ćeš da od firme u kojoj radiš da tražiš da ti plati smeštaj vozila u neku od javnih garaža, ili sopstvenom inicijativom da dođeš do garaža u centru koje su u privatnom vlasništvu. Ali da izmeštaš vozila stanara iz centra na periferiju dok si ti na radnom mestu - to neće da se desi...[/QUOTE]






...uzasan problem desio se mom decku jer su mu u njegovoj ulici 3 dana za redom nosili auto paukom...zivi takodje u centru grada i ljudi iz okolnih firmi im neprekidno drze parking mesto tako da stanari te zgrade nemaju vec mesecima parking mesto...a sad je i pauk poceo da dolazi cesce tako da su oni koji su osteceni upravo ti koji bi trebali da imaju najvise prava na mesta za parkiranje...
...a sigurna sam da u tim zgradama takodje ima porodica sa malom decom tako da mogu samo da zamislim kako se oni osecaju kad ih neko udari po dzepu 3 dana za redom zbog pauka...
...slazem se sa neverovatnim skroz...
 
jelena1974:
rekoh da necu vise, al sta ces, zensko sam, ovo je jace od mene!!!!

1.GRESKA, STANUJEM U CENTRU, citaj napisano
2.ko je propisao pravila? Bog? kad se uoce nelogicnosti, ne mogu da se poprave?
3.gle, a ja sve vreme vicem-dajte mi besplatan pareking, samo meni, molim vas!!! opet, citaj
4,5,7etc ne, jer se ja u stvari teleportujem po gradu, is ve mi je potaman.
-U zivotu samo gledam spanske serije gde su svi bogati, i ne udubljujem se u svakodnevne probleme, jer sam, zaboga bahata
a sto se bobija tice, date i meni jednog(besplatno, secas se, necu nista da platim), eno mi u kutiji za kablovsku ispred stana cela oprema za fixanje.ja to bacim, oni opet stave i tako u krug!Svako vece se u ulazu i pored interfona neko ispiski, i tako..


...zar mislis da se na periferiji to ne desava?...ha ha...
 
A da, ti insistiraš baš na prvoj zoni, u tome je trick..
Jelena, pošalji otvoreno pismo, ja sam samo rekao svoje mišljenje.

molim da se odobri svim građanima koji žele da se parkiraju u centralnom delu grada a ne ispunjavaju uslove koje je propisao Parking servis da plate punu mesečnu cenu parkiranja u najskupljoj zoni koja iznosi oko
10 000din. mesečno, čime bi pretplatili svoje parkiranje, što bi interese (ukoliko jedini interes nije naplatiti kaznu) JKP Parking servis zadovoljilo, a ljudima koji bi to platili skinulo jednu veliku brigu sa vrata.
Postoji I druga opcija-nakon isteka vremena ``dozvoljenog`` parkiranja svaki sat naplaćuje recimo 3 puta više nego regularam sat u toj zoni, mada bi ovaj sistem zahtevao komplikovaniji program.

Daj, jbte, pa da li znaš o čemu pričaš? I još sad kažeš da stanuješ u centru, ali nisi u zoni koja se tebi baš dopada, hočeš ispred kapije svake da staneš neograničeno vreme... i koooo hebe ljude kojima je taj parking potrebniji i po zakonu im pripada jer stanuju i imaju dozvolu.. Neka oni, zbog Jelene, svoje automobile presele na parking na Miljakovcu... Jelena će tako da ima dva parkinga a neko nijedan..
Neću više da pričam o nečijim besmislenim hirovima.

Postoji policajac koji je nadležan za tvoj kvart, ako si u centru, onda je to sigurno.
Potrebno je da se organizujete i da ga častite, eto, srpska posla, ali tako stvari stoje. Dobro je da bude u blizini upravo iz razloga koje si navela..
Nema potrebe da se sporimo, kad spora nema.
 
Desava se da niko nece da parkira na mestu gde se placa parking pa se zavlace u okolne ulice (govorim o prvoj zoni)...i naravno besplatno prolaze...dok stanari tih zgrada placaju pauka...pa ja sad tebi Jelena postavljam pitanje "Da li smatras da stanari zgrada u centru nemaju prava da poseduju automobile da bi ti istim isla na posao?"
 
Istina živa. Na primer, školsko Nikole Tesle je parking, tu se ne plaća, stanari nemaju gde da se parkiraju..ispred je porodilište, sa strane je Ruski Dom i Rusi i su zauzeli prostor ispred zgrade u N.Fronta i i celu Devojačku, iako imaju svoju garažu..
Stanari nemaju prava da se parkiraju u garažama ispod Starog Dvora, ili na primer u Masarikovoj. I onda na snalaženje, nisu svi dobili dozvolu, neko nije toliko bogat da plati, da li on treba da se preseli na Galeniku zato što mu je automobi, jednostavno, neophodan.?
Ovo je isto samo primer, a takav je ceo Stari Grad, deo Savskog Venca i Vračara....
 
Ljudi, ne bih da vas vredjam, ali ne mogu da verujem da necete ili ne mozete da shvatite.
Zivim u gradu, radim u gradu, ali i na periferiji(20 km od centra), dakle nikoga ne izbacujem, HOCU DA PLATIM PARKING, A NE KAZNU AKO NISAM U MOGUCNOSTI DA POMERIM AUTO!!!!
Ne biram zonu, nemam pravo po ovim pripisima ni na jednu.
i ya to sam da svi imaju pravo na parking, ako ‚‚prava‚‚ neka se parkiraju besplatno, ako nemaju, da plate, pa nikom pare sa neba ne padaju, nece bacati pare ako mu parking ne trebA!!!
NADAM SE DA SAM SADA JASNA
 
HeBePoBaTaH_:
Istina živa. Na primer, školsko Nikole Tesle je parking, tu se ne plaća, stanari nemaju gde da se parkiraju..ispred je porodilište, sa strane je Ruski Dom i Rusi i su zauzeli prostor ispred zgrade u N.Fronta i i celu Devojačku, iako imaju svoju garažu..
Stanari nemaju prava da se parkiraju u garažama ispod Starog Dvora, ili na primer u Masarikovoj. I onda na snalaženje, nisu svi dobili dozvolu, neko nije toliko bogat da plati, da li on treba da se preseli na Galeniku zato što mu je automobi, jednostavno, neophodan.?
Ovo je isto samo primer, a takav je ceo Stari Grad, deo Savskog Venca i Vračara....
‚AJMO U ULICU ISPOD, ENO GA PARKING IZA ZGRADA SKORO PRAZAN JER SU SE STANARI POTUKLI I NA KRAJU SE NE ZNA KO JE STAVIO KATANCE, PA SE SAD NE PARKIRA NIKO, A u zutoj zoni ispred zgrade , ceka se red!!
 
Koji Jelena, moji roditelji stanuju u blizini, ali bliže Dvoru, ne znam na koji parking misliš
O Gepratovoj govoriš, o parkingu u onim zgradama prema parkiću?
Iza Voznesenske crkve uvek ima mesta za parking, ako nema baš u tom času, oslobodi se za 15 minuta, a u Gepratovoj takođe.
Nemaš pravo da se parkiraš u dvorišnim zgradama, ako nisi stanar, a šta stanari sami rade..to nije tvoj problem, a i ne znam ljude i slučaj..
 
jelena1974:
‚AJMO U ULICU ISPOD, ENO GA PARKING IZA ZGRADA SKORO PRAZAN JER SU SE STANARI POTUKLI I NA KRAJU SE NE ZNA KO JE STAVIO KATANCE, PA SE SAD NE PARKIRA NIKO, A u zutoj zoni ispred zgrade , ceka se red!!

Мени су у станари једне зграде у Доситејевој тражили 150 еврића месечно за паркинг у двориту?
Лешинари.......
 
da,da platim i da imam pravo da se parkiram bilo gde, osim na mestima za invalide,recimo.
ako ja imam racunicu, i to mi se isplati, mislim da gradskim vlastima i parking servisu to samo ide u prilog.
ja sam platila koa da sam full time parkirana, sto teoretski ne mogu da budem, dakle uspece jos koji put sigurno da se proda to ‚‚moje ‚‚mesto.
Meni se isplati jer su to u stvari 3 kazne po 1800 dinara, + onih 3-4000 koje sada prakticno bacim na parking,jer svaki put platim smsom ili karticom ,a ipak dobijem kaznu.
Ne zauzimam nijedno mesto vise, jer sam inace tu svaki dan parkirana,samo odnos vise nije lesinarski, vec ljudsko-poslovni
razumete?
 
Ma, ja te sasvim razumem, ali zakon kaže drugačije, ako ne živiš, na primer (ovo je samo primer) na opštini Stari Grad onda ne možeš da imaš ista prava kao i ljudi koji imaju stan na pomenutoj opštini, što je , iz onih svih razloga koje sam naveo, sasvim pravično i u redu. Da stanuješ plaćala bi, dakle, godišnju pretplatu Parking servisu i mogla bi da se parkiraš na području cele opštine.

Postoji rešenje, ono koje sam ti predložio..preko firme, ili da platiš nekom lihvaru zakup parking mesta u njegovog garaži ili dvorištu zgrade.
Ne postoji drugo rešenje. I ja kada odem kolima na drugu opštinu, plaćam punu cenu parkinga, ali i kaznu ako ne pomerim auto. Nikakve privilegije nemam u odnosu na druge ljude..
 
neverovatni, stvarno si neverovatan!!!
Odgovaras na postove brzinom svetlosti!
Na kraju se nadjosmo na sledecem--
meni treba da mogu da se parkiram svuda,jer , ponavljam, stanujem u centru,radim u centru, i van centra, i van grada, cesto nosim dosta neke robe sa sobom)ne svercujem,jednostavno, takav mi je posao), dakle moram ici kolima, imam racunicu kad kazem da mi treba da se pretplatim na parking iako ne ostvarujem pravopo sadasnjim propisima koji NISU ZAKON vec gradska uredba, smisljena sa dobrom namerom, , koja je uz to donela i dosta profita( ne pricam o tome koliko je mesta ostavljeno za pesake, i zasto su sva mesta koja imaju 5 cm manje od nekog zakonskog minimuma naprasno dobila praznu betonski zardinjeru, da ne mozes ni slucajno da se parkiras ,ono kroz iglene usi) , ali koja nije Bogom dana, i nepromenljiva. Dakle, moze se modifikovati, ukoliko jedini cilj nije lesinarenje!!!
 

Back
Top