Iskrenost po svaku cenu ili ne?
Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 79

Tema: Iskrenost po svaku cenu ili ne?

Veoma poznat Butterfly effect (avatar)
    Učlanjen
    03.07.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    22
    Reputaciona moć
    186

Podrazumevano Iskrenost po svaku cenu ili ne?

Odete na kafu sa drugaricom i njenim novim momkom , a on idiot tezak, sve zajedljivi komentaru, uzasno nekulturan, non stop gleda okolo druge ljude tj doslovce bleji u njih, devojku pored sebe ne primecuje.. Uglavom negativan utisak. Reci to kao svoje misljenje kada vas ona zaljubljeno priupita "Kakav je?" ili precutati?
    Govorite li uvek svoje misljenje ? Pitali vas za isto ili ne?

Ja ne znam sta najvise volis da za tebe obucem, ali znam sta najvise volis da sa mene skines... by La petite Maggie

Buduća legenda Jacob (avatar)
    Učlanjen
    20.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    688

Podrazumevano Re: Iskrenost po svaku cenu ili ne?

Ako njoj odgovara...

Iz iskustva znam da zaljubljenoj osobi ne vredi pricati,samo ti mozes da ispadnes los.
    Tek kad ti komarac sleti na jaja, shvatis da se nesporazumi mogu resiti nenasilnim putem

Domaćin fjaka (avatar)
    Učlanjen
    12.07.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    79

Uvik kazem sto mislim, tako ocekujem i od drugih osobito od dobre frendice!
    Ne volim ono "cipele su ti mrak" a u sebi mislim di su joj oci bile dok ih je kupovala...
    ako mi je frendica, ako joj je stalo do mog misljenja nece se naljutiti ako ne mislimo isto ili ako kazem ono sto bas i ne ide u njenu korist...nismo svi isti...ne gledamo svjet istim ocima

Mozda taj tip njoj takav odgovara.....

Poznat
    Učlanjen
    10.09.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

sve zavisi od okolnosti

opet Marina.c ima dobar potpis
    samo žene i lekari znaju koliko je laž potrebna i korisna

dal reći ili ne ovako nešto što si opisala?
    jednostavno moraš to sama da osetiš (mislim uopšteno, ne samo ti)
    zavisi ako će ona da se najluti na mene a da ostane sa njim...onda koja je svrha što ću joj sasuti istinu u facu
    a ako će da sasluša, razmisli i kaže ...ma jok, ili ma neka ili u pravu si...onda da, reći joj

Legenda Mali čičak (avatar)
    Učlanjen
    21.07.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    2180

Citat Original postavio Goddess Cipelic Pogledaj poruku
    Odete na kafu sa drugaricom i njenim novim momkom , a on idiot tezak, sve zajedljivi komentaru, uzasno nekulturan, non stop gleda okolo druge ljude tj doslovce bleji u njih, devojku pored sebe ne primecuje.. Uglavom negativan utisak. Reci to kao svoje misljenje kada vas ona zaljubljeno priupita "Kakav je?" ili precutati?
    Ja bih rekla:"Ok" i okrenula temu...

Buduća legenda parka (avatar)
    Učlanjen
    01.11.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    307

pa iam sredina između povlađivanja i sasipanja svega u lice
    samo treba čovek da bude mudar pa da zna tako da govori =)
    ŠAMPON!!!

Elita tara (avatar)
    Učlanjen
    31.08.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    404

pa ne, jos me drugarica nije pitala " sta mislis o mom decku",al stvarno, nekako nemam ja sta njoj da pricam kako je on nekulturan i kako gleda druge ljude, to su sve stvari koje ce ona,ako treba,jednog dana primetiti
    e sad da se radi o nekim bas krupnim stvarima sve bi bilo drugacije
    ''Nismo li se malo puta zaklinjali da ćemo biti bolji? I neki stvarno postanu bolji, pa ispadaju naivni. Jer su oni drugi - postali još gori.'' D. R.

Elita gost 36952 (avatar)
    Učlanjen
    28.06.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Rekla bih da ne mogu da se izjasnjavam posle samo jednog susreta. Ne znamo mi sta je kome potrebno i da li je ono sto je idiot za mene idiot i za nekog drugog. Ne verujem u "otvaranje ociju" drugima, a mislim i da nemamo na to pravo.

Buduća legenda tehduduk (avatar)
    Učlanjen
    11.07.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    805

ja sam grozna- izbegavala sam komentar dok su se zabavljali, ali sam kolutala ocima( meni se sve vidi na licu... ma, mora da sam nesto i rekla)
    kada mi je saopstila da se udaje: rekla sam da nikada necu otici kod njih kuci, da cemo se druziti po kaficima( kafici su njen predlog).... sada idem i kod njih, imaju dete i druzimo se ali je sve islo veoma postepeno... moje misljenje se malo promenilo zato sto je on dobar njoj

Poznat
    Učlanjen
    10.09.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio parka Pogledaj poruku
    pa iam sredina između povlađivanja i sasipanja svega u lice
    samo treba čovek da bude mudar pa da zna tako da govori =)

i treba da zna i kako da kaže

Učlanjen
    11.07.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    805

Citat Original postavio fjaka Pogledaj poruku
    Ne volim ono "cipele su ti mrak" a u sebi mislim di su joj oci bile dok ih je kupovala...
    .
    sa mnom retko koja izdrzi kupovinu kriticna sam do bola, a i iskrena

Učlanjen
    11.07.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    805

Citat Original postavio Vexy... Pogledaj poruku

i treba da zna i kako da kaže
    bitno je i kome- ako je u pitanju prijatelj, trebalo bi da vas poznaje

Veoma poznat Pussycat (avatar)
    Učlanjen
    01.05.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    480

Tako ja jednom rekla pa ispala ljubomorna veštica Eno je sad sa vanbračnim detetom a on otperjao glavom bez obzira kad je saznao da je trudna... a čovek u životu nije hteo da ga izvadi na vreme... koliko zaljubljena žena može da bude idiot to ne može niko...
    Zato cipelićka ćuti da joj prođe prvi talas zaljubljenosti pa ako ti je baš stalo probaj da skreneš pažnju... ako ne

Poznat
    Učlanjen
    10.09.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Pussycat Pogledaj poruku
    Tako ja jednom rekla pa ispala ljubomorna veštica Eno je sad sa vanbračnim detetom a on otperjao glavom bez obzira kad je saznao da je trudna... a čovek u životu nije hteo da ga izvadi na vreme... koliko zaljubljena žena može da bude idiot to ne može niko...
    Zato cipelićka ćuti da joj prođe prvi talas zaljubljenosti pa ako ti je baš stalo probaj da skreneš pažnju... ako ne

ovo je tipičan i vrlo čest slučaj.....

Elita Papa Smurf (avatar)
    Učlanjen
    13.04.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    55
    Reputaciona moć
    6991

Kada te to pita zaljubljena osoba, to je onda retorsko pitanje... Medjutim, uvek kazem ono sto mislim... Samo je pitanje u kom obliku cu to reci... U takvoj situaciji nije lepo povrediti dragu osobu i reci joj da joj je partner kreten... Onda se sve to lepo kaze, samo malo uvijeno, pa neka cita izmedju redova... Naravno, mala je verovatnoca da ce te cuti, ali sta ti tu drugo mozes... Kazes svoje misljenje i to je krajnja granica do koje smes da se mesas...
    Zavist valja i zaslužiti...

Domaćin fjaka (avatar)
    Učlanjen
    12.07.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    79

Citat Original postavio tehduduk Pogledaj poruku
    sa mnom retko koja izdrzi kupovinu kriticna sam do bola, a i iskrena
    ma i ja...i vidim cure su za onu sigurniju opciju, slazem se sa tim ako je netko u pitanju sa kim i niste u blizim odnosima, ali ako mi je iskrena frendica....nema tu celofana, umotavanja ...recem kako jeste i sto mislim, pa kud puklo da puklo.
    Uostalom ako ce se ljutiti sto me opce pita za misljenje?

Početnik kikitina (avatar)
    Učlanjen
    05.08.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio fjaka Pogledaj poruku
    ma i ja...i vidim cure su za onu sigurniju opciju, slazem se sa tim ako je netko u pitanju sa kim i niste u blizim odnosima, ali ako mi je iskrena frendica....nema tu celofana, umotavanja ...recem kako jeste i sto mislim, pa kud puklo da puklo.
    Uostalom ako ce se ljutiti sto me opce pita za misljenje?
    ponekad ljudi pitaju jer žele čuti svoje mišljenje
    zato mene niko više ne pita....šta misliš?
    zna da će dobit okrutnu moju istinu u lice, a ne svoju
    Poslednji put ažurirao/la kikitina : 27.08.2009. u 19:27

Elita
    Učlanjen
    19.03.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

...Mislim da se cesto, posebno na nasem podneblju, ne pravi razlika izmedju, prema mom licnom uverenju, precenjene iskrenosti i nedostatka vaspitanja, kulture, stila, takta u ophodjenju, pa cak i otvorenog bezobrazluka, drskosti i pasivne agresivnosti...

...Obicno se podrazumeva obaveza da se misli ono sto se kaze, ali ne i obaveza ili pravo da se kaze sve sto se misli...Posebno ukoliko misljenje nije trazeno, ili postoji verovatnoca da bi se direktnim iznosenjem licnog i uvek subjektivnog stava nastetilo drugome...Cak i kada je misljenje trazeno, a odnos sa osobom takav da dopusta otvoreno iznosenje licnog stava, treba voditi racuna o sagovorniku i nacinu na koji se to cini...

Buduća legenda parka (avatar)
    Učlanjen
    01.11.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    307

Citat Original postavio ugadnubaburastem Pogledaj poruku
    ...Mislim da se cesto, posebno na nasem podneblju, ne pravi razlika izmedju, prema mom licnom uverenju, precenjene iskrenosti i nedostatka vaspitanja, kulture, stila, takta u ophodjenju, pa cak i otvorenog bezobrazluka, drskosti i pasivne agresivnosti...

...Obicno se podrazumeva obaveza da se misli ono sto se kaze, ali ne i obaveza ili pravo da se kaze sve sto se misli...Posebno ukoliko misljenje nije trazeno, ili postoji verovatnoca da bi se direktnim iznosenjem licnog i uvek subjektivnog stava nastetilo drugome...Cak i kada je misljenje trazeno, a odnos sa osobom takav da dopusta otvoreno iznosenje licnog stava, treba voditi racuna o sagovorniku i nacinu na koji se to cini...
    jes jes ovo sam isto ja jedared napisala
    ok, ne isto ali slično
    =)
    ŠAMPON!!!

Učlanjen
    03.07.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    22
    Reputaciona moć
    186

Citat Original postavio Harmony Pogledaj poruku
    Rekla bih da ne mogu da se izjasnjavam posle samo jednog susreta. Ne znamo mi sta je kome potrebno i da li je ono sto je idiot za mene idiot i za nekog drugog. Ne verujem u "otvaranje ociju" drugima, a mislim i da nemamo na to pravo.
    Ima isti taj 'problem'. Cvrsto verujem, da NIKO apsolutno niko nema pravo da nekom sudi, vise sam dosadna sa tim. Retko zato kritikujem i na forumu, kamoli u rl . Ovo mi je bliska drugarica. Glupo mi je da je slazem, ali hej, ko sa JA da joj solim pamet. Ako je njoj dobar, meni je jos bolji
    Ok je iskazati svoje misljenje, ali ne po svaku cenu.

Ja ne znam sta najvise volis da za tebe obucem, ali znam sta najvise volis da sa mene skines... by La petite Maggie

Početnik kikitina (avatar)
    Učlanjen
    05.08.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio ugadnubaburastem Pogledaj poruku

ako traži iskreno, prijateljsko mišljenje....dobit će ga ...na iskren, prijateljski način....ali moje mišljenje. Cilj toga nije da povrijedim sugovornika, nego da mu kažem iskreno šta mislim... s vremenom naučim šta ko želi od mene...svoje ili moje mišljenje....ako želi potvrdu svog (po meni lošeg stava) tada prešutim odgovor i uz smješak postavim protupitanje : "stvarno tražiš moje mišljenje?"

Domaćin fjaka (avatar)
    Učlanjen
    12.07.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    79

Citat Original postavio kikitina Pogledaj poruku
    ako traži iskreno, priajteljsko mišljenje....dobit će ga ...na iskren, prijateljski način....ali moje mišljenje. Cilj toga nije da povrijedim sugovornika, nego da mu kažem iskreno šta mislim... s vremenom naučim šta ko želi od mene...svoje ili moje mišljenje....tada prešutim uz smješak postavim protupitanje : "stvarno tražiš moje mišljenje?"

Potpis!
    To je to!

Učlanjen
    03.07.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    22
    Reputaciona moć
    186

Na kraju lik se jos nije pokazao ko kompletan idiot "Samo" je nkulturan.. Mozda ona to u ovoj fazi kad ga idealizuje i ne vidi

Elita Papa Smurf (avatar)
    Učlanjen
    13.04.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    55
    Reputaciona moć
    6991

Na kraju lik se jos nije pokazao ko kompletan idiot "Samo" je nkulturan.. Mozda ona to u ovoj fazi kad ga idealizuje i ne vidi
    Ako bude cekala da se pokaze kao "kompletan idiot"... Jadna ona...
    Zavist valja i zaslužiti...

Zainteresovan član soljamoja (avatar)
    Učlanjen
    16.01.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    44

Dobrim drugaricama (a to su samo njih 3) kazem sve sta mislim jer takav odnos imamo ... Drugima bi rekla uz zavisnosti od stepena simpatija i raspolozenje ... Hey, pa to je samo moje misljenje, a ne sveto slovo ... Tako da ...

Slične teme

1. Ima li srpski obraz cenu ???
    Autor paja1408 u forumu Politika
    Odgovora: 63
    Poslednja poruka: 07.07.2009., 05:28
  2. Istina po svaku cenu?
    Autor sanjasanjalica73 u forumu Dom i porodica
    Odgovora: 136
    Poslednja poruka: 19.09.2008., 11:29
  3. VLAST PO SVAKU CENU....
    Autor gost 47473 u forumu Politika
    Odgovora: 215