The one :rumenko:
Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 83

Tema: The one :rumenko:

Buduća legenda Lexa (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    797

Podrazumevano The one :rumenko:

Rek'o mi jedan čo'ek..... to jest ne meni, ali igrasmo se gluvih telefona..... kako u životu svakog muškarca, avaj, postoji onaa o kojoj će večno da maštaju..... iako posle i pre nje bejahu tu mnoge još žene i curice.....

Pa reko' što da ne pitam, je l tako i sa vama gospodo?

Ono kao mogu i žene da se izjasne, mada sam ja za ovaj fenomen čula vezano za ovaj drugi pol.....

I tako.....
    Janidebi

Buduća legenda parka (avatar)
    Učlanjen
    01.11.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    307

Podrazumevano Re: The one :rumenko:

ja se iskreno nadam da je to njesra
    i da važi za oba pola =I
    ŠAMPON!!!

Veoma poznat
    Učlanjen
    23.11.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

ja sam čuo da žene čekaju konja na belom princu ili kako god.....pripoveda se u različitim vremenama i kulturama, a čim je tako, onda je i istinito.....za muškarce nisam čuo slične priče..osim onih o arhtetipitjima, al to nema veze samo sa izborom žena..a i niko o tome nije zaradio neku kintu..ko šo su zarađivali na konju i princu...e i žabac i princ...to samo ž. mozak ume....da mašta o tome da će se poljubljena žaba pretvoriti u princa...

Učlanjen
    23.04.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    797

E da, zaboravih da napomenem, nasmejala bih se besmislenoj priči da nije u pitanju neko ko je to rekao kao psiholog/psihijatar neki..... recimo..... hehe...
    Janidebi

Buduća legenda Microwave (avatar)
    Učlanjen
    04.09.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    846

Kod mene postoji i nije njesra...e sad dal to ima veze sa lovcima i neuhvaćenom lovinom i šta bi bilo da je bilo
    Pa gledali smo svi Bred Pita i njegovog grizlija i šta uradi čovek zbog jedne mečke a kamo li zbog žene

Poznat Sally_Solomon (avatar)
    Učlanjen
    31.07.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    217

Citat Original postavio Lexa Pogledaj poruku
    Rek'o mi jedan čo'ek..... to jest ne meni, ali igrasmo se gluvih telefona..... kako u životu svakog muškarca, avaj, postoji onaa o kojoj će večno da maštaju..... iako posle i pre nje bejahu tu mnoge još žene i curice.....

Ono kao mogu i žene da se izjasne, mada sam ja za ovaj fenomen čula vezano za ovaj drugi pol.....

I tako.....
    Iz prve ruke znam da kod nekih jeste tako...a sad da li je pravilo..ko zna
    Freedom is just another word for nothing left to lose

Buduća legenda Lúnasa (avatar)
    Učlanjen
    06.09.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    1014

Citat Original postavio moonja Pogledaj poruku
    ja sam čuo da žene čekaju konja na belom princu ili kako god.....pripoveda se u različitim vremenama i kulturama, a čim je tako, onda je i istinito.....za muškarce nisam čuo slične priče..osim onih o arhtetipitjima, al to nema veze izborom žena..
    Ja sam čula obe te priče.
    I za žene i žabe/prinčeve/konjiće i za muškarce i avaj-bila-je-jedina
    A nešto nemam pojma da li je istina ili nije.
    Mislim, polazeći od sebe koja ne da ne čekam princa, nego pitanje da li bih i bilo koga prihvatila i da li mi je stalo uopšte do toga.. onda pretpostavljam da ne važi ni za muškarce..
    Pogotovo kao generalizacija.

Ne kažem da se ne može desiti da neki nekad upozna i zavoli i bude sa nekom devojkom/ženom koja mu po svemu odgovara i u vezi u kojoj se on oseća potpuno ispunjenim i onda ona npr. umre ili raskine ili već nešto, pa da on posle pati za svojom velikom ljubavlju.. ali ne vidim zašto to ograničavati na muški pol. Verujem da se takve situacije vrlo lako mogu desiti i ženama. Jedino će žene možda zbog želje za decom posle pristati i na vezu sa nekim drugim, malo manje 'the one-om' ali sa kojim će moći zasnovati porodicu ukoliko je zaista želi...
    Dok muškarac možda ogrezne u alkoholu i umre kao Vasa Ladački
    A sve se to, verujem, može desiti i obrnuto.
    Come down off the cross, we can use the wood

Učlanjen
    23.04.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    797

Citat Original postavio Microwave Pogledaj poruku
    Kod mene postoji i nije njesra...e sad dal to ima veze sa lovcima i neuhvaćenom lovinom i šta bi bilo da je bilo
    Pa gledali smo svi Bred Pita i njegovog grizlija i šta uradi čovek zbog jedne mečke a kamo li zbog žene
    A, ne mora da znači da je nikada nisu imali..... prosto, ona je ideal.

??
    Janidebi

Elita Papa Smurf (avatar)
    Učlanjen
    13.04.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    55
    Reputaciona moć
    6991

NE...
    Zavist valja i zaslužiti...

Veoma poznat
    Učlanjen
    23.11.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio felix the cat Pogledaj poruku
    Ja sam čula obe te priče.
    I za žene i žabe/prinčeve/konjiće i za muškarce i avaj-bila-je-jedina
    A nešto nemam pojma da li je istina ili nije.
    Mislim, polazeći od sebe koja ne da ne čekam princa, nego pitanje da li bih i bilo koga prihvatila i da li mi je stalo uopšte do toga.. onda pretpostavljam da ne važi ni za muškarce..
    Pogotovo kao generalizacija.

Ne kažem da se ne može desiti da neki nekad upozna i zavoli i bude sa nekom devojkom/ženom koja mu po svemu odgovara i u vezi u kojoj se on oseća potpuno ispunjenim i onda ona npr. umre ili raskine ili već nešto, pa da on posle pati za svojom velikom ljubavlju.. ali ne vidim zašto to ograničavati na muški pol. Verujem da se takve situacije vrlo lako mogu desiti i ženama. Jedino će žene možda zbog želje za decom posle pristati i na vezu sa nekim drugim, malo manje 'the one-om' ali sa kojim će moći zasnovati porodicu ukoliko je zaista želi...
    Dok muškarac možda ogrezne u alkoholu i umre kao Vasa Ladački
    A sve se to, verujem, može desiti i obrnuto.
    dešava se kod mladih momaka, narafski, da imaju snove o idelnoj ljubavi....ne "dešava", nego mislim da niko od nas nije imun ili da je bio imun od maštarija o svojoj idealnoj polovini.... tako je oduvek i to važi za sve nas...e, sad, nema stvarno pričao o idealu neostvarenom o kojem bi svaki muškarac doveka sanjao. možeš i da pitaš slobodno nekog starijeg člana porodice koji ima ženu, decu itd. da li mašta ili je maštao i da li je prestalo maštanje o ženi-neostvarenom idealu...
    muškarci su manje skloni fikciji kad su u pitanju ljubavni odnosi, generalno..pa zato postoje samo one priče u kojima osvajaju uspešno neku zabranjenu ljubav il su siromašni pa nađu princezu hah...ili ša znam..ta priča o vasi ladačkom nije to...jer ta njegova se udala za drugog, je l tako beše..a ovde pričamo o snovima o nekome ko ne postoji..i koga zauvek sanjamo.....

Poznat Sally_Solomon (avatar)
    Učlanjen
    31.07.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    217

Jedan bivsi kojem sam bila prva (u seksu a i prva ljubav i duga veza) mi rece da je posle sve poredio sa mnom i jos nije ni sa jednom bilo "to to" kao sa mnom. Inace pre 10 godina smo bili u vezi..
    Ja znam da je idealizovao secanje na mene..i mozda sad kad bi bili opet zajedno bi shvatio da to uopste nije to. Ali valjda vole neki da imaju "the one" a to je po pravilu osoba sa kojom vise nisi..
    Freedom is just another word for nothing left to lose

Buduća legenda Lúnasa (avatar)
    Učlanjen
    06.09.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    1014

Citat Original postavio moonja Pogledaj poruku
    dešava se kod mladih momaka, narafski, da imaju snove o idelnoj ljubavi....ne "dešava", nego mislim da niko od nas nije imun ili da je bio imun od maštarija o svojoj idealnoj polovini.... tako je oduvek i to važi za sve nas...e, sad, nema stvarno pričao o idealu neostvarenom o kojem bi svaki muškarac doveka sanjao. možeš i da pitaš slobodno nekog starijeg člana porodice koji ima ženu, decu itd. da li mašta ili je maštao i da li je prestalo maštanje o ženi-neostvarenom idealu...
    muškarci su manje skloni fikciji kad su u pitanju ljubavni odnosi, generalno..pa zato postoje samo one priče u kojima osvajaju uspešno neku zabranjenu ljubav il su siromašni pa nađu princezu hah...ili ša znam..ta priča o vasi ladačkom nije to...jer ta njegova se udala za drugog, je l tako beše..a ovde pričamo o snovima o nekome ko ne postoji..i koga zauvek sanjamo.....
    O, pa nisam tako shvatila.
    Naravno da su ideali, pogotovo u nekim već, hehe, 'ozbiljnijim' godinama potpuno iracionalni. Iskreno, meni je uvek bivalo bilo kakvo preterano fantaziranje iracionalno, ali dobro, pripišimo to manjku mašte u mom malenom mozgu
    Čak su mi i sastavi u školi uvek više ličili na meteorološki/istorijski izveštaj nego na nešto tako šarmanto kao što je cveće-ptice-proleće

Mislila sam da je Lexa mislila na devojku/ženu koja je više nego postojeća, bila je njegova, više nije, ali on i dalje pati i nada se
    Jer znam za takve situacije... o, da.. gde ga ona ostavi posle veze od 8 ili 10 godina, uda se nedugo posle toga, a on ostane večiti momak... ali nisam sigurna koliko je u pitanju žal za bivšom a u kolikoj meri možda odsustvo bilo kakve želje i volje za novim početkom..
    Come down off the cross, we can use the wood

Veoma poznat
    Učlanjen
    23.11.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

O, pa nisam tako shvatila.
    Naravno da su ideali, pogotovo u nekim već, hehe, 'ozbiljnijim' godinama potpuno iracionalni. Iskreno, meni je uvek bivalo bilo kakvo preterano fantaziranje iracionalno, ali dobro, pripišimo to manjku mašte u mom malenom mozgu
    Čak su mi i sastavi u školi uvek više ličili na meteorološki/istorijski izveštaj nego na nešto tako šarmanto kao što je cveće-ptice-proleće

Mislila sam da je Lexa mislila na devojku/ženu koja je više nego postojeća, bila je njegova, više nije, ali on i dalje pati i nada se
    Jer znam za takve situacije... o, da.. gde ga ona ostavi posle veze od 8 ili 10 godina, uda se nedugo posle toga, a on ostane večiti momak... ali nisam sigurna koliko je u pitanju žal za bivšom a u kolikoj meri možda odsustvo bilo kakve želje i volje za novim početkom..

e, da, moguće da sam prevideo okolnost da je ta, neka ljubav, zaista postojala u životu muškarca, pa u svim sledećim vezama, devojkama, ženama se traži to nešto "njeno"...što znači da je pola zaboravio, dodao i umislio kakva je ta osoba zaista i bila..ona je njegova uobrazilja, pa skoro i da nije postojala....pa, da..ili oni koji ne idu dalje nakon kraha velike ljubavi..priznaćeš da su to jako usamljeni slučajevi...tako da ova izjava jeste prilično smela...baš je nako sladunjavo izdajnička....ali postoje i takvi ljudi....

Iskusan V (avatar)
    Učlanjen
    03.07.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    96

I tako.....
    Ne razumem pitanje.. Sto je valjda i odgovor..
    Na svetu vise nema prvobitnog zla. Svi samo recikliraju bol..

Elita DiVljA (avatar)
    Učlanjen
    16.03.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    189

Desava se, kad se dozivi delic idealnog, a opet ostane sve nedoreceno ili kad se da mnogo ljubavi, a splet okolnosti zamrsi konce. Muskarci su romanticniji.

Iskusan V (avatar)
    Učlanjen
    03.07.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    96

Citat Original postavio DiVljA Pogledaj poruku
    Desava se, kad se dozivi delic idealnog, a opet ostane sve nedoreceno ili kad se da mnogo ljubavi, a splet okolnosti zamrsi konce. Muskarci su romanticniji.
    Stoji zaista sve to..

Ali zar nije nefer prema nekom s kim si ciniti poredjenje sa prosloscu? Proslost jeste neumitno bitna, ne sporim, ali praviti poredjenja?
    Sta ako krenes u samom startu veze? Pa onaj ko je tek u tu igru stupio gubi odmah jer je nepoznat..
    Ne znam.. bas cudo mi je to..

Volim svoju proslost, da, ne zelim se praviti da je izbrisana kad nije, ali ne bih zeleo da to baca senku na buducnost..
    Prihvatiti istinu da postoje ljudi koji su svedno znacili osobama s kojima smo u proslosti je ok stvar, ali porediti.. Nismo na nekoj trci..
    Poslednji put ažurirao/la V : 27.08.2009. u 12:47
    Na svetu vise nema prvobitnog zla. Svi samo recikliraju bol..

Legenda
    Učlanjen
    17.05.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    0

ima vec..tema o...fiksacijama : )))

Elita DiVljA (avatar)
    Učlanjen
    16.03.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    189

Ne moras da pravis nikakva poredjenja, zivot je zivot, a sanje su sanje. Ljudi se sa tim pomire. Nisu svi opsesivni.

Legenda
    Učlanjen
    17.05.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    0

procitah; nisu svi...opasni

Elita DiVljA (avatar)
    Učlanjen
    16.03.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    189

Opsesivni su potencijalno opasni, nisi mnogo pogresila.

Poznat
    Učlanjen
    10.09.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

postoji takva osoba
    ali vezano je za oba pola, i nije pravilo...

Poznat Golub (avatar)
    Učlanjen
    01.04.2006.
    Pol
    muški
    Duša u Košutnjaku, srce na Adi, sreću se u sredini - na Banovom brdu
    Reputaciona moć
    144

I tako.....
    Ne.
    Srećom, to me je mimoišlo. Kad bejah mladji znadoh se žešće naložiti na neko žensko čeljade, ali to po pravilu ne trajaše predugo.
    Ponekad se pitam kako bi bilo da je bilo sexa sa tom i tom, ali to su samo snovi čoveka koji lagano izlazi iz puberteta i ubrzano ulazi u krizu srednjih godina.
    bolje golub na vrani nego vrabac u ruci

Buduća legenda Microwave (avatar)
    Učlanjen
    04.09.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    846

A, ne mora da znači da je nikada nisu imali..... prosto, ona je ideal.

??
    Sad ja blago ne kapiram...taj ideal bi bio neka fikcija ili znači da su je imali a postala ideal.Ako su bili nogirani ondak moguće...ali i dalje tvrdim da je muškarcima fikcija samo neka koja im promakla kroz prste.A ono kao dama na ulici, domaćica u kuhinji i qrva u krevetu...ma to sve žene mogu ako imaju motivaciju.

1976! nije na forumu
    Uz pokvarenu maštu i prljave strasti, ja sam vrlo, vrlo, vrlo zadovoljan tip
    Domaćin 1976! (avatar)
    Učlanjen
    02.08.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    17
    Reputaciona moć
    95

I tako.....
    Mislim da to nije tačno.Neko može imati takav utisak,neko vreme verovati da je to nešto što će trajati večno,da će stalno ta osoba biti u mislima i srcu.Do takvih situacija dolazi kada nešto ostane nedorečeno između dvoje ljudi,pa jedno veruje da bi sve moglo biti drugačije.Ovo verovanje dolazi,najčešće,zbog neiskrenosti prema sebi i trenutne nemogućnosti da se prizna i prihvati nametnuti status "niže vrednosti",nekompatibilnosti sa tom ,voljenom naravno,osobom koja odlazi predhodno pljunuvši na pruženu ljubav(ili uz ciničan zaključak"želim ti svaku sreću";"nisam dovoljno dobar/dobra za tebe" itd.)Takvo stanje traje do novog lica( s novom se facom stara najlakše briše)ili do razgovora kojim se otklone dileme nastale iz nedorečenosti.U krajnjoj liniji sve se svodi na sebičnost,povređeni ego, i duboko ukorenjene instikte: ostaviti potomstvo,preživeti,pripadati grupi(ne biti socijalno neprihvaćen kao samac,što je ,gotovo uvek, baš tako)i ugoditi potrebi za uživanjem.
    Mislim da je daleko mučniji utisak smrt nekog bližnjeg ,iz porodice,nego raskid ljubavne veze....,no i takav utisak vremenom bledi.
    Dakle,takvo stanje traje dok je čovek zarobljen pomenutim,i brojnim ne pomenutim razlozima,ali nije pravilo za sve muškarce.Naravno,ima muškaraca koji ,kombinacijom objektivnih i subjektivnih faktora,ostaju "zarobljeni "veoma dugo,postepeno se predaju i počinju da se naslađuju lepim sećanjima,tražeći u njima utehu i opravdanje.
    Žene,naravno,do poznih godina dobijaju svakakve ponude,pa se ne osvrću previše iza sebe.
    Moje ime nije važno,jer je namera-to što čini razliku od čoveka do čoveka

Buduća legenda Hellen (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    921

I tako.....
    Рече ми један чоек...зимус....кад се видесмо после 18 година :''Моја жена ће увек бити за мене бити друга, и она то зна и прихвата. Ти си прва.''

Slične teme

1. ...rumenko...
    Autor Зоки u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 123
    Poslednja poruka: 01.10.2009., 11:26
  2. ...kumstvo...:rumenko:
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 19.07.2009., 21:25
  3. ...dozzivotni...:rumenko:
    Odgovora: 8